Bilance OP mužů : podzim 2008 - 6. Dukla JANOVICE

JANOVICKÁ DUKLA PORUŠILA TRADICI

Dukla Janovice skončila v konečné tabulce minulého ročníku 2007/08 na pěkném šestém místě. Toto umístění bylo daleko úspěšnější než o ročník zpět 2006/07 ve kterém bojovala o záchranu a v konečné tabulce jí patřila až dvanáctá   příčka.

Statistika z minulých let také hovoří o tom, že Janovice  patřily  v okresního přeboru mezi týmy jejíž doménou k získání bodů bylo domácí hřiště.  Mizivý  bodový zisk venku vynahrazovala  Dukla 74 procentní úspěšností v domácím prostředí  a to bohatě stalo na konečné šesté místo. Naopak jak již bylo uvedeno Janovice venku  pouze paběrkovaly . To také potvrdil minulý ročník ve kterém  vyhrály na hřištích soupeřů   na podzim pouze ve 4.kole v Lubech a na druhé vítězství čekaly až do předposledního 25.kola kdy přivezly tři body ze hřiště sestupujících Žihobců .

V podzimní části nového ročníku  zopakovaly Janovice ziskem 6.místa  pořadí na jakém skončily na jaře a naznačily že se chtějí v prvním polovině tabulky usadit na více než jedno soutěžní období.

Přesto letošní podzim se oproti minulým ročníkům lišit v tom, že pro ně již  doma takovou bodovou žeň nepřinesl. Dvanáct  získaných bodů doma  se rovnala 57 procentuální úspěšnosti a to bylo proti 74% získaných bodů v minulém ročníků výrazný pokles. Příčiny odkrývá  bilance prvních poločasů , ve kterých dvakrát Dukla prohrávala dvakrát remizovala a pouze ve dvou zápasech po poločase doma vedla 1:0. Chabé to bylo v domácím prostředí i se střeleckou produktivitou , kdy v šesti zápasech  v prvním poločase Janovice pouze třikrát skórovaly. Druhé poločasy již byly z pohledu Janovic daleko úspěšnější s bilancí pěti výher  a jen v jediném se nepodařilo  Dukle ve druhé půli skórovat a to jí stálo tři body  které si odvezly Nezamyslice.   O další čtyři body přišli janovičtí fotbalisté  z samotných závěrech zápasů které skončily shodným výsledkem 2:2. V duelu se Startem Dešenice hosté vyrovnali v nastaveném čase a minutu před koncem srovnaly skóre v Janovicích  také  hostující tým  FK Horaždovice B  . O průběhu tohoto zápasu také vypovídají slova předsedy Dukly Petra Abela : Byl to festival zahozených šancí. Hosté se po celý zápas jen bránili získali. Přesto se jim podařilo získat s námi  první bod v soutěži, když  v 89.minutě naše  nekoncentrovaná obrana pustila do zakončení kapitána hostů M.Lávičku  který srovnal skóre na konečných 2:2 “.

Štědrost Dukly doma body rozdávat se ukázala i v posledním podzimním zápase ve kterém se oba soupeři duelu Janovice-Veřechov rozešli s výsledkem bez branek.Tato štědrost v podobě třech případů formou dělby bodů  a   prohry se Sokolem Nezamyslice  se odrazila v tabulce a mohlo to dopadnout ještě hůř, kdyby nebylo dvou světlých výjimek na hřištích soupeřů. Mezi ně patřily dva zápasy ve kterých se podařilo fotbalistům Janovic získat cenné tři body.  Ten první  vítězný duel byl již  ve 2.kole  a znamenal plný bodový zisk  v Sušici . V Klání s místní rezervou (1:2) , se podařilo Dukle po přestávce otočit výsledek a o cenném tříbodovém zisku rozhodl tři minuty před koncem bývalý dlouholetý hráč Sušice nyní ve službách Dukly Václav Slivoň. Úspěchem Janovic skončilo i předposlední kolo ve kterém zvítězili 1:3 na hřišti v Horách Matky Boží . V dalších třech zápasech venku  za sebou Janovice sice herně nepropadly, ale přesto v nich vždy inkasovaly čtyři branky. Od podlahy se hrálo místní derby  Bezděkov – Janovice(4:2),  , které  přineslo vítězství domácích a bylo vyšperkováno   hattrickem do sítě Dukly  jehož autorem byl domácí Václav Valečka. Ve Vrhavči (4:1) držela Dukla krok s domácím favoritem v prvním poločase.Po změně  s  přibývajícími minutami začaly ubývat jejich hráčům fyzické síly a góly již padaly jen do jejich branky. S porážkou 4:1 odešli Janovičtí i ze hřiště lídra z Měčína .

Celková bilance  Dukly Janovice  v OP :
Umístění :
 6. místo, 13 utkání , 3 remízy, 5 proher, skóre 24:24(průměr na utkání 1:8:1,8) , 18 bodů = 46% úspěšnost

Doma :  7. místo  3 utkání, 3 výhry, 3 remízy, 1 prohra (Nezamyslice 0:1) , skóre 14:8 (2,3:1,3), 12 bodů , = 57 % úspěšnost

Venku: 8. místo, 2 výhry, 4 prohry, skóre 10:16 (1,7:2,7), 6 bodů= 33 % úspěšnost

Nejdelší série :  8 utkání mezi 4.-12.kolem  ve kterých nedošlo na dělbu bodů

Střelci branek  ( v závorce počet minut k dosažení jedné branky) : 6 – Plíhal (147), 4 – Urban (191), 3 – Slivoň (328), Hájek (246), 2 – Mareš (383), 1 – Gáborik (757), Holý (446), Sydorenko (437), Keřlík (463), Jandoš (291), Goltschmid (347).

Vítězné branky :  1 – Plíhal, Urban, Slivoň, Hájek, Mareš.

První branku daly Janovice ve 4 zápasech , z toho tři dotáhly do vítězného konce. Naopak první branku obdržely  v 8 zápasech , dva z toho vyhrály, dvakrát remizovaly a čtyřikrát tyto duely prohrály.

Nastoupili ve všech 13 utkáních  (v závorce počet minut) : Plný počet 13 utkání bez jediného střídání absolvoval za Duklu Janovice jediný hráč Pavel Toman(1170).

Odehraných minut (v závorce počet utkání) : Toman Pavel 1170 (13), Mašát Petr 1004(12), Slivoň V. 984(12), Čuba  925 (11), Plíhal 887(12), Šperl 831(10), Mikulec 799(10), Mareš 766(9), Urban 765(12), Gáborik 757(9), Hájek 740(9), Fremut 468(6), Keřlík 463(7), Holý 466(9), Sydorenko 437(8).

Celkem se v dresu Dukly Janovice  nastoupili na podzim 12 hráčů.

ŽK :  22  (11 hráčů, nejvíce  5 Gáborik, 4 Sydorenko) . ČK  : 1 (Gáborik)

Bilance brankářů:  Šperl Václav 8 zápasů, 720 minut, dostal 17  branek, průměr na utkání 2,13, maximální neprůstřelnost 109 minut, 2 vyhraná utkání ; Šnejdar Karel 5 utkání, 406 minut, dostal 6 branek, průměr na utkání 1,33, neprůstřelnost 126 minut, 3 vyhraná utkán.í

Diváků : 790, doma, 440  ( průměr na utkání 62), venku 350.

Nejvydařenější části utkání doma  : mezi 1 – 40.minutou kdy  Dukla inkasovala v domácích 7 zápasech pouze jedinou branku. Nejhorší části utkání  byla utkání doma ve kterých obdržely Janovice  v posledních dvou minutách tři branky.