Bilance OP mužů : podzim 2008 - 4. SOKOL VRHAVEČ

NÁROČNÝ ZÁVĚR  SESADIL VRHAVEČ  Z  BEDNY

Po největším úspěchu od roku 2002   kterým byl pro Sokol Vrhaveč zisk druhého místa a okresním přeboru a následná účast v baráži o  postup do 1.B třídy  vstupoval tento  tým tohoto klubu do nového ročníku OP s vizitkou jednoho z favoritů na medailové umístění. V úvodním zápase sice prohrál po boji v Horách Matky Boží 2:1, ale v  dalších sedmi kolech  již roli favorita zvládl na jedničku. Po domácí očekávané výhře  nad  staronovým účastníkem OP Veřechovem   a remíze  na horké půdě v Hrádku  následovala vítězná série pěti zápasů . Mezi dvěma vítěznými zápasy na hřištích soupeřů v Sušici a Bezděkova odehráli Vrhavečtí domácí utkání bohaté na branky ve kterém zdolali rezervu z Horažďovic 4:3 . Tento duel byly ozdobeny hattricky domácího Minaříka a čistým hattrickem se blýskl v dresu hostů jejich tradiční střelec Miroslav Lávička.

Úspěšnou šňůru Sokola Vrhaveč  přerušil až  nepříjemný debakl  4:0 v Železné Rudě . Ztuha to šlo i v následujícím domácím klání s rezervou Mochtína ze kterého ještě Vrhaveč vydobyla těsnou výhru 3:2, ale závěrečná náročná série tří zápasů již další výhru nepřinesla.

V 10.kole se čekal Vrhaveč doma zápas který měl příchuť  přímého souboje o druhé místo . Duel dvou rozlišných poločasů skončil nerozhodně 2:2.  V prvním poločase ovládli hru hosté a zaslouženě získali dvoubrankové vedení. Po přestávce to byli naopak domácí , kteří udávali tón hry a jejich úsilí o vyrovnání se jim podařilo naplnit v závěru zápasu. U obou branek byl v roli nahrávače David Hrach a v roli střelce Tomáš Funěk.

Zápas v Měčíně na hřišti lídra tabulky skončil úspěchem domácích. V souboji  mezi prvním a třetím celkem tabulky  vynikli oba brankáři,na straně domácích Martin Šůs a u hostů  Ondřej Pressl .Gólmani svoje spoluhráče podrželi  a tak 180 diváků vidělo pouze dvě branky, obě v síti hostů. Vrhavečtí byli po tomto zápase  roztrpčeni , neboť se cítili ze strany arbitra tohoto duelu poškozeni. Nepříznivé důsledky z předcházejících dvou zápasů měly určitý  vliv na psychice a koncentraci hráčů i posledním podzimním utkání Na co sáhli, nic jim nevycházelo a kdyby je nepodržel brankář Pressl mohli odcházet ze hřiště s výraznou prohrou . Nakonec skončilo toto poslední podzimní soutěžní klání   s Tatranem Velké Hydčice smírnou remízou 1:1.  I přesto  byla Vrhaveč na podzim v OP  s 81 procentní  úspěšností zisku bodů  druhá nejlepší na domácím hřišti a společně se Sokol Měčínem  byla  jedním ze dvou celků které na domácím  hřišti si udržely  na podzim svojí neporanitelnost.

Celková bilance Sokolu Vrhaveč v OP :
Umístění :
4. místo  , 13 utkání, 7 výher, 3 remízy a 3 prohry , skóre 29:20(průměr na utkání 2,2 : 1,5 )  , bodů 24 – 62 % úspěšnost

Doma : 2.místo – 7 utkání, 5 výher, 2 remízy, žádná prohra, skóre 20:9, 17 bodů, 81% úspěšnost,

Venku:  7.místo – 2 výhry, 1 remíza, 3 prohry, skóre 9:11, 7 bodů 39%  úspěšnost,

Nejlepší série : 5 vítězství za sebou na domácím hřišti

Střelci branek  ( v závorce počet minut potřebných  k dosažení jedné branky) :  7 – Minařík(166)  a Hrach David(129), 4( 1 z PK)  – Hrach Václav(292), 3 – Funěk (68.), 2 – Potužník Jan(477), Vejskal Tomáš, 1 – Jiřinec P., Franěk F. Pacner J. a Lorenc M.

Vítězné branky :  2 -  Minařík  , Hrach D. a Vejskal, 1- Hrach V. ,

První branku dala Vrhaveč v 7 zápasech z toho 5 z nich dotáhla do vítězného konce, jednou remizovala . První branku obdržela v 6 utkáních, z toho nakonec dvě vyhrála, ve dvou remizovala a dvě prohrála.

Nastoupili ve všech 13 utkáních  : Minařík, Hrach Václav a  Lorenc Libor ml.,

Nejvíce odehraných minut (v závorce počet utkání) : Hrach Václav –plný počet 1170 minut (13), Minařík  1167(13), Lorenc L. 1097(13), Jiřinec  1076(12), Pressl O. 990(11), Pacner 980(11), Franěk F. 973(11), Potužník 955(11), Hrach D. 903(12), Reitmajer 900(10), Vejskal 691(9), Fiala K. 461(9)  atd. Celkem se v dresu Vrhavče v průběhu podzimní  části vystřídalo  23 hráčů, nejmenší počet 10 minut   odehrál Jan Skřivánek.

ŽK : 24  ( 13 hráčů, nejvíce  4 -  Vejskal, 3 – Jiřinec a Reitmajer)   . ČK  : 0 -   bez vyloučení !!

Bilance brankářů:  Pressl Ondřej  - 11 utkání(990 minut), dostal 15 branek, průměr na utkání 1,36, maximální neprůstřelnost 235 minut, 6 vítězných zápasů;  Fiala Lukáš  2 utkání(180 minut) dostal 4 branky, průměr na utkání 2 branky, max. neprůstřelnost 67 minut, 1 vítězné utkání.

Diváci : celkem vidělo zápasy Sokola Vrhaveč  930 diváků, doma 360 , venku  570,  průměr na utkání 71.

Nejvydařenější části utkání doma  II.poločasy  , vstřeleno 12 branek  a tři inkasované góly, z toho mezi 40.-80 minutou pouze 1 branku. Nejhorší části utkání venku mezi 50-70.minutou 5 obdržených branek a  celkově druhé poločasy  ve kterých dosáhla Vrhaveč pouhé tři branky.