1. B TŘÍDA - skupina B 18. kolo 25. - 26.4.

KVALITNÍ DERBY SE ŠŤASTNÝM KONCEM PRO STRÁŽOV

Nečekanou bodovou žní bylo pro zástupce Pošumaví hrající 1.B třídu bylo 18.kolo této soutěže.  Magnetem kola bylo nedělní derby ve Strážově. Domácí na svém hřišti o místní pouti přivítaly na jaře dosud neporažené Svéradice. Ten kdo očekával zajímavý a od první minuty vyrovnaný souboj se nezklamal. Úspěšný nováček  se prezentoval zejména v prvním poločase výborně sehranou partií ve které domácí přehrával  a nebýt vyrovnání v poslední minutě této části hry z penalty, možná že by to bylo s výsledkem všelijaké. Domácí ale ve druhé poločase předvedli svojí kvalitu a zaslouženě vyhráli. Přestože vítězná branka která  přišla v samotném závěru za  s přispění teče jejich obránce byla pro soupeře mají bod na dosah dost krutá . Ale tak to již ve fotbale bývá, že se počítají zajícovi až po honu. A ty se na jaře velice dobře  počítají hráčům Sokola Mochtín s výsledkem  již páté výhry, když tu poslední vybojovali na hřišti v Dobřanech v přímém souboji o čtvrté místo !

Na jihu Plzně se dařilo i dalším týmům z Pošumaví. Platí to zejména o Sokolu Hradešice který příjemně překvapil nejen své příznivce nečekanou remízou na hřišti lídra tabulky ve Spáleném Poříčí.  Na tři body dosáhla  v Losiné Dlouhá Ves a stejně úspěšný byl i Pačejov v Přešticích kde zdolal domácí rezervu. Asi nejpříjemnějšího soupeře měl doma v tomto kole Švihov a podle očekávání bez problémů si poradil s odevzdaným béčkem Keramiky Chlumčany.

Jen houšť a ještě větší kapky. Kdyby přicházely o body týmy z Pošumaví jen ve vzájemných soubojích mezi sebou, pak by  to bylo vždy příjemné. Ale i v nich půjde do tuhého. To se již může potvrdit tuto sobotu v Mochtíně, kde domácí na jaře jediný stoprocentně bodující kolektiv soutěže přivítá  druhý Strážov .jelikož se jedná o souboj dvou nejčastějších soupeřů obou klubů za posledních deset let, bude se snad i v Mochtíně na co dívat.

FC Švihov-Keramika Chlumčany B   4 : 0

FC Švihov

Od úvodní minuty zápasu se hrálo pod taktovkou domácích, kteří po celý zápas nepustili hosty vůbec k žádné akci. Brankář domácích Hromada si tak zahrál pouze s domácími beky, po přihrávkách domů. Jedinou střelu hostů, která šla však mimo branku Hromada likvidoval v 83.min. Hosté působili celý zápas odevzdaným dojmem a tak výhru domácím velmi usnadnili. Za pěkného počasí se hrál poměrně pěkný fotbal, za suverénního vedení zápasu rozhodčího Kříže.

Poločas : 3: 0.Branky: Brož 2, Čížek R.,Osvald

Rozhodčí : Kříž. Diváků: 60. ŽK 0:3 (Fořt, Beníšek, Vlček

Sestava Domácí: Hromada, Biedermann, Kudjak, Halíček, Zadržil, Čížek R., Kowalski, Špatenka, Zdrahal, Brož, Osvald

Sestava hosté: Schlosser, Matoušek, Beníšek, Michla(46-Jedlička), Šmíd, Fořt, Chán, Beníšek D., Hřebec, Vaněček, Vlček

Strážov  - Svéradice    2 : 1.

