Okresní přebor , III. třída - 15.kolo 4. - 5.4.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

Z DĚLBY BODŮ VE VRHVAČI VYTĚŽILY NEZAMYSLICE

Po odloženém utkání prvního kola  se poprvé do jarních bojů v okresním přeboru zapojily celky Nezamyslic a Hor Matky Boží. Horákům i vyrovnaný první poločas v Měčíně v duelu s lídrem tabulky  k zápisu bodů nepomohl.  Nezamyslice  v tomto kole ale vytěžily více než očekávaly, když v derby přesvědčivě převálcovaly Veřechov  a navíc vytěžily z dělby bodů ve Vrhači kde hrál Hrádek , který jim tím umožnil  k návratu na druhé místo.

V. Hydčice  - Mochtín B    5: 0 ( 4: 0)

Kotrba  P.

Domácí se snažili i v oslabené sestavě od úvodu diktovat tempo a již ve 3. min. se ujali vedení po trestném kopu Hejpetra. Touhu po vítězství potvrdili ve 34.min. Kropáčkem , ve 43 min. Šatrou Jiřím po samostatném úniku a ve 45. min. uzavřel skóre prvního poločasu přímo z rohu domácí Hejpetr. Ve druhém poločase byli opět aktivnější domácí a vytvořili několik vyložených šancí , které ovšem neproměnili. Skore na 5:0 uzavřel v 83.min. Kropáček Martin přehozením hostujícího gólmana , v té době již hosté hráli v 10 hráčích , neboť již neměli nikoho na střídání a dva hráči byli zranění.

Branky: 3. a 45 . Hejpetr Ladislav , 34. Kropáček Ladislav , 43. Šatra Jiří a 83 . Kropáček Martin ´

Rozhodčí: Kurc . ŽK 0:2 ;  Diváků : 50

Měčín  - H. M. Boží   3: 1 ( 2: 1)

Na hřišti favorita se hosté v prvním poločase překonávali a s lídrem tabulky drželi krok.  Průběhu vyrovnané první  části zápasu  stojí za pozornost brankové přestřelka  mezi 23. a 24.minutou . Nejdříve šli domácí do vedení kdy po akci Homra zakončoval úspěšně Král. Horáci rychle srovnali z následující akce po rohovém kopu kdy přesnou hlavičkou vzal domácím divákům radost Jaroslav Karásek. Nerozhodný stav  se zdálo že vydrží již první poločas , ale proti byl Homr který si vyměnil při situaci kdy se ujali vedení  roli s Králem a po jeho přihrávce  góle do kabin zajistil  svému týmu vedení.Tentýž hráč přidal pojistku  v 55.minutě  z trestného kopu kdy zvýšil na 3:1. Domácí po přestávce již svého soupeře přehrávali, vytvořili si další šance, ale Sucháň  minelou míče z malého vápna nedal a Vladařově střele stálo v cestě i radosti z branky břevno.

Branky: 44. a 58. Homr , 23. Král Milan – 24. Karásek Jaroslav;

Rozhodčí: Javorský; ŽK: 1:0. Diváků :70

Nezamyslice -  Veřechov   4: 0 ( 3: 0)

Janda Milan

Domácí  bez několika hráčů a tak musel na stoperu zaskočit již uzdravený  Smetana Radek a na hrot útoku se posunul Burda Josef. Začátek utkání patřil domácím ,když ve 3.minutě  prokličkoval přes půl hřiště Musil a jeho střelu chytil hostující brankář, každý na hřišti věřil,že  hosté nebudou tak těžkou  překážkou jak se předpokládalo. První branka padla v 9.minutě ,po rohovém kopu střílel Burda hlavou. Další šance domácí neproměnili ,a tak se skóre měnilo až po faulu na Soutora z pokutového kopu se nemýlil  Smetana ve 27.minutě. O deset minut později  si to zopakoval,ale pokutový kop mu brankář chytil. Na 3:0 zvyšoval Burda ,opět hlavou po rohu Maška. Druhý poločas  měli domácí pod kontrolou a  65.minutě mohl  skórovat opět z penalty Achenbrenner, ale jeho střela minula branku. Brankovou tečku  po centru Pavelce udělal krásnou hlavičkou  Ritter František. Hosté hrozili pouze ze standardních situacích, ale domácí  brankář Ritter Martin udržel první jarní  nulu

Branky:  9. a 43. Burda Josef , 27. Smetana Radek(PK), 78. Ritter František;

Rozhodčí: Abraham; ŽK: 4:2 . Diváků :70

Vrhaveč  - Hrádek   0: 0 ( 0: 0)

