III.kolo: Zimní bílucká liga 21.-22.2.

Zimní Bílucká liga

III. kolo :

KRUTÁ PORÁŽKA DOMÁCÍCH

Třetí kolo zimního turnaje  Sokola Měčín na hřišti v Bílukách  měl zahájit v sobotu dopoledne zápas  Klášter – Záhoří . Ten se však pro nezpůsobilý terén  odložil pravděpodobně na březnový  náhradní termín.  Odpoledne již terén  bíluckého   hřiště opět umožnil ožít fotbalem. Duel domácího Měčína s účastníkem 1.B třídy který koučuje „domácí“ kouč Stanislav Skala skončil přesvědčivým vítězstvím jeto svěřenců.  V nedělním klání došlo k překvapení , když Žinkovy porazily klatovskou rezervu, která nastoupila oslabená pouze s devíti hráči.

Klášter  -  ZÁHOŘÍ   (odloženo)

Utkání pro nezpůsobilý  terén odloženo. Náhradní termín  bude pořadatelem dodatečně.

MĚČÍN   -  MOCHTÍN  0 : 5 (0 : 2)

Průběh a výsledek utkání nejlépe charakterizují slova předsedy Sokola Měčín Evžena Veselého : „Bylo to krutá, ale zcela zasloužená prohra. Soupeř  byl po všech stránkách lepší a  k jeho vítězství mu blahopřeji “.

Branky : Břečka 2, Dolejš 2, Mareš .

Rozhodčí: Václav Husník

Žinkovy - Klatovy "B"  5 : 2 (3 : 1)

Na velmi dobře připraveném sněhovém podkladu v Bílukách se hrálo poměrně vyrovnané utkání, kdy "domácí " diktovali tempo hry vzhledem k početní převaze. To ostatně potvrzuje i trenér klatovské rezervy Karol Žák : Dva hráči navíc na takto těžkém terénu jsou hodně znát“, ale návazně na tento fakt klatovský lodivod dodal: „ Z tohoto pohledu je na místě pochvala všech klatovských hráčů, kteří předvedli, že bojovnost a chuť do hry jim nechybí ani v případě těžkého početního handicapu.“

V přesile hrající soupeř přinutit nátlakovou hrou  brankáře i obranu nátlakovou k chybám, které také využil. V 9.minutě  šly Žinkovy do vedení po trestném kopu, který  z pětatřiceti metrů volně propadl v pokutovém území celým polem hráčů a po jemné teči obráncem se od tyče odrazil do sítě. Ve 21.minutě odpověděl po sérii brejkových šancí  rovněž z trestného kopu, tentokrát z hranice velkého vápna ,přesnou střelou k tyči Voráček a vyrovnal na 1:1.  Žižkovští ale vzápětí   v rozpětí sedmi minut mezi 35. a 42.minutou  získali po dvou hrubkách obrany i brankáře uzavřel poločasové skóre na  3:1.

V průběhu přestávky si asi konečně žinkovští uvědomili, že jich je na hřišti víc, přestali se tlačit do ofsajdů, začali hrát mnohem kolektivněji, na menší počet doteků, roztáhli hru do šířky a převaha dvou hráčů byla najednou mnohem víc znát. Přišly i šance, z nichž pouze dvě se ujaly. Jedna po pěkné kombinaci v prostoru penalty, druhá střelou k tyči z dvaceti metrů. Klatováci svojí chutí do hry až do konce dokázali v posledních deseti minutách hru vyrovnat a ukázat soupeři, co je vůle, co je parta. Několik slibných situací korunovala branka Bušty, který si z vlastní poloviny sám prohodil obrannou linii a po dlouhém sóle i s přehledem k tyči snižoval na 2 : 5. O minutu později po závaru před brankou Žinkov zavěsil krásný gól hlavou Kotáb, díky

vymyšlené signalizaci pomezního laika však tato akce vyšuměla do prázdna.

I přes velkou obtížnost jeho svěřenců kteří museli odehrát zápas oslabeni o dva hráče  trenér Karol Žák soudí, že tento duel splnil svůj účel : „   Utkání přípravného charakteru splnilo požadavky, kladené  na kondiční přípravu v tomto období. Z pohledu klatovského fotbalu je nyní velice nutné, aby veškeré zdravotní problémy, které hráče  rezervy v současné době limitují , co nejdříve odezněly  a "béčko" začalo konečně fungovat  tak, jak je potřeba.“

Branky : Hora Tomáš 2 , Šindelář 2, Havel -  Voráček Lukáš, Bušta.

Rozhodčí:  Lehečka Josef

Sestava Klatov : Lorenc -  Hromada, Kováč, Bušta, Kotáb - Prokopec, Voldřich,  Voráček - A. Popelka

5:2 (3:1)

Branky: Hora 2, Šindelář 2, Havel - Bušta Jaroslav, Voráček L.; Rozhodčí: Lehečka