IV. TŘÍDA - skupina A, B 20.(16.hrané) kolo 9. - 10. 5..

IV. TŘÍDA  - skupina  A

V MĚČÍNĚ  SE BOJOVALO  SKUTEČNĚ  O ŽIVOT !

Zatím co na hřišti vyzněl výsledek jednoznačně pro Běšiny v průběhu zápasu se odehrával jiný , ale daleko důležitější zápas se odehrával v kabinách . V osmé minutě došlo k nezaviněné srážce mezi domácím hráče a hráčem hostů Zdeňkem Vítovcem . S podezřením na zlomeninu ruky byl otřesený hráč hostů dopraven do kabiny. Tento hráč v útrobách kabin zkolaboval . Domácí dvojice pořadatelů  Štěpán Vizingr a  Jan Havlíček mu duchapřítomně  poskytla první pomoc , kdy zjistila u hráče zapadlý jazyk . Do příjezdu rychlé zdravotní pomoci se jim podařilo  po dramaticky prožitých okamžicích jeho zdravotní stav stabilizovat tak, že ten nabyl opět vědomí a byl předán  odbornému personálu k odvozu do nemocnice . V nemocnici byl ošetřen(potvrzena zlomenina ruky) a na základě zpětného telefonického dotazu  byl potvrzen u  Zdeňka Vítovce stabilizovaný   zdravotní stav  bez ohrožení života. Za příkladný čin dvojice pořadatelů Štěpána Vizingera a Jana Havlíčka  jim  patří velké poděkování.    Body Měčín ztratil, ale zachráněný živost sportovce z Běšin  má daleko větší hodnotu než tři mistrovské body.

Plánice  -   Vrhaveč B     4 : 1  .

První poločas přinesl neurovnanou hru s řadou nepřesností na obou stranách, když na vině těmto nepřesnostem byl i nerovný terén. Domácí zatroubili k útoku na vítězství  a k boji o pozici lídra tabulky  gólem z penalty za faul na Opatrného kterou Kohout proměnil.  Dalšími dvěma slepenými brankami mezi 81. a 83.minutou Plánice svojí výhru jistila a vyhoupla se do čela tabulky.

Poločas:   1: 1 . Branky: 3. a 81.  Opatrný Martin , 65.(PK)  Kohout Rudolf , 83. Sedlák Stanislav - Funěk Tomáš; Rozhodčí: Husník; ŽK: 4:2 . Diváků:  40 .

Křenice  -    Strážov B     3 :  3 .

První poločas probíhal podle papírových předpokladů a hosté si v něm zajistili  dvoubrankový náskok, když ještě další tři vyložené šance zůstaly nevyužité. Druhá půle byl ze strany favorita katastrofální . Nejen že si již  strážovská rezerva žádnou další brankovou příležitost nevytvořila, ale ještě dvakrát sama inkasovala  a opět prohospodařila šanci se vrátit na čelo tabulky.

Poločas:  1: 3.  Branky:   63. a 84. Rejthar Vlastimil   , 12. Bäuml Daniel – 10. Čermák Josef,  18. Paleček Václav, 43.  Kalista Robert;   Rozhodčí: laik  ; ŽK: 3:1 .  Diváků:  50.

Dlažov - Bezděkov B   1 : 2.

Duda E.

Utkání rozdílných poločasů. V prvním jasně lepší hosté získali dvoubrankové vedení, které přes nápor Dlažova v druhé půli se štěstím udrželi. Domácí by si za hru a výkon v druhé půli bod zasloužili.

Poločas : 0 : 2. Branky : Kovács Ivan - Macura Jiří,Muller Jan. Rozhodčí : Bureš Michal. Diváků : 30. ŽK: 0 : 1.

Zavlekov – Spůle  1 : 0.

Soumar Jaroslav

Vyrovnaný zápas. V závěru domácí zahodili několik šancí.

Poločas : 1 : 0. Branky : 40. Fous J. Rozhodčí : Veverka. Diváků : 85.

Měčín B  -  Běšiny   0 : 5 .

Poločas: 0 : 1 .Branky:  32. a 82. Bejvl Miroslav,  63. Stach Ladislav,  72. Šťastný Lukáš 89. Bulka Radek  ; Rozhodčí: Laik. Diváků:  40

1. Plánice            15   8   3   4   29: 23    27  (  6)

2. Strážov  B         14   7   4   3   33: 11    25  (  7)

3. Vrhaveč B          15   7   4   4   24: 24    25  (  1)

4. Běšiny             14   7   3   4   36: 15    24  (  3)

5. Bezděkov  B        14   6   3   5   32: 25    21  (  3)

6. Ježovy             14   6   3   5   32: 26    21  (  0)

7. Zavlekov           15   5   4   6   33: 30    19  ( -2)

8. Dlažov             15   5   3   7   26: 30    18  ( -6)

9. Měčín   B          15   5   2   8   19: 39    17  (-10)

10. Křenice            15   4   2   9   34: 57    14  (-10)

11. Spůle              14   4   1   9   19: 37    13  ( -8)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

PODZIMNÍ VÍTĚZ SE VRACÍ DO ČELA TABULKY

Hartmanice které přezimovaly na čele tabulky se znovu vrací na první místo . Stalo se tak po očekávané výhře nad rezervou Žichovic a po té, kdy se vyrovnal počet odehraných zápasů  se Sokolem Milčice které měly v tomto kole volno..

