Krajský přebor, 1.A třída 20. kolo 11. - 12.4.

NA DOUBRAVCE  DOŠLO NA VRAŽDĚNÍ NEVIŇÁTEK

Sobotní duel v Plzni na Doubravce kde hostil lídr tabulky o záchranu hrající Horažďovice. Respekt  hostů ze suveréna přeboru kraje byl tak velký, že konečný výsledek se dá přirovnat ze strany domácích k vraždění neviňátek.

Chanovice - DIOSS Nýřany  3 : 0 (0 : 0)

Branky: 57.Černohorský, 66.Žežula, 90.Horváth

Poločas. 0 : 0.Rozhodčí : Křen ; diváků 120, ŽK 5:3.

Sestava domácích: Jarolím, Káník, Čadek, Hnídek, Švehla/86.min. Král/, Žežula/73.min.Polena/, Horváth, Toman/46.min.Patsch/, Černohorský, Kislinger. Zdeněk,

Doubravka  - Horažďovice 8: 1 ( 3: 1)

Pro hosty to vypadalo po třech minutách hry velice nadějně , když  Janouškovec přihrál míč na vysunutého Cihláře a ten  poslal svůj tým do vedení. Sebevědomí domácí  náskok hostů v 17.minutě  zlikvidovali po rohovém kopu  Kovácsem, který vyražený míč Charvátem poslal zpět   za jeho záda.Ve 21.minutě  střelou k tyči  dal poprvé v tomto zápase  sušický odchovanec v dresu domácích Švec 2:1. O o deset minut později upravil stav prvního poločasu  na 3:1  Šimr. Hosté kteří  hráli příliš ustrašeně  se vůbec herně neprosazovali a favorizovaným domácím jejich roli  ještě usnadnili. O vysoké prohře Horažďovic rozhodla sedmiminutovka mezi 56. a 63.minutou ve které inkasovali další tři branky a o jejich  velikonočním výprasku bylo rozhodnuto.  PO vyšachování obrany hostů na 7:1 završil svůj hattrick  Švec a a brankový účet zápasu podtrhl krásnou  střelou pod břevno pět minut před koncem  Pondělík.

Branky :17. Kovács, 31. Šiml,   21.,56. a 77. Švec, 56. a 63. Vaigl(1 PK), 85. Pondělík, 3. Cihlář

FK Horažďovice: Charvát (60. Kozlík) – J. Jiřík, Dytrt (46. M. Lávička), J. Janouškovec, J. Mirvald, M. Šafanda – Prchlík (42. Mourek), O. Stulík, Cihlář, T. Jůda – J. Sova (76. Greger).

Dohrávka  16.kola

Chanovice - Zbůch  3 : 0 (0 : 0)

Branky: 3. Švehla, 9. Horváth, 90. Žežula.

Poločas. 2 : 0.Rozhodčí : Voceka ; diváků 250, ŽK 1:2.

Sestava domácích: Jarolím, Káník, Čadek, Hnídek49.Žežula), Švehla(63.Polena), Horváth, Černohorský, Kislinger, Patsch (83.Toman),  Zdeněk, Pícka.

Branky: Pelnář 2 - Bauer, Panuška; ŽK: 1:1

Koloveč- SK ZČE 4: 3 ( 2: 1)Branky: Bittengl 2, Milota, Rejthart - Beránek, Ulč, Švec; ŽK: 5:4; ČK: 0:1

Holýšov Rokycany 0: 1 ( 0: 1) Branky: Kučera; ŽK: 3:1

1.  Doubravka         20  18   1   1   77: 17    55 ( 25)

2.  Holýšov           20  15   1   4   48: 17    46 ( 16)

3.  Rokycany          20  12   2   6   27: 22    38 (  8)

4.  Chrást            20  11   4   5   53: 20    37 (  7)

5.  Koloveč           20  11   2   7   52: 34    35 (  5)

6.  Bolevec           19  10   4   5   38: 24    34 (  7)

7.  Rapid Plzeň       19  11   1   7   40: 29    34 (  4)

8.  M. Touškov        20   9   5   6   26: 26    32 (  2)

9.  Chanovice         20   7   4   9   26: 28    25 ( -5)

10.  SK ZČE Plzeň      20   6   5   9   36: 42    23 ( -7)

11.  Manětín           20   6   2  12   23: 61    20 (-10)

12.  Přeštice          20   5   4  11   21: 36    19 (-11)

13.  Horažďovice       20   6   1  13   28: 50    19 (-11)

14.  Nýřany            20   4   2  14   31: 51    14 (-16)

15.  Zbůch             20   4   2  14   17: 56    14 (-16)

16.  Staňkov           20   2   4  14   23: 53    10 (-20)

SUŠICE PŘIVEZLA ZE HŘIŠTĚ LÍDRA BOD

Sušice  na jaře v předchozích zápasech vyšla dvakrát bodově naprázdno  a pokud chce usilovat o jedno ze dvou volných míst v baráži o postup , pak musel nějaký ten bodík již přivést také zvenku. Že to ale bude právě v duelu na hřišti lídra tabulky , to asi lálo kdo čekal.  Přesto se to stalo a mohlo být ještě lépe,neboť  sušičtí fotbalisté ještě dvacet minut před koncem vedli o dvě branky.

