SVÉRADICKÝM VYŠLA GENERÁLKA NA POHÁR

Ve druhém kole krajského poháru mužů kam si Svéradice zajistily postup výhrou v domácím prostředí nad favorizovaným týmem TJ Žichovice nastoupí je čeká tuto sobotu ve 14:00 hodin souboj v Nýrsku s domácí Okulou. V generálce na tento duel  porazil svéradický tým v utkání bohatém na branky soupeře z Jižních Čech.

Svéradice - Volary 5:3 (2:1)

Jihočeši se ve Svéradicích představili ve velmi dobrém světle , který se dostal zaslouženě do vedení a udával tempo hry. Sekretář FK Svéradice Václav Dušek vidí důvody, že se domácím podařilo do konce poločasu změnit skóre takto:  „ Nepochopitelné chyby v závěru první části však nám  pomohly k otočení skóre.“

Ve druhém poločase Svéradice herně přidali, ale střelecky se prosadili znovu  hosté a strhli vedení na svojí stranu. „ Pak však opět doplatili na hrubé chyby v defenzivě a naši hráči toho využili, dokonali další obrat a dovedli utkání do vítězného konce. Vzhledem k zahozeným šancím v závěru ale mohlo být naše  vítězství ještě podstatně vyšší“ dodal  k průběhu druhé části zápasu Václav Dušek.

Branky Svéradic: Vlček 2, Jiřinec, Herout, Kapanci

Rozhodčí: Dušek

Sestava FK Svéradice: M.Soukup - Bartuška, Kába, Švec, Martínek, Kapanci, L.Soukup, Herout, Vonášek, Vlček, Jiřinec    střídali: Marek, Valach, Prokopec, Makovec