OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 20. kolo 9. - 10. 5.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

DEŠENICE ZATÁHLY ZA ZÁCHRANOU BRZDU

Jeden z nejvíce sledovaných zápasů 20.kola okresního přeboru se hrál v Dešenicích. V zápase o šest bodů  dvou soupeřů,  kteří stále sápají po záchranném pásu mající jistoty záchrany nejvyšší soutěže dospělých v Pošumaví  . Domácí po sérii neúspěšných výsledků vyvrcholenou v minulém kole debaklem ve Velkých Hydčicích zvedli hlavy, vyhráli  a v ten nejvyšší čas zatáhli za záchrannou brzdu vlaku mířící směrem ke dnu tabulky. Na závěr zápasu minulého kola v H.M.Boží ve kterém přišli zbytečně o tři vyloučené a následně dva distancované hráče rychle chtěli zapomenout hráči Svatoboru Hrádek. Vydařený duel doma s Veřechovem jim k tomu hodně pomohl. Zároveň si Hrádečtí v něm sami sobě si dokázali, že fotbal  není o protestech  a různých  gestech, ale že o výsledcích rozhodují fotbalové kvality a a s tím spojené nádoby herní i osobní disciplína.

Janovice  -   Vrhaveč   1 :  0    .

Petr Abel

Pro domácí tým,který hrál bez čtyř hráčů základní sestavy to byl velmi vydařený zápas.Domácí měli celý první poločas více ze hry,ale jejich střelecké pokusy vždy perfektně kryl vynikající gólman hostí.Hosté zahrozili pouze dvakrát z rychlých brejků,ale přímé ohrožení domácí brány z toho nebylo.V druhém poločase začali lépe hosté a v 56.minutě si vytvořili i brankovou příležitost ,kterou domácí brankář kryl.V 63.minutě po nedorozumění v hostující obraně se dobře orientoval domácí Jandoš a překonal hostujícího brankáře.Vstřelená branka trochu domácí ukolébala a přenechali iniciativu hostům,ale jejich útočníky opustilo střelecké štěstí.Domácím mohl pojistit v 85.minutě vítězství M.Hájek ale v rozhodujícím okamžiku si míč poslal dále od nohy a vybíhající brankář hostí ho bez problémů pokryl.Závěrečný tlak hostů domácí přečkali a tak si  do tabulky připsali velmi důležité tři body.

Poločas:  0 : 0. Branky: 63. Jandoš Václav; Rozhodčí: Habada . ŽK: 3:5 . Diváků: 70.

Dešenice  -  H. M. Boží    4 : 1  .

Ve vyrovnaném zápase šli domácí spokojenější do kabin k počasové přestávce vědomi si jednobrankového vedení. To ji zajistil v 15.minutě z pokutového kopu Michal Poupa, kterému jeho úlohu usnadnil gólman hostů tím, že „obětoval“ stranu ještě dříve než zkušený kanonýr kopl a míč pohodlně poslal k opačné tyči. V druhé půli domácí ještě své vedení navýšili po dvou téměř shodných akcích jako přes kopírák. Nejdříve v 56.minutě po střele Michala Poupy brácha Jiří odražený míč dorážel zpět do sítě a po té si úlohu oba bratři Poupové vyměnili a Michal zvýšil na 3:0. Vydařenou střelou k tyči ze 20 metrů brankový účet zápasu domácích uzavřel Macháček , ale poslední tečku za skórem udělal hostující murcko dvě minuty před koncem kdy vsítil čestný úspěch Horáků.

Poločas:  1: 0.  Branky:  15. (PK) a 77. Poupa Michal  , 56.  Poupa Jiří , 79. Macháček Roman, - 88. Murcko Jarmil; Rozhodčí: Petržilka J.; ŽK: 2:1 . Diváků:  80

Hrádek  -  Veřechov     6 :  1 .

