DIVIZE - skupina A 18. kolo 28. – 29.3.

D I V I Z E   „ A “

KLATOVY DOMA VYBOJOVALY BOD

Bezbrankovou remízou skončilo sobotní divizní utkání skupiny A na hřišti v Klatovech mezi fotbalisty domácí TJ a Třeboní. Mladý tým Klatov, který se potácí u dna průběžné tabulky předvedl velmi sympatický bojovný výkon, naopak favorité z jihu Čech zůstali za očekáváním.

TJ Klatovy - Jiskra Třeboň 0:0

Yvetta Musílková

Úvod zápasu přinesl časté nakopávání dlouhých míčů. První velkou šanci zápasu přinesla až 28. minuta, klatovský Pavlík obešel už i hostujícího brankáře, ale toho zastoupil Pintér. Pět minut před přestávkou se zatáhlo na druhé straně hřiště, ovšem gólman Klatov Herman udržel čisté konto, když instinktivně vykopl tečovaný míč na roh.

Po změně stran se očekával nápor hostů, ale obraz hry se příliš nezměnil. Hosté sice měli častěji míč na svých kopačkách, ale vážnější bránu Klatov neohrozili. Poté se sice hosté usadili před klatovskou svatyní, ale domácí zodpovědně bránili a především si hlídali soupeře při standardních situacích, které jsou jeho velmi silnou herní disciplínou. Ale Klatovští jen nebránili, podnikali nebezpečné výlety k bráně hostů. Největší šanci měl klatovský Pavlík, který před odkrytou částí brány nedosáhl na míč po přihrávce od Kotába. V 86. minutě sice domácí míč do sítě Třeboně dopravili, ale branky dosáhli z ofsajdu, proto gól hlavní sudí neuznal. A když se publikum gólu nedočkal ani po sérii rohů Třeboně, týmy se o body rozdělily.

Rozhodčí: J. Kořínek - J. Stumpf, K. Orálek. Delegát: J. Špak. ŽK: 1:2. ČK: 0:0. Diváků: 150.

Sestavy: Klatovy: Herman - Brůha, Voráček (60. Beneš), Hovorka, Kotáb, Meszáros, György, Matějka (75. Holý), Pavlík, Hadraba, Voldřich. Třeboň: Skála - Bláha, Maxa (Sedláček), Svoboda, Adam, Procházka, Příhoda, Malý, Hačka, Sláma, Pintér.

Všichni bojovali, chválil hráče Toman

Spokojenost  panovala v táboře fotbalistů Klatov po bezbrankové remíze v divizním utkání skupiny A. Outsider z Pošumaví doma obral o cenný bod favorizovanou Třeboň.

„Všichni naši hráči odevzdali na hřišti maximum. Bojovali, hráli s obrovským nasazením. Nemohu nikomu nic vytknout, všichni zaslouží absolutorium,“ chválil svěřence trenér TJ Klatovy Jiří Toman a dodal: „Jen škoda, že jsme nedali nějaký ten gól. Chyběla nám v koncovce trošku větší odvaha, možná i štěstíčko, vždyť Benešovi stačil krůček k úspěšnému zakončení, Pavlík nedosáhl v rozhodujícím okamžiku na balon.“

Klatovský lodivod před zápasem upozorňoval své hráče ne nebezpečnost standardních situací v podání Třeboně. „To si kluci perfektně pohlídali,“ připomněl kouč, podle kterého Jihočeši  ale nepodali v Klatovech přesvědčivý výkon. „Zklamali mne, čekal jsem od nich víc. Možná, že nás i trochu podcenili. To je ale výhoda outsiderů. Favorit si myslí, že už má předem vyhráno,“ řekl Jiří Toman, který věří, že jeho tým  také sobotním vystoupením trochu navnadil po dvou prohrách fanoušky a že jich příště do ochozů klatovského fotbalového hřiště přijde víc.