OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 17. kolo 18. - 19.4.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

Aktuální výsledky

REMÍZA  V MĚČÍNĚ NAHRÁLA NEZAMYSLICÍM

V 17.kole okresního přeboru se bojovalo o důležité body na čele tabulky, ale také o  pořadí na konci tabulky kde jde o záchranu v této soutěži. V Měčíně se střetly týmy které byly na 1. a 2.místě tabulky. Hostujícímu Hrádku se nabízela šance v případě zisku bodů  snížit náskok lídra tabulky na šest bodů. Nestalo se tak  a dělba bodů na jedné straně vyhovuje Měčínu a na druhé straně z ní nejvíce vydělaly Nezamyslice které se tak vrátily v tabulce zpět na druhé místo.  Místní derby se hrálo ve Velkých Hydčicích. Domácí potvrdili jarní  svojí jarní stoprocentní bodovou úspěšnost  . Vsítili svojí desátou a jedenáctou branku a letos po 275 minutách hry inkasovali první branku ! Jejich soupeř z Veřechova hodně zlobil a od zisku bodu ho dělilo ve Velkých Hydčicích pouze pět minut !

Zaperlená situace je na konci tabulky. Hory Matky Boží ze třech zápasů , z toho dvou doma vytěžily pouhé dva body a propadly se mezi  tři celky(H.M.Boží a Mochtín B) v závěru tabulky  se stejným počtem  17 bodů  . Ani další dva týmy jsou na tom bídně. Dešenice mají jen o bod a Veřechov o dva body více,    když poslední je po tomto kole již se sedmibodovou ztrátou béčko FK Horažďovice.

H. M. Boží  - Mochtín B   1 : 1 .

Ve vyrovnaném utkání chybělo nastřelili domácí tři tyče na jednou břevno. Mochtín se ujal vedení třináct minut před koncem . Domácím zachraňoval bod pět minut před koncem vyrovnávajícím gólem Brabec.  Výsledek je spravedlivým vyjádřením poměru sil v průběhu celého zápasu.

Poločas : 0 : 0.  Branky: 85. Brabec Jiří – 77. Břečka Miroslav;  ŽK: 2:3 ;  ČK 0:1 (80. Špindler 2x ŽK) . Diváků :  40.  Rozhodčí: Abraham.

V. Hydčice  -Veřechov    2 : 1 .

Kotrba P.

Utkání odpovídalo klasickému "DERBY", kdy se hrálo o každou píď hřiště, byť obě mužstva nastoupila v oslabených sestavách. Hosté se ujali vedení v 5, min. ostrostřelcem Raškou a po vyrovnání stavu střelou z 20 metrů domácího Barborky v prvním poločase byli vyrovnaným soupeřem. V druhém poločase byli aktivnější domácí a po několika neproměněných šancí se ujali vedení po přímém kopu Hejpetrem ,a to již dokázali udržet do konce utkání.

Poločas : 1 : 1.  ŽK: 1:1 .  Branky: 14. Barborka Ondřej , 85 . Hejpetr Ladislav - 5. Raška Pavel

Diváků :  80. Rozhodčí:  Husník.

Měčín - Hrádek   1 : 1 .

V Prvním poločase měli domácí více ze hry, ale do kabin k přestávce odcházela obě mužstva za bezbrankového stavu. Tento stav po změně stran trval pouhé dvě minuty, když  po kombinační akci domácích z malého vápna vstřelil Král vedoucí branku.  Svatoboru se podařilo v 60.minutě z brejku  vyrovnat. Po této brance byli hosté aktivnější, domácí v dalších deseti minutách přitlačili, ale z této převahy nic nevytěžili. Domácím nerozhodný výsledek vyhovoval a v závěru  jim nahrálo do not zbytečné vyloučení kapitána hostů Václava Holečka, který si  za opakovanou kritiku rozhodčího si vysloužil druhou  žlutou a následně červenou kartu.

Poločas : 1 : 0. Branky: 47. Král Milan – 60. Adamec Tomáš; ČK: 0 :1 (78. Holeček Václav). Diváků :  120. Rozhodčí:  Pastyřík.

Nezamyslice - Dešenice   5 : 0 .

