Krajský přebor, 1.A třída 14. kolo 8. – 9.11. 2008

NA BODY NEDOSÁHLY

V předposledním kole letošní části krajského přeboru na body Horažďovice ani Chanovice nedosáhly. Oba celky prohrály shodným výsledkem 3:1 s tím rozdílem, že Horažďovice neuspěly doma s Rokycany a Chanovice na hřišti nováčka v Kolovči . V tomto zápase se opět potvrdilo rozdíl mezi oběma týmy a jejich úspěšnosti v KP. Zatím co domácí dali na podzim 36 branek, Chanovice pouze 14, což je průměr jedné branky na utkání a to je nejmíň ze všech soupeřů. Ostatně Horažďovice odehrály více zápasů doma a jsou na tom pouze o dvě branky lépe. Hledání střelců, nebo zlepšení střelecké produktivity  bude úkolem pro zimní přestávku.   Horažďovice již cestu hledají, dávají příležitost talentovaným dorostencům a jména jako  Michal Forman ml., či šestnáctiletí Greger a Josef Nauš by mohla možná brzo tuto mezeru zacelit. Bez  ohledu na poslední kolo , kterým zakončí sezónu oba kolektivy z Pošumaví na domácím hřišti je zcela jasné, že na jaře to budou mít oba další bodovou ztrátou v tomto kole  v boji o záchranu ještě více komplikované!

Horažďovice – Rokycany     1 : 3 (0 : 1)

V porovnání s předcházejícími domácími zápasy nezačali domácí náporem který jim několikrát přinesl rychlé vedení. Tentokráte to byli oni kteří brzo inkasovali. V 7.minutě tečoval míč Mraček do protipohybu brankáře Charváta a hosté šli do vedení. V další průběhu první půle se domácí snažili o vyrovnání, ale nedokázali svého soupeře výrazně  přitlačit . Obrana hostů byla dobře organizovaná a chyby pro domácí žádné šance nenabídla. Jediná šance domácích byla po střele Sovy kterou obránce hostů odvracel z prázdné branky těsně před brankovou čarou.  Do druhé půle nastoupili Horažďovice s jednou změnou, když Janouškovec nahradil Kupce.  Domácí zvýšili aktivitu, dokázali si vytvořit převahu a v té době opět inkasovali. V 60.minutě  byl po rohovém kopu hostů atakován na brankové čáře domácí gólman Charvát, rozhodčího  nechal tento souboj v klidu a padající Charvát upadl i s míčem za brankovou čáru a rozhodčí uznal regulérní gól 0:2. V 68.minutě po falu na Šalandu kopali domácí penaltu , kterou Jiřík  bez problémů proměnil a vstřelil kontaktní branku. Posledních dvacet minut domácí hráli vabank v cílem  zvrátit nepříznivý stav. To se jim nepodařilo a v nastaveném čase v době kdy byl vysunutý na standardní situaci i brankář Charvát  se k míči dostali hosté a do prázdné branky upravili na konečných 1 : 3. .

Branky:68. Jiřík(PK) – 7. Mraček, 60. Procházka, 93. Fiala

Sestava Horažďovice : Charvát – Stulík, Mirvald(81.Nauš), Forman M.,Moureček, Šafanda, Pavlík, Jiřík, Kupec (46.Janouškovec), Jůda(67.Lavička), Sova.

Rozhodčí: Kohout, diváků: 10, ŽK 1 : 2.

Koloveč – Chanovice   3 : 1 (2 : 1)

Rozdíly mezi oběma týmy v průběhu podzimu byly ve střelecké produktivitě a to se také projevilo i ve vzájemném klání.

Branky: 9. a 42. Šperl , 62. Mifek – 16. Švehla; ŽK: 2:2. Diváků: 240.

Sestava  Chanos Chanovice: Jarolím – Nový, R. Hnídek, M. Švehla (80. L. Kislinger), V. Strakoš – M. Prchlík, L. Černohorský, Z. Toman, V. Krch – Pícka, Patsch.

Branky: Lambor 3, Faist - Klůc, Straka; ŽK: 4:2

1. Doubravka          14  13   1   0   51: 12    40  ( 22)

2. Holýšov            14  10   1   3   32: 16    31  (  7)

3. Rokycany           14   9   1   4   20: 13    28  (  4)

4. Rapid Plzeň        14   9   0   5   29: 19    27  (  3)

5. Bolevec            14   8   2   4   30: 19    26  (  8)

6. Chrást             14   7   3   4   30: 14    24  (  6)

7. Koloveč            14   7   1   6   36: 24    22  (  1)

8. M. Touškov         14   7   1   6   18: 20    22  (  4)

9. SK ZČE Plzeň       14   5   2   7   27: 31    17  ( -7)

10. Nýřany             14   4   2   8   28: 27    14  (-10)

11. Manětín            14   4   2   8   20: 41    14  ( -7)

12. Zbůch              14   4   1   9   12: 40    13  (-11)

13. Chanovice          14   3   3   8   14: 22    12  ( -6)

14. Přeštice           14   3   3   8   16: 28    12  (-12)

15. Horažďovice        14   4   0  10   16: 35    12  ( -6)

16. Staňkov            14   2   3   9   18: 36     9  ( -9)

V PŘEDPOSLEDNÍM KOLE BYL DŮVOD KE SPOKOJENOSTI

Luby opět dokázaly jaké kotrmelce v průběhu jednoho týdne jsou schopny provést. Po té kdy v minulém zápase venku přivezly tři body Nýrska  v následujícím domácím zápase prohrály s nováčkem z Bezdružic 0:3. Přestože do Blovic zajížděly s vědomím, že se jim zde naposledy nedařilo , když zde prohrály vysoko 4:0 tentokráte vymazaly domácí neúspěch a překvapivě si domů přivezly z tohoto duelu plný počet bodů !

