KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 17. kolo 2. - 3.5.

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

POŠUMAVÍ SE V PŘEBORU ŽÁKŮ NEZTRATILO

Pohodového soupeře měli  v posledním kole krajského přeboru doma žákovské kolektivy TJ Sušice.  Součet skóre z obou zápasů 23 : 1 (jediná branka hostů byla vlastní)hovoří za vše. S plným počet  šesti bodů se vrátili žáci Okuly Nýrsko z Plzně z Košutky  a ve společné tabulce je Nýrsko na krásném 4.místě. Třetí zástupce Pošumaví v K rezerva TJ Klatovy zabodovala doma proti Přešticím  výhrou mladších žáků.  Z tohoto pohledu bylo toto kole jedno z nejúspěšnější pro naše týmy v celém soutěžním ročníku.

STARŠÍ   ŽÁCI

Košutka – Nýrsko  2 : 4.

Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním se oběma týmům  nedařilo a celkově hra měla slabou úroveň.  Okula šla do vedení gólem Kvítka. Domácím šanci vyrovnat z penalty dal  faulující Kurc  a Zedník tuto šanci neodmítl 1:1. .  Po přestávce  po hrubce středu obrany sice prohrávali hosté 1:2, ale ve zbytku druhé půle  se výrazně zlepšili  a zcela zaslouženě strhli vítězství na svojí stranu. Na 2:2  po akci Fiala –György vyrovnal   v 55. Kvítek, v 63.minutě poslal Okulu do vedení Kurc  a na 2:4 přehozením  vyběhnuvšího brankáře  Košutky  upravil Kvítek, který tak završil tímto gólem svůj hattrick.

Poločas: 1  : 1. Branky : 17.(PK) Zedník, 36. Liška – 10.,55.,70. Sladký, 63. Kurc.

Rozhodčí: Sladký ; ŽK 1:0; Diváků: 30.

Sestava Okuly : Němec, Potužník,  Lepší, Kalivoda, Valdman, Kurc, György, Bureš T., Holobradý, Prechtl, Kvítek(střídal Fiala).

Klatovy "B" - Přeštice  0 : 1

Petr Ulrych

Domácí měli po většinu utkání míč pod svojí kontrolou, ale před soupeřovou brankou se nedokázali prosadit a tak o výsledku rozhodla náhodná střela osamoceného přeštického hráče téměř ze 35 metrů, která překvapila nejen domácího brankáře ale i všechny přítomné.

Poločas : 0:0. Branky: Tykvart. Rozhodčí : Mazán. Diváků: 40.

Sušice – Horšovský Týn  9: 1.

Poslední tým tabulky nebyl pro domácí soupeřem  .

Poločas: 4 : 1. Branky:  Kliment 5, Svoboda Š. 2, Vrhel  - vlastní.

1.  Sušice            17  16   1   0   88:  7    49 ( 22)

2.  Rokycany          17  14   0   3   63: 11    42 ( 18)

3.  Domažlice         17  13   2   2   46: 12    41 ( 17)

4.  SK ZČE Plzeň      17  12   2   3   73: 19    38 ( 11)

5.  Nepomuk           17   8   1   8   33: 26    25 ( -2)

6.  Stříbro           17   7   3   7   22: 28    24 (  0)

7.  Nýrsko            17   6   1  10   25: 39    19 ( -5)

8.  Přeštice          17   6   1  10   17: 37    19 ( -5)

9.  Klatovy B         17   3   2  12   18: 54    11 (-16)

10.  Košutka           17   3   2  12   14: 55    11 (-16)

11.  Smíchov Plzeň     17   3   1  13   12: 67    10 (-17)

12.  Dyn.H.Týn         17   1   4  12   10: 66     7 (-17)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Košutka – Nýrsko  1 : 8

Petr Janovský

Hosté potvrdili svou převahu a již v prvním poločase rozhodli o výsledku. Konečně se vedle střelecky disponovaného Smolíka dokázali probudit i ostatní střelci hostí. Domáci vstřelili čestný úspěch až v závěru, kdy hostující obrana v čele s brankářem již nedokázala udržet koncentraci.

Poločas : 0 : 5. Branky za Nýrsko : 8.,17., 39. Trefanec, 19., 30. Smolík, 8., 46. Záň, 54.Janovský. Rozhodčí : Sladký. Diváků: 30

Sestava Nýrsko  : Penc, Kněz, Vacovský, Bejbl, Kucharik, Záň, Janovský, Fiala, Smolík, Toman, Trefanec;  Střídali: Němec, Šveňha

TJ Klatovy B - TJ Přeštice  2 : 1.

Petr Bláha

Po bojovném utkání dvou vyrovnaných celků byli nakonec úspěšnější domácí hráči.

Poločas : 1:1. Branky : 11. Pitel, 34. Čabrada. Rozhodčí: Mazán. Diváků: 40.

Sestava Klatovy : Sváček - Povolný, Bláha, Reitmajer, Lysek - Pitel, Harmady, Pavlík, Čabrada - Vlach, Kozák. Střídající: Milfort, Kováč, Šilha, Mareš, Schweigl

Sušice – Horšovský Týn  14 : 0.

Se soupeřem z konce tabulky si domácí  s chutí zastříleli.

Poločas: 9 : 0. Medveděv  3, Skrbek 3, Gregr 2, Brož 2, Kubinec 2, Reisner, Sedláček.

