IV. TŘÍDA - skupina A, B 18.(15.hrané) kolo 25. - 26.4.

IV. TŘÍDA  - skupina  A

FAVORITÉ SI MOC NEPOLEPŠILI

Když  před dvěma týdny na stejném hřišti v Ježovech  ztratil bod za remízu 2:2  po podzimu vedoucí Strážov B , pokládalo se to za neúspěch. Jak ukázal další duel v Ježovech kde hrál další z aspirantů na postup Sokol Běšiny  , ne každý bral v potaz nedobytnost domácí tvrze. Ježovy doma ještě neprohrály a jediný bod právě ztratily v úvodu jara se strážovskou rezervou. Běšiny v Ježovech odmítly šanci posunout se blíže  k čelu tabulky a  odjely domů s prázdnou. Naplno nevyšel doma zápas ani Sokolu  Plánice. V této souvislosti je  třeba vzít v potaz také skutečnost, že Zavlekovu se vrací forma z minulého ročníku a že tento soupeř který si z Plánice odvezl bod bude ostatní  na jaře rovněž hodně kousat. Desetibrankový nářez Sokolu Křenice v minulém kole to jen dokazuje. Vždyť právě na Křenicích si po tomto debaklu vylámal zuby remízou  čerstvý vedoucí tým tabulky  béčko Sokola Vrhaveč!

Po poměrně hladkém průběhu podzimní části se máme na jaře v této soutěži na co těšit. Těšili se i na očekávaný vzájemný souboj v derby Dlažov se Spůlí. Hosté po remíze doma s Měčínem B  nečekali, že je v Dlažově bude čekat v příjemném počasí až tak studená sprcha , což osm obdržených branek se k tomuto přirovnání určitě rovná.

Dlažov – Spůle  8 : 1

Duda E.

Po rozpačitém začátku,kdy hosté nastřelily tyč,domácí v tradičním derby hosty dokonale přehráli. Ke klidnému průběhu derby přispěl velmi dobrým výkonem rozhodčí Habada. Na hře Dlažova se projevila přítomnost několika hráčů, kteří pro zranění v prvních utkáních jara chyběli.

Poločas:3  : 0.  Branky: Mildner Radek 2, Kůra Augustin 2, Kovács Ivan, Jarko Josef, Blahout Vladimír, Mildner Jan - Kalista František; ŽK: 1:1. Rozhodčí: Habada. Diváků: 50.

Plánice  - Zavlekov  0 : 0

Zasloužená dělba bodů  v zápase které bylo sice bohaté na šance před oběma brankami, ale také se vyznačovalo celou řadou nepřesností,  vyplývající  ze hry. Ze hřiště se vytratila kombinace , kterou vystřídala  přehršle  nakopávaných míčů a ty končily na obraných formací obou  týmů.

Poločas: 0 : 0. Rozhodčí:   Vondráček. ŽK: 1:0 . Diváků: 80.

Křenice  - Vrhaveč B  1 : 1

Domácí nového lídra tabulky již pozlobili na podzim ve Vhravči kde prohráli vyrovnaný zápas 3:2.

Ten kdo očekával  utkání bohaté na branky se dočkal pouze dvou branek. První  radovali domácí již 6.minutě kdy otevřel skóre  Bäuml, ale radost domácích trvala do 23.minuty kdy srovnal Karel Fiala a jak se ukázal byla to branka v konečném účtování remízová.

Poločas: 1 : 1. Branky: 6. Bäuml Daniel – 23. Fiala Karel . Rozhodčí: Dykalov ; ŽK: 1:1 . Diváků:  20.

Ježovy  -  Běšiny    2 : 1

Když  před dvěma týdny na stejném hřišti  ztratil bod za remízu 2:2  po podzimu vedoucí Strážov B , pokládalo se to za neúspěch. Jak ukázal další duel v Ježovech kde hrál další z aspirantů na postup Sokol Běšiny  , ne každý bral v potaz nedobytnost domácí tvrze. Ježovy doma ještě neprohrály a jediný bod právě ztratily v úvodu jara se strážovskou rezervou.

Poločas:  0 : 0. Branky: 58. a 61.  Tampa Tomáš  - 54. Šťastný Lukáš; ŽK: 0:2 . Rozhodčí: Javorský .Diváků: 30.

Měčín B – Strážov B   2 : 1.

Hosté přijeli pouze s jedenácti hráči  a v prvním poločase v Měčíně zcela propadli. Přestože vedli, domácí rychle vyrovnali a  mohli do konce poločasu vstřelit nejméně dalších šest branek, ale brankář Vaněk  hosty  skvělými zákroky podržel. Ve druhém poločase Strážov hru vyrovnal, ale přesto  dvanáct minut před koncem  inkasoval a body zůstaly v Měčíně. Domácí si za svůj výkon v první části zápasu vítězství zasloužili.

