KPD (starší,ml.) KSD – skupina A 15. kolo 15. – 16.11. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

SUŠICKÝM MLADŠÍ DOROST UHÁJIL DRUHÉ MÍSTO

V posledním podzimním kole krajského přeboru dorostu hrál jediný nástupce Pošumaví v této soutěži TJ Sušice na hřišti lídra společné tabulky Slávie Vejprnice. Domácí starší dorost, exúčastník divize potvrdil roli vedoucího  týmu KP a podle předpokladů porazil čtvrtou v tabulce   Sušici 4:0. Duele mladších dorostenců byl přímým soubojem o druhé místo na kterém dosud Sušice byla s jednobodovým náskokem před domácí Slávií. Na tomto se po té, kdy se oba soupeři rozešli dělbou bodů nic nezměnilo a na druhém místě  se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Doubravku   přezimuje Sušice.  Ve společné tabulce skončili hráči z města na Otavě mezi osmi účastníky v první polovině na 4.místě.

STARŠÍ   DOROST

Vejprnice – Sušice    4 : 0  (2 : 0)

Sestava Sušice : TJ Sušice: Gill, Bešta, Kodýdek, Goby, Mataše, Šablatura, Málek, Lašek, Budil, Pohořal, Fusch

1.  Vejprnice         14  12   1   1   75: 12    37 ( 16)

2.  Prazdroj Plzeň    14   9   2   3   54: 19    29 (  8)

3.  Doubravka         14   7   3   4   36: 29    24 (  3)

4.  Sušice            14   6   2   6   25: 31    20 ( -1)

5.  Smíchov Plzeň     14   6   0   8   29: 55    18 ( -3)

6.  Přeštice          14   4   1   9   21: 44    13 ( -8)

7.  Košutka           14   4   0  10   24: 49    12 ( -9)

8.  Horní Bříza       14   2   3   9   15: 40     9 (-12)

MLADŠÍ  DOROST

Vejprnice – Sušice  1 : 1 (1 : 1)

Branka za Sušici : Králík

Sestava  Sušice : Gill, Beránek, Kalný, Kodýdek, Koryťák, Chudý (55 Halas), Králík, Jech, Szedmák, Matějka (65 Raitmaier), Varga

1. Doubravka          14  10   4   0   58: 14    34  ( 13)

2. Sušice             14   9   3   2   31: 11    30  (  9)

3. Vejprnice          14   8   5   1   55:  9    29  (  8)

4. Prazdroj  Plzeň    14   9   1   4   47: 17    28  (  7)

5. Přeštice           14   5   2   7   27: 28    17  ( -4)

6. Košutka            14   3   1  10   11: 48    10  (-11)

7. Smíchov Plzeň      14   2   2  10   14: 45     8  (-13)

8. Horní Bříza        14   1   0  13   11: 82     3  (-18)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Vejprnice          28  20   6   2  130: 21    66  ( 24)

2. Doubravka          28  17   7   4   94: 43    58  ( 16)

3. Prazdroj  Plzeň    28  18   3   7  101: 36    57  ( 15)

4. Sušice             28  15   5   8   56: 42    50  (  8)

5. Přeštice           28   9   3  16   48: 72    30  (-12)

6. Smíchov Plzeň      28   8   2  18   43:100    26  (-16)

7. Košutka            28   7   1  20   35: 97    22  (-20)

8. Horní Bříza        28   3   3  22   26:122    12  (-30)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

V DERBY SLAVILA ÚSPĚCH ZKUŠENOST

V posledním kole dorostenecké krajské soutěže přivítali pačejovští dorostenci na domácím hřišti svého rivala z Pošumaví  a nováčka soutěže Svatobor Hrádek. Přestože v derby postrádali dlouhodobě nemocného kapitána Cihláře a z minulého kola zraněného obránce Štěpánka slavila úspěch zkušenost domácích , kteří o své výhře rozhodli již ziskem tříbrankového náskoku v prvním poločase.Velmi dobře si vedly i další dorostenecké kolektivy z Pošumaví. Měčín dělbou bodů v Mrákově uhájil výborné 3.místo v tabulce, Luby překvapivě získaly rovněž bod na hřišti druhého celku tabulky v Nýřanech  a vítězství si přivezl svéradický dorost z duelu o šest bodů dvou soupeřů ze  spodních pater tabulky z Dobřan.

Mrákov – Měčín   1 : 1 (0 : 1)

Branky : Tomáš Dufek - David Šlajch

Rozhodčí : Ulrych. Diváků: 50. ŽK 0:1

Pačejov – Hrádek  4 : 0 (3 : 0)

Zdeněk Voska

Domácí byli od prvních minut aktivnější a odměnou jim byla úvodní branka z 5.minuty, kdy se z trestného kopu trefil Adam Kolařík. Hosté od vstřeleného gólu ožili a vzápětí mohli vyrovnat, ale vstřelená branka neplatila, neboť byl odmáván ofsajd. Hosté se cítili ukřivděni a dost se to projevovalo na jejich neurovnané hře. Velkou chybu na obraně domácích málem potrestal hostující kapitán Liška, který mohl skórovat, ale těsně minul branku. Pak přišel velký tlak hostů. Hosté se několikrát dostali do zcela otevřené obrany, ale vždy proti nim stál výborný brankář Lád, který dokázal v rozmezí dvou minut vychytat dva 100% gólové nájezdy. Bohužel nedáš dostaneš se potvrdilo ve 29. minutě, kdy po pravé straně utekl odchovanec plánické kopané Martin Opatrný a zvýšil tak vedení na 2:0. Běžela  35. minuta a další rána hostující obraně přišla z kopačky Václava Melky, který poslal střelu k tyči a nedal brankáři žádnou šanci 3:0. Hosté byli po prvním poločase dost rozhození. Do druhého poločasu vstupovali hosté pouze v deseti, neboť odstoupil stopér pro zranění kolene a na střídání nebyl žádný hráč. Hosté byli v úvodu druhého poločasu lepším týmem, ale šance které přímo volali po gólu nedokázali proměnit. Domácí mohou děkovat svému brankáři, který doslova čaroval v bráně. Domácí šance hrozili z levé strany, kde hostující obraně zatápěl Sládek, který posílal centrované míče do vápna. V 65.minutě se mohl zapsat i náš nejlepší střelec Forman, ale pro ofsajd nebyl gól uznán. S přibývajícím časem hosté polevili a soustředili se jen na obranu. V 86. minutě se rozvlnila síť ještě jednou, kdy se po pravé straně uvolnil Kodýdek a tvrdou střelou poslal míč do tyče, který se odrazil ke zcela volnému Štípkovi a ten uzavřel konečný stav na 4:0. Hosté předvedenou hrou v Pačejově určitě nezklamali, ale gólově se nedokázali prosadit. Velkou zásluhu na tom má domácí brankář, který byl beze sporu nejlepším hráčem zápasu.

Branky : 5. Kolařík Adam, 29. Opatrný Martin, 35. Melka Václav, 86.Štípek Václav .

Rozhodci : Blaheta Josef. Diváků: 30. ŽK 0:1.

Nýřany – Luby  2 : 2 ( 2 : 0)

Branky : Kasík 2 – Lavička A (PK), Sysel P.

Rozhodčí: Mareš , ŽK 3:4

Dobřany – Svéradice  0 : 3 (0 : 2)