CELKOVÁ STATISTIKA OKRESNÍHO PŘEBORU – PODZIM 2008

CELKOVÁ  STATISTIKA OKRESNÍHO PŘEBORU – PODZIM 2008

Branky : V odehraných 91 utkáních padlo 391 branek . V průměru na branek na jedno utkání znamená ve srovnání s podzimem 2007 kde byl průměr 3,98 překročení hranice čtyř branek 4,3. Domácí dali  226  branek a průměr na jeden zápas 2,5 je ve srovnání s minulým ročníkem kde byl tento průměr 2,31 více.Hosté skórovali 165krát s průměrem  1,8 branek, v minulém ročníku 1,52 a to znamená v porovnání s ročníkem 2007/08 rovněž zvýšení.

Největší vítězství :  Hrádek – Horažďovice B  10:0

Nejvyšší počet gólů : Horažďovice B – Bezděkov 2 : 8 a Hrádek – Horažďovice B 10:0 . V minulém ročníku  v duelu Nezamyslice-Janovice který skončil 9:3 padlo ještě o jednu branku víc.

Nečastější výsledky  (v závorce v  loni na podzim) : 1:1 9x (10), 3:2  7x (7), 2:1 6x (5), 2:2 5x (6) a 1:3 5x.

Úspěšnost : domácí vyhráli 52 % utkání, 18% skončilo remízou a 31% duelů  skončilo výhrou hostů.

Nejlepší střelci branek :

12 - Holeček Radek (Hrádek)

11 - Lávička Miroslav(Horažďovice B), Suchan Kamil(Měčín)      10 - Čejka Lukáš(Měčín)

9 - Poupa Michal(Dešenice)

8 - Adamec Tomáš(Hrádek),  Greiner David (Železná Ruda), Nový Luboš(Mochtín  B)

7 - Němec Dušan(Měčín),  Hájek Vítězslav (Železná Ruda), Hrach David a Minařík Michal (oba Vrhaveč), Ostádal Miroslav(H. M.  Boží) a Raška Pavel      (Veřechov)

6 - Kopačka Josef(Nezamyslice), Korčík Petr(Měčín), Mašek Petr(Nezamyslice), Plíhal Martin (Janovice),Valečka Václav(Bezděkov)

5 - Bohatý Martin(Bezděkov), Greger Martin(Horažďovice B), Halas Pavel(H. M.  Boží),   Hořejší Luděk(Bezděkov) a Nauš Josef            (Horažďovice B)Úspěšnost

Nejproduktivnější střelci :

Do této statistiky jsou započítáni hráči kteří vstřelili  tři a více gólů. Z nich byl nejproduktivnějším střelcem Martin Bohatý z Bezděkova který pětkrát skóroval a v průměru na jednu branku potřeboval 61 minut. Další pořadí : Kočí R. (Sušice B)  67 minut, Funěk T.(Vrhaveč) 68, Forman M.ml. 75, Lavička M.(oba Horažďovice B) 81, Suchan K.(Měčín) 88, Holeček R.(Hrádek) 90, Mašek P.(Nezamyslice) 92 , Novák V.(Bezděkov) 96, Raška P.(Veřechov) 108, Čejka L(Měčín) 117 , Greger M.(Horažďovice B) 126, Vinický A.(Nezamyslice) 127 a pod hranici 130 minut na jednu branku se dostali ještě  Matějka O.(Hrádek) a Hrach D.(Vrhaveč) s 129 minutami.

Vítězné branky :

4 – Čejka L.(Měčín), 3 – Holeek R.(Hrádek) , Nový L.(Mochtín B) a Suchan K.(Měčín), 2 – Minařík M.,Hrach D., Vejskal T.(všichni  Vrhaveč), Němec D.(Měčín), Raška P.(Veřechov) Korčík P(Měčín), Kopačka J., Mašek P.(oba Nezamyslice), Hořejší L.(Bezděkov), Halas P.(H.M.Boží), Nauš J.(Horažďovice B), Korba M.(Sušice B), Hejpetr L.(V.Hydčice), Kočí R.(Sušice B) a Bartůněk M.(Dešenice).

Odehraná utkání :

Plný počet všech odehraných 13 zápasů a 1170 minut absolvovalo pouze 13 hráčů : Čejka L., Korčík P. (oba Měčín), Poupa M.(Dešenice), Hořejší L.(Bezděkov), Hrach V, Minařík M.(oba Vrhaveč), Lehečka J., (Ž.Ruda), Šimko A., Vítovec J. , Želízko J.(všichni Veřechov), Melíšek M.(V.Hydčice), Ritter M.(Nezamyslice), Ryba V.(Hrádek), Toman P.(Janovice).