Hor.Bříza  - Sušice 4: 4 ( 1: 3)

Hosté nevstoupili do utkání dobře a již v 5.min prohrávali 1:0. Z tohoto šoku se ale rychle oklepali a v 11.min srovnal stav utkání Pavel Hubáček z přímého kopu. Hosté pak pokračovali v dobré hře a v 25.min šli do vedení, kdy se mazácky prosadil velmi dobře hrající Michal Hupka. O chvilku později zvýšil vedení z pokutového kopu po faulu na pronikajícího Radka Kočího opět Pavel Hubáček.

Druhý poločas hosté svoje vedení dokonce navýšili, když se z přímého kopu krásně trefil Radek Kočí a zdálo se, že je utkání rozhodnuto. Jenže v 70.min po chybě hostující obrany domácí snížili. Hosté už nebyli tak aktivní a soustředili se na ubránění výsledku. To se jim nakonec vymstilo, když domácí dokázali v 81.min snížit na rozdíl jediné branky a v 96.min vstřelili vyrovnávající branku, kdy to opět zaskřípalo v obranné činnosti hostů.

Branky: Chocholatý 3, Beneš – 11. a35.(PK) Hubáček , 25. Hubka, 60. Kočí; ŽK: 3:1

Sestava Sušice - P. Kindelmann, J. Melka/84.min R. Potužák/, J. Sládek, T. Marek, P. Kodýdek, J. Kysilka/90.min F. Míček/, P. Hubáček, F. Hrach, M. Hupka/70.min J. Farták/, M. Budil, R. Kočí

Trenér Sušice František Melka : „Před utkáním bych bod určitě bral, ale teď mám pocity jako po prohraném zápasu. Do 70.min nemohu klukům nic vytknout, ale pak jsme přestali být aktivní dopředu a dostali jsem se pod tlak domácích. Doplatili jsme na to, že  každý týden nastupuje naše obrana v jiném složení a dnes jsme chybovali v obranné činnosti až příliš. Na druhou stranu jsme si dokázali, že můžeme hrát s jakýmkoliv soupeřem a doufám, že nás to nakopne do dalších důležitých bojů.“

Zbiroh -  Klatovy B    8: 1 ( 3: 0)

Žák Karol

Ve 165. vteřině  vedli domácí 2:0 a zdálo se být o všem rozhodnuto. Očekávaný brankostroj se však zatím nekonal, domácí borci  v eufórii začali nezdravě sólovat, nepřesně urychlovat hru častým nakopáváním míčů někam dopředu. A nervozita z toho, že to tam přestalo padat se projevila ve vyrovnání hry v poli. Hosté, kteří přijeli pouze s deseti hráči se začali osmělovat a brejky přinesly i vyložené šance, z nichž Perglova gólová výzva pro Dvořáka byla z kategirie stoprocentních. Penaltový zákrok na Lukeše ve 31´ rozhodčí patřičně neocenil a neocenil ani likvidační zákrok na téhož hráče v minutě 40.  Lukeš musel ze hry odstoupit se zraněným kolenem a přičteme-li k tomu Popelkovo  bolestivé zranění ve tváři, po němž utkání s velkým sebezapřením pouze dohrával, nezbývá , než za statečný odpor všem zúčastněným hráčům poděkovat. Poločasový účet uzavřeli domácí  ve 43´, kdy byli oba ošetřovaní za postranní čárou .    Početní převaha dvou hráčů se ukázala být nad síly hostů až po přestávce, když domácí vystřídali hned tři hráče, čož se v  "letním "počasí ukázalo jako klíčové.   Kombinačně ožili  a  tok jejich branek přerušil pouze v 71´ Popelka, který dostal po zásluze za svůj přístup k utkání možnost proměnit pokutový kop. Penaltu  "vyrobil" nejlepší hráč hostů v tomto utkání - Votípka. Poslední branku vstřelil Dibus v 83´, potom už se jen povinně dohrávalo. Na  tom, že se skóre zastavilo na osmičce má obrovský podíl skvěle chytající Lorenc, předvedl spoustu kvalitních zákroků.  Za absolvování tohoto utkání patří všem hráčům velký dík . Prakticky s osmi  hráči na hřišti nelze pomýšlet na úspěch v kterékoliv soutěži.

Tento víkend poprvé rezerva dojela na nedostatek hráčů. Divizní tým mužů i dorostu hrál ve stejném termínu .  Zranění neumožnila nastoupit Prokopcovi a Zahradníkovi. Zdravotní potíže hlásil Tribula. Rodinné problémy nepustily na hřiště Cihelku  a Faita. Příští utkání na domácím hřišti přivítá béčko mužů Chlumčany. Nezbývá , než doufat v uzdravení nemocných a ve  zlepšení morálních vlastností některých jedinců.V opačném případě půjde o další hřebíček do rakve klatovského fotbalu.

