Bilance OP mužů : podzim 2008 - 11. SRK ŽELEZNÁ RUDA

ANI ŽELEZNÁ  RUDA NENÍ VÝJIMKOU

Osudy týmů které sestoupily 1.B třídy to nemají   alespoň v dalším ročníku v okresním přeboru vůbec snadné. Ostatní soupeři  nejvyšší soutěže v Pošumaví v nich vidí protivníky se kterými nenastupují v roli favoritů a případný úspěch je pro ně cenným skalpem. Ne jinak tomu bylo i v případě Železné Rudy:Železnorudští fotbalisté absolvovali čtyři roky v parádní fazoně . V ročníku 2003/04  obsadila za vítězem TJ Žichovice se ziskem  60 bodů  druhé místo. V dalším soutěžním období  to již fotbalistům z horského města vyšlo a vybojovali si  postup si do 1.B třídy  prvenstvím v OP před FK Svéradice. V roli nováčka krajské soutěže zaskočili všechny své soupeře  a s náskokem pěti bodů před Tatranem Dlouhá Ves je čekal další postup do 1.A třídy. Všeobecně výrazný a nečekaný úspěch završený postupem toto období zapsali  zlatým písmem do historie tohoto klubu. Tak to ale někdy bývá, že rychlý vzestup  vystřídá stejně rychlý sestup. Po posledním místě v 1.A třídě  s 28% bodovou úspěšností     v ročníku 2006/07 následoval návrat  do 1.B třídy. V této soutěži  ještě v následujícím ročníku  bodová úspěšnost tohoto týmu klesla  na pouhých 24 procent získaných bodů   a z posledního místa je čekal letos na jaře sestup  do přeboru Pošumaví.

Tým ze Železné Rudy na jaře v 1.B třídě vyhrál pouze jediné klání doma 10.května s Tatranem Dlouhá Ves Od prvního kola v okresním přeboru železnorudských fotbalistů herně nepropadali, ale přesto se z ponorkové nemoci zvané sestup  nedařilo využít zkušeností z vyšší soutěžích  k zisku bodů . Jeden získaný bod ze šesti zápasů   se téměř mohl rovnat  výsledkům  z podzimu minulého roku v 1.B třídě , kde čekala Železná Ruda na první výhru dokonce až do 7.kola. Té se dočkala  v OP o kolo dříve doma s Bezděkovem.

Ještě před tím v prvním kole Železnorudští  se nechali ve Veřechově  zaskočit bojovnosti i nasazením domácích a přestože byli herně lepší na půdě nováčka prohráli  3:1. Následovala domácí ztráta třech bodů po přetahované o výsledek  ve kterém byl úspěšnější Hrádek který zvítězil  3:4 . Na body nedosáhli ani v Dešenicích kde k jejich prohře 4:2  přispěl hattrickem domácí Michal Poupa.  Další klání o body je čekalo doma  se sušickou rezervou  které  bylo svým průběhem divácky  zajímavé , ale přestože dvakrát Železnorudští v tomto souboji vedli góly Davida Greinera , hosté vždy stačili srovnat a skončilo výsledek se zastavil na skóre 3:3.  K utkání dalšího kola zajížděla Ž.Ruda bez náhradníků  do Horažďovic .Navíc měli smůlu , když se jí za  stavu 1:1 zranil a musel odstoupit autor vyrovnávající branky Duda a zbytek zápasu odehrávali  pouze s deseti hráči . Početní oslabení  se ve druhém poločase projevilo na narůstajícím skóre v její  a po prohra  6:2 znamenala pokles v tabulce až na poslední místo. Ze dna tabulky se hráči Ž.Rudy odrazili již vzpomínanou výhrou v dalším kole doma  nad hosty z Bezděkova kteří přijeli na jejich hřiště v roli lídra přeboru. Přestože měli hosté více ze hry , domácím se dařilo střelecky a dvě branky Hájka a jedné kterou přidal Máca přispěly v výhře  3:2 . Stejným výsledkem ale ve prospěch Dukly skončil zápas v Janovicích. Ve vyrovnaném duelu se museli  domácí  v posledních dvaceti minutách  obávali o výsledek. Sedmé a osmé kolo přineslo neúspěšnější sérii  Ž.Rudy v sezóně v podobě dvou výher  bez obdržené branky. Po výhře nad  béčkem Mochtína (1:0)  přišel další tříbodový zisk  po té, kdy si Železnorudští doma poradili  s druhým týmem tabulky Sokolem Vrhaveč zásluhou  hattricku  Davida Greinera a branky Hanzlíka   a výsledek 4:0 byl pro domácí příznivce  příjemným překvapením. O týden později si odjeli  fotbalisté Ž.Rudy pro nejvyšší prohru v soutěži   7:2 na hřiště favorita do Nezamyslic. Poslední prohra v poměru 2:3  v sezóně  přišla v 10.kole doma s lídrem tabulky Sokolem Měčín. Závěrečná dvě kola již byla pro Ž.Rudu bodově úspěšná. Z Velkých Hydčic si za remízu 1:1 přivezla bod a letošní fotbalový rok   ukončila doma výhrou nad soupeřem z Hor Matky Boží 2:1.

