KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 15. kolo 18. - 19.4.

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

NÝRSKO A KLATOVY  „B“ SI POLEPŠILY

Mimo suverénních kolektivů žáků TJ Sušice které míří za návratem do divize se na jaře prezentují  slibnými výsldky i další dva zástupci Pošumaví v krajském přeboru Nýrsko a Klatovy B. U obou klubů se to projevilo ve vylepšení umístění ve společné tabulce . Nýrsku k výbornému pátému místu výrazně pomohly výsledky které dosahují mladší žáci  a k obdobně je tomu i u klatovské divizní rezervy , která je v součtu výsledků obou věkových kategorií na osmém místě.

STARŠÍ       ŽÁCI

TJ Klatovy "B" - Baník Stříbro  1 : 1

Petr Ulrych

Domácí byli po většinu utkání lepším mužstvem, ale bohužel díky jejich špatné finální přihrávce a nedůrazné koncovce si bod domů odvážejí hosté.

Poločas : 0:1. Branka za Klatovy : Kratochvíl. Rozhodčí: Lehečka Josef. Diváci: 40.

Nepomuk  - Nýrsko  3 : 2.

Po akci  y  Kvítek-György zakončoval Balíček a v 5.minutě hosté vedli 0:1. Domácí v 21.minutě srovnali po chybě obrany Nýrska Tomkem na 1:1. Okula držela nerozhodný výsledek do 54.minuty kdy nejprve Štefl a o čtyři minuty později i Tomka  po rohových kopech získali pro Nepomuk dvoubrankový náskok. V 64.minutě  za Nýrsko snížil Kurc na 3:2 , ale vyrovnat se již oslabeným hostů kterým citelně chyběli tři obránci Presl, Potužník a Valdman  nepodařilo.

Poločas: 2 : 1. Branky: 54. Štefl, 21. a 58. Tomka -  5.Balíček, 64.Kurc. Rozhodčí : Orlík. Diváci: 30.

Sestava: Hamandžič, Nejdl, Lepší, Kalivoda, Reisner, Kurc, Balíček,. György, Jílek , Holobradý , Kvítek.  Střídali: Přechyl a Tikal .

Košutka – Sušice     NEHRÁNO

Utkání nebylo  sehráno pro malý počet hráčů domácího týmu.

1.  Sušice            14  14   0   0   75:  5    42 ( 21)

2.  Rokycany          15  12   0   3   53: 10    36 ( 15)

3.  Domažlice         15  11   2   2   42: 12    35 ( 14)

4.  SK ZČE Plzeň      14  11   1   2   66: 12    34 ( 13)

5.  Nepomuk           15   8   0   7   33: 25    24 (  0)

6.  Stříbro           15   6   2   7   18: 27    20 ( -1)

7.  Nýrsko            15   5   1   9   21: 36    16 ( -5)

8.  Přeštice          15   4   1  10   12: 36    13 (-11)

9.  Klatovy B         15   3   2  10   17: 47    11 (-13)

10.  Košutka           14   3   2   9   12: 43    11 (-10)

11.  Dyn.H.Týn         14   1   4   9    8: 51     7 (-14)

12.  Smíchov Plzeň     15   2   1  12   10: 63     7 (-17)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Klatovy B - Baník Stříbro  7 : 0

blamar@atlas.cz

Zasloužená výhra nad výrazně slabším soupeře.

Poločas : 3:0. Branky: 16.Brunner,  17.Cibulka, 19.Lysek, 38.Pavlík, 42.Cibulka, 46. a 60.Čabrada

Rozhodčí:  Lehečka. Diváků:30.

Sestava:Sváček(46.Schweigl),Bláha, Povolný,Kozel, Lysek,Milfort,Brunner, Pavlík,Čabrada,Cibulka, Kozák.Střídající: Pitel, Mareš, Toman.

Nepomuk  - Nýrsko  0 : 3.

Petr Janovský

Hosté tak dlouho lehkomyslně zahazovali své šance (včetně penalty), až je musel při brejku domácích zachránit brankář Penc s pomocí tyče. Svou převahu hosté dokázali potvrdit brankami až v úplném závěru.

Poločas: 0 : 1. Branky: 23. a 58. Smolík, 60. Záň. Rozhodčí : Orlík. Diváci: 30.

