IV. TŘÍDA - skupina A, B 16.(12.hrané) kolo 11. – 12.4.

IV. TŘÍDA  - skupina  A

PLÁNICE I BĚŠINY MAJÍ LÍDRA  NA DOSTŘEL

Již v prvním jarním kole si svojí vedoucí pozici na čele tabulky značne zkomplikoval vedoucí tým SK Strážov B.  V Ježovech nechal lídr po remíze dva body  a jeho zaváhání využily  výhrami na domácím hřišti Plánice i Běšiny , aby  hned   na úvod  druhé části měly z jejich pohledu  první místo na dostřel.

Dlažov – Zavlekov  2 : 4

Duda E.

Vydřené  vítězství hostů. Přes snahu Dlažova o vyrovnání v druhém poločase rozhodla vlastní branka v poslední minutě v síti Standy Šíta.

Poločas : 1 : 2 ;Branky: Šít Martin, Plhal Petr - Fous Jan 2, Mašek František, Soumar Václav; Rozhodčí: Beneš; ŽK: 1:2 , diváků 40.

Plánice -  Křenice    5: 1

Po patnácti minutách hry domácí vedli 3:0  a bylo rozhodnuto. Po této úvodní přestřelce si na další museli diváci počkat až  na závěrečnou část kdy padly další tři branky, z toho jedna do sítě domácích, když čestný úspěch za hosty vsítil Pavel Roneš.

Poločas  3 : 0. Branky: 10. a 14.  Novák David ,  15.  Kohout Rudolf,  63. a 80. Opatrný Martin  - 76. Roneš Pavel; Rozhodčí: Dykalov; ŽK: 1:1, diváků 60.

Ježovy  - Strážov B 2: 2

Dvanáct bodů dělilo oba  soupeře od sebe v tabulce před tímto premiérovým zápasem jara.  Ten kdo ale ve skutečnosti z aktérů tohoto  klání je v tabulce  na prvním místě   bylo výrazně znát až po přestávce. Lídr tabulky musel dotahovat jednobrankový náskok domácích z konce první půle. To se jim sice podařilo, ale ani po tutovkách které měli na svých  na kopačkách Kreibich,Robert Kalista, nebo Václav Janda    již nebylo hostům radovat se z vítězné branky dopřáno.

Poločas : 2:1. Branky: 25, Pytelka Jiří, 42. Oberdörfer Dušan – 17. a 75. Kreibich Karel ; Rozhodčí: Bína; ŽK: 1:0, diváků 50.

Běšiny -  Bezděkov B 3: 1.

Nepříliš vydařený zápas na kterém má svůj podíl také rozpačitý výkon rozhodčího. Po vyrovnaném prvním poločase  již druhá část zápasu odehrávala za režie favorizovaných Běšin.Jejich vítězství mohlo být ještě vyšším rozdílem ale koncovka jim tentokrát vázla.

Poločas: 1 : 1. Branky: 13. Brůha Milan, 75. Šťastný Lukáš, 80. Mayer Filip – 10. Tuček Jindřich; ČK: Stach Ladislav - Ouda Pavel

Měčín B Vrhaveč B   0: 1 .

Posilněné rezerva  Vrhavče  rozhodla o své výhře  brankou dosaženou v 57. Vejskalem.

Poločas: 0:0. Branky: Vejskal Tomáš; Rozhodčí: Habada; ŽK: 1:2. Diváků: 50.

