Krajský přebor, 1.A třída 24. kolo 9. - 10. 5.

V CHANOVICÍCH SE TŘÍSTOVKA DIVÁKŮ BRANKY NEDOČKALA

Očekávané derby dvou zástupců Pošumaví z Horažďovicka v krajském přeboru se hrálo v Chanovicích. Hosté  k němu přijeli s cílem obhájit těsnou výhru 2:1 z podzimu  z domácího hřiště . V bojovném zápase myslely oba týmy více na zajištěnou obranu . VZ obou obran nejvíce vynikl náhradní brankář hostů mladíček Kozlík, které hosty podržel . Navíc při něm stálo při dvojím nastřelení břevna jeho svatyně štěstí.

Chanovice – Horažďovice  0 : 0 .

Štěrba Jiří

Bojovný zápas ve kterém dominovaly obrany a zejména výborný brankář hostů Kozlík. Domácí nastřelili 2x břevno hostující branky, ale branku se jim dát nepodařilo.

Poločas : 0 : 0. Rozhodčí : Maroušek. Diváků : 300. ŽK: 2 : 2.ČK : 0 : 1   (83. Dytrt).

Sestava hosté: Kozlík, Jiřík /80.min. Mourek/, Dytrt,Janouškovec /86.min.Forman/, Mirvald, Šafanda, Prchlík, Stulík, Cihlář, Jůda, Sova/34.min.Pavlík/.

Sestava domácích:  Jarolím, Čadek, Hnídek, Švehla/65.min.Polena/, Horváth, Toman/56.min.Žežula/, Černohorský,Kislinger, Patsch, Zdeněk, Picka.

Branky: Jeniš 2, Lukáš, vlastní; ŽK: 2:2

1. Doubravka          24  20   2   2   85: 22    62  ( 26)

2. Holýšov            24  19   1   4   59: 17    58  ( 22)

3. Chrást             24  15   4   5   72: 21    49  ( 13)

4. Rokycany           24  15   3   6   37: 26    48  ( 12)

5. Rapid Plzeň        24  14   1   9   50: 34    43  (  7)

6. M. Touškov         24  11   6   7   35: 29    39  (  3)

7. Koloveč            24  12   2  10   57: 46    38  (  2)

8. Bolevec            24  11   5   8   44: 39    38  (  2)

9. Chanovice          24   8   6  10   29: 31    30  ( -6)

10. Přeštice           24   8   4  12   29: 42    28  ( -8)

11. SK ZČE Plzeň       24   7   5  12   40: 51    26  (-10)

12. Horažďovice        24   7   3  14   33: 57    24  (-12)

13. Manětín            24   7   3  14   26: 65    24  (-12)

14. Zbůch              24   5   3  16   22: 65    18  (-18)

15. Nýřany             24   4   2  18   34: 61    14  (-22)

16. Staňkov            24   2   4  18   25: 71    10  (-26)

SUŠICE BYLA USPĚŠNÁ V DERBY V NÝRSKU

Luby a Sušice si polepšily, Nýrsko a Žichovice si naproti tomu doma ztrátou tří bodů značně situaci o záchranu zkomplikovaly a ostudný  debakl  posledního celku tabulky  klatovské rezervě v Rozvadově  . I tak lze charakterizovat 24.kolo 1.A třídy z pohledu výsledků týmů z Pošumaví.

Mezi to nejpříjemnější překvapení patří vítězství Startu Luby na hřišti v Nepomuku ze kterého již delší čas se vracely s prázdnou. Luby touto výhrou prodloužily svojí letošní neporanitelnost na hřištích soupeřů. Ještě lépe jsou na tom venku letos Žichovice, které získaly ze svých zápasů sto procent bodů. Nic naplat, když doma  z pěti zápasů letos vytěžily pouhé dva body . O to víc musí při důležitosti zisku bodů mrzet poslední nedělní prohra Žichovic se Sokolem Bolovice, tedy se soupeřem se kterým ještě v 1.A třídě neprohrály !

V derby v Nýrsku potřebovaly body oba celky . Vyrovnaný zápas rozhodl v závěru zápasu po opakovaném trestném kopu  krásnou střelou přes zeď Pavel Hubáček.

Ať již jsou důvody debaklu béčka Klatov v Rozvadově (10:0) jakékoliv, je to výsledek z kategorie sice ne nemožných, ale přesto ostudných. Že by si v Klatovech již po vzoru divizního týmu na tyto vysoké porážky zvykli ?

Nepomuk – Luby    1 : 3.

Karel Šůs

Začátek zápasu se pro nás nevyvíjel dobře. Už ve 2.minutě kopali domácí roh a Švec přesnou hlavičkou k tyči poslal Nepomuk do vedení. Je to paradox, že nejprve musíme dostat branku a teprve ta naše hráče vyburcuje k lepšímu výkonu. Hra se v dalším průběhu postupně přesouvala na polovinu soupeře. V 18.minutě měl velkou šanci Šůs, kdy z pravé strany pronikl do pokutového území, ale z úhlu se mu nepodařilo překonat domácího brankáře. Přišla 34.minuta a Hradecký měl také na kopačce vyrovnání, ale opět byl brankář domácích na správném místě. O minutu později už konečně přišla vyrovnávací branka, po chybě domácích dorážel z bezprostřední blízkosti Hradecký a tentokrát se nemýlil. Za stavu 1:1 tak skončil první poločas. Po změně stran přidali domácí na důrazu a rychlými protiútoky stále častěji ohrožovali naši branku. Bylo potřeba provézt změnu v sestavě, a tak vyčerpaného Voráčka vystřídal v 51.minutě Havlovic.Začalo se nám více dařit a zaskočený soupeř dělal chyby v obranné činnosti. Jednu z chybných rozehrávek zachytil v 73.minutě Šůs a střelou pod břevno jsme se ujali vedení 2:1. Hned nato přišlo na řadu další střídání a na hřiště nastoupil za Šůse Vandrovec. Hrálo se deset minut a nutno přiznat, že domácí byli v tlaku a my se strachovali o výsledek. Nepomuku ovšem chyběla v útočných akcích přesnost a pokud se dostali na dostřel k brance, ztroskotali jejich pokusy na vynikajícím Kalašovi v brance Lub. Přišla 83.minuta a naše střídání přineslo ovoce. Do otevřené obrany naběhl na přesnou přihrávku Vandrovec a střelou do pravého horního rohu branky pečetil vítězství na konečných 1:3.

