Bilance OP mužů : podzim 2008 - 3. Svatobor HRÁDEK

SVATOBOR  OPĚT  MÍŘÍ  MEZI  ELITU

Po sestupu Svatoboru Hrádek z 1.B třídy v roce 2006 další dva ročníky v okresním přeboru skončil  na 5.místě . Tento tým si ve srovnání s podzimem  minulého roku získal o osm bodů  více a polepšil v tabulce o čtyři místa . Výrazný posun k lepším výsledkům u Hrádku nastal hlavně zlepšeným výsledkům na hřištích soupeřů kde ve srovnání v s minulým  ročníkem vstoupla jeho úspěšnost o neuvěřitelných 41%  a to se také projevilo na hodnocení týmů venku kde v tabulce obsadil Svatobor 2.místo !

Doma se mu naopak zase tolik nedařilo, když si tuto bilanci asi nejvíce pokazil mimo prohraného duelu s lídrem Sokolem Měčín rovněž zbytečnou ztrátou bodů za remízu se Startem Dešenice a  další dělbou bodů se Sokolem Vrhaveč. Oproti předcházejícímu soutěžnímu období se podařilo Svatoboru stabilizovat kádr  A týmu který se opíral o své osvědčené opory na čele s bra nkářem Rybou, kapitánem týmu Radkem Holečkem , který se stal rovněž nejlepším střelcem OP a Liborem Kutilem.Do týmu se podařilo zapracovat i nadějné vlastní odchovance z dorosteneckého týmu který postoupil  do krajské soutěže. Na rozdíl od předcházejícího ročníku ve kterém se vystřídalo v dresu prvního týmu Hrádku   36 hráčů se tento vysoký  počet na podzim zastavil na součtu 22 hráčů. Nic na tom nemění ani další údaj, že pouze jeden z nich brankář Ryba absolvoval všech 13 soutěžních podzimních zápasů  . A tým  Svatoboru vděčí zisku 3.místa velmi dobrým způsobem do soutěže . Mezi ty nejúspěšnější výsledky patří výhra v Nezamyslicích a nebýt výpadku ve 4. a 5.kole v podobě prohry doma s Měčínem a návrat bez bodů ze hřiště Tatranu V.Hydčice mohla být podzimní bilance ještě úspěšnější. Hrádek   se  zapsal do statistiky podzimní části nevyšší výhrou v podobě dvouciferného výsledku doma nad rezervou FK Horažďovice.

Bilance Svatoboru Hrádek  v OP :

3. místo za  7 výher, 4 remízy, 2 prohry , skóre  35 : 16 (průměr na 1 zápas 2,7 : 1,2), 25 bodů, 64 % úspěšnost .

Doma : 8. místo - 6 utkání , 3 výhry, 2 remízy, 1 prohra (Sokol Měčín 1 : 2), skóre                          19:6   11 bodů 61% úspěšnost

Venku: 2 místo - 7 utkání ,  4 výhry, 2 remízy ,1 prohra(V.Hydčice 2 : 0)  skóre    16:10    14 bodů 67 % úspěšnost

Nejlepší série : 3 vítězství za sebou od 6 do 8.kola (doma s H.M.Boží a  následně venku  ve Veřechově a v Mochtíně)

Nejlepší střelci :  Holeček Radek  - 12 průměr na 90 minut na jednu branku z toho 3 góly byly vítězné a dva z PK) , Adamec T.- 8, Kutil L. a Holeček V.  – 3.

První branku dal Svatobor  v 8 zápasech, 1.gól naopak obdržel v 5 utkáních.

Nastoupili ve všech 13 utkáních  (v závorce počet minut) : Ryba 13(1170), 12 – Holeček R. (1080),Moravec  (1033), Adamec T.(1026), Kodýdek  Z.(1010) a Kutil L. (974 minut)

ŽK :  25  (10 hráčů, nejvíce Holeček R. - 5, Kodýdek Z. a Kolář M - 3. ČK  :  2 ( Kodýdek Z., Průša P.

Bilance brankářů:  Ryba Václav  – 13 zápasů(1170 minut) , dostal 15 branek , průměr na utkání 1,15, maximální  neprůstřelnost 236   minut, vítězných zápasů  7.  Z 16 obdržených branek byly silnější chvilky pro obranu Svatoboru a pro brankáře Rybu byly druhé poločasy doma  ve kterých pouze dvakrát  lovil míč ze své sítě.

Diváků : 990 , z toho doma 520 , venku 470, průměr na zápas 76.