Na výkonu domácích kterým chyběli distancovaní Vomela hlavně kapitán a střelec Václav Holeček  to proti snaživému soupeři nebylo vůbec znát. Svatobor předčil o svých kvalitách. Bylo zřejmé, že na velkém hřišti se oproti soupeři pohybuje jako ryba ve vodě  , zatímco soupeř  s přibývajícím časem spíše lekal po vzduchu a přál si blízký konec zápasu.  První poločas se ještě Veřechovští drželi,  ale za stavu 5:1  osm minut po změně stran již nebylo co řešit.           Jediný jejich čestný úspěch kterým snížil  v 37.minutě zkušeně z brejku na 3:1 dal zkušeně Jan Želízko. Hosté heště mohli korigovat  za stavu 5:1 z penalty, ale brankář Ryba jim jejich jedinečnou příležitost zlikvidoval. Stejnou výhodu naopak využil domácí dorostenec Kolář, který za odměnu za své výkony v dorostu do zápasu naskočil a stal se exekutorem pokutového kopu který proměnil. Vedle zodpovědného výkonu celého týmu Svatoboru se výrazně prosadili autoři dvou branek Adamec a R.Holeček.

Poločas:  4: 1. Branky:  17. a 26.  Holeček Radek , 10. a 53.  Adamec Tomáš , 41.  Riepl Jan,  55. Kolář Miroslav – 37.  Želíska Jan;  Rozhodčí: Simbartl;  ŽK: 4:1  . Diváků:  120

Sušice B - Velké Hydčice  5 : 1.

Šimeček

Domácí si hned v začátku vypracovali řadu brankových příležitostí, přesto poločas skončil pouze dvoubrankovým rozdílem. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, domácí si vytvářeli další brankové příležitosti, tři z nich proměnili. Hosté z ojedinělého útoku dosáhli na čestný úspěch, kdy byl ve vápně faulován hráč hostů Kůs, který sám PK proměnil.Rozhodčí Bína řídil utkání s přehledem.

Poločas : 2  :  0. Branky : 23.Lerch, 25.Potužák, 53. 69. 69 Kotrba,90 Marek – 74. Kůs(PK). Rozhodčí:  Bína. Diváků : 70. ŽK : 1:0.

Horažďovice B – Měčín  1 : 4.

Michael Forman

Domácí sehráli poměrně smolný zápas, sice měli v poli herní převahu, ale pořádnou šanci si nevytvořili a naopak hosté hrozili z brejkových situací a ty se jim podařilo dokonale využít.

Poločas : 0 : 1. Branky : 90. Michael Forman ml. - 15. Čejka, 54. a 84. Suchan, 60. Šlais. Rozhodčí:  Presl. Diváků : 40. ŽK: 2 : 2.

Mochtín B   -  Železná Ruda 1 : 0 .

Zápas důležitý pro oba týmy nakonec rozhodla jediná branka. Tu zaznamenal z penalty Luboš Nový ve 30.minutě. Ve zbytečně nervózním utkání měli více ze hry i šancí domácí hráči, kteří svému soupeři oplatili jednogólovou porážku z podzimu 2008. Hosté dohrávali o 10 hráčích, bez vyloučeného

Tomáše Černého (2 ŽK=ČK), přesto měli v nastaveném čase šanci na vyrovnání. Hlavička vytáhlého Mareše šla po rohovém kopu těsně nad domácí branku. Rozhodčí Pastyřík, ŽK 3:3, ČK 0:1, 80 diváků

Poločas:  1: 0 . Branky: 30. Nový Luboš(PK) ; Rozhodčí: Pastyřík; ŽK: 3:3; ČK: 0  : 1  Černý Tomáš.  Diváků: 80

Bezděkov   -  Nezamyslice   1 : 3  .

(převzato z web.stránek TJ Bezděkov)

Úvod utkání byl zcela v režii domácích a hosté se ke hře dostávali jen sporadicky. Ke konci prvního poločasu se hra vyrovnala a těžili z toho fotbalisté Nezamyslic. Nejprve zahodil velkou šanci hostující J. Burda, ale ve 40. minutě se skóre už měnilo. Do vápna se prodral M. Soutor a jeho tečovaná střela skončila v naší síti. Vyrovnání se dočkali domácí diváci  v 68. minutě, kdy se pro rohovém kopu nejlépe zorientoval Josef Dulka. O čtyři minuty později se skóre zápasu opět měnilo. Po nedorozumění v domácí obraně se míč dostal na kopačky J. Burdy, který nekompromisně poslal hosty do vedení. Už za další minutu se hosté dostali do přečíslení a poslední u míče byl K. Rejšek, jenž zvýšil na 1:3. V 75. minutě jsme po faulu na Martina Bohatého dostali výhodu pokutového kopu, Jirka Macura však nastřelil pouze tyč. Stav utkání se už do konce zápasu nezměnil.