Sestava: Penc, Kněz, Kucharik, Bejvl, Vacovský, Záň, Fiala, Janovský, Smolík, Trefanec, Toman. Střídali:Kotlan, Šveňha, Novotný, Votava, Žiak

1.  Sušice            14  12   1   1   67:  7    37 ( 16)

2.  Domažlice         15  11   3   1   65:  8    36 ( 15)

3.  Rokycany          15  11   2   2   51: 13    35 ( 14)

4.  Nýrsko            15   8   1   6   40: 22    25 (  4)

5.  Přeštice          15   7   4   4   34: 18    25 (  1)

6.  SK ZČE Plzeň      14   7   2   5   39: 16    23 (  2)

7.  Smíchov Plzeň     15   6   4   5   44: 34    22 ( -2)

8.  Klatovy B         15   6   3   6   22: 19    21 ( -3)

9.  Nepomuk           15   3   2  10   16: 48    11 (-13)

10.  Stříbro           15   3   1  11    5: 83    10 (-11)

11.  Dyn.H.Týn         14   1   2  11    7: 58     5 (-16)

12.  Košutka           14   0   1  13    5: 69     1 (-20)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1.  Sušice            28  26   1   1  142: 12    79 ( 37)

2.  Domažlice         30  22   5   3  107: 20    71 ( 29)

3.  Rokycany          30  23   2   5  104: 23    71 ( 29)

4.  SK ZČE Plzeň      28  18   3   7  105: 28    57 ( 15)

5.  Nýrsko            30  13   2  15   61: 58    41 ( -1)

6.  Přeštice          30  11   5  14   46: 54    38 (-10)

7.  Nepomuk           30  11   2  17   49: 73    35 (-13)

8.  Klatovy B         30   9   5  16   39: 66    32 (-16)

9.  Stříbro           30   9   3  18   23:110    30 (-12)

10.  Smíchov Plzeň     30   8   5  17   54: 97    29 (-19)

11.  Dyn.H.Týn         28   2   6  20   15:109    12 (-30)

12.  Košutka           28   3   3  22   17:112    12 (-30)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

POOTAVSKÉ DERBY VYHRÁLA  SUŠICKÁ REZERVA

Žáci  FK Horažďovice měli v krajské soutěži v minulém týdnu náročný program. Za soupeře měli v domácím prostředí  týmy aspirující na medailová umístění. A zde jim ani výhoda domácího prostředí na kvality soupeřů nepomohla. Po dohrávce s třetím Postřekovem 1:3 podlehzi horažďovičtí žáci i v pootavském derby sušické rezervě.  Úspěšnější byly sousední Svéradice na Domažlicku, kde vyhrály v souboji dvou týmů sousedících spolu v tabulce  přesvědčivě 5:1. Těžký úkol čekal  Svatobor Hrádek v Holýšově kde proti druhému celku tabulky dlouho vzdoroval a po bezbrankovém prvním poločase kanonec domácí naplnili roli favorita a vyhráli nad předposledním týmem tabulky 2:0.

FK Horažďovice - Sušice "B" 1 : 3

Pootavské derby  podle očekávání vyhráli reprezentanti sušické kopané, kteří v tomto duelu tahali za delší konec.

Poločas: 0 : 2. Branky: 42.Podzimek – 21.Brabec Jiří, 30.Chudý Jiří, 52. Šoural Luboš. Rozhodčí : Bošek Petr. Diváků: 20.

Bělá nad Radbuzou- Svéradice  1 : 5

Miroslav Chalupka

Hráči hostí měli od začátku územní převahu, když se v prvním poločase trefil nejlepší střelec Svéradic Láďa Kliment 3 krát a Roman Kába 1. Domácí hrozili nebezpečnými protiútoky, když se jednou nedomluvila stoperská dvojice hrotů a domácí Dominik Frank přehodil bezmocného, jinak výborně chytajícího Káju Soukupa v bráně FK Svéradice.Druhý poločas si hosté hru pohlídali a na 5:1 zvyšoval znovu Láďa Kliment. Dále měli ještě několik šancí Lukášem Pláničkou a Martinem Hájkem. Dále musím pochválit všechny hráče hostí za bojovnost a zejména Martin Hájek zahrál výborné utkání. Domácí měli také tři výborné šance druhý poločas, které zneškodnil brankář Kája Soukup včasným vyběhnutím a jednou pádem pod nohy. Hosté přijeli bez velké opory Franty Nováčka a brankaře Patrika Lukeše, kterého výborně nahradil Kája Soukup. Hrálo se na umělé trávě v Bělé, jelikož hlavní travnaté hřiště bylo zatopené. S přehledem utkání odřídil pan rozhodčí Kříž P.

Poločas : 1:4. Branky : Frank Dominik -  Kliment Ladislav 4, Kába Roman. Rozhodčí : Kříž P. Diváci: 20. Sestava Svéradic: Soukup K.- Brokeš P., Novák F., Kába R., Pakosta L.- Červený V., Smitka J(K), Makovec J.( Hájek M.),Soukup P.- Kliment L., Plánička L. Připraveni: Jedlička M., Vasko A., Prokopius F.

Holýšov -  Hrádek    2 : 0 (0:0)