1.  Sušice            17  15   1   1   90:  8    46 ( 19)

2.  Domažlice         17  13   3   1   75:  9    42 ( 18)

3.  Rokycany          17  12   3   2   59: 14    39 ( 15)

4.  Nýrsko            17  10   1   6   51: 24    31 (  7)

5.  SK ZČE Plzeň      17   8   3   6   49: 23    27 (  0)

6.  Přeštice          17   7   5   5   36: 21    26 (  2)

7.  Smíchov Plzeň     17   7   4   6   52: 37    25 ( -2)

8.  Klatovy B         17   7   3   7   25: 27    24 ( -3)

9.  Nepomuk           17   4   2  11   18: 52    14 (-13)

10.  Stříbro           17   3   1  13    6: 92    10 (-14)

11.  Dyn.H.Týn         17   1   3  13    8: 81     6 (-18)

12.  Košutka           17   0   1  16    6: 87     1 (-26)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1.  Sušice            34  31   2   1  178: 15    95 ( 41)

2.  Domažlice         34  26   5   3  121: 21    83 ( 35)

3.  Rokycany          34  26   3   5  122: 25    81 ( 33)

4.  SK ZČE Plzeň      34  20   5   9  122: 42    65 ( 11)

5.  Nýrsko            34  16   2  16   76: 63    50 (  2)

6.  Přeštice          34  13   6  15   53: 58    45 ( -3)

7.  Nepomuk           34  12   3  19   51: 78    39 (-15)

8.  Klatovy B         34  10   5  19   43: 81    35 (-19)

9.  Smíchov Plzeň     34  10   5  19   64:104    35 (-19)

10.  Stříbro           34  10   4  20   28:120    34 (-14)

11.  Dyn.H.Týn         34   2   7  25   18:147    13 (-35)

12.  Košutka           34   3   3  28   20:142    12 (-42)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

SUŠICKÁ REZERTVA  VEDE TABULKU

Dvě utkání z pohledu zástupců Pošumaví v krajské soutěži žáků jsou velice zajímavá.  Prvním je  výsledek 0:4 z derby Horažďovice – Svéradice. Ten jen potvrdil součastné postavení družstev v tabulce . Druhý zápas se hrál v Sušici  kde domácí rezerva přivítala jednoho z horkých kandidátů na postup Postřekov. Zápas dotáhlo sušické béčko do vítězného konce a tím se vyhouplo po 17.kolech podruhé v tomto ročníku do čela tabulky. Tři body také přivezl Hrádek ze hřiště souseda ze spodních pater tabulky Sokola Staňkov.

FK Horažďovice – Svéradice  0 : 4

Miroslav Chaloupka

Domácí FK Horažďovice měli hned na začátku tutovou šanci, kterou neproměnili a postupem času přebírali otěže zápasu hostující hráči, kterým zahrál dobře stoper Franta Novák, který zvládl domácích nakopávané míče a s přehledem je odvracel. Dále hostující hráči uhlídali dva nejnebezpečnější hráče domácích a to kapitána Zdychynce a v útoku hrajícího Podzimka. Všichni hráči zaslouží pochvalu, za pěkný výkon v derby, které hostující hráči lépe zvládli. S přehledem řídil pan rozhodčí Jiří Velíšek z Nepomuka.

Poločas : 0 : 2. Branky:  9., 60. Nováček, František  ,  32. a 67. Kliment Ladislav.

Rozhodčí : Velíšek Jiří. Diváků:  40. Hráno bez karet.

Sestava  Svéradice : Lukeš - Pakosta, Novák, Kába, K.Soukup - Červený, Nováček, Smitka (K), Brokeš - Plánička, Kliment střídali: M.Jedlička, M.Hájek, J.Makovec, J.Hájek, F.Prokopius; nahradní gólman: Valach Tomáš

Staňkov -  Hrádek   0 : 1.

S. Křížek

Hosty podržel brankář a když vychytal 3 jasné golové šance a hosté z 8 šancí využily jednu.Utkání mělo kvalitní průběh, který podpořil mladý rozhodčí Kastl.

Poločas: 0 : 0. Branky : Bouzek Petr. Diváků: 40.

Předehrávka :

Hrádek   -   Kvíčovice  4 : 2.

Stanislav Křížek

Domácí podali bojovný výkon a proměnili z deseti vyložených šancí čtyři.

Poločas : 2:0 . Branky:  Diviš Lukáš 3,Hrach Filip 1 -  Majer Lukáš,Vnouček Josef. Rozhodčí : Kurc Lubomír. Diváků : 40. ČK : Pavlík Rudolf

Sušice B – Postřekov   5 : 3.

Poločas:  2 : 1. Branky : Tonner 2, Harant, Staněk, Svoboda Š. – Kašpar 2, Němec.

1.  Sušice B          17  12   3   2   67: 25    39 ( 12)

2.  Mrákov            17  12   2   3   49: 13    38 ( 14)

3.  Holýšov           17  11   4   2   67: 22    37 ( 10)

4.  Svéradice         17  11   2   4   69: 36    35 ( 11)

5.  Postřekov         16  10   4   2   76: 18    34 ( 13)

6.  Sl. Kvíčovice     16   8   1   7   56: 45    25 (  1)

7.  St. Bělá          17   6   4   7   48: 55    22 ( -5)

8.  Chotěšov          17   6   3   8   31: 47    21 ( -6)

9.  Horažďovice       17   6   1  10   37: 51    19 ( -8)

10.  Hrádek            17   4   2  11   20: 51    14 (-10)