Krajský přebor, 1.A třída 17. kolo 21.-22.3.

PRVNÍ JARNÍ BOD PRO CHANOVICE

V druhém jarním kole krajského přeboru zajížděly oba celky z Horažďovicka která reprezentují Pošumaví v nejvyšší krajské soutěži  zajížděly  na hřiště soupeřů. Zatím co Horažďovice vyšly po domácí prohře s Rapidem i v Manětíne naprázdno, Chanovice které v prvním kole pro nezpůsobilý terén nehrály si již na v Plzni   na hřišti energetiků kde remizovaly již sáhly.

Manětín -  Horažďovice   1 : 0

Zápas průměrné úrovně přinesl úspěch domácím. Jedinou jejich branku dal již ve 12.minutě po rozehraném přímém kopu ze strany  Mojžíš z jehož kopačky míč přešel pokutovým územím a překvapivě zapadl za Charvátova záda.  Možnost zvýšit měli domácí ve 45.minutě, kdy měli výhodu  po chybě Stulíka kopali penaltu, ale tu Charvát  domácímu  kanonýrovi  Mojžíšovi chytil. V druhém poločase ve snaze vyrovnat si hosté vytvořili v poli převahu, ale v útoku byli bezzubí a prakticky si žádnou vyloženou možnost ke skórování nevytvořili.

Vedoucí  družstva Horažďovic  Milan Koželuh přiznal, že  útočná činnost je v prvních dvou zápasech ve kterých nedali ani jedinou branku achilovku patou  týmu: „ To se musí změnit.  Je škoda, že nová posila z Mladé Boleslavi  Dytrt není po zranění zcela zdravotně v pořádku. “ uvedl  Milan Koželuh a zklamaně podal: „ Znovu jme se nevyvarovali chyb v obraně . V záloze nám to ještě šlape, ale v útoku  jsme byli v obou soutěžních zápasech zcela bezzubí a s tím musíme něco dělat “ dodal odhodlaně Milan Koželuh. .

Poločas: 1 : 1.  Branka : 12. Mojžíš, ŽK: 6:6; ČK: 1:0 , diváků 150.

Sestava  FK Horažďovice: Charvát – J. Jiřík, Mourek (75. M. Lávička), J. Janouškovec, J. Mirvald – M. Šafanda, J. Pavlík, O. Stulík, Cihlář, T. Jůda – Dytrt (60. Prchlík).

SK ZČE Plzeň - Chanovice  1 : 1

První duel  Chanovickým na cestě za záchranou na jaře vyšel. Po remíze na podzim v Chanovicích si oba soupeři mezi sebou opět body rozdělili.

