1. B TŘÍDA - skupina B 12. kolo 8. – 9.11. 2008

O VÍTĚZI PODZIMNÍ ČÁSTI ROZHODNE AŽ POSLEDNÍ KOLO

Předposlední podzimní kolo v 1.B třídě bylo zároveň pro týmy hrající na svém hřišti posledním vystoupením v souboji o mistrovské body v tomto roce . Některé zápasy skončily podle  očekávání, jiné zase před tímto kolem do týmů vkládané nesplnila.

Mochtín -  Dl.Ves  2 : 2 ( 1 : 0)

Derby tradičních soupeřů skončilo smírnou remisou, což je úspěchem hostů. Ti se, hlavně v prvním poločase, prezentovali v Mochtíně velice slabým, nevýrazným výkonem. Domácí svého soupeře přehrávali, měli spoustu brankových příležitostí, ale skórovali jen jednou. V závěru poločasu se "šmudlíčkem" prosadil Jakub Kejha - 1:0. I ve druhém poločase hosté spoléhali na své brejky, ale domácí měli stále více ze hry. A když mladík Kejha zvýšil v 58.minutě hlavou na 2:0, nikdo by si v té době na soupeře z Dlouhé Vsi nevsadil.Jenže, míč je kulatý a když domácí neproměnili vzápětí další tutovou brankovou šanci, přišel v 75.minutě trest. Po brejkové akci se golově prosadil šikovný František Kejla, kontaktním gólem nabudil své spoluhráče ke zlepšenému výkonu, který jim nakonec přinesl cenný bod. Domácí v té době hráli již se třemi náhradníky, kteří své spoluhráče (střídali po zranění) herně ani bojovností vůbec nenahradili. Mochtín ztratil jistotu a herní projev, v 85.minutě si útočník Zd. Novák zaběhl až do obrany a vsítil si smolně vlastní gol - 2:2. O tři minuty mohl stejný hráč vše napravit, ale zcela osamocený na hranici malého vápna hlavičkoval nad břevno hostující branky. Hosté odjížděli s bodem spokojeni, domácí hráči i fanoušci byli hodně zklamaní ze zbytečně ztracených  bodů.

Branky: Kejha 2 - Frýda, vlastní(Keila); ŽK: 1:2. Diváků. 70

Rozhodčí:  Václav Král z Nepomuka, ŽK 1:2, 70 diváků

Strážov – Losiná    2 : 1 ( 1 : 0)

Do utkání vstoupili domácí v souboji s exúčastníkem  1.A třídy a soupeřem se kterým měli vždy v domácích duelech velké starosti  excelentně. Již ve druhé minutě střílí vedoucí branku jejich kapitán hrající kouč  Petra Presla. Také další minuty patřili domácích. Jejich aktivita po 25 minutách hry pozvolna slábla. Do hry se tak dostali také hosté, kteří hrozili hlavně ze standardních situací. S nimi  se však domácí  obrana na čele s brankářem Javorským poradila. Závěr první části tohoto duelu patřil opět domácím, ale na výsledku se již  nic nezměnilo.

Do druhého poločasu nastoupili  domácí se dvěma změnami v sestavě. Místo Broni Mayera nastoupil Honza Lorenc a Vencu Palečka v obraně nahradil Michal Chaluš. Druhá část zůstala kvalitou hry ve stínu prvního poločasu. K plynulosti hry nepřispěl v žádném případě rozhodčí Mareš, který znal pouze trestání ŽK za  všechno ne jen za  nečisté souboje,  které si to vyžadovaly a byl bezesporu neslabším mužem na hřišti! Vyvrcholením jeho rozhodování byl v závěru zápasu nařízený pokutový kop za hraní rukou hráči, o jehož úmyslu hrát úmyslně rukou musel být snad přesvědčen pouze jediný pár očí na tomto zápase a to byl byly oči tohoto nepřesného hlavního arbitra. Nicméně to nic nemění na předcházejícím průběhu druhého poločasu , kteří přestože domácí nesehráli podle svých představ mohli při větší koncentraci vyhrát daleko větším brankovým rozdílem. Jejich hře chyběl lepší pohyb bez míče, snaha o kombinaci  a přihrávka do volného prostoru. Hra po křídlech byla až na výjimky  tabu  a  když k tomu připočteme i neproměněný pokutový kop , vše dohromady sečteno – nic, moc. Ze hry Strážova se poprvé po úspěšné sérii vytratila lehkost a větší hlad po dosažení dalších branek. Třeba takový , jaký nepostrádají svěřenci trenéra Švihova Karola Žáka , kteří se mohou pochlubit nejlepším útokem v soutěži.  Kdyby tomu tak bylo, pak by po tomto duelu byl Strážov v tabulce na prvním místě. Popravdě, ale předvedený výkon na tým který by vedl tabulku tomu vůbec neodpovídal.