Mimo těchto 13 hráčů dalších 21 hráčů nastoupilo ve všech podzimních zápasech a z nich si připsali nejvíce odehraných minut : 1168 -  Hájek V. a Kroupa L.(oba Ž.Ruda), 1167 – Minařík M. (Vrhaveč) , Hromada T.(Měčín), 1162 – Hlaváč M.(Veřechov), 1147 – Kropáček L.(V.Hydčice), 1143 – Bernard L.(H.M.Boží), 1135 - Panuš P.(Bezděkov) , 1129 – Krotký Z.(Měčín), 1126 – Pánek J.(Nezamyslice), 1124 – Kropáček M.(V.Hydčice), 1118 -  Toman R.(Dešenice) 1111- Šůs M.(Měčín),1106 - Otáhal V.(Veřechov), 1097 - Lorenc L. ml.(Vrhaveč), 1090 - Hanzlík P.(Ž.Ruda), 1084 – Bače P.(Bezděkov), 1053 - Nový L, 1038 – Staněk P. .(oba Mochtín B) , 992 - Nauš M.(Sušice  B), 991 - Kadlec P.(Měčín)

Červené karty :

Červenou kartu vidělo 15 hráčů, ani jeden nebyl vyloučen v průběhu podzimu dvakrát. Podíl klubů na ČK : 3 – Veřechov a TJ Sušice B, 2 – Svatobor Hrádek, 1 – Mochtín B, H.M.Boží, Horažďovice B, Měčín, Dešenice, Janovice  a V.Hydčice. Bez ČK absolvovaly podzim 4 kluby Nezamyslice, Vrhaveč, Ž.Ruda a Bezděkov  a to u klubů , které si v minulosti na nouzi vyloučených nemohly naříkat výrazné zlepšení !

Nejvíce trestaní  hráči : 6 ŽK + 1 ČK – Němec D.(Měčín), 5 ŽK + 1 ČK – Blažek L.(Sušice B), Gáborik a Pretl (oba Janovice) , 5 ŽK  - Holeček Radek (Hrádek), Želízko Jan(Veřechov), Trejbal M.(Nezamyslice)  4 ŽK + 1 ČK – Šatra R.(Veřechov), Kodýdek Z., Kolář M. (Hrádek), Podzimek (Veřechov), 4 ŽK – Pásek J. a  Kraucher (Nezamyslice), Švátora Petr(Mochtín B), Vejskal T.(Vrhaveč), Bernard L.(H.M.Boží), Sydorenko (Janovice),   Hájek (Dešenice), Holý M.(Sušice B).

Brankáři :

V průběhu podzimní části okresního přeboru bylo evidováno  na poctu  strážců svatyní 14 týmů  celkem 37 brankářů. Z tohoto počtu nastoupilo 8 gólmanů pouze v jediném zápase, 7 bránilo svůj prostor v brance  dvě utkání ,  ve třech  2 a ve čtyřech zápasech  další 2   brankáři . Ostatních 18 brankářů kteří odchytali minimálně 5 utkání byli zahrnuti do následné statistiky .

Plný počet 13  utkání  a 1170 minut odchytali  dva  gólmani :  Ritter Martin  ze Sokola Nezamyslice  a Ryba Václav  ze Svatoboru Hrádek.

Z brankářů kteří startovali v pěti a více utkáních největší  maximální neprůstřelnost 245 minut si udržel  Ritter M. z týmu Sokola  Nezamyslice . Další pořadí  maximální neprůstřelnosti : 236 minut – Ryba V.(Hrádek), 235 – Pressl O.(Vrhaveč), 201 - Šůs M.(Měčín) , 194 – Šípek R.(V.Hydčice), 172 – Zerzán P. (Veřechov), 159 - Walkmann L.(H.M.Boží) , 130 - Studený T.(Sušice B) , 126 – Šnejdar K.(Janovice)  , 124 - Jurčacko P.(Mochtín B , 111 - Horejší R.(H.M.Boží) 109 – Šperl V.(Janovice), 108 – Kubalík V.(Dešenice), 104 - Pultr M., 101 - Kačírek F.(oba Ž.Ruda) , 84 - Janda P.(Veřechov), 81 - Tuček M.(Bezděkov) , 49 - Forman M. st. (Horažďovice B) .