Trenér Lub Karel Šůs : „ Máme všichni radost, že se konečně podařilo porazit těžkého soupeře, se kterým jsme v minulosti příliš bodů nezískali. Všichni hráči odvedli vynikající výkon a patří jim právem tři velmi cenné body ze hřiště soupeře.“

Sestava domácí: Wallenfels, Ticháček, Bohatý, Švec, Noháček, Racek, Ptáček, Kozák, Vosyka, Baran, Kalabza

Sestava hostů : Kalaš, Turner, Papay(80.Šnour), Novák, Voráček(51.Havlovic), Vejskal, Hodl(85.Švec), Pikhart, Hradecký, Smolík,Šůs(75.Vandrovec)

Rozvadov  -  Klatovy B    10 : 0 .

Karol Žák

K utkání se z různých / i důležitých / důvodů nedostavilo osm hráčů  z  kádru B týmu a vzhledem  k souběžnosti utkání  s prvním mužstvem odjelo do Rozvadova pouze 9 osob.  A to se těžko uhraje  přijatelný výsledek.  Velmi obtížně se hledá už jen samotná motivace. Za to , že hráči ve složení, kdy se někteří ani neznali, uhráli tento výsledek, jim skládám velkou poklonu. V teplém počasí na dobrém terénu  si soupeř s chutí zastřílel a nebýt famózního Lorence v bráně, asi by se fotbalová veřejnost hodně divila  pravděpodobné  "házenkářské" cifře. Hlavní motivační faktor ,  nedostat deset gólů, fungoval velice dobře až do chvíle, kdy se hlavní arbitr rozhodl vyslyšet prosby domácích

fanoušků a v nastaveném čase vymyslel  penaltu, po které se už ani nerozehrávalo. Za toto krásné nabourání posledních zbytků chuti do hry mu patří velký dík.  To si každý z hráčů ponese  v sobě mnohem déle, než pocit bezmoci  a  zmaru na srazu před utkáním.

Účastníkům zájezdu ještě jednou velké díky  s přáním , aby toto těžké období překlepali bez větších psychických následků.

Sestava:   Lorenc - Hromada ,  Ježek, Fait,  Faltín  -  Pergl, Popelka, Zahradník, Cihelka

Poločas: 5 : 0. Branky: Chada 4, Svoboda 3, Horáček, Liška, Pícha

Nýrsko  -   Sušice   1  : 2

Bílý  Milan

Od začátku utkání byli hosté aktivnější dostávali se šancí : v 5.minutě Budil a poté v 7.minutě Melka ale sami netrefili branku.

V 16.minutě po faulu domácího Valenty z TK po centru do 16 hráč hostů Junek hlavou upravil na 0:1. V 19.minutě Melka opět po samostatné akci vystřelil vedle.´

V 25.minutě se dočkali šance i domácí a po rohovém kopu domácí Rubáš hlavou jen těsně minul.

Ve 28.minutě po velké malé domů brankář domácích vyrazil hlavou.

V 36.minutě po autu domácích a centru Rubáše prostřelil domácí Presl brankáře hostů na 1.1.

Ve druhém poločase měli nejprve v 63.minutě šanci domácí a po akci Rubáš – Loos – Kadlec brankář hostů vyrazil.

V 72.minutě po rohu domácí kapitán Malý těsně hlavou minul branku.

V 77.minutě hostující Kysilka z 16 vystřelil nad. V 80. minutě střelu hostujícího Kodýdka vytěsnil na tyč.

V 82.minutě po opakovaném TK hráč hostů Hubáček krásnou střelou přes zeď upravil na konečných 1:2.

V 84.minutě měl ještě šanci hostujícíBudil, ale jeho střelu domácí brankář vyrazil.

Sestavy :

SKP OKULA Nýrsko : Vaverka, Smolík, Bošek (83.Jánský), Loos, Pavlík, Šlehofer (77.Soušek), Valenta (86. Vacovský), Presl, Rubáš, Malý, Kadlec

TJ Sušice : Míček, Kodýdek, Farták (54.Hupka), Marek, Budil (88.Šablatura), Hrach, Kysilka, Sládek, Hubáček, Junek, Melka

Poločas:  1: 1. Diváků:  120  . Branky: Presl - Hubáček, Junek; ŽK: 1:0

Žichovice   -  Blovice    0 : 3  .

Poločas: 0 : 0.  Branky: Švec 2, Davídek; ŽK: 1:2. Diváků : 110.

Bezdružice  -  Křimice    0 : 0 ( 0: 0)

ŽK: 4:3; ČK: 3:2

Hor.Bříza -   Žákava 4: 2 ( 4: 1)