Krajský přebor, 1.A třída 25. kolo 16. - 17.5.

HORAĎOVICE PORAZILY DRUHÝ TÝM TABULKY

K duelu s velmi těžkým soupeřem, plzeňskou Doubravkou, jeli v tomto kole krajského přeboru mužů fotbalisté Chanosu Chanovice. Jejich soupeř roli favorita splnil a vyhrál.  Úspěšnější byli na svém hřišti horažďovičtí fotbalisté, kteří  dokázali doma vyhrát nad soupeřem se kterým se body nezískávají snadno s druhým týmem tabulky z Holýšova.

Doubravka Chanovice 2: 0 .

Jitka Kilbergerová.

„Přesto, že jsme prohráli, hráčům jsem za předvedený výkon a nasazení poděkoval,“ uvedl trenér Chanosu Karel Krejčí.  Doubravka má velice silný tým a v tomto zápase byla favoritem. Nám se navíc  před duelem omluvili Černohorský, Švehla a Hnídek, takže jsme odjížděli s 11 hráči do pole. První gól jsme hostům darovali po hrubé chybě Káníka v obraně a v prvním poločase přidali hosté druhý gól ze standartní situace. V druhé půli se naši drželi taktických pokynů hrát ze zabezpečené obrany, neinkasovat další branky. Pokyny splnili na výbornou a vytvořili si i dvě vyložené šance, které bohužel Žežula neproměnil. Kdyby se nám podařilo dát kontaktní gól, hosté by se museli obávat o výsledek. Pochválit musím hlavně mladého Polenu, který přestože hrál poprvé celých 90 minut v krajském přeboru, zahrál velice dobře,“ hodnotil Krejčí. „Domácí vyhráli zaslouženě, mají dobrý tým a přeji jim postup  do divize,“ dodal.

Poločas. 2 : 0. Branky: Smíšek, Šimr; ŽK: 1:1 . Diváků: 100.

Horažďovice -  Holýšov   2 : 0.

Zasloužené vítězství  domácích  Hosté v první půhodině hry přesvědčili proč jsou na druhém místě tabulky a pokud by byli v koncovce úspěšní, mohl se zápas pro domácí vyvíjet poněkud jinak.  V 8.minutě  se dostal do šance Moravec a domácí gólman Kozlík hasil vyražením jeho střely na rohový kop.  Ve 25.minutě rychlý brejk hostů  zakončoval Lukáš, ale jen těsně minul domácí svatyni. O dvě minuty po té ke štěstí domácích  kanonýr hostů Tlustý na malém vápně minul míč . PO třiceti minutách hry se začala karta obracet. Domácí převzali iniciativu  a ve 33.minutě se dostal po přihrávce od Prchlíka do šance Dytrt, ale ten minul. Ve 44.minutě si vše Dytrt vynahradil. Tento hráč menší postavy si naběhnul do pokutového území hostů mezi vytáhlé dva stopery Holýšova  a překvapivě hlavou otevřel skóre zápasu 1:0. Ve druhém poločase domácí si vědomi svého těsného vedení vycházeli ze zajištěné obrany, hráli pozorně a prakticky svého soupeře do vážnější akce nepustili.  V 55-mohl Dytrt z otočky zvýšit, ale jeho střelu  brankář Janča vyrazil . V 77.minutě domácí své vedení pojistili, když Šafanda vysunul Prchlíka a ten sám postupoval na brankáře hostů kterého prostřelil a upravil  skóre na Konečných 2:0.

Manažér Horažďovic Milan Koželuh  vysoce kladně hodnotil výkon domácích: „ Kluci podali velmi zodpovědný výkon a  před důležitým zápasem o šest bodů který nás čeká  za týden ve Zbůchu si posílí svojí sebedůvěru . Zároveň se přesvědčili, že bez poctivého přístupu a hrábnutí si třeba i dno svých sil se nedá  vyhrávat.“

Poločas: 1 : 0. Branky: Dytrt, 71. Prchlík. Rozhodčí : Kračmer. Diváků: 180. ŽK: 2 : 1.

Sestava FK Horažďovice: Kozlík – J. Jiřík, Dytrt (88. M. Forman), J. Janouškovec (60. J. Sova), J. Mirvald – M. Šafanda, J. Pavlík, O. Stulík, T. Jůda (90. Greger), Cihlář – Prchlík (90. Mourek).