Hostům v okresním derby oproti poslednímu zápasu chyběli zraněné opory Jiřinec a L.Soukup, přesto jim patřil úvod utkání a ve 13.minutě se dostali do vedení, když Vonášek poslal za obranu Makovce a ten obhozením brankáře Javorského poslal míč do sítě. Svéradicím se i dále dařilo nepouštět favorizované domácí na dostřel vlastní branky a drželi těsné vedení, které mohli i navýšit. Ve 33.minutě se do pokutového území prodral Větrovec, kde byl zezadu nešetrně zastaven domácím Francem, rozhodčí Král však nechal pokračovat ve hře. Domácí hráči s koncem prvního poločasu začali získávat půdu pod nohama, ale do gólových šancí se dostat nemohli. Přesto se jim podařilo ztrátu dohnat ještě do přestávky, když svéradická obrana hrubě chybovala a Švec nedovoleně zastavil pronikajícího T.Matějku. Nařízenou penaltu sám postižený proměnil. Ve druhém poločase domácí výrazně přidali, byli o dost aktivnější, ale velké problémy měli s koncovkou. Hosté hráli o poznání více zatažení, ale dopředu dokázali být nebezpeční a v 52.minutě měl Makovec na noze gólovou šanci, kterou na poslední chvíli domácí obránce zblokoval. Další minuty se odvíjeli podle domácích not, kteří navíc posílili ofenzivu mladým Lorencem, který svéradické obraně lze zatápěl, ale se zakončením měl stejné problémy jako jeho spoluhráči. Domácí hráči selhávali na brankáři Soukupovi a když už byl překonán, pomohli mu na brankové čáře jeho spoluhráči. Čtvrt hodiny před koncem měli hosté poslední větší šanci, když Makovec vyhrál hlavičkový souboj s brankářem Javorským, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal míč dorazit do odkryté branky. Hosté se dál soustředili především na defenzivu a když už to vypadalo, že si odvezou bod, přišla 89.minuta a v ní vítězná branka Strážova. Po centru domácích netrefil kapitán Svéradic Kába ideálně míč, ten ohrozil vlastní branku a skončil v zámezí. Domácí zahrávali rohový kop, před brankou se strhla trma vrma a střela domácího Chaluše  odražená o jednoho z hostujících obránců nabrala výšku a zapadla do branky bezmocného Soukupa.

Trenér hostů Petr Doležal: "Myslím, že jsme na výborném trávníku viděli dobrou reklamu fotbalu na Klatovsku. Zvolenou taktikou se nám podařilo domácí zaskočit a první poločas jsme až na poslední minutu odehráli jak jsme si řekli. Ve druhém poločase byli domácí aktivnější, ale i my jsme měli nadějné příležitosti. Domácí jsme však pouštěli po zbytečných ztrátách míče do gólových šancí, ale s blížícím se koncem jsme doufali v bod. Ale pak přišel ten nešťastný závěr a smolná branka. Přesto děkuji hráčům za předvedený výkon a jsem přesvědčen, že pokud budou takto přistupovat ke každému utkání, nebudeme snad mít se záchranou problém. Soupeři gratuluji."

Hrající trenér domácích Petr Presl :“  Pouťovém utkání nás čekal velice zdatný soupeř, který oproti podzimnímu utkání doznal hráčských i herních změn. Zkušený dirigent hostů M.Herout nedostal moc prostoru k zakládání brejkových situací na svá velmi nebezpečná křídla, která po celý zápas prověřovala naši defenzivní činnost.Mám chyběl v obraně sprinter Michel, který by určitě měl menší problém v běžeckých soubojích. Zápas jsme nezačali zrovna nejlépe a až od 25.minuty jsme se začali dostával do hry.Pomohla nám určitě branka do šatny a zlepšená hra ve druhé polovině utkání se šťastnou brankou v samotném závěru.

