OP a OS ŽÁKŮ - JARO 2009 9.(6.) kolo 23. - 24.5.

OKRESNÍ PŘEBOR   ŽÁKŮ

PLÁNICI PROSTŘELUJE CESTU  K PRVENSTVÍ PLÁNIČKA

Dvacet branek v podzimní základní části a deset v dosavadním průběhu jarní finálové části přeboru žáků v Pošumaví, to je bilance kanonýra Sokola Plánice Lukáše Pláničky: tento úspěšný střelec dal více než polovinu branek  svého týmu a má výrazný podíl na tom, že Plánice je tři kola před koncem  tohoto ročníku s velice slibným šestibodovým náskokem v čele OP.

Plánice – Měčín 1:0 (1:0)

Adolf Hanousek

Již od počátku prvního poločasu bylo jasné kdo by měl určovat tempo hry, kdy po zahřívacích minutách předvedli ve 14 minutě duo Opl- Plánička krásnou souhru a dlouhým pasem poslal prvně jmenovaný Plánického kanonýra do úniku, který akci skvěle zakončil střelou ke vzdálené tyči 1:0. V prvním poločase mohli domácí skórovat ještě několikrát, jenže vzhledem k oslabené sestavě domácích byli nasazeni i nováčci, kteří se i přes věkový a výškový rozdíl k obráncům hostí dostávali do pěkných šancí  bohužel bez úspěšného zakončení.

V druhém poločase se hosté předvedli pěknou hrou s mnoha příležitostmi, ale bezchybná obrana domácích nedovolila útočníkům hostů ohrozit nějak vážněji domácí svatyni naopak Pláničtí  měli díky ofenzivnější hře hostí více šancí k samostatným akcím, ale hosté nedovolili domácím skóre již měnit a domácí se musí spokojit s těsnou, ale velice důležitou výhrou za prvenstvím v OP – 1:0.Pochvalu zasluhují všichni domácí hráči kdy v omezené sestavě hráli pěkný fotbal s velkou odpovědností, díky které dokázali vyhrát a zvlášť patří pochvala nováčkům v útoku Standovi Strejců i Adolfu Hanouskovi a v obraně skvěle hrající Veronika Pláničková a Edita Filipi, samozřejmě i všem děvčatům a mladším žákům kteří teď tráví více času na střídačce, ale od podzimu už začnou zasahovat do bojů  v základní sestavě.

Poločas: 1 : 0. Branka: 14 min. Plánička Lukáš.Hráno bez karet.Rozhodčí Koura Radim.Diváků 30.

Velhartice Mochtín 0: 2  .

Poločas: 0 : 1. Branky: Žiak Milan, Smolík Zbyněk; Rozhodčí: Abraham. Diváků: 20.

Chanovice – Nalžovské Hory  2 : 3.

Poločas: 1 : 1. Branky: 5. Soukup, 40. Šebek – 12. Metlička, 49. a 70. Kodýtek. Rozhodčí Mácal. Diváků 40.

1. Plánice             7   7   0   0   18:  6    21  (  6)

2. Mochtín             7   5   0   2   27:  9    15  (  6)

3. Měčín               7   3   1   3   13: 10    10  (  4)

4. Nalž. Hory          7   3   1   3   11: 25    10  (  1)

5. Chanovice           7   1   0   6    9: 18     3  ( -9)

6. Velhartice          7   1   0   6    4: 14     3  ( -9)

OKRESNÍ SOUTĚŽ  ŽÁKŮ

JANOVICKÁ DUKLA SI UPEVNILA VEDENÍ

Z přímého souboje  o první místo  v duelu Janovice – Malý Bor v utkání hraném v Janovicích vyšel vítězně domácí  tým a s tříbodovým náskokem má našlápnuto k celkovému vítězství nástavbové části  kategorie žáků v Pošumaví.

FC Švihov - SK Bolešiny   1 : 4.

Václav Pavelec
Přestože se domácí ujali vedení,zápas zaslouženě prohráli.Hosté byli pohyblivější,důraznější a snažili se o zakončení.Tyto vlastnosti, bohužel, hráčům Švihova chybí.

Poločas : 1 : 2. Branky:  5. Mach Tomáš – 20., 57.  a 58. Michal Jan, 27. Moravčík Michal. Rozhodčí : Bureš Michal. Diváků : 20. ŽK : 1:0.

Dlouhá Ves  -  Myslív    3 : 0 .

Poločas: 1: 0.  Diváků: 20.Branky:  53. a 66. Fedor Matyáš , 19. Patera.

Strážov -   Zichovice   3  : 1 .

Poločas : 0 : 1.Branky: 42. a 72. Presl Aleš, 65. Adamec Ondřej – 4. Kubovec Vojtěch; Rozhodčí: Koura . Diváků: 30.

Janovice  -  Malý Bor   3 : 1  .

Poločas:  1 : 1.Branky: Majer David, Hofman Jiří, Baier Tomáš - Hlaváč Milan; Rozhodčí: Jarka; ŽK: 2:1; ČK: 0:1. Diváků: 20.

1. Janovice            5   5   0   0   20:  4    15  (  6)

2. Dlouhá Ves          5   4   0   1   15:  4    12  (  0)

3. Malý Bor            5   4   0   1   12:  7    12  (  3)

4. Hartmanice          5   3   0   2   15: 10     9  (  3)

5. Strážov             6   3   0   3   15: 13     9  ( -3)

6. Bolešiny            6   2   0   4   13: 16     6  (  0)

7. Švihov              6   2   0   4   10: 19     6  ( -3)

8. Myslív              5   1   0   4    2: 20     3  ( -3)

9. Zichovice           5   0   0   5    7: 16     0  ( -3)