Strážov má tradičně kvalitní obranu a to je základ. Zatím inkasovala ve 12 zápasech inkasovali pouze  14 branek. Kdyby tomu tak bylo o po posledním zápase v Dobřanech určitě by nám druhé místo v tabulce zůstalo i přes zimní přestávku.

Průběh utkání :

2.

Po rohovém kopu z levé strany který rozehrál Vítovec se k míči na malém vápně dostal Petr Presl a ten propasíroval míč k levé tyči  1 : 0

4.

Janka se prokličkoval do velkého vápna pře branku přihrál  na Mayera a tomu chyběli ke skórování  pouze centimetry

5.

Javorský vhodným vyběhnutím a pádem pod nohy zlikvidoval šanci Velemanovi

8.

ŽK za protesty pro hostujícího Laštovka

7.

Snaha France  o propasírování míče k pravé tyči soupeře nevyšla, brankář byl proti

9.

ŽK pro hráče hostů Šlaise

10.

Hlavička Mayera za přispění tyče obránce  končí rohem, z něho zakončuje Čížek , hosté opět zachránili  za cenu dalšího RK

15.

Hosté z levé strany mají výhodu přímého kopu  z 23 metrů, pěkná točená střela končí nad pravým růžkem Javorského branky

22.

Další výhoda hostů v podobě trestňáku .Tentokráte z pravé strany  vyzkoušel pozornost Javorské  střelou k tyči Lavička, Javorský kryl

25.

RK domácích, po té následuje další, ani z jedné standardy domácí nic nevytěžili

27.

Helm z 30 metrů vyzkoušel gólmana hostů dalekonosnou střelou která směřovala do horního levého rohu jeho branky, brankář  Kreuzman vyrazil na RK

29.

ŽK za zbytečné protesty pro domácího záložníka T. Matějku

Domácí polevují v aktivitě  a před jejich brankou začíná být daleko zvýšený provoj než tomu bylo dosud

33.

ŽK hráč hostů č.10  Fremr

34.

P.Presl hledal centrem z levé strany PÚ   před brankou  France, z hlavičkového souboje vyhrál domácí obránce, který odvrátil na RK

35.

TK hostů rozehrál  Jambor, situaci před vlastní brankou vyřešil za přispění obránců  Javorský,

38.

Po akci France před dobíhajícím Mayerem na poslední chvíli pádem pod nohy odvrací brankář hostů

41.

Velká jednička pro Javorského , který zlikvidoval samostatný průnik Velemana , reflexivně vyrazil  na rohový kop

44.

Další ŽK z kategorie zbytečných pro domácího Mayera

II.poločas :

49.

Michl po pravé straně poslal Lorence, ten se kličkou na hranici PÚ zbavil obránce a jeho střelu k tyči dobře postavený brankář kryl

53.

Po přiklepnutí míče od Janky šel Lorenc sám na brankáře , zakončil střelu těsně vedle pravé tyče

59.

Samostatný únik Lorenc zakončuje  ukvapeně, jeho střele  nechybí razance, ale , ach ten směr !!

59.

Střídání hosté Laštuvka odchází, přišel Tomana

60.

Lonerc jako by povzdech diváků  před minutou jako reakci  na jeho šanci zaslechl a tentokráte  je potěšil krásnou střelou pod břevno  2 : 0.