Milan Janda

Za krásného jarního počasí a na výborně připraveném hřišti chtěli domácí hráči odčinit  špatné výsledky z minulého týdne,ale proti už od začátku byly velké problémy se sestavou , a tak trenér Janda povolal hráče z B týmu a dlouhodobě nehrající. Hosté  na jaře ještě neprohráli, ale v Nezamyslicích nebyli nekompletním domácím silným soupeřem. V 15. minutě šli do vedení domácí po chybě hostujícího brankáře střílel hlavou Burda Josef,další šance domácí nevyužili, ale 26. minutě se trefil po rohovém kopu z voleje Kopačka Josef a uzavřel účet prvního poločasu. Do kabin se mohlo jít ještě veseleji, kdyby Burda proměnil šanci.když trefil otočeného brankáře do hlavy a míč skončil nad břevnem. Druhý poločas se hrál za stálé převahy domácích,když hosté brankáře Rittra ani vážněji neohrozili a tak si mohl připsat na jaře třetí nulu. Ve 49. minutě se trefil opět Kopačka J.  a 64.minutě  po krásné akci z pravé strany odcentroval Achebrenner a Burda J. hlavou  zvyšoval na 4:0. V 86. minutě se dočkal i nejstarší hráč domácích ( 42let) Sopoci Vlado ,který krásným volejem upravil na konečných 5:0. S přehledem řídil rozhodčí Balákk, kterému  korektní hrou pomáhala obě mužstva.

Poločas : 2 : 0. Branky: 15. a 64. Burda Josef, 26. a 49. Kopačka Josef ,  88. Sopóci Vladimír; ŽK: 1:0  . Diváků :  50. Rozhodčí: Balák Michal .

Vrhaveč - Sušice B   1: 1.

Hosté se představili v tomto zápase ve velmi dobrém světle. Hra se jim dařila a v 8.minutě po závaru před domácí brankou  se ujali vedení brankou Martina Kotrby.  Vyrovnaný první poločas přinesl další šance na obou stranách, ale diváci již viděli pouze jediný gól v síti hostů. Ve 30.minutě  po akci Jindry Pacnera, který zpětnou přihrávkou našel  Karla Fialu a ten z otočky  vyrovnal na konečných 1:1.  Ve druhém poločase měli více ze hry hosté a byli blíže k vítězství. Domácí se po vyloučení domácího Minaříka po dvou ŽK již soustředili na uhájení remízy a to se jim nakonec podařilo.

Poločas : 1 : 1. Branky: 30. Fiala Karel – 8. Kotrba Martin; ŽK: 4:2; ČK:  1 : 0. (70. Minařík Michal) . Diváků :  60.  Rozhodčí: Habada  .

Železná Ruda  - Horažďovice B   6 : 2.

V Železné Rudě se střetly týmy ze suterénu tabulky  o velmi důležitých  tak zvaných šest bodů. První poločas přinesl vyrovnanou hru  a těsné jednobrankové vedení domácích. Železnorudští  se po přestávce dokázali konečně střelecky prosadit a  dalšími čtyřmi góly  rozhodli o svém zasloužené první jarní výhře.

Poločas : 2 : 1. Branky: Lehečka Jakub 3, Černý Tomáš, Hanzlík Pavel, Ngo Minh Tiep - Lávička Miroslav 2; ŽK : 0 : 5;  ČK: 0 :1( Skoumal Zbyněk  po 2 ŽK). Diváků :  100. Rozhodčí: Špindlerová Zuzana .

Janovice -  Bezděkov 3: 1

Petr Abel

V místním derby bylo k vidění bojovné utkání z obou stran. Začátek zápasu vyšel domácím,kteří se ve 13.minutě z trestného kopu zásluhou M.Plíhala ujali vedení .Domácí si vybrali slabší čtvrt hodinku v posledních 15.minutách poločasu,kdy soupeř měl několik brankových příležitostí,ale své šance nevyužil.Začátek druhého poločasu opět patřil domácím.V 50.minutě unikl hostující obraně J.Goldschmid a v pokutovém území byl faulován. Ovšem nařízený pokutový kop  hostující golman L.Červenka vyrazil na roh. Z následného rohu však M.Urban přesnou hlavičkou zvýšil náskok domácích na rozdíl dvou branek.V 64.minutě se z přímého kopu nádherně trefil bezděkovský P.Bače a utkání zdramatizoval.V 77.minutě se však opět prosadil rychlonohý J.Goldschnmid,unikl hostující obraně a přesně přihrál nabíhajícímu M.Hájkovi a ten stanovil konečný výsledek utkání.Za pěkné divácké návštěvy tak domácí potvrdili zlepšující se formu.

Poločas : 1 : 0. Branky: 13.Plíhal Martin, 51. Urban Miroslav , 77. Hájek Matěj  – 64. Bače Petr; ŽK: 2 : 4;  ČK: 1 : 0(89. Plíhal Martin – 2 ŽK). Rozhodčí: Kurc . Diváků : 120.

