DIVIZE - skupina A 24. kolo 9. - 10. 5.

D I V I Z E   „ A “

BODY Z KLATOV SI ODVEZLY I VOTICE

DAVID KOJAN

Po historicky nejvyšší prohře v divizi v minulém kole na hřišti Meteoru Praha prověřil v sobotu divizní fotbalisty Klatov na domácím hřišti tým SK Marila Votice.

Poslední zápas ve Voticích odehráli Klatovští dobře, ale z bodů se radovaly Votice, které vyhrály zásluhou dvou branek v posledních dvou minutách. Klatovy teď měly možnost tuto prohru hostům vrátit.

TJ Klatovy – SK Marila Votice 1:4.

Do sobotního zápasu ovšem vstoupili mnohem aktivněji a důrazněji hosté. Už v šesté minutě se dostal za obranu Klatov Peter Očovan a pohodlně vstřelil první branku hostů.

Tentýž hráč pak z podobné situace, kdy zaspala obrana domácích, v 15. minutě zvýšil na dvoubrankový rozdíl. O tři minuty později se do šance dostali i domácí, Milan Mészároš však po rohu hlavičkoval mimo soupeřovu bránu.

Poté už zase měli více ze hry hosté, v 28. minutě pálil Martin Horváth mimo, o dvě minuty později zapomněla obrana domácích na Jakuba Malinu, který už se nemýlil a přidal třetí branku hostů. Po půlhodině hry tak Klatovy prohrávaly už 0:3.

Hosté byli v prvním poločase jednoznačně lepším týmem. Ve 35. minutě završil Očovan hattrick a zápas byl v podstatě rozhodnut, skóre se neměnilo ani pět minut před koncem první půle, kdy ve slibné pozici střílel domácí Dalibor Dvořák mimo.

Do druhého poločasu trenér Jiří Toman svůj tým přeskupil, domácí hráli na tři obránce a pět záložníků. Zpevněná obrana přinesla zlepšení hry domácích a přišly i gólové šance.

V 54. minutě pálil sám před brankářem domácí Jan Pavlík těsně nad, v 75. minutě se tentýž hráč už nemýlil a přesnou ranou, kterou nezastavil brankář ani dobíhající obránci hostů, vsítil aspoň čestný gól.

Poločas: 0:4. Branky: Pavlík (75.) – Očovan (6., 15., 35.), Malina (30.). Průběh zápasu: 0:4, 1:4. ŽK: 3:0. Rozhodčí: Svatík, Melničuk, Chládek.

Sestava domácích: Herman – Votípka (46. Bouberle), Dvořák, Hovorka, Holý (78. Vytisk), Mészáros, Hadraba, Matějka, Pavlík (90. Kotáb) – György, Voldřich.