Konec dobrý, všechno dobré . Výrazně lepší druhá polovina podzimí sezóny je základem pro jarní část okresního přeboru. Železná Ruda má na jaře možnost využít zkušeností z předcházejících let účastí v krajských soutěží  a určitě neřekla své poslední slovo  mezi čtrnácti účastníky by měla najít cestu které povede  co nejrychleji  ke vzdálení se z pásma ohroženého sestupem.

V závěru nelze opomenout jedno výrazné pozitivní zlepšení železnorudských hráčů , kteří se na podzim představili jako výrazně disciplinovanějším kolektivem   než tomu bylo v minulosti . Největším důkazem toho je obdržení pouhých 13 žlutých karet  a ani jeden hráč nebyl vyloučen. Z tohoto pohledu byli z účastníků  OP  nejlépe hodnoceným týmem a to je třeba ocenit.

Celková bilance  Železné Rudy  v OP :
Umístění :
 11.místo, 13 zápasů, 4 výhry, 2 remízy, 7 proher, skóre 28:37 (průměr na utkání  2,2:2,8  ), 14 bodů =  36% úspěšnost

Doma : 5.místo, 7 zápasů, 4 výhry, 1 remíza, 2 prohry, skóre 18:13 (průměr na utkání 2,6:1,9), 13 bodů = 62% úspěšnost

Venku: 13.místo, 6 zápasů, 1 remíza, 5 proher, skóre 10:24 (průměr na utkání 1,7:4,0), 1 bod = 6% úspěšnost

Nejlepší série : 2 výhry za sebou ; nejhorší série : 3 prohry v řadě ;  nejdelší série : 7 utkání bez dělby bodů

Střelci branek  ( v závorce počet minut k dosažení jedné branky) :  8 – Greiner D.(135),  7 – Hájek V.(166), 2 – Lehečka J.(585), Chalupský J.(540), Cholera O.(249) a Duda J.(269), 1 – Hanzlík P.(1090), Lehečka T.(850), Černý T. (550)a Máca (239)

Vítězné branky :  1 – Greiner D., Hájek V., Duda J. a Černý T.

První branku dala Ž.Ruda v sedmi zápasech, čtyři z nich dotáhla do vítězného konce, jeden skočil dělbou bodu.   , první branku  dostala v šesti zápasech, pouze v jediném dokázala pak získat bod , ostatních pět skončila její prohrou.

Nastoupili ve všech 13 utkáních  (v závorce počet minut) : Lehečka J.(1170),  Hájek V.(1168),a Kroupa L.(1168) Hanzlík (1090) . Vediným hráčem bez střídání který odehrál celý podzim byl Jakub Lehečka. Jen o pouhé dvě minuty méně mají na svém kontě Vítězslav Hájek a Luboš Kroupa.

Odehraných minut (v závorce počet utkání) : 1170 Lehečka J.(13), 1168 - Hájek V. a Kroupa L.(13), 1090 – Hanzlík P.(13), 1080 - Greiner D.(12)  a Chalupský J.(12), 850 – Lehečka T.(10), 684 - Andrejčík V.(9), 55(6), 0 - Černý T.(8), 540 – Pultr M.(6), 539 – Duda J.(7), 498 – Cholera O.(10), 466 – Vörös A.(6), 450 – Kačírek F.(5), 273 – Trejbal A.(6) atd.

Celkem nastoupilo za Železnou Rudu na podzim  22 hráčů. Nejméně odehraných 19 minut měl Martin Halama .

ŽK :  13  ( 10 hráčů, nejvíce  2x Cholera O., Andrejčík V.  a Göndör A.  . ČK  :  bez karet.

Bilance brankářů: Pultr M. 6 zápasů, 2 vítězné, 540 minut, dostal 16 branek, průměr na utkání 2,67, max. neprůstřelnost  104 minut, Kačírek F.  5 zápasů, 1 vítězný, 450 minut, dostal 17 branek, na 1 utkání 3,4, max.neprůstřelnost 101 , Lehký J. 2 zápasy, jeden vítězný, 180 minut, dostal 3 branky , 1,50 na 1 utkání max. neprůstřelnost 118 minut.

Diváků : 890, doma 520(průměr na utkání  74 – čtvrtá nejvyšší návštěvnost v OP), venku 370.

Celkově nejvydařenější části utkání  druhá třetina prvních poločasů s pěti  dosaženými góly a dvěma inkasovanými. Doma první čtvrthodina druhých poločasů ve kterých neobdrželi železnorudští fotbalisté žádnou branku a dvakrát skórovali.

Nejhorší části utkání na podzim bylo pro Železnou Rudu  období mezi 30.- 45.minutou ve kterém obdržela 11  branek z toho 7 na hřištích soupeřů.