Branky: Bauer 2, Janka 2 - Pfeifer, Špiller; ŽK: 1:5; ČK: 0:1

1. Doubravka          25  21   2   2   87: 22    65  ( 26)

2. Holýšov            25  19   1   5   59: 19    58  ( 22)

3. Chrást             25  16   4   5   75: 23    52  ( 13)

4. Rokycany           25  16   3   6   41: 27    51  ( 15)

5. Rapid Plzeň        25  14   1  10   50: 35    43  (  4)

6. Bolevec            25  12   5   8   45: 39    41  (  2)

7. M. Touškov         25  11   6   8   35: 30    39  (  3)

8. Koloveč            25  12   2  11   59: 49    38  (  2)

9. Přeštice           25   9   4  12   30: 42    31  ( -5)

10. Chanovice          25   8   6  11   29: 33    30  ( -6)

11. SK ZČE Plzeň       25   8   5  12   42: 52    29  ( -7)

12. Horažďovice        25   8   3  14   35: 57    27  (-12)

13. Manětín            25   7   3  15   27: 67    24  (-15)

14. Zbůch              25   5   3  17   24: 69    18  (-18)

15. Nýřany             25   4   2  19   35: 65    14  (-25)

16. Staňkov            25   3   4  18   29: 73    13  (-26)

HUBENOU BILANCI KOLA ZACHRAŇOVALA SUŠICE

Již v pozvánce na toto kolo bylo avizováno, že  zástupce Pošumaví v 1. A třídě čekají  v tomto kole velmi silní soupeři  . Ostatně již sobotní výsledky potvrdily s bilancí nula bodů na kontě našich týmů, že to nebyly obavy zbytečné.

Po tom, kdy Žichovice trestuhodnými bodovými ztrátami doma vymazávaly tolik  těžce vybojované body venku se dalo předpokládat, že úspěšné tažení Žichovických venku nemůže trvat věčně. To se také potvrdilo v tomto kole, kdy Chlumčany po výrazné výhře na podzim v Žichovicích  0:6 také doma potvrdily , že na žichovický tým umí zahrát .

Neuspěla v tomto kole ani  Okula Nýrsko. Po smolné  prohře v minulém kole doma s TJ Sušice brankou v poslední minutě se  na hřišti nováčka v Předenicích držela a v poločase to ještě bylo bez branek. Konečný stav 2:0  posiluje domácím naděje  na souboje v baráži o postup (!), ale čím dál tím víc přibližuje Nýrsko  k jiným soubojům, méně příjemným - baráž o záchranu.

Příliš radosti nezavládlo o víkendu ani v Lubech,kde domácí litují další velké šanci se vytáhnout na favorita, kterým třetí v tabulce Rozvadov určitě byl a výsledek tomu hodně napovídá, že k tomu chyběl jen malý kousek štěstí.

Po sobotní nulovém bodovém zisku nakonec hubenou bilanci tohoto kola pro Pošumaví zachraňovala doma Sušice povinným vítězstvím se soupeřem, který má v tabulce o polovinu bodů méně, než aspirant na barážové místo dávající šanci poprat se o postup do krajského přeboru.

Chlumčany -   Žichovice 4: 1

Poločas: 1 : 0. Branky: Matoušek 2, Voller 2 - Chod; ŽK: 2:2. Diváků: 50.

Příkosice  -  Nýrsko 2: 0 .

Poločas: 0 : 0. Branky: Novák, Vlček; ŽK: 3:3. Diváků: 120.

Luby  - Rozvadov   1 : 2.

Karel Šůs

V Lubech se hrál fotbal na úrovni krajského přeboru.Trávník byl sice promočený,ale jinak ze strany správců Josefa Voráčka a Josefa Pexy vzorně připraven.Hráči obou mužstev předváděli rychlý fotbal plný překvapivých akcí a podpořený férovou bojovností.Hrálo se 22 minut a souboj, který svedl Papay a hostující Chada v prostoru středu pokutového území byl posouzen jako faul a na domácí se kopala penalta.Chada bez problémů proměnil 0:1.Naši hráči si poté vytvořili několik brankových příležitostí.Šůs vnikl do šestnáctky soupeře,kde byl dle mého názoru zastaven nedovoleně,ale píšťalka hlavního rozhodčího pana Bohdana zůstala tentokrát němá.Přesto se nám podařilo vyrovnat a zhodnotit tlak v závěru prvního poločasu.Ve 40 minutě dorážel Papay do odkryté branky 1:1.Po změně stran zesílil tlak lubských hráčů, ale ani dvě šance Hodla a jedna Krotkého nevedly k vstřelení vedoucí branky.V 73 minutě přišla pohroma pro Luby.Centrovaný balon z levé strany přelétl všechny hráče a chvíli nehlídaný hostující Horáček umístil hlavičku přesně k levé tyči Kalašovy branky.Tlak domácích Lub poté ještě zesílil,ale kýženou vyrovnávací branku se již vstřelit nepodařilo.

Trenér Startu Luby Karel Sůs :   Mohu bez obav hodnotit výkon svých hráčů jako velice zodpovědný,bojovný a po všech fotbalových stránkách podařený.Jen trocha štěstí chyběla k vstřelení branek a tím k zisku bodů.Z našich řad všechny převyšoval kvalitní výkon obránců,jmenovitě Martina Vejskala.Soupeř z Rozvadova má silný,velmi dobře poskládaný tým a pokud postoupí do krajského přeboru rozhodně tam ostudu dělat nebude.“

Branky: 40. Papay – 22. Chada, 73. Horáček.

Sestavy - domácí : Kalaš,Novák,Smolík,Pikhart,Vejskal,Krotký,/69 minuta Šnour/Papay, Hradecký, Voráček T. ,/62 minuta Havlovic/Šůs,Hodl,/75 minuta Vandrovec/.
Sestava hostů:  Bobčík,Kabourek,Horáček,Roháč,Chada,Karban,Pták,Hanko,Sopko,Pícha,Svoboda, / Křehlík,Růžička,Bečvář,Kupilík,Horáček,/

Klatovy B -  Stříbro 0: 1 ( 0: 0) .

