DIVIZE - skupina A 16. kolo 14.-15.3.

D I V I Z E   „ A “

ADMIRA NAČALA KLATOVY  NA JAŘE STEJNĚ JAKO NA  PODZIM

Jarní  divizní sezónu zahájily  Klatovy na hřišti souseda v tabulce  na kterého  z předposledního místa ztrácely propastných osm bodů. Po nedělním duelu to již není pravda , neboť tento rozdíl již narostl na hodnotu dvoucifernou.  Sestupem ohroženi Pražané povzbuzeni podzimní výhrou 2:0 v Klatovech  rozhodli o svém vítězství již v prvním poločase kdy vedli 4:0 . Skóre se nakonec zastavilo na konečném 6:1 a Admira  po té kdy na podzim načala  klatovské trápení v divizi  svým půltuctovým přídělem odstartovala  týmu z města karafiátů  neúspěšný vstup do jarní části  soutěže. Ostatně na útěchu Klatov je třeba dodat, že s pětibrankovým rozdílem ještě odjížděly ze hřišť soupeřů z Benešova rezerva Příbrami a nečekanou dardu dostala i sousední Domažlice ve Strakonicích !

FK Admira Praha – Klatovy  6 : 1 (4 : 0)

Neměl jsem už kam sáhnout, konstatoval Jiří Toman

Ivetta Musílková

S šestibrankovým přídělem a bez bodů se vrátili fotbalisté Klatov ze svého prvního letošního divizního vystoupení na hřišti pražské Admiry. Pražané o své výhře rozhodli už v prvním poločase, kdy si vypracovali čtyřgólový náskok.

„Admira byla lepší, přes zimu přebudovala tým a těžila ze silové a výškové převahy svých hráčů,“  připomněl nespokojený trenér divizních fotbalistů TJ Klatovy Jiří Toman. „Za stavu 1:0 pro domácí jsme neproměnili dvě šance, do nichž se dostali Pavlík a Hadraba. Kdyby uspěli, možná by se zápas vyvíjel jinak. Ale to je jen kdyby a na to se ve fotbale nehraje,“ dodal klatovský lodivod, s tím, že jeho svěřenci k poločasovému čtyřbrankovému náskoku Pražanům hodně napomohli sami. „Inkasovali jsme laciné góly, máme velké rezervy v defenzívě,  zkušený Hovorka na všechno sám nestačí. Soupeř nakopával míče za naši obranu a z toho pak dával góly,“ uvedl Toman, podle které sice úvodních pětadvacet minut druhé půle patřilo jeho svěřencům, ale ti  sklidili  jen málo ovoce, pouhý jeden gól, o který se po pěkné kombinaci postaral v 52. minutě Pavlík. Přestože gólman Klatov Herman ve druhé půli nedělního utkání toho hodně pochytal, ještě dvakrát lovil míč ze své sítě. „Ale takové utkání se velmi těžko otáčí,“ řekl  trenér, který    pro jarní bitvy k dispozici  velmi úzký hráčský kádr, navíc v neděli mu chyběli György a Rendl.  „Hráči z béčka toho měli dost po svém sobotním utkání, stejně tak dorostenci. Neměl jsem opravdu už kam sáhnout,“ konstatoval.