Poločas:   0 : 1 . Branky:  60. Dulka Josef -   40. Soutor Martin,   72. Burda Josef,  73. Rejšek Karel; Rozhodčí: Blaheta;  ŽK: 0:1 . Diváků:  60

Poločas:   0 : 1 . Branky:  60. Dulka Josef -   40. Soutor Martin,   72. Burda Josef,  73. Rejšek Karel; Rozhodčí: Blaheta;  ŽK: 0:1 . Diváků:  60

1. Měčín              20  15   4   1   57: 22    49  ( 22)

2. Nezamyslice        20  13   4   3   51: 23    43  ( 13)

3. Hrádek             20  11   6   3   51: 23    39  (  9)

4. V. Hydčice         20   9   3   8   40: 29    30  (  0)

5. Vrhaveč            20   7   7   6   36: 30    28  ( -2)

6. Sušice B           20   7   6   7   42: 38    27  ( -3)

7. Janovice           20   8   3   9   32: 37    27  ( -3)

8. Bezděkov           20   7   5   8   52: 47    26  ( -4)

9. Železná Ruda       20   7   2  11   44: 54    23  ( -7)

10. Mochtín  B         20   7   2  11   30: 44    23  (-10)

11. Veřechov           20   6   5   9   24: 40    23  ( -7)

12. H. M.  Boží        20   6   3  11   36: 44    21  ( -9)

13. Dešenice           20   6   3  11   38: 58    21  ( -9)

14. Horažďovice B      20   4   1  15   40: 84    13  (-17)

V KOMIBINOVANÉ SESTAVĚ POPRVÉ DOMA VYHRÁLI

Přestože nastoupili Kolinečtí fotbalisté kteří po nepřesvědčivých jarních výkonech klesli v tabulce až na předposlední místo  dosáhli poprvé letos přes svým početným obecenstvem doma na první vítězství . Tím se stává ještě III.třída zajímavější, neboť po podzimu beznadějné Bolešiny opět vystrčily drápky kterými poškrabaly dosud velmi kvalitní jarní vizitku třetího týmu tabulky Sokola Kvasetice. A jelikož i ostatní celky které se pohybují v sestupových vodách Hradešice B a také Velhartice získaly v tomto kole plný počet bodů, bude posledních šest kol  hodně zajímavých.  Druhé v tabulce Žihobce v posledních kolech nemají již tak přesvědčivé výsledky a ne jinak tomu bylo i v tomto kole, kdy se na  své vítězství s ambiciózním celkem Měcholup hodně nadřely a dosáhly vítězné branky  v poslední minutě .

Kolinec – Neznašovy     2 : 0

Milfort Milan

Domácí nastoupili v kombinované sestavě s pěticí dorostenců a trenérem na pozici stopera. Již od prvních minut soupeře přehrávali a zaslouženě zvítězili. Velký podíl na vítězství má trenér Josef Kopp a patnáctiletý  dorostenec Michal Reitmajer. Utkání se sehrálo na perfektně připravené hrací ploše před početnou kulisou diváků.

Poločas : 0:0. Branky  : 57. Michal Reitmajer, 74. Dolejší Roman. Rozhodčí : Karel Lažánek. Diváků: 150. ŽK: 1:0.

Bolešiny -   Kvasetice    4 : 2

O vítězství domácích rozhodl druhý poločas . Hostům se zranil po půlhodině hry jejich nejzkušenější útočník Josef Hanzlík .Oslabený soupeř již nepřečkal nápor nenasytného soupeře , který odhodlán získat důležité body k záchraně splnil své očekávání a zaslouženě slavit tři body.

Poločas :   1 : 2. Branky: 23. a 56. Roháč Jan ,  75. Zahálka Pavel,  91.  Novák Jindřich, -  16. Ballý Michal, 27. Klíma Ondřej; Rozhodčí: Dolejš Jiří; ŽK: 0:3 . Diváků:  80

Velhartice    -  Malý Bor    5 : 1.

