KPD (starší , mladší) , KSD – skupina A 15.(18.). kolo 28. – 29.3.

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

MLADŠÍ DOROST SUŠICE VEDE KRAJSKÝ PŘEBOR

Velkým příslibem pro sušický mládežnický fotbal jsou výkony mladších dorostenců. V domácím zápase se jim podařilo v přímém souboji o první místo porazit plzeňskou Doubravku  a jsou ve své věkové kategorii v krajském přeboru po tomto kole na prvním místě ! Sobotní vítězství bylo první v tomto ročníku  kterého Sušice v obou věkových kategoriích dorostu nad Plzeňany dosáhla,.Sušický starší dorost po předcházejících domácí remíze 2:2 a  prohře 3:2 v Plzni opět v tomto kole doma padnul po prohře 0:1  a na podobný úspěch čeká. Má k tomu ještě jeden pokus v odvetě v Plzni!

STARŠÍ   DOROST

TJ Sušice - Dobravka Plzeň  0 : 1 (0 : 1)

Zasloužené vítězství hostí, domácí neproměnili  tři velké šance. Hosté využili hned svou druhou šanci a v dalších šancí napodobili domácí mužstvo.

Rozhodčí : Bošek. Diváků: 30.

1.  Vejprnice         16  14   1   1   91: 15    43 ( 19)

2.  Prazdroj Plzeň    16  10   3   3   59: 21    33 (  6)

3.  Doubravka         16   8   4   4   38: 30    28 (  7)

4.  Sušice            16   7   2   7   28: 33    23 ( -4)

5.  Smíchov Plzeň     16   6   1   9   33: 63    19 ( -5)

6.  Přeštice          16   5   1  10   29: 50    16 ( -5)

7.  Košutka           16   4   0  12   26: 62    12 ( -9)

8.  Horní Bříza       16   2   4  10   19: 49    10 (-17)

MLADŠÍ  DOROST

TJ Sušice - Dobravka Plzeň   2 : 1 (2 : 1)

Utkání o první místo nabídlo v prví pol. vyrovnané utkání s lepší koncovkou sušických. Po rychlém útoku a přihrávce Matějky dal první braku Klíma. O 10 min později vybojoval míč Jech a krásnou střelou vstřelil druhý gól domácích. Těsně před přestávkou domácí  neubránili střed hřiště a a hosté po kolmé přihrávce snížili na rozdíl gólu. Ve druhém pol, byli hosté lepším týmem, na obou stranách bez velkých šancí.

Branky: Klíma, Jech. Rozhodčí : Bošek. Diváků : 30

Sestava Sušice :Gill, Trčan, Kojzar, Kodýdek, Koryťák, Halas, Mužík, Jech, Chudý, Matějka, Klíma (70 Varga)

1.  Sušice            16  11   3   2   37: 12    36 (  9)

2.  Vejprnice         16  10   5   1   65: 10    35 ( 11)

3.  Doubravka         16  10   4   2   61: 19    34 ( 13)

4.  Prazdroj  Plzeň   16  10   1   5   50: 23    31 (  4)

5.  Přeštice          16   7   2   7   34: 29    23 (  2)

6.  Košutka           16   3   1  12   11: 58    10 (-11)

7.  Smíchov Plzeň     16   2   3  11   16: 50     9 (-15)

8.  Horní Bříza       16   1   1  14   13: 86     4 (-23)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1.  Vejprnice         32  24   6   2  156: 25    78 ( 30)

