Bilance OP mužů : podzim 2008 - 7. Tatran VELKÉ HYDČICE

TATRAN VELKÉ HYDČICE  UZAVÍRÁ  PRVNÍ POLOVINU TABULKY

Pokud lze označit někoho z účastníků okresního přeboru poctou stálice týmu v této nejvyšší soutěži fotbalistů v Pošumaví pak je to právě celek reprezentující Tatran Velké Hydčice. Tento klub který startuje v okresních přeboru dlouhodobě těží  z dobrého zámezí a  pohodové práce místních funkcionářů . klub který se může pochlubit jedním nejkvalitnějších travnatých ploch , které využívají k přípravě i sehrání mistrovských zápasů i jiné kluby z Pošumaví. Stínem tohoto klubu je  dlouhodobá neúčast v soutěžích mládežnického týmu ve kterém by si vychovával vlastní odchovance. Nicméně i přes velkou konkurenci okolních klubů si na nedostatek hráčů nemohou naříkat a ti kteří za V.Hydčice hrají mají svojí kvalitu. Nejlepší umístění od roku 2002  jsou dvě 4.místa  v ročnících 2003/04 a 2006/07. V tom posledním ročníku který byl ukončen letos na jaře  fotbalisté z Velkých Hydčice daleko za očekáváním těch předchozích soutěžních období . Desáté místo  s 41% úspěšností v podobě 32 bodů  znamenalo velké zklamání.

Doslova katastrofální výsledkový propad v prvních pěti zápasech nového ročníku znamenalo dopad v podobě klesnutí na poslední místo v tabulce.Ode dna tabulky se Hydčice odrazily v 6.kole a nakonec sice  uzavírají tabulku, ale tu první polovinu na 7.místě.

V prvním kole prohrály V.Hydčice doma se So Nezamyslice 0:2, další dvě kola přinesla těsné  prohry v 2:1 a v Měčíně a 3:2 v Mochtíně . Čtvrtá prohra přišla doma  s H.M.Boží 0:2 a i v derby ve Veřechově které skončilo 1:0 výhrou domácích na body fotbalisté z Velký Hydčice na body nedosáhli. Po pěti kolech  jako mávnutí proutku nastal  obrat  a nečekaná série čtyř výher za sebou . Tuto sérii odstartovaly V.Hydčice domácí výhrou s Hrádkem 2:0, jasnou výhrou v Dešenicích 0:3, Po boji získaných  třech bodech s rezervou TJ Sušice  2:1 přišla  třešnička na dortu v podobě výhry v derby nad rezervou Horažďovic 2:5. V závěrečné třetině podzimu již Tatran na vítězství nedosáhl. Po domácí dělbě bodů s Bezděkovem, přišla vysoká prohra v Janovicích (4:0)v duelu ve kterém jako v jediném inkasovaly V.Hydčice více než dvě branky v jediném utkání . V posledních dvou kolech se již body dělily. Došlo k tomu doma  se Železnou Rudou a podzim zakončili fotbalisté V.Hydčic cennou remízou ve Vrhavči. V tomto zápase se představili ve velmi dobrém světle a jen excelentní výkon domácího gólmana O.Pressla  nedal šanci Hydčickým zisku třech bodů po kterých ve Vrhavči sahali.

Celková bilance  V.Hydčic v OP:

Umístění :  7.místo, 13 zápasů, 4 výhry, 3 remízy a 6 proher, skóre 18:20(průměr na utkání 1,4: 1,5 )15 bodů= 38% úspěšnost

Doma : 11.místo -  6 zápasů, 2 výhry, 2 remízy, 2 prohry, skóre 6:7 (1,0:1,2) , 8 bodů= 44% úspěšnost

Venku: 6. místo -   7 zápasů, 2 výhry, 1 remíza, 4 prohry, skóre 12:13, 7 bodů= 33% úspěšnost

Nejlepší série : 4 vítězství za sebou  z toho dvě za sebou na hřištích soupeřů

Nejhorší série: úvodních pět zápasů bez jediného bodového zisku

Střelci branek  ( v závorce počet minut k dosažení jedné branky) : 4 – Hejpetr L.(197), 3 – Tyrpekl V.(229)  a Tyrpekl M.(60) , 2 – Kropáček  L. (573), Kropáček M.(562),

Vítězné branky : 2 – Hejletr L., 1 – Korda a Šatra J.  Nejčastěji skórovaly V.Hydčice  do sítě soupeřů v úvodních dvaceti minutách utkání .

První branku daly V.Hydčice ve dvou zápasech, z toho jeden dotáhly do vítězného konce,jeden prohrály. Sami první branku lovily ze své sítě v šesti zápasech, z toho dva nakonec vyhrály, jednou remizovali a čtyři skončily stoprocentním úspěchem soupeřů.

Nastoupili ve všech 13 utkáních  (v závorce počet minut) : Kropáček L. (1147), Kropáček M(1124) a Melíšek M.(1170): Jediným hráčem který odehrál podzimní část ve všech utkáních a bez střídání byl Marek Velíšek.

Odehraných minut (v závorce počet utkání) : 1170 - Melíšek M.(13). 1147 - Kropáček L.(13), 1127- Kropáček M.(13), 977 – Barborka O.(11),   834 – Hejleptr Z.(11), 926-Veringer P.(11),882-  Šípek R.(11), 789 - Hejpetr  L.(10), 728- Malíšek V.(10), 720-Pintíř (8), 688 – Tyrpekl V.(8), 568 – Korda P.(9), 505 – Šatra J.(9), 416 – Svoboda P. (9), 350 - Šíp J.(9), 202 – Kovanda M.(8),

Celkem se v dresu Tatranu Velké Hydčice  na podzim vystřídalo 24 hráčů.

ŽK : 25 ( 13 hráčů, nejvíce 3x Kropáček M., Malíšek V. a Pintíř ) . ČK  : 1 (Malíšek Vojtěch).

Bilance brankářů:

Diváků : 690, doma 280 (průměr na 1 utkání 46), venku 410 .

Největší klady v průběhu podzimu  : V.Hydčice obdržely nejméně branek  mezi 5-60.minutou kdy inkasovaly pouze  jedinou branku.

Vůbec neskórovaly mezi 20.-30.minutou.

Na branky nejbohatší částí utkání Tatranu bylo posledních třicet minut  kdy V.Hydčice daly 8  a dostaly 9 branek což je téměř polovina všech obdržených a vstřelených branek tohoto týmu v průběhu podzimu.