Bilance OP mužů : podzim 2008 - 9. TJ SUŠICE "B"

SUŠICKÁ REZERVA NEVYSTOUPILA ZE SVÉHO STÍNU

Sušická rezerva po svém sestupu z 1.B třídy skončila  v  ročníku 2005/06 okresního přeboru na 3.místě.Jen pro představu v tomto uvedeném soutěžním období měla na svém kontě v konečné tabulce 47 bodů a vysoce aktivní skóre 68:30.  V dalších dvou ročnících    dvakrát po sobě  skončila v konečné tabulce přeboru Pošumaví na  9. místě. Ani průběh letošní podzimní části nového ročníku nenaznačil, že by B tým mužů TJ Sušice vystoupil ze svého stínu z pohledu pořadí minulých ročníků.

Po prvním kole  ve kterém Sušičtí doma vyhráli souboj dvou rezerv nad hosty z Horažďovic 4:3 by málo kdo čekal, že na další výhru budou čekat až do 8.kola. Následovaly dvě prohry v Bezděkově  5:3 a doma s Duklou Janovice, z duelu v Železné Rudě si přivezla Sušice bod za remízu 3:3 , aby následně doma opět vyšla po prohře s Vrhavčí 1:4 opět naprázdno. Domácí ztrátu opět alespoň z části vynahradili sušičtí fotbalisté cennou remízou  2:2 získané na horké půdě v Nezamyslicích  , aby hubenou  sérii na bodové zisky ukončili doma prohrou 0:2 s lídrem tabulky Sokolem Měčín . Od 2.kola do sedmého tak Sušická rezerva klesla v tabulce  z pátého až na předposlední  13.místo . Druhé výhry na podzim se dočkala v 8.kole když porazila H.M.Boží 3:2 , aby následně opět nechala body po prohře 3:2 ve Veřechově . Až poslední tři zápasy přinesly pro Sušici neúspěšnější bodovou žeň podzimu. Velmi blízko byla v dalším domácím derby se Svatoborem Hrádek  nad kterým vedla 1:0 a o dva body přišla v poslední minutě zápasu, když hosté   brankou Jiřího Moravece  srovnali na konečných 1:1.. Podzim zakončila sušická rezerva dvojnásobnou výhrou na hřištích soupeřů. Po třech bodech z Dešenic za vítězství 1:2  si plný počet bodů přivezla i z duelu z Mochtína kde s místní rezervou vyhrála těsně 0:1.

Podzim opět potvrdil , že dlouhodobým problémem pro sušické béčko je dokázat zúročit výhody domácího prostředí . Co se týče zisku bodů byla bilance venku  stejně jako v minulých ročnících úspěšnější než doma. Není to nic nového, neboť v minulém ročníku který skončil letos na jaře skončila Sušice co se týče úspěšnosti na domácím hřišti v této tabulce na posledním místě a na podzim to bylo pět nic moc o čemž hovoří v úspěšnosti doma 12.místo v tabulce.

Celková bilance  TJ Sušice B  v OP :
Umístění :
9.místo, 13 zápasů, 4 výhry, 3 remízy, 6 proher, skóre 24:30 (1,8:2,3), 15 bodů= 38% úspěšnost

Doma : 12.místo, 6 zápasů, 2 výhry, 1 remíza, 3 prohry, skóre 1:14 (1,7:2,3) 7 bodů = 39% úspěšnost.

Venku:  5.místo, 7 utkání, 2 výhry, 2 remízy, 3 prohry, skóre 14:16 (2,0: 2,3) 8 bodů =38 % úspěšnost

Nejlepší série : poslední tři kola bez prohry a sérií dvou výher na sebou na hřištích soupeřů

Střelci branek  ( v závorce počet minut k dosažení jedné branky) : 4 – Kotrba (237), Mráz (188), Kočí  R. (67) , 3 – Nauš M. (330), Blažek  Lukáš (358), 2 – Klíma V.(297),  1  - Šlais M.(987), Marek L.(626), Macháček J.(496), Lerch Z.(171)

Vítězné branky : 2 – Kotrba M., Kočí R.

První branku dala Sušice  v 6 zápasech  ve kterých získala 10 bodů, v 7 duelech  naopak první branku  obdržela  a  vytěžila z nich ještě   5 bodů.

Nastoupil ve všech 13 utkáních pouze jediný hráč , devatenáctiletý Miloš Nauš s celkovým počtem odehraných 992 minut. Ani jeden sušický hráč nemá na svém kontě na podzim plný počet odehraných minut .

Odehraných minut (v závorce počet utkání) : 1074 – Blažek Lukáš (12), 992 – Nauš Miloš(13), 990 – Šimeček Jaroslav (11), 987 - Šlais M.(12), 951 – Kotrba M.(11), 872  - Blažko Vlastimil (12), 841 – Studený T.(10), 755 – Mráz M. (9),  720 - Klíma V.(8), 718 - Kysilka T,(9) , 626 - Marek L.(7), 595 - Klíma V (7), 534 - Holý M. (6), 496 - Macháček J(6), Celkem se v dresu Sušice B nastoupilo na podzim 24 hráčů.

Významnou osobností týmu byl trenér Jaroslav Macháček, který byl zároveň nestarším hráčem sušické rezervy . Přestože tato hrající legenda sušické kopané již 25.12. oslaví 54.narozeniny nastoupila v 6 zápasech a má na svém kontě i jednu vstřelenou branku.

ŽK :  31 (  17 hráčů, nejvíce  5x  Blažek L., 4x Holý M. ) . ČK  : 3 ( Blažek L., Marek L. a Potužák R.).

Bilance brankářů:   Studený  Tomáš  8 zápasů, 3 vítězné, 720 minut, dostal 19 branek,průměr na utkání  2,38 , maximální neprůstřelnost 130 minut ; Ludvar Jan 3 zápasy, 1 vítězný, 270 minut, dostal 6 branek, průměr na 1  utkání 2 góly, max.neprůstřelnost 105 minut; Vávra Daniel 2 zápasy, ani jeden vítězný, 180 minut, obdržel 5 branek, průměr na utkání  2,5,max. neprůstřelnost 48 minut.

Diváků : 755, doma  410 ( na 1 utkání 68), venku 345 .

Nejvydařenější části utkání : období mezi 40-60.minutou s 11 vstřelenými brankami

Nejhorší části utkání : posledních dvacet minut  ve kterých inkasovala Sušice 12 branek .