Karol Žák

Trampoty se sestavou neberou konce. Tentokrát hrálo paralelně áčko v Benešově a tak vypomohl dorost. Díky Veselkovi, Lukešovi a Jandovi si béčko zase jednou zahrálo v kompletní sestavě, střídačka však zela prázdnotou.    Velice vyrovnané utkání s nešťastným koncem pro domácí, branku obdrželi až v 87. minutě, kdy se už značně projevovala absence střídání. Hosté vystřídali včas a na hře posledních deseti minut to bylo enormně znát. Do 80. minuty pouze nápisy na dresech mohly nezasvěcenému diváku napovědět, kdo je favoritem utkání.     Vzhledem k potížím, které bylo nutné v průběhu dne kvůli odehrání zápasu  překonat, mohlo dojít k velkému překvapení. V domácím dresu

nakonec nastoupili tři dorostenci, kteří v sobotu odehráli svůj "mač", mladý Lukeš /16/ měl v nohou dokonce zápasy dva. Přesto patřil k  nejaktivnějším hráčům utkání, únava na něm nebyla téměř znát. Další vynucenou akvizicí byl Petr Zazvonil, který po zranění nastoupil ke  svému  prvnímu letošnímu utkání a úbytek sil na něm byl nejznatelnější. Teplé počasí ale ke konci utkání trápilo všechny účastníky hry a právě včasné střídání napomohlo hostům k radostnému návratu domů. V průběhu utkání měli domácí sedm gólovek, z dobrých pozic postupně přestřelovali branku  Ježek  a Lukeš, břevno krásnou střelou z voleje trefil Votípka, Cihelka v dobrá pozici z deseti metrů mířil

dost vedle a tu největší tutovku propásl po závaru před brankou z metru Prokopec. Hosté se také činili, v první půli zlobili hlavně ze standartek, jejich rohy třikrát přivodili infarktový stav se šťastným koncem pro bránící tým. Po změně stran se obraz utkání změnil až ve zmíněné poslední desetiminutovce,  třetí  stoprocentní šanci nakonec přetavil ve vítěznou branku Pelán dorážkou zblízka.    Pohledné utkání dokonce několikrát přinutilo obecenstvo  k potlesku a to je v poslední době na našem hřišti jev dosti nevídaný. Tak tedy  jedenácti statečným za výkon velké poděkování.

Sestava Klatov :    Lorenc - Hromada, Kraus, Veselka, Ježek  -  Cihelka, Votípka, Janda, Zazvonil  -  Lukeš, Prokopec

Branky: Pelán; ŽK: 3:2; ČK: 1:0 . Diváků: 100.

Sušice  -    Bezdružice    4  : 0 ( 0: 0)

Pavle Kodýdek(došlo 18.5.)

Branky : 52. Sládek, 85. Hupka, 87. Kodýdek, 90. Potužák. Rozhodčí : Šimek - Kohout, Košák DS Ježek. Diváků : 200. ŽK  0 : 3.
 Sušice po velice špatném výkonu porazila slabé Bezdružice.Vítězství se zásluhou předváděné hry nerodilo lehce. Hosté byli velice důrazní, s čímž měli hráči v domácích barvách velké problémy. Rozhodnutí tak přinesl až druhý poločas, v něm centr Pavla Hubáčka a gólová dorážka Pepy Sládka. V samotném závěru po příchodu střídajících hráčů se domácím podařilo v rychlém sledu vstřelit ještě tři branky.
Sestava Sušice: Kindelman - Junek, Sládek, Marek T., Melka - Hupka, Hrach (C), Hubáček, Kysilka (75.Potužák) - Farták (84.Kodýdek), Budil (88.Šablatura), trenér František Melka

Zbiroh  -  Hor.Bříza  2 : 1 ( 1: 1). Branky: Křišťan, Marchal - Soukup; ŽK: 3:3

Žákava - Nepomuk  2 : 3 ( 1: 2). Branky: Benedikt, Váňa - Bracek, Kalabza, Ptáček; ŽK: 4:4; ČK: 1:1

Křimice  -   Blovice  1: 1 ( 1: 1). Branky: Housar - Heřman; ŽK: 3:2

Křimice  -  Blovice   1: 1 ( 1: 1)  Branky: Housar - Heřman; ŽK: 3:2

1. Horní Bříza        25  20   3   2   65: 18    63  ( 27)

2. Stříbro            25  16   3   6   51: 26    51  ( 15)

3. Rozvadov           25  14   8   3   64: 24    50  ( 14)

4. Příkosice          25  14   5   6   48: 29    47  (  8)

5. Sušice             25  14   5   6   49: 32    47  (  8)

6. Nepomuk            25  12   4   9   49: 41    40  (  4)

7. Zbiroh             25  11   5   9   48: 39    38  ( -1)

8. Chlumčany          25  10   4  11   45: 39    34  ( -5)