64.

Lorenc si pohrál s dvojicí obránců  , to bylo nad nervy jednoho z nich  který ho  posílá k mezi. Rozhodčí píská penaltu, na kartu pro obránce ale zapomněl.

64.

Petr Presl výhodu penalty pro Strážov  nevyužil , když nastřel levou tyč Kreuzmanovy branky

70.

Domácí podržel opět Javorský ,  nadvakrát zlikvidoval střely z kopačky Fremra.

73.

ŽK  Velemanovi z týmu hostů

74.

ŽK  domácímu  Francovi

75.

Pohotová střela z otočky Janky z hranice PÚ našla připraveného strážce svatyně hostů

80.

Odstupuje u domácích  důvodu zranění Čížek a nastupuje  Duchek.

82.

Největší šance hostů , z vyložené šance přestřeluje branku domácích  střídající Tomana.

85.

Tečovanou střelu hostů Javorský kryje

89.

ŽK  Chaluš (Strážov)

91.

Rozhodčí píská, diváci nejprve ztichli a následně bouří, neboť arbitr nařizuje proti domnácím  za vymyšlené úmyslné htraní rukou PK který  hostující Slais proměňuje  2 : 1

Branky :  2.Presl P., 60. Lorenc – 91. Slais(PK)

Sestava Strážov: M. Javorský – L. Helm, V. Čížek (80. L.Duchek),  Paleček(46.Lorenc) , Michel, P. Presl  , J. Franc, Matějka, Z. Vítovec– L. Janka,(87.Š.Presl),  Mayer(46.Chaluš), ,

Rozhodčí: Mareš Jan z Ledce u Plzně. Diváků: 150 ;  ŽK : 4 : 4.

Švihov – Záhoří   6 : 0 (6 : 0)

Karol Žák

Švihov konečně doma pokořil Záhoří. Až napotřetí, zato ve velkém stylu. Nutno však jedním dechem dodat, že současný kádr  vesničky u Nepomuka se nedá dost dobře srovnávat s tím loňským. Hráči B týmu nedokázali dostatečně nahradit kvalitu.

První poločas vyzněl jasně ve prospěch domácích. Stačily se do něho vměstnat všechny góly utkání. Po několika zastřelovacích pokusech přišla 5. minuta, Žák uvolnil do křídla Špatenku a přesný cent od postranní čáry bezpečně  přetavil "placírkou" vždy připravený Bešta v uklidňující branku.  O tři minuty později po Špatenkově rohovém kopu vyskočil nejvýše Brož a jeho gólovou hlavičku ještě před brankářem usměrnil Osvald . Následovala čtvrthodina, kdy se domácí předháněli, kdo zahodí  vyloženější šanci. Vyhrál Biedermann před Čížkem, první se ukopl snad ze tří metrů / ten míč se zatím nenašel / a druhý jmenovaný nádhernou ránou z hranice pokutového území jen olízl drny u paty levé tyče. Biedermannovy chvíle však přišly záhy. Ve 22. a 30. minutě se s absolutním klidem a přehledem prosadil uvnitř malého vápna, v druhém případě pak udělal sněhuláka i z brankáře Pechra. Třetí jeho parádou bylo prosmýknutí se kolem obránce a lajnová přihrávka přes celou branku na zadní tyč, kde si po zásluze počkal na gólovou pečeť agilní Špatenka. To běžela 36. minuta utkání. Dvě minuty nato přišla poslední gólová akce , rychlá rozehrávka v obraně, přenesení na spojnici středové čáry  s pravou čárou postranní, odtud letěl milimetrový centr na levou stranu pokutového území , míč si bleskově zpracoval zcela volný Čížek a jeho pověstná levá noha nechytatelné na přední tyč  pečetila výsledek. Hosté  celý první poločas zlobili z rychlých brejků, soustředění obránci však pouze dvakrát hasili pološanci.     Nadšení  z průběhu první části hry se přeneslo i do kabiny a tam se i začalo rodit typické usínání na vavřínech. Došlo k dvojnásobnému  vystřídání, oba odpočívající hráči domácích naskočili do druhá půle. I přes menší riziko, lavička se úplně vyprázdnila. Vzhledem k dosavadnímu slušnému přístupu  všech aktérů na hřišti si na to realizační tým domácích troufl.