Hartmanice  - Zichovice B   5 : 1 .

Domácím se dařilo a když se opět vrací střelecká forma nejlepšímu střelci soutěže Petru Sládkovi, nebyl problém  získat zasloužené a přesvědčivé vítězství.  Hoté v 88.minutě neproměnili Balou penaltu, když žichovického střelce vychytal domácí brankář Petr Šindelář. Penaltu na druhé straně nedal ani v 90.minutě domácí Petr Buzín, ale naštěstí pro něj jeho spoluhráč Balda pohotově vyražený míč brankářem vrátil zpět za jeho záda.

Poločas: 2: 1 .Branky: 10.,39. a 54. Sládek Petr ,  80. Buzín Petr   ,  90.  Balda Jaroslav st., -  16. Pecina Jan ; Rozhodčí: Kulík;  ŽK: 0:1 .  Diváků:  90.

Velký Bor    -   Pačejov B   6 : 0 .

Hosté se ve Velkém Boru představili s ambiciózním mladým  kolektivem, který v prvním poločase  překvapil  a  držel s domácími krok. Po změně stran se prosadili zkušenější   domácí hráči   , kteří s narůstajícím skórem získávali nad mladíky  z pačejova převahu.

Poločas:  1 : 0.  Branky:  6. a 52.  Zoubek Tomáš , 49. a 70. Lukeš Martin , 72. Němec Jan, 76.  Ouda Jiří(PK) , Rozhodčí: Kurc; ŽK: 1:1; ČK: 1 : 1 (  85. Němec Jan – 85 Štěpán František ).  Diváků:  110.

Kašp. Hory    -  Soběšice    1 : 0 .

Slušně hrané utkání ve kterém domácí povinnou výhrou potvrdili roli favorita. Stínem zápasu bylo  vážné zranění domácího brankáře Michala Koláře, který musel být  odvezen do nemocnice.

Poločas: 0: 0. Branky: 70. Pestún Roman; Rozhodčí: Abraham  ; Diváků:  80

Svéradice B -  Rabí   4 : 2 .

Dušek Václav

Domácí byli v prvním poločase lepším mužstvem a zaslouženě se ujali vedení. Když nejdříve dorazil střelu Šperlíka do branky kapitán Brabec a o chvilku později zatočil míč do branky Třeštík přímo z rohového kopu. Hned na úvod druhého poločasu hosté snížili z pokutového kopu a dostali se zpět do hry. Dál byli aktivnější a vyrovnání chvilkami vyselo na vlásku. Domácím se však podařilo vedení pojistit, když po Třeštíkově volném kopu napálil míč do sítě Staněk. Hosté se však ještě nevzdali a kontrovali dalekonosnou střelou Fialy, která odrazem od břevna spadla do branky. Domácí si však závěr pohlídali a při další útočné akci byl Svoboda faulován v pokutovém území a rozhodčí Brůha nařídil pokutový kop. Hosté tuto skutečnost neunesli a jejich stoper Šimáček byl za urážku vyloučen. Sám postižený Svoboda bezpečně proměněnou penaltou zpečetil vítězství domácích.

Poločas: 2 : 0. Branky: 26.Brabec Jaroslav, 32.Třeštík Jaroslav, 82.Staněk Roman, 89.Svoboda Jan PK - 47.Janečka Petr PK, 85.Fiala Luboš. Rozhodčí: Brůha Radek, ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (89.Šimáček Jan)

Hrádek B  -   Nezamyslice B    5 : 0 .

Hosté nastoupili  pouze s devíti hráči a tomu také odpovídal průběh zápasu.

Poločas:  3 : 0. Branky:   38., 52. a 67.  Vinický Pavel ,  29.  Jánský Luboš,  41. Prexl Jaroslav; Rozhodčí: Diviš.

1. Hartmanice         14  10   0   4   49: 20    30  (  9)

2. Milčice            14   9   3   2   28: 14    30  (  9)

3. Kašp. Hory         15   8   2   5   31: 14    26  (  2)

4. Svéradice B        15   8   2   5   38: 24    26  ( -1)

5. Velký Bor          15   8   1   6   42: 20    25  (  4)

6. Pačejov  B         15   8   1   6   37: 23    25  (  4)

7. Hrádek   B         14   7   3   4   40: 21    24  (  3)

8. Rabí               14   7   1   6   28: 32    22  (  1)

9. Zichovice  B       15   3   5   7   21: 29    14  ( -7)

10. Nezamyslice B      15   1   3  11   15: 75     6  (-15)