ČESKÁ DIVIZE ŽÁKŮ – starší , mladší 13. kolo 8.-9.11.

ČESKÁ DIVIZE  ŽÁKŮ – skupina   A

MLADŠÍ ŽÁCI KLATOV DOKÁZALI BODOVAT NA HŘIŠTI PRAŽSKÉ SLÁVIE !

Výbornou podzimní formu a sérii šesti výher v řadě se podařilo mladším žákům TJ Klatovy v divizi zužitkovat a potvrdit  získání cenného bodu za remízu na hřišti druhé rezervy pražské Slávie. Pro hráče i trenéry je to  na podzim určitě ten nejcennější výsledek . Remíza na hřišti giganta mezi fotbalovými kluby v ČR musí v jejich paměti zůstat natrvalo jako velmi cenný suvenýr.

Ani  tato vítězná série mladších žáků pro Klatovy  nemůže vylepšit výsledky starších žáků a byly  bohužel na podzim z kategorie podprůměrných!  Po středeční prohře doma v dohrávce s třetím Táborem  prohráli podle očekávání na hřišti druhé v tabulce  Slávie Praha B vysoko 1:1 a po podzimu skončili na posledním 14.místě a vidina zachránit pro Klatovy divizi se ještě více vzdálila. Bylo by škoda, kdyby Klatovy v kategorii mužů opustili divizi, ale dvojnásobná škoda pro fotbal v Klatovech i v Pošumaví by znamenalo sestup ze žákovské divize !

STARŠÍ   ŽÁCI

SK Slávia Praha B – Klatovy  1 : 1 (2 : 1)

Fremut Ludvík

Rychlému tempu domácích stačili hosté pouze v prvním poločase. Domácí si vyvinuli v prvních dvaceti minutách tlak, který však nedokázali brankově zužitkovat. Vedení se domácí ujali v 22. minutě a druhý přidali hned v 25. minutě. Hostě před koncem poločasu snížili na rozdíl jednoho gólu, když se trefil Bureš. Druhý poločas domácí rozhodli zápas během tří minut, když vstřelili hned tři rychlé branky. Skóre do konce zápasu navršili na neuvěřitelných deset branek.

Branky za hosty: Bureš

Rozhodčí  : HR - Vaňkát, AR1 - Janků, AR2 - Jireš Diváků: 50.

Sestava Klatovy : Opl, Thomayer, Rendl, Bláha, Vrbecký, Ráb (22 min. Kurc) Flodr, Hajžman (63 min. Diviš) Bureš, Chasin (45. min Jílek), Matoušek (54. min Černý)

„Přísnější měřítko v utkání snesli pouze někteří hráči a to Rendl, Thomayer a Matoušek, škoda, že se k jejich výkonu nepřidali hlavně v druhém poločase ostatní.“ Dodal k utkání trenér Klatov Ludvík Fremut.

1. SK Motorlet        13  12   0   1   46:  6    36  ( 18)

2. Slavia Praha B     13  11   1   1   51:  6    34  ( 13)

3. FK Tábor           13   8   3   2   21: 19    27  (  6)

4. FC Písek           13   6   3   4   19: 22    21  (  3)

5. Vikt. Plzeň B      13   6   2   5   26: 22    20  (  2)

6. Tachov             13   5   3   5   18: 31    18  (  0)

7. Bohemians "B"      13   5   1   7   26: 24    16  ( -2)

8. Slavoj Podolí      13   5   1   7   24: 24    16  ( -5)

9. Doubravka          13   5   1   7   19: 25    16  ( -5)

10. SK Č. Budějovice   13   4   3   6   14: 15    15  ( -3)

11. Jindřich. Hradec   13   4   2   7   20: 24    14  ( -7)

12. FK  Příbram B      13   4   2   7   18: 35    14  ( -7)

13. SK Strakonice      13   2   2   9   20: 37     8  (-13)

14. Klatovy            13   1   2  10   12: 44     5  (-13)

MLADŠÍ   ŽÁCI

Slavia Praha  B - Klatovy   1 : 1 (1 : 0)

Své poslední utkání sehráli mladší žáci s ligovou rezervou Slavie Praha. Po velké bitvě a nasazení si přivezli domů bod za remízu 1:1. Vyrovnávací branka padla ve druhé minutě nastavení, když podražení Macháčka v pokutovém území posoudil rozhodčí jako faul a sám postižený penaltu proměnil.Klatovští svého soupeře po většinu zápasu zatlačili na jeho polovinu a neproměnili další velké šance. Remíza byla proto zasloužená.

Branky: 62.min Macháček (PK)

Rozhodčí : HR - Vaňkát, AR1 - Janků, AR2 - Jireš Diváků : 50

Sestava Klatov:Martínek - Macháček,Svoboda,Reitmajer,Lysek(48.Kojan) - Dolanský,Kozel (40.Bilíček), Jarošík,Harmady,Procházka-Cibulka(55.Bláha)

1. SK Motorlet        13  12   0   1   63:  6    36  ( 18)

2. Slavoj Podolí      13   9   2   2   43: 10    29  (  8)

3. Slavia Praha B     13   8   3   2   35: 14    27  (  6)

4. FC Písek           13   8   1   4   26: 17    25  (  7)

5. SK Strakonice      13   6   4   3   28: 12    22  (  1)

6. Klatovy            13   7   1   5   29: 25    22  (  4)

7. Bohemians "B"      13   6   2   5   30: 25    20  (  2)