Druhá půle začala velkým náporem hostů. Sebeuspokojení, z výsledku, totální překopání sestavy,  nezdravá sebedůvěra  a sobeckost posadili hosty ze Záhoří do sedla  a tři gólové šance  v prvních pěti minutách vnesly do řad domácích zděšení. Prokřehlý brankář Hromada najednou musel čelit / dlužno dodat, ža se ctí / tutovkám hráčů, které poprvé v tomto utkání viděl tak  strašlivě zblízka.  Reakcí na tento vývoj byla dodatečná výměna postů, urychlená reorganizace hry, a to se vyplatilo. Aspoň po stránce herní se domácí začali dostávat na polovinu soupeře stále častěji. A častěji si začali také vypracovávat gólové situace. Branka však již do konce utkání nepadla, hra  se  díky uvedeným aspektům  hodně vyrovnala  a závěrečný platonický nápor domácích jen  naznačil, kdo že byl v utkání favoritem.

Sestava Švihova:  Hromada - Zadražil, Havlíček, Žák / 46. Vrba /,  Osvald - Čížek, J. Zdrahal, Špatenka - Brož, Bešta, Biedermann / 46. L. Zdrahal /

Branky:  22´, 30´ Biedermann, 5´Bešta, 8´ Osvald, 36´ Špatenka ,   38´ R. Čížek

Svéradice – Předenice    1 : 0 (1 : 0)

Václav Dušek st.

Domácí vstoupili do velmi důležitého boje mužstev z chvostu tabulky aktivně a už po pěti minutách se radovali ze vstřelené branky, když Markův dlouhý pas usměrnil do sítě přes vybíhajícího brankáře Křováka Makovec. Domácí dále kontrovolali střed hřiště a mohli se dočkat zvýšení, když Soukup vyslal za obranu Větrovce, ten setřásl stopera Myšku, ale na Křováka již nevyzrál. Po půlhodině předvedli obě mužstva divákům zajímavé akce. Nejdříve se pravý obránce hostů Klůs rozběhl přes celé hřiště a nad jeho síly byla až trojice domácích hráčů na hranici pokutového území, ihned po odebrání míče se rozběhl domácí Marek a podobným sólem se dostal až před brankáře Křováka, ale v rozhodující chvíli zamířil těsně vedle. Hosté do druhého poločasu oživili hru zkušeným Jakubem Kaslem, který zdatně provětrával domácí obranu. V 53.minutě dostal z hlouby pole nabíhající L.Soukup míč za obranu a s přehledem zakončil. Ke zděšení domácích hostující AR signalizoval postavení mimo hru J.Větrovcovi pohybujícímu se úplně mimo tuto akci. V následujících minutách se utkání lámalo, když si hosté vytvořili velkou převahu, ale největší šanci po teči stopera Káby vytěsnil reflexivně brankář Soukup na roh. V 64.minutě utekl po pravé straně aktivní Větrovec, předložil míč z druhé vlny nabíhajícímu Prokopcovi, jehož střela měla gólové parametry, nicméně ji na poslední chvíli zblokoval jeden z obránců. Naděje hostů značně otupila 72.minuta, když všem utekl opět Větrovec a stoper Myška ho těsně před pokutovým územím zastavil jen za cenu faulu a po ČK se pakoval pod sprchy. Hosté to však ještě nezabalili a v 77.minutě zahrávali rohový kop a odražený míč napálil Sušánka do břevna domácí branky. Byla to však poslední nebezpečná akce hostů a domácí hru dále kontrolovali a dovedli zápas vzhledem k vytvořenému počtu brankových příležitostí k zaslouženému vítězství.