Nejvíce vítězných zápasů vychytali brankáři  :

12- Šus M.(Měčín), 8 – Ritter M.(Nezamyslice), 7 – Ryba V.(Hrádek), 6 – Pressl O.(Vrhaveč), 3 – Kubalík V.(Dešenice), Hořejší R.(H.M.Boží), Studený T.(Sušice B), Tuček M.(Bezděkov), 2 – Šípek R.(V.Hydčice), Šperl V.(Janovice), Zerzán P.(Veřechov), Pultr M.(Ž.Ruda), Janda P.(Veřechov), Tuček J.(Bezděkov)

Průměr obdržených branek  na jedno utkání (hodnoceno pět  a více zápasů  :

Sůs M.(Měčín)  1,05, Ryba V.(Hrádek) 1,15, Šnejdar K.(Janovice) 1,3, Pressl O.(Vrhaveč) 1,4, Ritter M.(Nezamyslice) 1,4, Janda P.(Veřechov) , Waldmann L.(H.M.Boží) 1,6 a  Šípek R.(V.Hydčice) všichni 1,6 , Zerzán P.(Veřechov) 2,0 , Studený T.(Sušice B) 2,4), Tuček M.(Bezděkov) 2,5, Horejší R.(H.M.Boží) 2,6, Kačírek F.(Ž.Ruda) 3,4, Forman M.st.(Horažďovice B) 6,5.

Rozhodčí:

Kromě  jediného zápasu v 10.kole  Nezamyslice – Bezděkov  dalších  90 soutěžních  utkání v okresním přeboru  proběhlo za řízení  26 kvalifikovaných rozhodčích.

Nejvíce  11 utkání odpískal  rozhodčí  Petr Bošek ze Sušice . Za jeho řízení 6x vyhráli domácí, 3 duely skončily remízou a dva vyhráli hosté, průměr udělených ŽK 3,8, ČK 0,2 na utkání. Další pořadí : 8  utkání – V. Pastyřík z Přeštic  (3 – 3 – 2), ŽK 3,8 , ČK 0,1; J. Javorský  (5 - 1 – 2)  ŽK  3,4,  ČK 0;  Jiří Bureš  (4 – 0 – 4) ŽK 1,1, ČK 0; 7  utkání – J. Abraham  (4 – 1 – 2)  ŽK 1,7, ČK 0,  6 utkání – Habada (3 – 1 – 2) ŽK 3,8, ČK  0,2; 4 utkáníBlaheta Josef  ŽK 0,8, ČK 0, Cihlář J.(4 -0- 0)  ŽK 4,5 , ČK 0,3; Pressl  V. ŽK 3, ČK 0,3 ; 3 utkání – Simbartl   ŽK 7,3, ČK 0,7 ; Dušek  V.  ŽK 7, ČK 0,7; Hájek  ŽK 4,3, ČK 0,7; Petržilka Jiří  ŽK 4, ČK 0; Kurc  ŽK 5, ČK 0;  2 utkání – Lecjaks  ŽK 6,5 , ČK 0,5; Beneš ŽK 0,5, ČK 0, Harmady ŽK  a ČK 0, Balák  ŽK 2,5, ČK 0; 1 utkání  (+ 1x AR) Špindlerová  ŽK 2, ČK 0; Bala  ŽK 4, ČK 0; (+ 1x AR) Brůha ŽK 2,ČK 0.

Diváci:

Celkem vidělo zápasy podzimní části OP 5455  diváků s průměrným počtem 60 na jeden zápas. O největší průměrnou návštěvnost diváků se postarali diváci na třech hřištích s naprosto vyrovnanou bilancí, kdy z Hrádku v průměru vidělo zápasy OP 86, v Měčíně  a Veřechově 85 diváků. Čtveřici s nejvyšší návštěvností 74 diváků na jedeno utkání uzavírá Železná Ruda.Naopak nejméně chodilo diváků na čtyři hřiště kde nedosáhla návštěvnost v průměru 50 diváků na jeden duel. Neméně v Nezamyslicích 41, v Bezděkově 45 , V.Hydčicích 46 a v Horažďovicích 47 diváků.

Na hřištích soupeřů nevíce přilákali diváky utkání Sokola Vrhaveč s úctyhodným průměrem 95(!!) diváků na utkání. Druhou nejvyšší návštěvnost venku měly Nezamyslice 73 diváků a třetí Svatobor Hrádek s 65 na který se přišlo podívat průměrně 65 diváků. Nejmenšímu zájmu se těšily duely ke kterým nastoupil  jako soupeř domácím Bezděkov 45  a TJ Sušice B s 49 diváky.