Zdá se , že nejhůře na výsledky lubských fotbalistů doplácejí ti kteří  musí tipovat v TIP LIZE výsledky tohoto kolektivu . Ty aby při zapisování  správných tipů do tiketů zavírali oči.

Daleko lehčí úlohu mají naopak při tipování výsledků TJ Sušice. Zde neprodělali ti, kteří tipují v  druhé polovině podzimu pro Sušici vítězství a ne jinak tomu bylo  i v souboji doma s nebezpečným nováčkem z Příkosic.  Ten kdo si vsadil na vítězství i dalších týmů z Pošumaví  v domácím prostředí Okuly Nýrsko se Zbirohem a Žichovic s Nepomukem  udělal rovněž správně, neboť na obou hřištích zůstaly doma.

Jediným kolektivem který nebodoval, ostatně jako ve dvanácti ze čtrnácti předcházejících  zápasů  na podzim byla rezerva divizních Klatov. Přestože v poločase vedla v Křimicích 0:1 po 90 minutách hry to bylo 3:1 pro domácí.

Blovice -  VD Luby 1: 2 ( 0: 0)

Branky: Machač - Hodl, Papay; ŽK: 0:2 . Diváků: 150

Křimice -  Klatovy B    3: 1 ( 0: 1)

Branky: Zapoměl 2, Klement - Voráček; ŽK: 0:3; ČK: 0:1. Diváků: 100.

TJ Sušice - Čechie Příkosice  3 : 1 (1 : 0)

Petr  Kodýdek

Domácí ve svém posledním podzimním vystoupení před domácími fanoušky od počátku předváděli útočný fotbal plný šancí, které bohužel zůstaly bez gólového vyjádření. Klid na domácí kopačky tak přinesla gólová trefa Tomáše Marka až ve 43. minutě hry.

Druhá půle byla obrazem té první. Sušice dál zahazovala své příležitosti a tak zákonitě přišel trest z kopačky Jiřího Krystla - 1:1!Naštěstí sušičtí fotbalisté nesložili zbraně a odměnou jim byla vítězná branka z hlavy Pavla Kodýdka, kterému balón na hlavu posadil Pavel Hubáček z trestného kopu. V nastaveném čase pak výhru pečetil do prázdné branky výborného hostujícího brankáře Radek Kočí po nezištné přihrávce Petra Pohořala.

Branky: 43. Marek, 88. Kodýdek, 90+2. Kočí - 78. Krystl

Rozhodčí : Dusil - Hajšman, Šlapák  . Diváků : 200 ŽK : 4:3 , ČK: 0:1

Sestava domácích: Míček - Junek, Marek, Sládek, Kodýdek - Kysilka(60.Pohořal), Hrach(C), Hubáček, Melka(74.Potužák) - Kočí(90+3.Klíma V.), Budil. Trenér: František Melka

Žichovice  - Nepomuk   1 : 0  (0 : 0)

Domácí se rychle otřepali po nepříjemném pětigólovém debaklu z minulého kola v Sušici a na jejich výkonu s Nepomukem to nebylo vůbec znát. První poločas  se odehrával převážně v jejich režii ,  ale pozorná obrana hostí je do větších šancí nepustila, takže se hrálo převážně mezi oběma vápny. Stejný průběh měl i druhý poločas. Od prvních minut této části hry  domácí do svého soupeře opět zakousli a po několika šancích přišla rozhodující chvíle debutanta v dresu domácích Roberta Beneše. Po krásném lobu od Václava Turka s ledovým klidem přehodil Barocha v hrance hostů a mohl tak oslavit svůj první gól v týmu . Tímto způsobem si dal dodatečně dárek ke svým devatenáctým narozeninám  které den před zápasem oslavil.

Branky: Beneš; ŽK: 5:2; ČK: 1:1 . Diváků : 100.

Nýrsko -  Zbiroh 2: 1 ( 1: 1)

Ing. Milan Bílý

Nýrsko začalo lépe a už v 6.minutě po TK Rubáše brankář hostů vyrazil na roh. Další šanci měli domácí v 27.minutě po centru Šteinera hlavičkoval opět Rubáš, ale brankář jeho střelu chytil. Hosté se prakticky nedostali do větší šance. Ve 37.minutě po faulu domácího Smolíka hostující Jurina z 25-ti metrů střelou přes zeď překonal domácího brankáře (0:1). Po obdržené brance se domácí ještě více zakousli do soupeře a v 43.minutě Rubáš po přihrávce Kadlece srovnal na 1:1. V 45.minutě měl ještě šanci kapitán domácích Šteiner, ale brankář jeho střelu vyrazil. Do druhé půle vstoupili domácí s velkou bojovností a v 55.minutě rozhodl utkání Tykal po nezištné přihrávce Rubáše. Pak měli domácí ještě řadu šancí, ale žádná již v síti Zbirohu neskončila.

Branky: Rubáš, Tykal - Jurina; ŽK: 2:4. Diváků 110.