DIVIZE - skupina A 17. kolo 21.-22.3.

D I V I Z E   „ A “

V DIVIZI NIC NOVÉHO, JEN ZTRÁTA NARŮSTÁ

Také k druhému zápasu jarní části divize zajížděli Klatovští na hřiště ven. Po půltuctovém přídělu v Praze na Admiře (6:1) je čekal kolektiv Hořovicka . I přes výhru  doma na podzim 3:1  se  klatovským fotbalistům   mnoho šancí na hřišti soupeře, který doma zatím jen jednou prohrál . V dalších pěti zápasech bodovalo Hořovicko na svém hřišti  naplno a dvakrát se o body dělilo. Papírové předpoklady se potvrdily a smolnou prohru na podzim v Klatovech si domácí vynahradili přesvědčivým vítězstvím.Po dvou letošních kolech se v divizi nic nemění. Klatovy zůstávají předposlední, Vejprnice poslední a jen bodová ztráta na ostatní soupeře narostla na 11 bodů a jak se zdá oba jmenované kluby již mají sbalené kufry a připravují se na stěhování do krajského přeboru.

Hořovicko – Klatovy 3:0.

Yvetta  Musílková

První poločas se odehrál v režii domácích, kteří se po zásluze ujali vedení. Klatovští  se soustředili spíše na obranu a v útočné fázi příliš nebezpeční nebyli. Po změně stran však Klatovy přidaly na herní kvalitě a překvapivě byly lepším celkem. Osamocený klatovský Pavlík šel sám na svatyni domácích, ale odmítl vyrovnání protože mířil vedle branky. Za chvíli domácí přidali z ofsajdu a po faulu na brankáře Klatov Hermana druhý gól. Branka hostujícího Meszárose v 76. minutě nebyla uznána pro údajný ofsajd.

„Nemohu být spokojený. Především v prvním poločase jsme předvedli bojácný výkon plný nepřesností. Domácí si vytvořili šance, ale naštěstí proměnili jen jednu. Po změně stran jsme sice udávali tempo hry my,  měli jsme šance, ale nebylo nám přáno. Navíc domácí dali neregulérní gól, který však platil, naopak nám sudí neuznal gól pro údajný ofsajd,“ konstatoval trenér TJ Klatovy Jiří Toman. Ten v utkání využil služeb nové posily, Jakuba Holého, který přišel do Klatov na hostování z Chlumčan.

Poločas: 1:0. Branky: 26. Bežó, 75. Pobiš, 83. Votava. Rozhodčí: J. Novotný. ŽK: 3:4. Diváků: 150.

Sestava Klatov: Herman – Bouberle, Bečka (64. Brůha), Hovorka, Kotáb – György (76. Holý), Meszáros, Voldřich, Pavlík, Matějka (46. Beneš) – Hadraba.

Votice            - FK Admira              1 :  1  (  0 :   0)

Meteor Praha      - SK Benešov             2 :  0  (  1 :   0)

FK Příbram B      - Tachov                 4 :  1  (  0 :   1)

T. Prachatice     - SK Motorlet            1 :  2  (  1 :   0)

Milevsko          - SK Strakonice          0 :  0  (  0 :   0)

Domažlice         - Vejprnice              2 :  0  (  1 :   0)

Třeboň            - Loko Vltavín           1 :  1  (  0 :   0)

Hořovicko         - Klatovy                3 :  0  (  1 :   0)

1. T. Prachatice      17  11   3   3   42: 16    36  (  9)