1. B TŘÍDA - skupina B 17. kolo 18. - 19.4.

1. B  T Ř Í D A  - skupina  B

PAČEJOV BŘIBRZDIL ROZJETÉHO LÍDRA TABULKY

Největším překvapením kola je bezesporu remíza Sokola Pačejov na domácím hřišti s lídrem tabulky ze Spáleného Poříčí.  V tabulce si pak nejvíce ze zástupců Pošumaví v 1.B třídě polepšil Mochtín, který dostal do těsného závěsu  Strážova  a Švihova. Svéradice po vydařeném druhém poločase ve kterém dosud čtvrtému celku z Dobřan uštědřila čtyř brankovou porážku a předstihla v tabulce na skóre Hradešice. Více se čekalo  od  Tatranu Dlouhá Ves kterému by výhra hodně usnadnila úlohu odpoutání se od skupiny celků bojujících mezi sebou o záchranu.

Chlumčany B   -  Strážov     1 : 4 .

Hrající kouč Strážova Petr Presl  k zápasu uvedl : „ Utkání se soupeřem ze spodní části tabulky jsme zvládli vcelku dobře a po dvou brankách jsme mohli skóre zápasu ještě několikrát navýšit v prvním poločase. Bohužel další dobré příležitosti jsme nedokázali proměnit v branky. Soupeř naši bránu ohrožoval jen velmi sporadicky a to ještě vždy s přispěním nepřesné rozehrávky v našich zadních řadách. Po poločase jsme bleskovou kombinační akcí ihned po rozehrání navýšili stav zápasu na 0 : 3 a zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Zbytečný faul a vyloučení s následně proměněnou penaltou domácích nás však přibrzdilo. Nemohl jsem pak, jak jsem měl v úmyslu, dát příležitost všem hráčům ze střídačky, ale spíš zabezpečit obrannou fázi. Po vyloučení dvou hráčů domácích v závěru ještě vylepšil účet utkání střelou z přímého kopu T.Matějka, který byl v  tomto zápase  nejaktivnějším hráčem na hřišti.“

Poločas:   0 : 2. Branky :   Matějka Tomáš 2, Matějka  Václav, Mayer Borněk. ŽK: (Helm 2, Presl P., Vítovec Z.); ČK: 0:1 (Helm Lukáš)

Sestava Strážov : Javorský-Michel-Čížek-Helm-Presl P. ( 89.Paleček) - Vítovec-Matějka T.-Chaluš - Matějka V.- Janka (80.Duchek)- Mayer (55.Franc)

Pačejov – Spálené Poříčí    1 : 1

Cihlář Tomáš

Souboj domácích s prvním Spáleným Poříčím přinesl vcelku pohledný fotbal s několika šancemi na obou stranách. Ve 35.minutě se nejlépe v pokutovém území zorientoval Jirka Fiřt a přesnou střelou poslal domácí do vedení. Vzápětí však přišla nečekaná rána v podobě ČK pro domácího Marka. Domácí tedy hráli od 36.minuty o deseti. Druhý poločas byli hosté lepším týmem,ale domácí jejim útokům zdárně odolávali. V 81. však už dosud skvěle chytající domácí brankář Kalčík inkasoval,když se po centru z pravé strany prosadil Šimeček. 1:1 . V dost vyhecovaném závěru se však již skóre neměnilo a tak zápas skončil remízou 1:1.

Poločas: 1 : 0.Branky: 35.Fiřt - 81. Šimeček. ŽK: 5:4; ČK: 1:1; Diváci: 150; Rozhodčí Hlavsa.

Dlouhá Ves – Záhoří  1 :1

Josef Krůs

V prvním poločase  výrazná převaha domácích,minimálně 3 vyložené šance - bez gólů. Po přestávce opět herní převaha domácích,ale hosté po kopu z rohu skórují.Odražený míč se dostává k hostujícímu hráči Jiránkovi,který prostřelil vše,co se dalo a hosté vedou 1:0.Domácí se dostávají do velkého náporu,ale ke změně skóre dochází,až v 84.min.,kdy Roman Hoda už v roli útočníka zužitkoval přesnou přihrávku od M.Krejčího a hlavou umisťuje míč pěkně k pravé tyči bezmocného brankáře hostí.Do konce zápasu už je ale příliš málo času a na výsledku už se nic nezmění.Hosté si odvážejí z Dl.Vsi bod  a myslím,že mohou být spokojeni.

Poločas : 0:0; Branky : 84.Hoda Roman – 72. Jiránek Radek; Rozhodčí : Blaheta; Diváků : 120; ŽK : 1:1

Svéradice – Dobřany   4 : 0 .

Václav Dušek

V sestavě domácích se poprvé na jaře objevil po vleklém svalovém zranění Jakub Vlček. Zápas pro něj však skončil již po 8 minutách, kdy si zranění obnovil. V té době již domácí prováhali jednu gólovou šanci, když se přes několik hráčů probil Makovec, ale zblízka mířil jen do brankáře. Hosté zahrozili po deseti minutách nebezpečnou střelou Trdličky. Hrálo se nahoru dolu a o chvilku později naběhl za obranu hostů znovu Makovec, ale mířil těsně vedle. V závěru prvního poločasu byli nebezpečnější hosté, vytvořili si několik nebezpečných situací, ale brankář Soukup domácí podržel. Po nerozhodném prvním poločase bylo jasné, že vstřelená branka jednomu či druhému mužstvu výrazně pomůže. Dočkali se jí domácí, když souhru v 54.minutě zakončil Jiřinec. O čtyři minuty později předvedli domácí další pohlednou akci a po centru Soukupa z pravé strany poslal míč do sítě odrazem o tyč Větrovec. Domácí vědomi si náskoku ubrali plyn, soustředěli se zejména na obranu a do otevřené obrany soupeře podnikali nebezpečné protiútoky. Naděje hostů definitivně utnula 77.minuta, když brankářem vyraženou střelu vrátil do branky hlavou Herout, čímž oslavil první mistrovskou trefu po návratu Svéradic. Nakonec přidal ještě jednu, když dvě minuty před koncem další hlavou po rohovém kopu hosty definitivně dorazil.

Poločas: 1 : 0. Branky: 54.Jiřinec Michal, 58.Větrovec Jakub, 77.Herout Miroslav, 88.Herout Miroslav

Rozhodčí: Klik Karel, ŽK: 1:3, Diváků: 100

Sestava Svéradic: M.Soukup - Kába, Švec, Marek (85.Bouše), Martínek - Vlček (8.Vonášek), Jiřinec (61.Š.Kulhánek), Herout, Makovec - Větrovec, L.Soukup (71.O.Kulhánek)

Sokol Mochtín - Sokol Losiná    3 : 0  .

Domácí zvládli vítězně i další zápas, i když tentokráte  se museli obejít bez pěti hráčů základní sestavy ! Důležitá byla hned úvodní branka ze 7.minuty, kterou z pravé strany zaznamenal Pavel Zoubek. Celý první poločase se však hrál fotbal jen průměrné úrovně a to zásluhou obou celků. Až po přestávce se Mochtín zlepšil v kombinaci , svého soupeře začal přehrávat. Na 2:0 zvýšil pro domácí v 56.minutě opět Pavel Zoubek, pojistku na 3:0 přidal v 75.minutě Zdeněk Plánička, kterému na gol nezištně přihrál Zdeněk Novák.

Poločas: 1 : 0. Branky : Zoubek 2, Plánička 1, . ŽK 3:3, Diváků : 120. Rozhodčí: Petr Bošek ze Sušice,

Hradešice -  Švihov   1 : 1.