V utkání se bylo na co dívat. Oba týmy od úvodních minut předváděly otevřený fotbal , který ale většinou končil před oběma brankami kde situaci vždy úspěšně řešily na čele s brankáři  obě obrany. Ke hře přispíval i velmi dobrý rozhodčí Balák, který byl skutečným pánem na hřišti a nechal přitom oba soupeře hrát fotbal.  V druhém poločase  s blížícím se koncem již bylo na hřišti znát kdo jsou domácí. Hosté smířeni s bodem  drželi čisté konto což se jim i při očividném úbytku sil na jejich straně  podařilo.  Přesto je konečná dělba bodů spravedlivým vyjádřením průběhu zápasu.

Rozhodčí: Balák; ŽK: 1:4 .Diváků :60

Janovice -  Sušice B    0: 5 ( 0: 1)

Petr Abel

Průměrný výkon domácího týmu nestačil na velmi zodpovědný výkon hostujícího mužstva.Domácí tým ohrozil v prvním poločase hostující branku pouze jednou,kdy  ve 20.minutě z přímého kopu trefil V.Slivoň břevno.Ve 33.minutě po chybě v domácí obraně se ve vápně uvolnil hostující L.Marek a s přehledem překonal domácího brankaře.Rozhodující pro vývoj utkání bylo prvních 15.minut druhého poločasu.Hostující tým z rychlých brejků třikrát skóroval a to ve 49.,51.minutě J.Šimeček a 59.minutě Z.Lerch.Domácí na daný vývoj utkání již nestačili reagovat a v pohodě již hrající hosté si vytvářeli další šance. V závěru utkání měli ještě hosté příležitost kopat dva pokutové kopy-v 75.minutě ho neproměnil Macháček,ale v 81.minutě proměnil M.Kotrba a stanovil tak konečný výsledek

0:5 pro hostující tým.

Branky: 49. a 51. Šimeček Jaroslav , 33. Marek Luděk, 59. Lerch Zdeněk, 81. Kotrba Martin;

Rozhodčí: Pastyřík . ŽK 5:3; Diváků :80

Železná Ruda -  Dešenice 1: 2 ( 1: 1)

Vyrovnaný zápas  s nábojem derby skončil zásluhou  lepší koncovky úspěchem hostů. Hráno na hřišti v Neznašovech .

Branky: Černý Tomáš - Bartůněk Miloš 2; Rozhodčí: Habada; ŹK: 2:2 . Diváků: 50

Bezděkov -  Horažďovice B   5: 1 ( 1: 0)

Josef Dulka

V dnešním utkání si diváci museli přijít na své. Hrál se fotbal s mnoha šancemi, hlavně ze strany domácích. Už ve 13. minutě otevřel skóre Petr Bače, jenž pohotově zakončil přiklepnutí Václava Valečky. Po úvodní brance domácích se hra vyrovnala a hrálo se převážně na středu hřiště. Do poločasu už branka nepadla. Do druhé půle vstoupili aktivněji opět fotbalisté Bezděkova. V 52. minutě se po nádherném centru za obranu prosadil opět Petr Bače. Už za tři minuty gólman hostí neudržel míč po centru ze strany a Václav Valečka zvýšil do odkryté branky na 3:0. Nešťastnou desetiminutovku hostí dokonal v 60. minutě po centru aktivního Petra Bačeho vlastní gól, který si před Zbyňkem Svobodou srazil do vlastní sítě jeden z bránících hráčů. Hosté následně hru otevřeli a za přijatelný výsledek mohou poděkovat jen svému brankáři Macounovi, který zneškodnil několik sto procentních šancí domácích. V 70. minutě se prosadili i hosté, po nešťastných odrazech míče ve vápně, doklepl míč do sítě Nauš. V 81. minutě upravil skóre na 5:1 Ondra Teska, kterému míč před prázdnou branku skvěle naservíroval Václav Valečka. Bezděkov zvítězil zcela zaslouženě.

Branky: 15. a 52. Bače Petr , 55. Valečka Václav, 81. Teska Ondřej, 60.vlastní – 41. Nauš Josef; Rozhodčí: Pressl; ŽK: 1:0. Diváků: 20.