Branky: Hulina, Juráš, Manowetz, Tlustý; ŽK: 2:4

1. Doubravka          17  15   1   1   63: 15    46  ( 22)

2. Holýšov            16  13   0   3   42: 15    39  ( 15)

3. Rokycany           16  11   1   4   24: 15    34  (  7)

4. Rapid Plzeň        17  11   0   6   39: 27    33  (  6)

5. Chrást             17   9   3   5   36: 19    30  (  6)

6. Bolevec            16   9   2   5   32: 21    29  (  8)

7. Koloveč            16   9   1   6   42: 25    28  (  7)

8. M. Touškov         17   7   4   6   22: 24    25  (  1)

9. SK ZČE Plzeň       17   5   4   8   30: 36    19  ( -8)

10. Manětín            17   6   1  10   22: 46    19  ( -8)

11. Přeštice           17   4   4   9   20: 31    16  (-11)

12. Horažďovice        17   5   0  12   21: 41    15  ( -9)

13. Nýřany             17   4   2  11   30: 40    14  (-13)

14. Zbůch              16   4   2  10   13: 45    14  (-13)

15. Chanovice          16   3   4   9   15: 27    13  ( -8)

16. Staňkov            17   2   3  12   20: 44     9  (-18)

OSLABENÉ LUBY SI PŘIVEZLY JEDEN, ŽICHOVICE TŘI BODY

Na umělce Senco Dobravka v Plzni byli z pozice hostů Luby  soupeřem domácích , třetího týmu tabulky TJ Příkosice. Domácí  byli v roli favorita,  neboť po vítězném duelu v úvodním jarním zápase dokázali porazit rovněž na umělé trávě v Domažlicích klatovskou rezervu . Toto ještě podtrhl fakt, že  Luby nastoupily z zápasu bez čtyř hráčů základní sestavy !  V dalším ze série vzájemných zápasů účastníků soutěže z Pošumaví se hrálo mezi TJ Klatoby B a Žichovicemi. Duel posledního v tabulce s třetím od konce  skončil přesvědčivou výhrou hostů pro které ho bylo první vítězství v tomto ročníku na hřišti soupeře. Pozoruhodné na tomto je i fakt, že zatímco v předcházejících osmi klání dali Žichovičtí do sítě domácích pouze šest branek v jediném utkání s klatovskou divizní rezervou dokázali skórovat čtyřikrát.  Na hřišti ve Velkých Hydčicích  nastoupila Sušice k utkání se Žákavou . Vítězství sušického týmu  , i když podle skóre velmi  těsné bylo naprosto zasloužené. Škoda jen, že si v závěru cestu za třemi body zbytečně zkomplikovali. Jarní soupeření o body po odloženém zápase v prvním kole s Horní Břízou úspěšně odstartovala Okula Nýrsko domácí výhrou nad FC Nepomuk.

Příkosice -  Luby 1 : 1

K druhému jarnímu zápasu  odcestovali fotbalisté Startu Luby. Na umělce Senco Dobravka v Plzni byli mírnými favority domácí . Po vítězném duelu v úvodním jarním zápase ve kterém   dokázali porazit rovněž na umělé trávě v Domažlicích klatovskou rezervu a zejména proto, neboť hosté nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy  střelce Sůse, Pavla Smolíka , Turnera a Pikharta.

Hosté svého soupeře zaskočili, když se již v 5.minutě po rohovém kopu  prosadil v pokutovém území Voráček a  z otočky  překonal příkosického gólmana  0:1.  V dalším průběhu utkání měli domácí  více ze hry, Start naopak si dokázal vytvořil daleko více brankových příležitostí. Jen v závěrečných minutách neproměnili tři tutovky Krotký , Hradecký a Šnour.  Vyrovnávající branku obdržely Luby v 70.minutě  po situaci, kdy Kalaš (ten sám tvrdil , že míč ještě nebyl za čarou) vyrážel míč ze své svaty, ale podle názoru asistenta který viděl údajně již  celým objemem  za brankovou čarou  a hlavní arbitr na jeho pokyn uznal branku.

Branka za Luby : 5. Voráček  - 70. Jedlička, ŽK:  3:1, diváků : 60.

„ I přes tuto branku,“nebranku“  jsem spokojen s výsledkem i výkonem našeho týmu “  řekl po zápase František  Kalista. „ Přijeli jsem výrazně oslabeni a  i tak se nám podařilo uspět a bod pokládám za náš úspěch “ pokračoval lubský manažer. Ten  nešetřil chválou na výkon teprve sedmnáctileté fotbalové naděje Šnoura.“ Hrál celý zápas a v záloze si počínal nad očekávání dobře“ a dodal: „ Výkonem všechny ale zastínil nejlepší hráč na hřišti Martin Vejskal“ vyzdvihl výkon jednadvacetiletého hráče  František Kalista . „Ukazuje se zranění  Trunera , kterého „prošlápl“ v utkání se Sušicí  soupeřící hráč   ho vyřadí ze hry na další čas.  Nakonec to dopadne tak, že kolem zraněný Kočí kolem kterého se udělal velký humbuk bude hrát ještě dříve než Turner jehož zranění sice bylo za hranicí tvrdosti, ale zaniklo ve víru emocí “´litoval ztráty jedné z kubských opor  sekretář  Startu Luby.

