1. B TŘÍDA - skupina B 14. kolo 28. – 29.3.

NA JIHU PLZNĚ SE STŘÍDAVÝMI VÝSLEDKY

Vstup do letošní jarní části 1.B třídy se týmům vyšel týmům z Pošumaví se střídavými úspěchy. Čtyři z nich zajížděly na hřiště soupeřů na jih od Plzně.  Vedoucí Švihov přišel o křeslo lídra tabulky prohrou na hřišti čtvrtého celku  v Dobřanech a stejně jako Strážov nedokázal soupeři vstřelit ani branku. . Třetí Strážov neuspěl  ve Spáleném Poříčí  a domácímu kolektivu umožnil vyšvihnout se do čela tabulky.  Dva ohrožené celky sestupem Svéradice a Dlouhá Ves byly na jižním Plzeňsku úspěšnější a oba si přivezly za shodný výsledek 1:1 cenný bod.  Jediné derby mezi  týmy z Pošumaví se hrálo v Pačejově ve kterém byl úspěšnější Mochtín a po podzimní domácí remíze s Pačejovem si tentokráte domů přivezl plný počet bodů.

Losiná -  Hradešice (nehráno)

Vedoucí týmu Sokola Hradešice Milan Černík: „ Utkání nebylo sehráno pro nezpůsobilý terén. Domácí měli připraveno i náhradní hřiště, ale to bylo ještě v horším stavu než to hlavní. S Losinou jsme se  dohodli na sehrání zápasu v náhradním termínu   8.dubna v 17:00 hodin.“

Pačejov -  Mochtín 0 : 2  (0 : 1)

Na totálně promáčeném terénu na samé hranici regulérnosti se nehrál v utkání prvního jarního kola pohledný fotbal. Nutno podotknout, že hosté se s těmito krajními podmínkami vyrovnali lépe a po většinu zápasu byli lepším týmem. Domácí si během utkání nevytvořili žádnou gólovou šanci - hosté dvě a obě dokázali proměnit. Ještě více  než oko diváka však utrpěla travnatá plocha pačejovského hřiště, která je po dvou sobotních zápasech hodně poničená. Hosté se dostali do vedení gólem do šatny ve 44.minutě, kdy se z hranice šestnáctky přesně trefil k tyči Kašpar. Po změně stran po chybné rozehrávce domácích zvýšil na 2:0 pro hosty Novák. Závěr zápasu dohrávali hosté o deseti, když byl po druhé žluté kartě za simulování /1.karta za faul/ vyloučen hostující kapitán Kašpar. Na výsledku se však již nic nezměnilo. Vítězství hostů je zasloužené.

Branky: Kašpar, Novák; ŽK: 3:3; ČK: 0:1; diváků : 110 . Rozhodčí Kulhánek.

Sp.Poříčí -  Strážov 2: 0 ( 1: 0)

Domácí byli na nerovném a měkkém povrchu důraznější v soubojích  o nakopávané míče za obranu a obě branky dosáhli spíše náhodně, když obranná řada  hostů nedokázala razantně odvrátit míče nakopnuté na náhodu do jejich  pokutového území. Největší šanci Strážova mněl  po chytré přihrávce od Tomáše Matějky do vápna Petr Presl, kterému jeho křížnou střelu  zmařil reflexivním zákrokem nohou brankář domácích .

Hrající trenér Strážova Petr Presl  připustil, že je první utkání v jarní části se jeho týmu přiliž nevydařilo. „ Nedařila  se kombinace a velice slabá byla také útočná  aktivita před brankou domácích , kdy jsme za celý zápas jen čtyřikrát ohrozili branku soupeře“. Po druhé brance  kterou domácí zvýšili své  jednobrankové vedení z první půle  chtěl Petr Presl se pokusit o zvrat : „ Po druhé obdržené brance jsem okamžitě poslal na hřiště dva ofenzivní hráče- střelce B.Mayera a L.Duchka, kteří hru  sice oživili, ale brankový efekt nepřinesli.“ Myšlenky na tento důležitý zápas  u kormidelníka strážovského týmu odeznívají a  je třeba hledět na další zápas :  Doufám jen, že náš  tradičně pomalejší nástup do sezóny nebude trvat dlouho a že už příští týden ve Švihově nám zlepšený výkon přinese body v dalším v dalším neméně důležitém  utkání jara.“

Branky: Hofman, Šimeček; ŽK: 4:4; diváků 160.

Rozhodčí : Požárek  Sestava Strážov :  Javorský-Michel-Čížek-Chaluš-Helm-Vítovec-Matějka T.-Presl P. ( 60.Mayer) Franc ( 65.Duchek )-Janka-Lorenc

Předenice -  Dl.Ves 1: 1 ( 1: 1)

Domácí byli v  dosavadních vzájemných pěti utkáních   v 1.B třídě daleko úspěšnější .V posledním zápase vyhráli  vysoko 6:0  a po výhře v D.Vsi  mysleli na další výhru s Tatranem. Ten jim udělal čáru přes rozpočet a alespoň z části odčinil podzimní domácí výpadek s tímto soupeřem.

Branky: Horský – Frýda; diváků 60 , hráno bez karet

Dobřany - Švihov 3: 0 ( 2: 0)

Hosté kteří po podzimu přezimovali na prvním místě tabulky duel se soupeřem ze 4.místa vyzněl  pro domácí . Touto výhrou  sesadili Švihov z pozice lídra tabulky a  dotáhli na rozdíl jediného bodu na dvojici v tabulce před nimi Švihov a Strážov. V příštím kole mohou vytěžit se souboje ve Švihově kde hraje Strážov a budou rázem vážnými   kandidáty na druhé postupové místo.

Branky: Malý, Podrazský, Šašek; ŽK: 1:1 ;  diváků: 120

Přeštice B -  Svéradice 1: 1 ( 0: 0)

Před utkáním by hosté každý získaný bod považovali za zlatý, vzhledem k průběhu utkání remízu berou jako plusový bod ze soupeřova hřiště, nicméně k vítězství byli o dost blíže. Celý první poločas byli hosté aktivnějším mužstvem, jejich brankář Soukup si prakticky nesáhl na míč. Jenže největším problémem Svéradic byla koncovka, když především Vonášek selhal ve 3 slibných šancích. Hned v úvodu druhého poločasu se pěknou střelou prosadil Větrovec a vše vypadalo, že hosté směřují za třemi body. Za 5 minut však bylo srovnáno, když domácí prakticky z prvního ohrožení branky protlačili míč ze skrumáže do sítě. Hosté si pak již šance jako v prvním poločase nevytvářeli a když i domácí nic dalšího nevytěžili, rozešli se soupeři dělbou bodů.

Branky: 55. Král František - 50.Větrovec Jakub

Rozhodčí: Požárek Jiří, ŽK: 1:3, Diváků: 50

Sestava Svéradic: M.Soukup - Kába, Švec, Marek (46.Š.Kulhánek), Martínek - Vonášek (65.Bartuška), Jiřinec, Herout, Petřík - Makovec (90.O.Kulhánek), Větrovec

Záhoří -  Chlumčany B 0: 1 ( 0: 1)

Branky: Vlček; ŽK: 1:1 ;  diváků:50.

1.  Spálené Poříčí    14   9   3   2   33: 15    30 (  9)

2.  Švihov            14   8   3   3   42: 23    27 (  6)

3.  Strážov           14   8   3   3   30: 17    27 (  6)

4.  Dobřany           14   8   2   4   30: 24    26 (  5)

5.  Mochtín           14   6   3   5   21: 16    21 (  0)