Sestavy :

TJ Bezděkov: L. Červenka - Z. Šperer, Z. Svoboda, P. Dums, J. Ouda - P. Bače, L. Hořejší (76. J. Ponocný), P. Ouda ml. (70. J. Šlegl), O. Teska - A. Zhvakin (83. M. Hlaváček), V. Valečka

FK Horažďovice B: N. Macoun - Š. Zach, P. Václavek, J. Mazuch, M. Lávička, D. Vonášek, J. Nauš, O. Michálek, M. Forman, P. Macoun, P. Panuška (L. Michálek, M. Valenta)

1.  Měčín             15  13   1   1   46: 16    40 ( 19)

2.  Nezamyslice       14   9   3   2   39: 18    30 (  6)

3.  Hrádek            15   8   5   2   39: 17    29 (  8)

4.  Bezděkov          15   7   4   4   43: 32    25 (  1)

5.  Vrhaveč           15   7   4   4   29: 21    25 (  1)

6.  V. Hydčice        15   6   3   6   25: 20    21 ( -3)

7.  Sušice B          15   5   4   6   29: 30    19 ( -2)

8.  Janovice          15   5   3   7   24: 32    18 ( -6)

9.  Veřechov          15   5   3   7   16: 27    18 ( -3)

10.  Dešenice          15   5   2   8   30: 38    17 ( -4)

11.  H. M.  Boží       14   5   0   9   29: 34    15 ( -3)

12.  Železná Ruda      15   4   2   9   30: 43    14 (-10)

13.  Mochtín  B        15   4   1  10   23: 39    13 (-11)

14.  Horažďovice B     15   3   1  11   33: 68    10 (-11)

III.   T Ř Í D A

VE TŘETÍ TŘÍDĚ  SE ČERVENALO

Nejdůležitější zápas 15.kola III. třídy  ve kterém třetí Kvasetice hostily druhé Žihobce  skončil dělbou bodů. Blíže k výhře byli domácí kteří i přestože hráli od 30.minuty o deseti  se drželi statečně a o své vedení v zápase přišli až  čtyři minuty před koncem.

Myslív - Bolešiny 0:2 (0:1)

Jiří Moravec

Domácí po mimořádně špatném výkonu zaslouženě prohráli.

Branky: 36.  Hess Petr, 59. Roháč Jan; ŽK: 5:1; ČK 1:0 (Bláha Luděk) .

Rozhodčí: Beneš Zdeněk. Diváků: 60.

Malý Bor Týnec  4 : 3 (3:0)

Faltys

Utkání, ve kterém domácí již od třetí minuty vedli brankou Luďka Vaňka. Jasně lepší domácí v prvním poločase soupeře zvyklého na své malinké hřiště jasně přehrávali, a do kabin se šlo za stavu 3 : 0, když další branky domácích přidali opět Vaněk a parádní střelou z dvaceti metrů Jiří Kodýdek. Druhý poločas začali domácí v tréninkovém tempu a po vyloučení hráče hostí Ryby a dalším gólu Pavla Heřmana nabylo důvodu se za stavu 4 : 0 obávat nějakého zvratu. Po vystřídání domácích, kdy hřiště opustil dorostenec Vašek Dvořák, který má zítra ještě utkání dorostu v Kašp. Horách se na hřišti začaly dít věci, které si nic nezadají s kvalitním hororem. Během posledních čtrnácti minut hosté z Týnce dokázali snížit Hoškem, Schovancem a Havránkem na 4 : 3, a jen díky brankáři domácích Dudovi, utkání neskončilo remízou. Domácí zřejmě pečlivě sledovali ve středu hru našeho národního mužstva a chtěli v praxi vyzkoušet, co vše je ve fotbale možné, a kolik šedin během posledních dvac  eti minut přibylo na hlavě domácího trenéra Karla Járy st.

Branky: 3. a 18. Vaněk Luděk , 72. Heřman Pavel, 29. Kodýdek Jiří – 76.Hošek Ladislav, 83.Schovanec Jindřich, 86. Havránek Lukáš;

Rozhodčí: Kalista Robert ŽK: 1:2; ČK: 0:1( Ryba Tomáš);. Diváků:  70

Kvasetice -  Žihobce  2 : 2 (2:1)

Na dvoubrankové vedení domácích odpověděl  soupeř kontaktní brankou  Staňka z penalty. Ve druhém poločase domácí i o deseti drželi svojí výhru na dosah, ale radost jim vzali hosté vyrovnáním které přišlo čtyři minuty před koncem a to již v době kdy  se po vyloučení Lembergera stav hráčů na hřišti vyrovnal.

Branky: 22. Skala Roman , 37.Liška Petr, - 40. Staněk Václav(PK), 86. Šikl René;

Rozhodčí: Diviš  ; ŽK: 2:1; ČK:  1:1 (Hanzlík Zdeněk - Lemberger Martin). Diváků:  45.