Kluci zaslouží myslím pochvalu všichni hlavně za to, že se dokázali zvednout a zvrátit nepříznivý stav.Ve chvíli kdy se nám nedařilo z tlaku vytěžit branku nám pomohla i podpora slušné divácké návštěvy tohoto pouťového utkání.“

Poločas: 1 : 1. Branky:  45. Matějka T. (PK), 89. Chaluš  - 13. Makovec Stanislav.Rozhodčí : Král Václav .  Diváků: 260; ŽK: 0 : 1(Marek).

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Franc, V. Čížek, L. Helm, M. Chaluš – T. Matějka, P. Presl, V. Matějka (88. Š. Presl), Z. Vítovec (91. V. Paleček) – L. Janka (81. Duchek), B. Mayer (57. Lorenc)

Sestava Svéradic: M.Soukup - Kába, Švec, Marek, Martínek - Bouše - Vonášek (73.Š.Kulhánek), Makovec,  Herout, Petřík - Větrovec

Dobřany  - Mochtín 2: 3 .

Kvalitní utkání zásluhou obou celků nakonec přineslo všechny tři body hostům z Mochtína, kteří vyhráli již pátý zápas v řadě ! Skore otevřel již v 16.minutě nevídanou střelou z 50 metrů (z VPK) do šibenice mochtínský Stano Jarabica. Domácí mohli do poločasu srovnat, ale ze dvou velkých šancí dvakrát přestřelili. Dočkali se však brzo po přestávce. Kapitán Malý se probil k velkému vápnu a tvrdou a umístěnou střelou srovnal na 1:1. Mochtín však bleskově odpověděl. Po zdařilém útoku vyslal přesnou finální přihrávku Jiří Dolejš za beky na Zd.Nováka a ten pohotově kolem brankáře Plačka poslal míč k tyči - 1:2. Neuběhly ani tři minuty a Mochtín vedl již 3:1 ! Tentokráte se přesně hlavou trefil domácí stoper.Ten pod tlakem mochtínských útočníků poslal dlouhý a vysoký míč zpět za svá záda,  svého golmana však při tom přeloboval a vlastním golem navýšil skore hostů. To běžela teprve 53.minuta, rozhodnuto nebylo. Domácí vyvíjeli velkou snahu o vyrovnání, ale i Mochtín předvedl pěkné útočné akce. Další branky se dočkali diváci až v nastaveném čase, kdy rozhodčí nařídil proti Mochtínu penaltu. Tu bezpečně proměnil Trdlička, snížil na konečných 2:3.

Poločas:  0: 1. Diváků :  90  . Branky: Malý, Trdlička - Jarabica, Novák, vlastní; ŽK: 1:3 . Rozhodčí : František Šimek.

Přeštice B  - Pačejov 1: 2

Poločas: 1: 1. Diváků:  70  . Branky: Šindelář - Dokr, Fiřt; ŽK: 3:3

Sp.Poříčí - Hradešice 2: 2

Poločas: 2: 1. Diváků:  180  . Branky: Brudna, Homolka - Kopal 2; ŽK: 0:3

Losiná -  Dl.Ves 2: 3

Poločas: 1: 2. Diváků:  80. Branky: Fremr 2 - Hoda, Valvoda, Šmídl; ŽK: 4:7; ČK: 0:1

1.  Spálené Poříčí    18  11   5   2   41: 20    38 ( 11)

2.  Strážov           18  11   3   4   43: 21    36 (  9)

3.  Švihov            18  10   4   4   50: 28    34 (  7)

4.  Mochtín           18  10   3   5   33: 19    33 (  6)

5.  Dobřany           18   9   2   7   36: 38    29 (  2)

6.  Hradešice         18   7   5   6   33: 32    26 ( -1)

7.  Svéradice         18   7   4   7   27: 26    25 ( -2)

8.  Dlouhá Ves        18   6   6   6   24: 31    24 ( -3)

9.  Předenice         18   6   3   9   31: 34    21 ( -6)

10.  Přeštice  B       18   5   6   7   23: 27    21 ( -6)