1.  Strážov  B        11   7   2   2   29:  6    23 (  8)

2.  Plánice           11   7   1   3   24: 18    22 (  7)

3.  Vrhaveč B         11   6   3   2   20: 17    21 (  3)

4.  Běšiny            11   6   2   3   29: 12    20 (  2)

5.  Ježovy            11   4   2   5   24: 22    14 ( -1)

6.  Bezděkov  B       11   4   2   5   20: 21    14 (  2)

7.  Dlažov            11   4   2   5   17: 26    14 ( -4)

8.  Měčín   B         11   4   1   6   15: 24    13 ( -8)

9.  Spůle             10   4   0   6   13: 22    12 ( -3)

10.  Zavlekov          11   2   3   6   20: 27     9 ( -6)

11.  Křenice           11   3   0   8   24: 40     9 ( -9)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

TUREK  SE VRÁTIL DOMŮ

Více než 120 diváků přilákalo do ochozů hřiště ve Velkém Boru nejen hlad po fotbale. Ti také chtěli být při tom, kdy se na stejné hřiště které opustil jako odchovanec domácího klubu v roce 1978 Václav Turek. Fotbalista s velkým talentem, s přívlastkem  dělník na hřišti po té prošel  několika kluby. Ty největší úspěchy slavil v NFL ve Svéradicích, zahrál si mimo jiné i KP v Chanovicích, několik let působil v Německu a naposledy oblékal ještě na podzim dres v Žichovicích.   Václav Turek oslaví koncem tohoto měsíce již své 45.narozeniny  a svůj návrat domů oslavil doslova parádně, když trefil míč přímo z rohu a ten skončil v šibenici  rezervy Svatoboru. Tento krásný gól odstartoval galapředstavení domácích kteří  vyhráli  souboj  s favoritem z Hrádku a dokonce se již bodově na tento tým dotáhli. Budeme nyní očekávat co příchod  zkušeného hráče , velké osobnosti v dalších kolech udělá a zda tím Velký Bor nenastartoval úspěšnější období jeho historie.

Z ostatních výsledků jistě upoutá nečekaná branková úroda ve Svéradicích v souboji dvou rezerv ze kterého  si  hostující  Nezamyslická odvezla domů plný tucet branek. Střelecká úspěšnost domácích je o to pozoruhodnější, neboť v předcházejících 10 zápasech v soutěži dali 14 branek a nyní jim stačil jeden  další k tomu aby skóre téměř dvojnásobili!

Velký Bor  -  Hrádek B    5: 2

Již v desáté minutě Turek poslal míč z rohového kopu přímo do šibenice branky Svatoboru. O čtyři minuty po té zvýšil vedení domácích na 2:0 Zoubek  a branková smršť v podobě tří slepených branek mezi 38. a 40.minutou již rozhodla , že domácí odcházeli do kabin s pětibrankovým náskokem.

Poločas : 4:0. Branky: 10. Turek Václav, 14. Zoubek Tomáš, 38. a 40. Palečko Richard, 39. Němec Jan,– 74. Jánský Luboš, Prexl Jaroslav; Rozhodčí: Kulík; ŽK: 0:1 , diváků 120.

Kašp. Hory Milčice 2: 2 .

V Kašperských Horách se hrál kvalitní zápas   se šancemi na obou stranách . Oba týmy proměnily pouze dvě. To byl také hlavní důvod  proč  tento  duel , který dával domácím šanci se  probojovat  v případě vítězství na druhé místo skončil spravedlivou remízou.

Poločas: 1:1. Branky: 17. Pestum, 76. Žifčák Josef – 7. Majorszký Jan, 74. Kubáň Jaroslav; ŽK: 1:1 , diváků 100

Soběšice  - Pačejov B 0 : 5 .

Domácí nastoupili s omlazeným kádrem hráčů doplněný mladými nezkušenými hráči . Hosté  ještě neproměnili  penaltu, kterou   jim domácí brankář František Peleška  chytil.

Poločas : 0 : 3. Branky:38. a 88.  Strolený Václav , 15. Kareš Petr, 17. Štěpán František, 65. Štěpán Jan; Rozhodčí: Bala; ŽK: 1:0

Svéradice B - Nezamyslice B 12 : 0 .

Po vyrovnané dvacetimutovce zlomila hosty série obdržených branek v závěru prvního poločasu a nakonec si odvezli celý tucet branek.

Poločas: 6 : 0. Branky: 20., 36., 45. Svoboda Jan, 41., 57., 75., Šperlík Karel, 44., 59., 83. Petřík Lukáš, 32. Bouše Eduard, 54. Třeštík Jaroslav, 76. Brabec Jaroslav. Rozhodčí: Cihlář Jan, ŽK: 1:1, Diváků: 60

Rabí  - Zichovice B 2: 0.

V Rabí se hrálo místní derby které mělo naprosto vyrovnaný průběh a mohlo třeba skončit i opačným výsledkem. Domácí měli ale výhodu v tom, že je na rozdíl od hostů podržel brankář Toucha.

Poločas: 1 : 0. Branky: 27. Roháček Tomáš, 46. Hozman Václav; Rozhodčí: Mácal; ŽK: 1:2. Diváků: 70

1.  Hartmanice        10   8   0   2   33: 16    24 (  9)

2.  Milčice           11   6   3   2   22: 12    21 (  6)

3.  Pačejov  B        11   6   1   4   30: 12    19 (  4)

4.  Kašp. Hory        11   6   1   4   23: 11    19 (  1)

5.  Rabí              11   6   1   4   20: 25    19 (  1)

6.  Hrádek   B        11   5   3   3   32: 17    18 (  3)

7.  Velký Bor         11   6   0   5   23: 17    18 (  3)

8.  Svéradice B       11   5   1   5   26: 17    16 ( -5)

9.  Zichovice  B      11   3   2   6   17: 21    11 ( -4)

10.  Nezamyslice B     11   1   3   7   14: 43     6 ( -9)