Velhartice  - Nalžovské  Hory 4:1 (1:0)

Hoši děkujem - tímto zvoláním mohli vyprovodit diváci domácí tým ze hřiště. Vítězství, po kterém domácí velmi toužili se ale nerodilo lehce. Hosté byli, zejména v první půli, velmi tvrdým a rovnocenným soupeřem. Hned v první minutě již mohl skórovat domácí Pilík, ale nezakončil přesně. Domácí se první branky dočkali ve 12 minutě, kdy síť rozvlnil nestárnoucí Pepa Bejvl 1:0. Další příležitosti ke skórování a to na obou stranách zůstaly nevyužity a tak tímto skórem skončil po tuhém boji první poločas. Do druhé půle přišli Velhartičtí s několika změnami v sestavě a doslova na hosty vlétli a již v 47 minutě dal na 2:0 Pavel Poledník. V 53 minutě se opět měnilo skóre, to když Luboš Pilík již mířil přesně 3:0. V 63 minutě z pokutového kopu dává Podlešák na 3:1. Již se zdálo, že zápas skončí tímto stavem, ale domácí gólman Vláčil byl proti a jeho gól by zasluhoval odvysílat ve sportovních zprávách v reportáži "Borec na konec". Po rohovém kopu hostí, kdy před domácí svatyni  přiběhl i hostující gólman, Jirka Vláčil bezpečně kryl míč a dlouhým výkopem přes celé hřiště a za dohlídky Pavla Poledníka, dopravil míč do sítě a stanovil tak konečnou podobu výsledku na 4:1.

Branky: Bejvl Josef, Poledník Pavel, Vláčil Jiří, Pilík Luboš - Podlešák Antonín.

Rozhodčí: Husník Václav, hráno bez karet. Diváků:  60

Neznašovy Měcholupy 0:1 (0:1)

Po remíze v Myslívě v úvodním jarním kole tentokráte Neznašovy na svém hřišti doslova prohospodařily  vítězství které měly jako na zlatém podnosu.  V průběhu zápasu měli téměř stálou převahu, ve druhém poločas prakticky domácí drželi svého soupeře na jeho polovině, ale přesto na body nedosáhli.  Hostů stačil jeden vydařený brejk rychlonohého Lukáše Jakubce který své sólo  ve 41.minutě zakončil  v gól mající hodnotu třech bodů.

Branky: 41.Jakubec Lukáš  , hráno bez karet. Diváků: 30.Rozhodčí:  Blaheta.

Chanovice B -   Hradešice B   6 : 0 (3 : 0)

Hosté začali na půdě favorita odvážně  a byli domácím vyrovnaným soupeřem. Po té kdy  začalo brankové konto na jejich účtu narůstat začali odpadávat a jejich prohra mohla být ještě výraznější. I tak šest branek  vyjadřuje to, kdo byl pánem v tomto duelu po kterém se domácí vrátili zpět na první místo.

Branky:  12. Patsch, 24.Pavlovský L., 41. Klásek V., 46. Polena M., 55. Pavlovský S. a 84. brankář  Hermanchak z PK. Rozhodčí: Kur, ŽK  1:3, diváků 80.

Luby B -  Kolinec    5: 0 ( 3: 0)

Kolinec byl domácím vyrovnaným soupeřem pouze do obdržení prvních dvou branek. Po té odpor hostů slábl a kdyby domácí byli přesnější v koncovce mohl skončit zápas pro Kolinec debaklem.

Branky: 16.Havlovic Marek, 30.Hála Vladimír,36. Hodl Petr, 75.Vandrovec Adam, 81.Smolík Vladislav,; Rozhodčí: Veverka; ŽK: 1:0 ; diváků 70.

1.  Chanovice B       15  11   2   2   55: 20    35 (  8)

2.  Žihobce           15  10   3   2   38: 23    33 ( 15)

3.  Kvasetice         15   8   4   3   32: 22    28 (  4)

4.  Luby B            15   8   2   5   42: 23    26 (  2)

5.  Malý Bor          15   8   2   5   33: 24    26 (  2)

6.  Týnec             15   6   3   6   29: 31    21 (  0)

7.  Měcholupy         15   6   2   7   29: 29    20 ( -1)

8.  Nalž. Hory        15   6   2   7   36: 48    20 ( -1)

9.  Velhartice        15   4   4   7   33: 38    16 ( -8)

10.  Kolinec           15   5   1   9   30: 45    16 ( -5)