Kanonýři: 14 - Lávička Miroslav (Horažďovice B), 13 - Holeček Radek (Hrádek), 11 - Poupa Michal (Dešenice), Suchan Kamil (Měčín).

1.  Měčín             17  13   3   1   48: 18    42 ( 18)

2.  Nezamyslice       17  10   4   3   44: 20    34 (  7)

3.  Hrádek            17   9   6   2   42: 18    33 (  9)

4.  Vrhaveč           17   7   6   4   33: 25    27 (  0)

5.  V. Hydčice        17   8   3   6   29: 21    27 (  0)

6.  Bezděkov          17   7   4   6   45: 37    25 (  1)

7.  Janovice          17   7   3   7   30: 34    24 ( -3)

8.  Sušice B          17   6   5   6   33: 32    23 ( -1)

9.  Veřechov          17   5   4   8   18: 30    19 ( -5)

10.  Dešenice          17   5   3   9   33: 46    18 ( -6)

11.  H. M.  Boží       17   5   2  10   30: 37    17 (-10)

12.  Železná Ruda      17   5   2  10   37: 48    17 (-10)

13.  Mochtín  B        17   5   2  10   26: 41    17 (-10)

14.  Horažďovice B     17   3   1  13   36: 77    10 (-14)

ZÁPAS    O PRVNÍ MÍSTO   VYHRÁLY ŽIHOBCE

Utkání jara přineslo 17.kolo III. třídy. Na hřišti v Žihobcích došlo přímému souboji o první místo. Dosud vedoucí Chanovice B se musely sklonit před  střelecky úspěšnějšími domácími  hráči , kteří se touto výhrou probojovali do čela soutěže.  V posledních třech kolech se přestalo herně dařil Sokolu KOlinec, který v nich inkasoval 14 branek a pouze jednu dal. Ta byla v tomto kole do sítě v Kvaseticích, ale přestože byla brankou vedoucí na body ani v tomto kole Kolinec nedosáhl . Kolinečtí jsou společně s Myslívem na jaře co se týče úspěšnosti  nejhorší dvojící této soutěže , která si tímto výpadkem  koleduje o sestup .

Měcholupy  - Bolešiny 0: 0 .

Kdyby se rozdávaly body za první poločas, pak by si je zasloužily domácí, neboť byli herně lepší . V této části utkání si vytvořili tři gólové příležitosti dvakrát Valečkou a jednou Lukášem Jakubcem, ale ani jednou nedokázali gólmana  Bolešin Sýkoru překonat. Hosté ve druhé půli hru vyrovnali , na obou stranách  viděli diváci  po jedné gólové šanci, ale  branky se nedočkali.

Poločas:  0 : 0. ŽK: 2:0 . Diváků : 60. Rozhodčí: Dykalov .

Myslív -  Hradešice B 0: 2.

Jiří Moravec

Domácí byli v koncovce zcela neškodní a po chybách obrany dvakrát v rozmezí tří minut inkasovali a zaslouženě prohráli.

Poločas:  0 : 0. Branky:  75. Melka František, 78. Petržilka Martin; ŽK: 2:3 . Diváků : 60. Rozhodčí: Koura  .

Neznašovy -  Týnec 3: 1.

O výsledku v derby rozhodli domácí ve svůj prospěch v prvním poločase, kdy svého soupeře přehrávali a získali dvoubrankový náskok. Druhý poločas byl již o něčem jiném. Domácí polevili a nechali se hosty zatlačit . V této fázi je výrazným způsobem podržel brankář Radek Pikhart, který v 55.minutě chytil hostům pokutový kop a v závěru  ještě z v dalším průběhu nejméně dvě vyložené brankové příležitosti hostům bravurně zlikvidoval.

Poločas: 2 : 0  . Branky: 15. a 28. Voráček Pavel, 51. Žák Miroslav (PK) – 68. Janoušek Karel; ŽK: 1:0. Diváci : 50 . Rozhodčí:  Javorský .

Žihobce -  Chanovice B 4: 2.

Lukoš Peleška

Vyrovnaný zápas viděla stovka diváků v Žihobcích. Domácí vedli už od 1.min. brankou V.Staňka z pokutového kopu.Hosté pak hrozili hlavně ze standartních situací, zejména jejich rohové kopy točené do brány byly velmi nebezpečné. Domácí zase kontrovali rychlými protiútoky a ve 12' po krásné kombinační akci zakončoval takřka do prázdné brány M.Nemarava. Hosté se poprvé trefili ve 33' krásnou střelou D.Bártíka z přímého kopu. Domácí však odpověděli hned z rozehrávky, kdy dostal přihrávku do uličky M.Lemberger a své minisólo zakončil blafákem brankaři hostů.

