KPD (starší , mladší) , KSD – skupina A 22.(25.) kolo 16. - 17.5.

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

PŘÍMÝ SOUBOJ O PRVNÍ MÍSTO BEZ ROZUZLENÍ

Po nečekané bodové ztrátě mladšího dorostu TJ Sušice, který domácí remízou s plzeňským Smíchovem přišel o vedení v tabulce které převzala  Doubravka  se oba první dva celky se ve 23.kole  střetly na hřišti v Plzni. Šance na návrat na první místo byla pro Sušici po prvním poločase kdy vedla 0:2 velká, ale domácím se podařilo po přestávce  zápas srovnat na 2:2 a to jim stačilo při rovnosti bodů k udržení role lídra tabulky.

STARŠÍ   DOROST

Doubravka – Sušice    5 : 2

Poločas: 1 : 0.

Podrobnosti nehlášeny

1. Vejprnice          22  19   1   2  107: 19    58  ( 25)

2. Prazdroj Plzeň     23  15   4   4   85: 29    49  ( 13)

3. Doubravka          23  13   6   4   65: 38    45  ( 12)

4. Sušice             23   9   2  12   40: 53    29  (-10)

5. Smíchov Plzeň      23   9   1  13   48: 88    28  ( -8)

6. Košutka            22   7   0  15   38: 78    21  ( -9)

7. Přeštice           23   5   2  16   37: 76    17  (-13)

8. Horní Bříza        23   4   4  15   31: 70    16  (-20)

MLADŠÍ  DOROST

Doubravka – Sušice    2 : 2

Poločas: 0 : 2.

1. Doubravka          23  15   5   3   81: 25    50  ( 17)

2. Sušice             23  15   5   3   61: 20    50  ( 11)

3. Vejprnice          22  14   6   2   79: 17    48  ( 15)

4. Prazdroj  Plzeň    23  12   4   7   66: 41    40  (  4)

5. Přeštice           23   9   3  11   49: 42    30  (  0)

6. Smíchov Plzeň      23   5   5  13   29: 60    20  (-16)

7. Košutka            22   5   1  16   16: 69    16  (-14)

8. Horní Bříza        23   1   1  21   18:125     4  (-32)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Vejprnice          44  33   7   4  186: 36   106  ( 40)

2. Doubravka          46  28  11   7  146: 63    95  ( 29)

3. Prazdroj  Plzeň    46  27   8  11  151: 70    89  ( 17)

4. Sušice             46  24   7  15  101: 73    79  (  1)

5. Smíchov Plzeň      46  14   6  26   77:148    48  (-24)

6. Přeštice           46  14   5  27   86:118    47  (-13)

7. Košutka            44  12   1  31   54:147    37  (-23)

8. Horní Bříza        46   5   5  36   49:195    20  (-52)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

NEČEKANÉ BODY MĚČÍNA Z POSTŘEKOVA

Na podzim nejúspěšnější tým ze zástupců Pošumaví v krajské soutěži na sebe poprvé letos upozornil výrazným úspěchem. Tím je bezesporu překvapivé vítězství na hřišti  suveréna této soutěže v Postřekově. V tomto kole se dařilo na hřišti  soupeře celku Startu Luby který deklasoval v Horšovském Týně celek domácího Dynama 0:7. Vyrovnané derby se hrálo mezi Svŕadicemi a hrádeckým Svatoborem ve Svéradících  se šťastnějším závěrem ve prospěch domácích.

Pačejov -  Nepomuk   1 : 2  .

Oba celky postrádaly v utkání několik hráčů, ale absence obávaných domácích střelců Formana a Soukupa se ukázala jako rozhodující pro vývoj i konečný výsledek utkání. To se jevilo  po většinu hrací doby jako vyloženě remízové. V 75.minutě se však trefil hlavou Milan Hora a dostal Nepomuk do vedení. Domácí pak otevřeli hru a do otevřené obrany týž hráč zvýšil na 2:0 pro hosty. V samotném závěru ještě korigoval Jarda Kubaň na 1:2, ale na vyrovnání už nezbýval čas. V utkání zvítězil šťastnější soupeř, vzhledem k průběhu utkání by byla bezesporu spravedlivější remiza.

Poločas: 0 : 0. Rozhodčí Lanči, ŽK 0 : 3, 50 diváků

Svéradice - Hrádek   2 : 1  .

K utkání se nedostavil delegovaný rozhodčí, této role se tak musel zhostit domácí kvalifikovaný rozhodčí Václav Dušek ml. Při problémech se sestavou si premiéru v dorostenecké kategorii odbyl domácí dvanáctiletý   žák Jiří Hájek a proti o kategorii starším hráčům si nevedl špatně. Svéradice utkání začaly lépe a zaslouženě šly po dvaceti minutách do vedení, když Šmat si troufl hned na trojici protihráčů a přestože se přes ně probil do gólové šance, byl zezadu faulován. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil kapitán Prokopec. Hosté se pak osmělili a hru vyrovnali, ale do šancí se dostávali zřídka. Ve druhém poločase domácím docházely síly, hosté byli aktivnější a zasloužené se dočkali vyrovnání, když si za obranu naběhl na přesný pas Švelch a s přehledem proměnil. Hrádečtí pak měli utkání pevně ve své moci, ale 3 čisté brankové příležitosti neproměnili ať už svojí střeleckou neschopností nebo dobrými zákroky svéradického brankáře. Zvrat v utkání tak přišel v 81.minutě, když míč po rohovém kopu prošel pokutovým územím a hrádecký bránící hráč hraním rukou od těla vychýlil jeho směr před dobíhajícím domácím hráčem. Domácí tedy dostali možnost druhého pokutového kopu a kapitán Prokopec střelou do stejného místa opět bezpečně proměnil. Přestože hlavní arbitr nastavoval 4 minuty hosté se pak již k ničemu nedostali a naopak domácí neproměnili šance na pojištění výsledku.

Poločas: 1 : 0. Branky: 20.Prokopec Petr PK, 81.Prokopec Petr PK - 63.Švelch Jakub. Rozhodčí: Dušek Václav, ŽK: 1:4, Diváků: 40

Sestava: Kolář -  Dom.Vonášek, Polena, K.Jedlička, J.Hájek (46.Nováček) - O.Prokopius, Prokopec, R.Jedlička (65.Kába), Chaloupka - Valach (82.Smitka), Šmat

Horšovský Týn -  Luby   0 : 7.

Poločas: 0 : 4. Sýkora 3, Šnour b 2, Kovařík 2. Rozhodčí: Křen. ŽK: 0 : 4. ČK: 0 : 1. Šindelář 2 ŽK).

Postřekov – Měčín  0 : 3

Poločas: 0 : 1.

1. Postřekov          22  19   1   2  112: 26    58  ( 22)

2. Nýřany             22  15   3   4   58: 37    48  ( 18)

3. Holýšov            22  13   2   7   55: 28    41  ( 11)

4. Koloveč            22  12   3   7   60: 41    39  (  9)

5. Blovice            23  11   2  10   57: 64    35  ( -1)

6. Mrákov             22  10   4   8   56: 46    34  ( -2)

7. Pačejov            23  11   1  11   61: 53    34  ( -2)

8. Měčín              22  10   4   8   40: 35    34  (  4)