Poločas: 1 : 1. Branky :  9. Malán, 78. Houlík – 5. Kolloross . ŽK : 0:2.Diváků: 80. Rozhodčí: Husník

1.  Vrhaveč B         13   7   4   2   22: 18    25 (  4)

2.  Plánice           13   7   3   3   25: 19    24 (  6)

3.  Strážov  B        12   7   2   3   30:  8    23 (  8)

4.  Běšiny            13   6   3   4   31: 15    21 (  0)

5.  Ježovy            13   5   3   5   29: 26    18 (  0)

6.  Dlažov            13   5   2   6   25: 28    17 ( -4)

7.  Měčín   B         13   5   2   6   19: 27    17 ( -7)

8.  Bezděkov  B       12   4   3   5   23: 24    15 (  0)

9.  Zavlekov          13   3   4   6   30: 29    13 ( -5)

10.  Spůle             12   4   1   7   16: 32    13 ( -5)

11.  Křenice           13   3   1   9   27: 51    10 (-11)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

HARTMANICE MRZÍ VÍCE NEŽ BODŮ ZTRÁTA KANONÝRA

Již ve třetím kole došlo na přímý souboj o čelo tabulky mezi Sokolem Hartmanice a Sokolem Milčice. Na domácího lídra tabulky si vyšlápl tým který se rovněž netají  postupovými ambicemi. Ty Milčicím ještě vrostly po tomto vítězném zápase o šest bodů , který měl pro domácí hořkou příchuť, neboť po dvaceti minutách kdy  po střetu s brankářem soupeře museli ze hřiště vyprovázet na nosítky jejich kanonýra Sládka který otřesen skončil  v nemocnici na vyšetření.

Hartmanice  - Milčice     0 : 1

Domácí začali dobře a po šancích Sládka a Bachroně mohli jít do vedení. To se nestalo a další minuty které ovlivnili odstoupení nejlepšího střelce Hartmanic Petra Sládka určilo nepřímo vývoj  utkání. Jediná branka zápasu padla v 55.minutě , kterou dal po chybě domácí obrany kapitán hostů Zdeněk Kříž.  . „ Více než ztráta bodů je pro nás důležitější  zdravotní stav Sládka. Body se dají uhrát v dalších zápasech kterých máme ještě do konce dostatek abychom si  sami sobě potvrdili,  že na postup máme“ řekl po utkání sekretář Sokola Hartmanice  Petr Buzín.  Sekretář domácích  také přiznal, že výhra hostů byla za jejich výkon ve druhém poločase zasloužená.

Poločas: 0 : 0  .Branky: 55. Kříž Zdeněk; ŽK: 1:1 . Diváků: 60. Rozhodčí :  Abraham

Velký Bor  -   Nezamyslice  B   11 : 0

Na 130 diváků naladěno na vítěznou notu domácích z posledního domácího klání  vidělo sice jedenáct branek v síti hostů, ale nebylo to utkání na které byli natěšeni. Soupeř se dostavil pouze s devíti hráči . Jejich řady na hřišti ještě v závěru pro zranění dalších  dvou hráčů prořídli  a dohrávali pouze s minimálním  dovoleným počtem sedmi hráčů. Domácí posila  Václav Turek byl u většiny branek svého týmu a dvěmi které sám dal si dal dárek k 45.narozeninám které  oslaví  27.dubna a také my mu k tomuto malému, ale z pohledu aktivního hráče již významnému jubileu blahopřejeme.

Poločas: 4 : 0  .Branky: 15.,52.,70.,77. Němec Jan  ,  22. a 52. Turek Václav, 45. ,62. Lukeš Martin , 68. Zoubek Karel, 66. Havlíček Patrik, 39.Ouda Jiří; Rozhodčí: Bošek; ŽK: 0:1 . Diváků: 130.

Kašperské  Hory -  Zichovice B   0 : 0

Ani příjemná divácká kulisa nepomohla domácím k očekávanému vítězství.  Po vyrovnaném prvním poločase  domácí  výrazně přidali, zatlačili svého soupeře, ale v koncovce byli tentokráte  bezzubí . Remízou si poněkud  zkomplikovali  možnost zasáhnout do souboje na čele tabulky.

Poločas: 0 : 0  .Rozhodčí: Brůha; ŽK: 1:1. Diváků: 100

Svéradice B - Pačejov B   3 : 2 (1 : 2)

V divácky zajímavém duelu dvou rezerv klatovských zástupců v I.B třídě šli do vedení domácí brankou kapitána Brabce. Hosté skóre ještě do přestávky skóre otočili zásluhou rychlonohého Štěpána. Ve druhém poločase si domácí vytvořili herní převahu, nicméně hosté podnikali nebezpečné protiútoky a šancí si obě mužstva vytvořila přibližně stejně. S tím rozdílem, že domácí dvě z nich dokázali proměnit a naopak hosté na domácího brankáře Bártu již nevyzráli.

Branky: 12.Brabec Jaroslav, 58.Kulhánek Štěpán, 81.Šperlík Karel - 17.Štěpán František, 44.Štěpán František. Rozhodčí: Koura Radim, ŽK: 1:1, Diváků: 60

Rabí – Soběšice   5 : 0.

Hosté v prvním poločase ještě stačili s domácími držet krok, ale po změně stran již plně hru  ovládli domácí  , kteří se dokázali i střelecky prosadit.

Poločas:  1  : 0. Branky:  14. Melka Roman , 51. Šimáček Martin, 65. a 70. Hozman Václav , 82. Janečka Petr.  Rozhodčí: Veverka. Diváků : 60.

1.  Milčice           13   8   3   2   25: 13    27 (  9)

2.  Hartmanice        12   8   0   4   34: 19    24 (  6)

3.  Kašp. Hory        13   7   2   4   29: 12    23 (  2)

4.  Pačejov  B        13   7   1   5   35: 16    22 (  4)

5.  Rabí              13   7   1   5   26: 28    22 (  1)

6.  Velký Bor         13   7   0   6   35: 19    21 (  3)

7.  Hrádek   B        12   6   3   3   34: 18    21 (  3)

8.  Svéradice B       13   6   2   5   31: 21    20 ( -4)

9.  Zichovice  B      13   3   4   6   19: 23    13 ( -5)

10.  Nezamyslice B     13   1   3   9   15: 60     6 (-12)