Branka: 5.Makovec Stanislav

Rozhodčí: Lanči Michal, ŽK: 3:1, ČK: 0:1 (72.Myška Marcel)

Sestavy

Svéradice: M.Soukup - Vonášek, Kába, Švec, Martínek - Makovec, L.Soukup (58.Z.Prokopec), Marek (85.O.Kulhánek), Jiřinec (90.Bartuška), Petřík - J.Větrovec

Předenice: Křovák - Klůs, Myška, Týmr - D.Kasl (46.J.Kasl), Rada, Procházka, Štrunc, Horský - Albl (70.Tureček), Sušánka (88.Šilhánek)

Hradešice Přeštice B   2 : 2 ( 1 : 1)

Milan Černík

Hosté se představili v Hradešicích jako kvalitní tým s několika velice rychlými mladíky v sestavě. Vstoupili do utkání aktivně a již ve 2. minutě rozebrali domácí obranu a přesnou střelou k tyči se ujali vedení. Domácím se naštěstí záhy podařilo vyrovnat, když v 6. minutě si zpracoval slabou střelu Zd. Frančíka Zb. Chmelík a zkušeně poslal míč ke vzdálenější tyči. Poté byli zase lepší hosté a v 9. min. po závaru přestřelili domácí bránu. V 11. min. se blýskl pěkným zákrokem domácí brankář, když vyrazil na roh tečovanou střelu k tyči po chybné rozehrávce O. Starce. Šance se poté střídaly na obou stranách, ta domácí přišla ve 25. minutě, kdy V. Kotiš jen těsně minul bránu hostů, když hlavou prodlužoval trestný kop M. Heimlicha. Ve 31. min. opět předvedl výborný zákrok domácí brankář L. Ryba, ve 35. min. hlavičkoval těsně nad bránu po rohovém kopu Zb. Chmelík a ve 37. min. se pěkně uvolnil V. Kotiš, ale jeho sražený centr zlikvidoval hostující brankář.

Na začátku 2. poločasu byli lepší domácí, ale nadějné protiútoky vedené J. Kopalem a P. Řezáčem byly zakončeny v 1. případě nepřesnou střelou z dálky a ve 2. prudkou přihrávkou na obsazeného V. Kotiše, který ji nedokázal zpracovat a navíc byl v ofsajdovém postavení. V 53. min. šli hosté opět do vedení, když hostující útočník na levém křídle několika rychlými kličkami zmátl V. Hlaváče a do jeho prudkého centru se rybičkou mezi dva bránící hráče položil I. Kolečkář a hlavou zblízka nedal domácímu brankáři šanci. Domácí se pak snažili o vyrovnání, hosté pochopitelně zdržovali, soustředili se na bránění výsledku a rychlé brejky. Ke konci zápasu se domácí trenéři rozhodli pro hru na 3 obránce a vysunuli dopředu V. Hlaváče, který v 85 min. přesným pasem mezi stopera a vybíhajícího brankáře ideálně uvolnil M. Floriana, který po zpracování poslal míč do prázdné brány hostů a vyrovnal na konečných 2:2.

Vzhledem k vývoji utkání a předvedeným výkonům musejí být domácí s bodem spokojeni.

Branky: 6. Zb. Chmelík, 85. M. Florian - 2. P. Pap, 53. I. Kolečkář

Rozhodčí: Švantner - Reznichenko, Šlauf, ŽK 1:2, Diváků: 115

Sestava Hradešic: L. Ryba - M. Heimlich, M. Hlaváč, P. Řezáč, V. Hlaváč, P. Křesák, Zd. Frančík (J. Kopal), Zb. Chmelík (L. Melka, M. Melka), O. Starec, M. Florian, V. Kotiš (J. Hnojský)

Sp.Poříčí  - Dobřany 3: 1 ( 1: 0)

Branky: Šesták 2, Davídek - Mrázek; ŽK: 3:5; ČK: 1:1

1. Spálené Poříčí     12   8   2   2   31: 15    26  (  8)

2. Strážov            12   8   2   2   29: 14    26  (  5)

3. Švihov             12   7   3   2   37: 17    24  (  3)

4. Dobřany            12   7   1   4   26: 23    22  (  7)

5. Přeštice  B        12   4   5   3   19: 15    17  (  2)