Petr Pavlík

Domácí šli do zápasu s tím, že neponechají nic náhodě a body zůstanou doma. To se jim dařilo hned od začátku, když skóre otevřel Pavel Poledník již ve třetí minutě 1:0. Hosté svou příležitost také využili a v patnácté minutě srovnali na 1:1, to si slabší chvilku vybrala domácí obrana a brankář. Hra byla po zbytek poločasu celkem vyrovnaná, šance měla obě mužstva, ale skórovali již pouze domácí. Ve 37 minutě se trefil Kamil Rendl a v 41 minutě přidal další gól Pavel Poledník a dal podobu poločasovému výsledku 3:1. Hosté se sice vzdát nechtěli, ale v úvodu sruhé půle zatížil jejich konto dalším gólem Luboš Pilík. Od této chvíle domácí hráli "údržbu" a nakonec se jim podařilo ještě jednou skórovat. Branku vsítil střídající "žolík" Michal Kopačka. Body tedy zůstaly doma a hráči i diváci byli jistě spokojeni.

Poločas:  3 : 1. Branky: 4. a 42. Poledník Pavel ,  38. Rendl Lukáš ,  46. Pilík Luboš,  78.  Kopačka Michal– 15. Pilek Ondřej; Rozhodčí: Vondráček Jiří.  ŽK: 0:1;  Diváků:  60

Týnec    -    Hradešice B     1 : 2 .

Hostům k důležitým bodům napomohla i shoda okolností , že domácí z různých důvodů nastoupili oslabeni bez šesti hráčů základní sestavy . Chyběl jim i brankář na  jehož místo musel zastoupit hráč z pole  Karel Hašek , pro kterého pobyt mezi tyčemi nebyla jeho parketa na které by se cítil dobře a  byl tak úspěšný , aby to vedlo k spokojenosti  jeho i spoluhráčů.

Poločas: 1: 1. Branky: Kubový Pavel - Kopal Jiří 2; Rozhodčí: Bína; ŽK: 3:1 ´. Diváků:  30

Žihobce   -  Měcholupy   3 : 2 .

Domácí vydřeli tři body díky lepšímu druhému poločasu a proměněným šancím v závěru zápasu.

Poločas: 1 : 2. Branky domácích: 18. Nemrava Oldřich, 68.Šikl René, 90. Beneš Jiří – 10., 24. Jakubec Lukáš. ŽK.: 2:1. Rozhodčí: Javorský Josef. Diváků: 50

Luby B  -   Chanovice B    4 : 1 .

Hosté se  představili v Lubech jako fotbalově vyspělý tým, ale  plně zklamali  v ofenzivě. Dokázali si vytvořit pouze jedinou vyloženou šanci v úvodu zápasu  kterou neproměnili, ale v dalším průběhu se již  střelecky prosadili  pouze jednou , kdy snížili  na 3:1 a v závěru zápasu nastřelili břevno. Domácí na tom v koncovce byli daleko lépe a nejlépe si vedl  autor čistého hattricku Jiří Bešta. Hosté doplatili  na vyloučení Davida Pavlovského  a posledních půl hodiny  dohrávali o deseti.

Poločas.  3 : 0.  Branky:  22.,25. a 30. Bešta Jiří ,  84. Sydorenko Vasyl -  59. Patsch Robert; Rozhodčí: Habada; ŽK: 2:4; ČK: 0 : 1 (Pavlovský David ) . Diváků: 80.

Nalž. Hory    -  Myslív    3 : 0  .

Myslív držel s domácími krok pouze v prvním poločase . Dvě minuty pro přestávce po té, kdy Bouzek zvýšil na 2:0 již domácí plně ovládli hru  a tím i konečný výsledek. Nic na tom nezměnilo  ani zbytečné vyloučení  jejich spoluhráče Vobroučky po dvou žlutých kartách.

Poločas:   1 : 0.  Branky:  20.  Štěch Petr,  47. Bouzek Václav,  78.  Podlešák Antonín   ; Rozhodčí: Lecjaks; ČK:  1 : 0. (Vobrouček Jiří ).  Diváků:  70.

1. Chanovice B        20  14   2   4   71: 30    44  ( 14)

2. Žihobce            20  13   4   3   51: 33    43  ( 13)

3. Kvasetice          20  11   5   4   47: 28    38  (  8)

4. Luby B             20  10   5   5   52: 27    35  (  5)

5. Měcholupy          20   9   3   8   39: 32    30  (  0)

6. Malý Bor           20   9   3   8   40: 36    30  (  0)

7. Nalž. Hory         20   8   2  10   45: 58    26  ( -4)

8. Týnec              20   7   3  10   34: 44    24  ( -6)

9. Neznašovy          20   6   5   9   29: 30    23  ( -7)

10. Velhartice         20   6   5   9   43: 49    23  ( -7)