2.  Prazdroj  Plzeň   32  20   4   8  109: 44    64 ( 10)

3.  Doubravka         32  18   8   6   99: 49    62 ( 20)

4.  Sušice            32  18   5   9   65: 45    59 (  5)

5.  Přeštice          32  12   3  17   63: 79    39 ( -3)

6.  Smíchov Plzeň     32   8   4  20   49:113    28 (-20)

7.  Košutka           32   7   1  24   37:120    22 (-20)

8.  Horní Bříza       32   3   5  24   32:135    14 (-40)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

VÍTĚZNÝ PRAPOR VSTYČIL  POUZE PAČEJOV

Při součastném systému v krajských soutěží ve kterých mohou za týmy na střídavý start nastupovat libovolný počet hráčů z okresního přeboru lze velmi obtížně posuzovat skutečnou kvalitu a sílu této věkové kategorie v jednotlivých klubech. V podstatě  jde jen o to, kterému z klubů se podaří lepší“úlovek“ a doplnit kádr o posily . V praxi to může třeba paradoxně znamenat, že například klub který má v součastné době v dorostenecké KS svůj tým nemusí ani mít svou hráčskou základu, stačí mu k tomu finanční  prostředky na účast v soutěži a funkcionáře kteří  budou bez tréninku organizovat a zajišťovat tento tým jehož hráče budou vychovávat jiné kluby a jiné trenéři. Takto mohou   soutěž bez obav hrát třeba i  několik let !

Dost značným způsobem se to oproti podzimu projevuje na výsledcích některých družstev které na podzim propadala a nyní vyhrávají a naopak.

Jediným  kdo z pěti účastníků z Pošumaví v krajské dorostenecké soutěži bodoval tomto kole byl doma Pačejov. Měčín který byl po letos  nedosáhl ani  Svatobor Hrádek , ale zde je nutno podotknout že zatím nastupoval proti velice kvalitním soupeřům.

Pačejov - Hostouň  4 : 3   (3 : 1)

Utkání krajské soutěže dorostu mělo dva rozdílné poločasy. V tom prvním byli jasně lepší domácí a také to dokázali vyjádřit brankově. Do vedení šli hned ve 2.minutě, kdy ukázkovou a nejhezčí akci zápasu po ose Ticháček - Cihlář - Soukup zakončoval Sládek. Hosté však dokázali brzy Leškem vyrovnat. Do konce poločasu však domácí dvěma brankami svého kapitána Cihláře /druhá z pokutového kopu za faul na Kubaně/ získali nadějný náskok. Do druhého poločasu však hosté nastoupili s odhodláním zvrátit stav zápasu. A to se jim podařilo brankami Žaby a Čáslavského. V těchto fázích zápasu domácí nepochopitelně odpadli a hosté měli několik dalších 100% šancí. Domácí mohou děkovat svému brankáři Ládovi, který několika skvělými zákroky svůj tým podržel. Rozhodnutí přinesla 85.minuta, kdy se Sládek se krásně technicky trefil k tyči a zajistil domácím cenné tři body.

Branky:  Cihlář Jan 2(1 PK),  Sládek 2 -Lešek,Žába, Čáslavský;   rozhodčí Kulhánek, 30 diváků, ŽK 0 : 3

Koloveč – Luby  3 : 0 (0 : 0)

Branky: Souček, Rakovský, Šlais ; rozhodčí Ulrych.

Nýřany – Hrádek  3 : 1 (2 : 0)

Václav Hána

Domácí začali utkání velkým náporem a jen díky brankáři hostů Skýpalovi byl stav po prvním poločase jen 2:0. Ten svými zákroky několikrát vychytal útočníky domácích.

Druhý poločas začal úplně obráceně než ten první, náporem hostů. Již ve 48. minutě se výborně trefil do šibenice Odra Matějka a kontaktní brankou vrátil Svatobor zpět do hry o body. V úvodních patnácti minutách druhé půle ještě měl dvě šance k vyrovnání, ale ty jim vychytal domácí gólman.Vítr z plachet hostům vzala  61. minuta , kdy po rohu zaspala celá obrana a domácí lehce zvýšili vedení na 3:1. V další části zápasu se  střídali šance na obou stranách, ale zásluhou výborných zákroků obou brankářů se stav utkání již nezměnil.

Branka za Hrádek : 48. Matějka Ondra. Rozhodčí:   Nesvadba z Nýřan, ŽK : 3:3.

Blovice – Svéradice   4  : 2 (1 : 2)

Nepomuk – Měčín  1 : 0 (1 : 0)

1.  Postřekov         16  14   1   1   88: 17    43 ( 19)

2.  Nýřany            16  10   3   3   42: 29    33 (  9)

3.  Blovice           17   9   1   7   41: 46    28 (  1)

4.  Koloveč           16   8   3   5   47: 32    27 (  3)

5.  Měčín             17   8   3   6   31: 27    27 (  0)

6.  Holýšov           15   8   1   6   35: 20    25 (  1)

7.  Nepomuk           15   7   1   7   36: 29    22 (  4)