Klatovy B – Žichovice    1 : 4

Již ve druhé minutě otevřel skóre Chod, který dokázal trestat chybu domácí obrany . Na 0:2 upravil Beneš a kontaktní brankou do kabin pro druhý poločas zápas zdramatizoval domácí Pergl. Drama se nakonec nekonalo. Hosté po hodině hry již vedli 1:4 když brankový účet tohoto derby uzavřel vydařenou střelkou z otočky pod  břevno Šiška.

Poločas: 1 : 2.

Branky: Pergl – Beneš 2, Chod, Šiška

Sestava Klatovy: Herman -   Hromada  / 46´ Votípka /, Kraus / 46´ Fait , 50´Popelka/, Jeřežek  -  Voráček, Tribula, Zahradník, Cihelka / 46´Matějka/-Pergl, Dvořák

Sestava Žichovice  . Němec – Malík, Frýzek, Šedivý M.(84.Pařízek), Brož – Hájek, Greiner, Šiška, Malý, Beneš, Chod(40.Bala)  .

Trenéra hostů  Václava Chalupného první výhra venku pošila.“ Z utkání jsme měli obavy , ale dopadlo to nakonec velmi dobře. Myslím si, že kluci dnes zahráli proti domácím mladíkům profesorský fotbal“ řekl na adresu svých svěřenců  žichovický trenér. „O výsledku rozhodla herní nedisciplinovanost domácích hráčů a my jsme  jejich chyby dokázali  trestat“. Václava Chalupného ale trápí citelná ztráta  opory týmu Choda který měl v tomto období  parádní formu:“ Chod ve 40.minutě musel pro vážné zranění kolena ze hry a zatím jeho zranění vypadá na to, že s ním  nemohu na delší době počítat a to není pro další důležité zápasy dobrá zpráva“.

TJ Sušice – Žákova  2 : 1

Domácí ve snaze odčinit prohru z minulého týdne začali ve svižném tempu a zákonitě přišly příležitosti, ovšem bez gólového vyjádření. První branku tak nádherně vsítil až ve 37. minutě Pavel Hubáček střelou pod břevno hostujícího mužstva. Poté i Žákava měla gólovou šanci, bravurně však zasáhl Franta Míček v brance TJ Sušice.Druhý poločas se nesl v duchu prvního. V 56. minutě našel Pavel Hubáček krásnou přihrávkou Jakuba Melku, který sám postupoval na brankáře hostí a po zemi ho prostřelil - 2:0. Hru pak Sušice až příliš bohorovně kontrolovala, až přišel trest z hlavy Silovského na 2:1. V závěru ovšem domácí snaživé hráče Žákavy k ničemu nepustili, naopak zvýšit vedení mohl v poslední minutě hry Radek Potužák, ale jeho střelu do prázdné branky vykopl hostující obránce.

Poločas : 1:0. Branky : 37. Hubáček, 56. Melka - 80. Silovský. Rozhodčí: Havel, Duda, Kostelník  . Diváků : 100. ŽK 3:2

Sestava TJ Sušice: Míček - Junek, Marek T., Sládek, Kodýdek - Kysilka (81. Marek L.), Hrach (C), Hubáček, Melka - Budil (61. Hupka), Farták (75. Potužák). Trenér: František Melka

PODĚKOVÁNÍ

Vedení sušického fotbalu velice děkuje funkcionářům Velkých Hydčic za vzornou spolupráci při zajištění tohoto zápasu.

Nýrsko  - Nepomuk 1: 0 ( 1: 0)

Branky: Steiner; ŽK: 1:1;  diváků 100.

PODROBNOSTI NEBYLY KLUBEM HLÁŠENY ???!!!

Křimice  - Zbiroh 2: 1 ( 2: 0)

Branky: Dobrý, Rada - vlastní; ŽK: 4:3; ČK: 1:0 ; diváků 100.

Blovice -  Chlumčany 3: 2 ( 3: 1)

Branky: Heřman, Reus, Švec - Kulhánek, vlastní; ŽK: 5:2 ; diváků 90.

Bezdružice -   Hor.Bříza 1: 6 ( 1: 3)

Branky: Gengel - Chocholatý 2, Paukner 2, Fráz, Široký; ŽK: 3:1; diváků 100.