Po přestávce byl opět k vidění oboustranně útočný fotbal. Hosté se nažili o kontaktní gól, kterého se dočkali v 60' z p.k. Exekutorem byl hostující gólman, který domácího zaskočil střelou do prostřed brány. Domácím se však opět podařilo okamžitě odpovědět ihned po rozehrávce, tentokrát se trefil M.Nemrava. Poté už si domácí výsledek i důležité 3 body pohlídali.

Poločas: 3 : 1 . Branky:  12. a 62. Nemrava Michal, 1. Staněk Václav, 34. Lemberger Martin – 33. Bártík David,  60. Hermanchak Ivan(PK); ŽK: 2:2 . Diváků : 100. Rozhodčí:  Lecjaks.

Malý Bor  - Nalž. Hory 1: 2 .

Faltys

Ve slušně hraném utkání slavila úspěch  zkušenost kanonýra hostí Petra Štěcha, nad dorosteneckou stoperskou dvojicí v barvách domácích. Přes bojovný výkon tentokrát Maloborští na body nedosáhli ani přes drtivý nápor v posledních 15. minutách, kdy se podařilo snížit Vaňkem na konečných 1 : 2. Nejlepším hráčem Malého Boru byl jako správný kapitán František Vodička.

Poločas: 0: 2 . Branky: 81. Vaněk Luděk – 2. a 40. Štěch Petr; ŽK: 1:1. Diváci : 100. Rozhodčí:  Lažánek K. .

Kvasetice  - Kolinec   6: 1.

Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním hosté sehráli s favorizovaným domácím celkem zcela vyrovnanou partii. Po přestávce se jim ale hra vůbec nedařila a tímto herním výpadkem usnadnili  domácím  cestu za vysokým vítězstvím. Hattrickem se blýskl Pavel Ballý a nejhezčí brankou zápasu v 70.minutě domácí kanonýr Josef Hanzlík, z jehož kopačky vyslaná střela vymetla pavučinky v horním růžku  kolinecké svatyně.

Poločas: 1 : 1  . Branky: 58. 75. a 77. Ballý Pavel, 39. Kubáň Aleš, 46. Ballý Michal a 70. , Hanzlík Josef, -  14. Holeček Michal; ŽK: 2:1. Diváků : 30 . Rozhodčí:  Kalista.

Velhartice -  Luby B    0: 3 .

Pavlík Petr

V prvních dvaceti minutách byli domácí lepším týmem a několikrát nebezpečně zahrozili. Nedokázali však ze čtyřech dobrých šancí ani jednu proměnit a to se jim stalo osudným. Nejblíže ke vstřelení branky byl Bejvl, který nastřelil břevno. Poté převzali aktivitu lubští a byli až do konce utkání lepším týmem. Měli více ze hry a hlavně chtěli hrát. Na domácí jakoby padla jarní únava, nedokázali se vyhecovat a dostat do tempa. Postupně jim dokázali hosté z Lub nadělit tři branky a odvézt všechny body.

Poločas: 0 : 1. Branky: 32. Bešta Jiří, 73. Sydorenko, 83. Javorský Josef; ŽK: 1:3. Diváci: 50. Rozhodčí:  Bureš M.

Kanonýři: 14 - Ballý Pavel (Kvasetice), 13 - Jedlička Antonín (Nalž. Hory), Vaněk Luděk (Malý Bor), 12 - Javorský Josef (Luby B), Klásek Vojtěch (Chanovice B), Patsch Robert (Chanovice B), Staněk Václav (Žihobce), Štěch Petr (Nalž. Hory).

1.  Žihobce           17  12   3   2   44: 26    39 ( 15)

2.  Chanovice B       17  12   2   3   61: 24    38 ( 11)

3.  Kvasetice         17  10   4   3   39: 23    34 (  7)

4.  Luby B            17   9   3   5   46: 24    30 (  6)

5.  Malý Bor          17   8   2   7   35: 28    26 ( -1)

6.  Měcholupy         17   7   3   7   32: 29    24 ( -3)

7.  Nalž. Hory        17   7   2   8   38: 50    23 ( -1)

8.  Týnec             17   6   3   8   30: 38    21 ( -3)

9.  Neznašovy         17   5   4   8   25: 25    19 ( -8)