Branky: Dibus 2, Karfiol 2, Křišťan 2, Jaroš, Marchal - Popelka; ŽK: 0:1

Žákava  - VD Luby 1: 1 ( 1: 1)

Karel Šůs

Luby opět v nekompletním složení  dokázaly stejně jako ve svém prvním jarním klání na hřišti soupeře  získat bod.  V utkání  které mělo všechny znaky souboje o šest bodů se vyznačovalo velkou bojovností na úkor kvality hry. To také  postatě potvrdil i manažér Startu Luby František Kalista: „Byl to boj a pro nás je remíza vzhledem k součastnému stavu hráčského kádru  velmi cenná . O to více mrzí body ztracené doma se Žichovicemi. “

Začátek zápasu patřil hostům, kteří aktivněji napadali rozehrávku soupeře
a častěji se dostávali do zakončení akcí. Po centrovaných balonech z levé i pravé strany jsme si vytvořili několik slibných příležitostí, které však nepřesně hlavou zakončoval Petr Papay. Domácí stále častěji hrozili nebezpečnými a rychlými protiútoky vedenými přes nejlepší hráče Žákavé – Silovského a Váňu. Asi čtvrt hodiny před koncem poločasu se domácí po rychlé kombinaci a centru z pravé strany ujali vedení 1:0. Do branky usměrnil balon krásným volejem Silovský.

Po změně stran lubští hráči projevili ještě větší snahu po vstřelení branky a zhruba čtvrt hodiny před koncem se nám podařilo alespoň vyrovnat. Rychlou akci rozehrál Petr Papay, přesně přihrál Adamu Vandrovcovi, a ten po uniknutí středem hřiště a obhození brankáře zakončoval do prázdné branky. V závěru utkání se oba soupeři snažili o strhnutí vítězství na svou stranu. Ve slibné šanci se ocitl Adam Vandrovec, který hlavou po centru z pravé stany trefil přesně brankaře z bezprostřední vzdálenosti. Na druhé straně domácí orazítkovali břevno po dorážce prudké střely.

Sestava Lub: Kalaš, Švec, Pikhart, Voráček Tomáš, Sudík, Vejskal (72 minuta Šnour), Hradecký,

Papay, Havlovic, Hodl (90 minuta Turner), Vandrovec (88 minuta Sýkora), (Papež – náhradní brankař)

Sestava Žákavé: Kosnar, Váňa, Drugda, Winkelhofer, Drohobetskyy, Benedikt, Nekola, Král, Macháč, Silovský, Průcha (Bláha, Neuberk, Šula, Skala, Huňáček, Kotora)

Branky: Silovský - Vondrovec; ŽK: 3:1; ČK: 1:0

Trenér Startu Luby Václav Šůs  : Přestože nám  chyběli čtyři hráči základní sestavy – Miroslav Šůs, Jaroslav Krotký, Václav Novák a Václav Turner, který nastoupil pouze v závěru při  taktickém  střídání, jsem s předvedenou hrou spokojen a děkuji hráčům za příkladnou bojovnost, herní nasazení a musím též vyzdvihnout  kvalitní výkon brankaře Jana Kalaše. “

Žichovice Nýrsko 3: 3

V pošumavském derby  se hrál  kvalitní fotbal který se musel divákům líbit. Pro domácí to vypadalo slibně po té když získali dvoubrankové vedení.Jak rychle k vedení přišli tak rychle zase o něj rovněž přišli  a za další tři minuty bylo vyrovnáno na 2:2.  Tento stav vydržel až do 85.minuty kdy  hosté  šli poprvé do vedení a zdálo se , že domácí opět na body nevydařeným závěrem přijdou.  V tom byl úplný konec s předcházejícími zápasy v Žichovicích pro domácí rozdílný, neboť se jim podařilo v nastaveném čase v penalty po faulu na pronikajícího Hájka  vyrovnat. Úspěšným exekutorem penalty byl střídající Šimanovský který ostal tímto gólem úspěšný návrat na hřiště po svém zranění.

Poločas:  2 : 2. Branky: Malý, vlastní, Šimanovský - Loos, Presl, Rubáš; ŽK: 2:3 . Diváků: 160

Stříbro Bezdružice 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Pelán, Petraška; ŽK: 3:4; ČK: 0:2

Rozvadov Blovice 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Chada, Horáček; ŽK: 2:3

Nepomuk Křimice 1: 1 ( 0: 0)

Branky: Švec - Klement; ŽK: 0:3

Chlumčany -  Příkosice 0: 1 ( 0: 1)

Branky: Hrubý; ŽK: 2:3; ČK: 1:0

1.  Horní Bříza       20  17   3   0   57: 12    54 ( 24)

2.  Stříbro           20  13   2   5   43: 21    41 ( 11)