1. B TŘÍDA - skupina B 20. kolo 9. - 10. 5.

1. B  T Ř Í D A  - skupina  B

HRADEŠICKÁ TVRZ SVÉRADICKÝM NÁJEZDŮM NEODOLALA

Na třech hřištích se v průběhu 20.kola 1.B třídy  odehrály  derby týmů z Pošumaví. Dvě skončila  vítězstvím domácích a jednou se radovali hosté.

Ve Strážově skončil zápas podle očekávání. Domácí si v duelu s Dlouhou Vsí vynutili trvalou převahu a jen hodně chabá střelba hosty uchránila od vyšší porážky.

Nečekané rozuzlení mělo i sobotní derby ve  Švihově. Domácí  po přestávce zaskočili svého soupeře z Mochtína  třemi góly v rozmezí pěti minut a bylo o výsledku rozhodnuto. Hosté odmítli i korigování výsledku čestným gólem,. Když možnost z penalty jim brankář Tráva  bravurně zlikvidoval.

V nedělním derby na Horažďovicku  byl otazník nad tím, zda se v duelu v Hradešicích kde hrál nováček ze Svéradic podaří domácím udržet jejich neporanitelnost na svém hřišti. Nakonec hradešická tvrz neodolala nájezdům  ambiciózního nováčka a ten si k podzimní výhře doma přidal skalp Hradešic i na jejich půdě.

K úplné spokojenosti k těchto derby , kterým by vzhledem k postavení týmů v tabulce co nejméně slušela dělba bodů. Tu by bral Pačejov v Losiné, ale nestalo se tak . Domácí měli na celky z Pošumaví již pech , když v posledních čtyřech domácích zápasech prohráli a to ještě na podzim se Švihovem a letos na jaře postupně se Svéradice, Hradešicemi a Dlouhou Vsí po páté se to již Pačejovu nepodařilo. Losiná touto výhrou oživila šance na záchranu. Je jen škoda, že to bylo bohužel na úkor Pačejova , které ještě musí nějaký ten bod přidat, aby byl jako další týmy z Pošumaví v klídku.

FC Švihov  -   Mochtín    4  :  0.

FC Švihov

Hosté se snažili vzdorovat pouze první poločas, ve druhém poločase jsme v rozmezí 67-72 minuty nastříleli tři branky a tím bylo v zápase rozhodnuto. Za stavu 4-0 měli hosté příležitost snížit skóre pokutovým kopem, ten však bravurně zlikvidoval domácí gólman Tráva. Za čtyři poslední zápasy jsme inkasovali pouze jednou, a to ještě vlastní gól, z čehož máme velmi dobrý pocit.

Poločas : 1 : 0. Branky : 28. Špatenka, 67. Kudjak, 70. Osvald, 72. Biedermann .Rozhodčí : Rys.Diváků: 120.

Sestava domácí: Tráva, Biedermann, Kudjak, Havlíček, Zadražil, Čížek R., Kowalski, Špatenka (58-Osvald), Brož, Zdrahal J.(80-Schejbal), Zdrahal L.(70-Čížek J.)

Sestava hosté: Rajtmajer, Břečka, Dolejš, Čeleda, Jarabica, Kašpar, Novák, Babka, Plánička, Švátora, Troch-střídání-Voráč,Nový,Podráský,Sysel

Losiná    -  Pačejov 3: 1

Poločas: 0 : 0. Branky: Veleman 2, Fremr - Hlaváč; ŽK: 3:3. Diváků: 100.

Strážov – Dlouhá Ves    2 : 0 .

Utkání hrané podle teoretických předpokladů  za režie domácích si diváci na první branku počkali až do samotného závěru první půle. Po pravém křídle  unikl    Tomáš Matějka , kličkou levou nohou se zbavil obránce a střelou   k tyči    upravil stav prvního poločasu na 1:0 . Druhý poločas se již hrál za výrazného tlaku domácích který korunoval  v 60.minutě  úspěšným zakončením individuální akce Janka a střelou z levé strany z úhlu prostřelil podruhé  brankáře Hanzla.

Poločas: 1 : 0. Branky : 45. Matějka Tomáš, 60. Janka Luděk. Rozhodčí: Velíšek Jiří. ŽK: 2  : 1; Diváků: 200.

Sestava Strážov : M. Javorský – J. Franc, V. Čížek, L. Helm, Duchek – T. Matějka, P. Presl, V. Matějka, Z. Vítovec – L. Janka, Lorenc.

Sestava hostů: Hanzl – Šperl, Hoda, Šebelík85. Příhoda ), Valvoda – Krejčí, Blažek, Švejka , Hubený – Ronn(46. Pechek), Frýda(Šmíd) .

Hradešice – Svéradice   0 : 3 .

Václav Dušek

Hosté začali zápas aktivněji a více se tlačili do koncovky. Hned v úvodu se v prvním náznaku šance objevil Bouše, ale brankář Ryba odvrátil na roh. V 8.minutě postupoval sám na branku Makovec, ale branku vůbec netrefil. Domácí se osmělovali pomaleji, ale zejména zásluhou výborného Kopala dokázali hostující obranu pozlobit, nicméně bez brankového efektu. V největší šanci domácích nastřelil hradešický hráč svého spoluhráče, díky jehož teči míč skončil mimo Soukupovy tyče. Hosté ještě zahrozili hlavičkou Vonáška, kterou brankář Ryba dobrým zákrokem vytěsnil nad branku. Po bezbrankovém prvním poločase domácí ožili a v úvodu druhé půle jich rázem bylo plné hřiště. Jejich záložní řada podporována ofenzivními výpady středního obránce Hlaváče přehrávala tu hostující a s nadějemi hostu to v tuto dobu moc dobře nevypadalo. Utkání však zlomila 66.minuta a parádně zahraný přímý volný kop nestárnoucího Miroslava Herouta. Navíc hned o chvilku později hosté založili rychlý brejk. Soukup s Větrovcem dostali míč až před šestnáctku soupeře, tam se jej zmocnil Herout a opět s přehledem přes brankáře Rybu poslal míč do sítě. Hosté se pak soustředili již zejména na defenzivu, ale domácí se ještě nevzdávali. Nicméně jejich závěrečný tlak přinesl jen střely ze střední vzdálenosti a tu nejnebezpečnější z nich vytěsnil Soukup na tyč své branky. V nastaveném čase hostující kapitán zpečetil hattrick, když jím zahraný rohový kop zapadl s přispěním břevna a hradešických obránců do domácí branky.

Trenér hostů Petr Doležal: "Nástup do utkání byl podle našich představ. Jen je až nepochopitelné jakými šancemi pohrdáme. Bohužel nás střelecká nemohoucnost provází téměř celé jaro. V úvodu druhého poločasu jsme si vybrali slabší chvilku a domácí nás přehrávali. Naštěstí se nám díky výborné kopací technice Míry Herouta podařilo vstřelit úvodní branku paradoxně v době, kdy jsme nebyli lepším týmem, ale právě tento moment bych považoval za klíčový. Samozřejmě následná druhá branka nás ještě více uklidnila. Pak jsme již utkání kontrolovali a dovedli jej k cennému vítězství."

Poločas: 0 : 0. Branky: 66.Herout Miroslav, 68.Herout Miroslav, 92+.Herout Miroslav

Rozhodčí: Urban Tomáš,. ŽK: 4 : 3. Diváků: 150.

Sestava Svéradic: M.Soukup - Bouše (69.Bartuška), Švec, Marek, Martínek - Vonášek, Jiřinec, Herout, Petřík (61.L.Soukup) - Větrovec (89.Prokopec), Makovec