DIVIZE - skupina A 26. kolo 23. - 24.5.

D I V I Z E   „ A “

KLATOVY  - TACHOV    1 : 3(0 : 1)

DAVID KOJAN

V sobotním utkání fotbalové divize skupiny A přivítali klatovští fotbalisté na domácím hřišti Tachov. Hosté, kteří měli před zápasem v tabulce o osmnáct bodů více než domácí, body z Klatov potřebovali, stejně jako domácím a Slavii Vejprnice jim totiž hrozí sestup.

Hosté začali aktivněji, už v sedmnácté minutě si v šestnáctce domácích vynutili faul, za který viděl červenou kartu domácí Michal Voldřich. Jaroslav Malý pak nařízenou penaltu nasměroval k tyči, klatovský gólman Jan Herman však změnu skóre nepřipustil. O dvě minuty později střílel v dobré pozici domácí Daniel Hadraba, míč ovšem do branky hostů nezamířil.

Poté už se do šancí dostávali většinou hosté, kteří Klatovy jasně přehrávali. Do poločasu Herman zachránil několik vyložených šancí, kapituloval až ve 43. minutě, kdy otevřel skóre zápasu hostující Malý.

Do druhého poločasu tak domácí nastoupili s jednobrankovou ztrátou. Z volného přímého kopu mohl ohrozit ve čtrnácté minutě branku hostů Mészáros, pálil však přímo do náruče brankáře.

Ke slovu se pak opět dostali hosté, v 65. minutě zvýšil na 0:2 Čížek, v 83. minutě na 0:3 Braun. Domácí pak už dokázali pouze korigovat výledek, když se pět minut před koncem trefil Mészáros

Poločas: 0:1. Branky: 85. Mézsáros – 43. Malý, 65. Čížek, 83. Braun.

Sestava domácích: Herman – Bouberle (74. Votípka), Bečka, Hovorka, Mészáros, Voráček (46. Holý), Hadraba, Pavlík, Györgi, Voldřich, Dvořák (61. Ježek).