OP a OS ŽÁKŮ - JARO 2009 4.(1.). kolo 18. - 19.4.

OKRESNÍ PŘEBOR   ŽÁKŮ

NA ČELE PŘEBORU JSOU ŽÁCI  MOCHTÍNA A  PLÁNICE

Po dvou kolem finálové části okresního přeboru žáků jsou na čele tabulky týmy Sokola Plánice a Sokola Mochtín, které  první dva své zápasy vyhrály. Oba  v domácím prostředí již vyzkoušely  kvalitu celku , který bude hodně kousat a tím jistě  ARBO Velhartice  vzhledem ke svým kvalitám určitě bude.  Na první body také dosáhly Nalžovské Hory  vítězstvím nad Chanovicemi když autorem vítězné branky byl ještě  věkem hráč přípravky Lukáš Radiany.

Mochtín-Velhartice  2  : 1

Stanislav Bejvl

Obě mužstva nastoupila v úsporných sestavách.Lépe na tom byli hosté,kteří měli jednoho hráče na střídání.Domácí začali dokonce v deseti.Přesto měli Mochtínští mírnou převahu,kterou nedokázali střelecky využít.Vyjímkou byla branka Matouška ve 12-té minutě.Trest v podobě vyrovnání přišel ve 34-té minutě.Domácí stoper se srazil s vlastním golmanem a přitom podsekl i hostujícího útočníka.Rozhodčí správně ponechal výhodu a odražený balon dorazil do prázdné branky Velhartický Brůha.

I druhý poločas byl Mochtín o trochu lepší,ale to co dokázali zahodit záložníci a útočníci se jen tak nevidí.Zvláště Lukáš Malenka dvakrát z bezprostřední vzdálenosti nedokázal skórovat,z toho jednou do prázdné branky.Naštěstí v 56 min. nádherně nacentroval z pravé strany Tomáš Musílek a Zbyněk Smolík k tyči skóroval.Po té přišlo ještě několik příležitostí,ale skóre se již nezměnilo.

Poločas : 1:1. Branky: 12.Matoušek Vítězslav,56.Smolík Zbyněk – 34.Brůha Martin. Rozhodčí : Šafránek Jan. Diváků: 30.

Sestava Mochtín: Beneš-Žiak Jan,Potužník,Žiak Milan,Musílek-Smolík,Matoušek, Vítovec, Malenka-Bejvl,Zajíc

Měčín  -  Plánice  1 :   4.

Již druhé vítězství v přeboru okresu pro hosty  na kterém se výrazně podílel autor hattricku Opl.

Poločas:  1 : 2. Branky: Klíma Jan - Opl Vojtěch 3, Plánička Lukáš; Rozhodčí: Laik . Diváků:  20.

Nalžovské  Hory  -  Chanovice   2 : 1.

Vítěznou  branku   zařídil  hráč domácí přípravky Lukáš Radiány , který jako jedenáctý doplnil do zápasu počet žáků  k tomuto zápasu.

Poločas:  1  : 1. Branky: 18.  Říha Zdeněk , 56. Radina Lukáš  – 15. Salák Jan; Rozhodčí: Kulík;  ŽK: 1:1 . Diváků: 20.

1.  Plánice            2   2   0   0    5:  1     6 (  3)

2.  Mochtín            2   2   0   0    5:  1     6 (  3)

3.  Měčín              2   1   0   1    2:  4     3 (  0)

4.  Nalž. Hory         2   1   0   1    2:  4     3 ( -3)

5.  Chanovice          2   0   0   2    1:  3     0 ( -3)

6.  Velhartice         2   0   0   2    1:  3     0 (  0)

OKRESNÍ SOUTĚŽ  ŽÁKŮ

Z PRVNÍCH BODŮ SE RADOVALI PŘEVÁŽNĚ DOMÁCÍ .

V prvním kolem stoupili do nástavbové části účastníci okresní soutěže žáků . tato soutěž je složena z týmů, které se nekvalifikovaly mezi nejlepších osm  hrajících na jaře o přeborníka Pošumaví. Mimo Hartmanic které vyhrály v Myslívě se v toto kolo stalo kořistí celků majících výhody domácího prostředí.

Dlouhá Ves – Bolešiny  3 : 0.

Slušný zápas s mírnou převahou domácích,která byla vyjádřena třemi góly.

Poločas: 0 : 0. Branky : 36.a 69. Švec Pavel – 58.Petera Jiří. Rozhodčí: Kurc. Diváků: 30. ŽK 1:0.

Myslív-Hartmanice 1 : 5.

Jiří Moravec

Hosté v utkání uplatnili svoji fyzickou a výškovou převahu a zaslouženě vyhráli.

Poločas: 1: 1.Branky: 22. Erik Laně - 14., 60. František Zetocha, 54. Tomáš Fiala, 63. Michal Šimek, 64. Pavel Kolář. Rozhodčí : Radim Koura. Diváků: 50

Malý Bor – Žichovice  2 : 1

Faltys

Za ideálního počasí se hrál bojovný a důrazný fotbal. Hosté spoléhali především na rychlé brejky, kdy po jednom z nich se ve 27. minutě prosadil hostující Miroslav Pena. Domácí spoléhali na ukázkovou kopací techniku nejlepšího hráče v dresu domácích Milana Hlaváče. Po jeho parádní střele ze 30. metrů v 54. minutě domácí srovnali skore a o další dvě minuty se ve skrumáži nejlépe orientoval Dan Martínek a poslal borce z Malého Boru do vedení. Hosté odpověděli urputným náporem v posledních minutách utkání kdy golman domácích David Petržílka musel vytáhnout ze svého repertoáru několik bravurních zákroků. Skore se již neměnilo ani po další dalekonosné střele Milana Hlaváče, která těsně minula pravý horní roh branky hostí.

Poločas : 0 : 1. Branky: 54.Hlaváč Milan, 56.Martínek Daniel – 27.Pena Miroslav; Rozhodčí: Kubeček Petr; Diváků: 40. ŽK: 0 : 1. Sestava domácích: Petržílka, Vávra, Polena, Hlaváč, Semsei, Faltysová, Melka,Petřík, Melka, Sládek, Metlička. Střídali: Petranová, Stratorski.

Strážov Švihov 2: 1  .

Ve vyrovnaném zápase se ujali domácí  vedení střelou Madery  z dálky , který překvapivě skončila v síti hostů.  Na 2:0 zvýšil  Aleš Presl  z pokutového kopu a brankový účet tohoto klání uzavřel čtvrt hodiny před koncem hostující Mach který s přehledem zakončil svůj průnik do pokutového území Strážova..

Poločas:  1: 0. Branky: 20. Madera Radovan , 47. Presl Aleš (PK) – 55. Mach Tomáš; Rozhodčí: Kalista R.; ŽK: 0:1. Diváků: 40.