OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 12. kolo 8. – 9.11. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

MĚČÍN VSTOUPÍ DO JARNÍ ČÁSTI S DESETIBODOVÝM NÁSKOKEM

Posledním kolem skončila podzimní , první část okresního přeboru mužů. Do jarních odvet vstoupí vedoucí Měčín s velice slibným bodovým náskokem z prvního místa na kterém přes následující zimní přestávku přezimuje. V závěrečném  letošním kole  byl ostře sledovaným  duelem souboj dvou prvních celků tabulky na hřišti v Nezamyslicích. Zápas za ideálního počasí na dobrém terénu pod taktovkou zkušeného arbitra Vladimíra Pastyřík z Přeštic  splnil očekávání. Svojí úrovní potvrdil kvality obou aktérů  a skončil šťastně pro hosty , kteří mohou  za remízu  vděčit střelecké neúspěšnosti domácích a kvalitám jejich brankáře.

Janovice  - Veřechov 0 : 0 ( 0: 0)

Domácí hráči měli po celý první poločas převahu,ale zakončení akcí bylo velmi žalostné.Hosté prakticky bránu domácích za první poločas neohrozili.Druhý poločas byl obrazem prvního,Domácí tlačili ,ale koncovka byla velmi slabá jako v mnoha předchozích zápasech na domácím hřišti.Soupeř si nakonec mohl odvést všechny tři body,když domácí v 86.minutě ve snaze rozhodnout  utkání a všichni hráči se vrhli do útočení,zapomněli na půlicí čáře na hostujícího útočníka,který šel sám na domácího brankáře,ale mladý brankář V.Šperl svůj tým podržel.

Rozhodčí: Bošek; ŽK: 6:2 , Diváků: 50

Železná Ruda  - H. M. Boží 2 : 1 ( 0: 0)

Greiner David

Po bezbrankovém prvním poločasu,se diváci dočkali v 65.min po kombinační akci  na polovině hostů a přesném křižném zakončení V.Hájka.Po této brance převzali iniciativu na své kopačky hostující fotbalisté a dočkali se v 77.min po krásném uvolnění v pokutovém území a střele k bližší tyči nedal šanci brankáři Zdeněk Hoffman.Rozhodující moment nastal o 3 min. později.Po prudkém centru z levé strany doklepával do prázdné brány znovuprobuzený kanonýr domácích Duda.Ke slušně hranému utkání přispěl svým výkonem i rozhodčí tohoto duelu Petr Bala z Nezamyslic.

Branky: 65. Hájek Vítězslav, 80. Duda Jaroslav – 77. Hoffmann Zdeněk;

Rozhodčí: Bala . Diváků: 50  , ŽK 1:3.

Vrhaveč -  V. Hydčice 1 : 1 ( 0: 0)

Poslední podzimní zápas domácím vůbec nevyšel. Na co sáhli, nic jim nevycházelo a kdyby je nepodržel brankář Ondřej Pressl mohli odcházet ze hřiště s výraznou prohrou. Hosté předvedli ve Vrhavči kvalitní kolektivní výkon založený na velké bojovnosti a ta se jim vyplatila. Vedoucí branku dal domácí Tomáš Funěk v 50.minutě  který centrovaný míč do pokutového území skluzem  tečoval a ten se dokutálel do branky hostů. Velké Hydčice srovnaly  po závaru před domácí brankou hlavičkou Kropáčka.

Branky: 50. Funěk Tomáš – 55. Kropáček Ladislav .

Rozhodčí : Abraham; Diváků: 30  , hráno bez karet.

Nezamyslice -  Měčín 1 : 1 ( 0: 0)

Hosté začali lépe a byli v úvodních minutách herně aktivnější. Domácím se podařilo hru vyrovnat  a postupně s přibývajícím časem přebírali režii zápasu. Po bezbrankovém prvním poločase  využil v 55.minutě nedorozumění domácích stoperů kanonýr hostů Sucháň, získal míč a střelou k tyči získal pro lídra tabulky jednobrankové vedení. V 60.minutě odmítl šanci pro domácí k vyrovnání  Vinický, který nedokázal potrestat nařízeným pokutovým kopem faul  na Musila . Nedůrazně kopnutou penaltu mu brankář hostů chytil. V 75.minutě se nemohl na střeleckou nemohoucnost svých spoluhráčů dívat kapitán Nezamyslic Pavelec a nádhernou střelou do šibenice srovnal na 1:1. Jelikož domácí střelci Soutor, Vinický, Kopačka i Musil  nebyli v koncovce úspěšní tento stav se již do konce zápasu nezměnil. Jak se ukázalo, domácím výrazně v tomto zápase chyběl s třelen z posledních zápasů Mašek, který byl z pracovních důvodů  v zahraničí.

Branky: 55. Pavelec Petr – 75. Suchan Kamil;

Rozhodčí: Pastyřík; ŽK: 4:3 . Diváků: 50

Horažďovice B -  Dešenice   6 : 4 ( 3: 1)

Michal Forman st.

Domácí Horažďovice,tentokrát posíleni o druhého brankáře A-týmu, získali tři body zásluhou výborného výkonu svých dorostenců, kteří se postarali o pět gólů ze šesti vstřelených. Hatrikem se blýskl teprve 16-ti letý Martin Greger a jen o gól pozadu zůstal také 16-ti letý Pepa Nauš.

Hosté vedli, když se krásně  trefil hned z prvního trestného kopu Poupa, ale pak už vždy jen dotahovali náskok domácích, které nastartoval navrátivší se kapitán Petr Macoun. Právě jeho gól po spolupráci se synem Danielem vedl k vyrovnání a nastartování obratu , které zařídili nadějní odchovanci.

Branky: 22.,43. a 77. Greger Martin, 65. a 75. Nauš Josef, 10. Macoun Petr – 4. Poupa Jiří 53. a 84. Poupa Michal 70. Smolík;

Rozhodčí: Bureš; ŽK: 2:0 . Diváků: 10

Mochtín B -  Sušice B 0 : 1 ( 0: 0)

Souboj mužstev ze spodku tabulky vyhráli zaslouženě hosté, kteří byli bojovnější a  hlavně v prvním poločase měli řadu golových šancí. Po přestávce šla Sušice do vedení z penalty, kterou proměnil ve 48.minutě Martin Kotrba. Mochtín se pak snažil o zvrat, ale v útoku byl ,naprosto bezzubý.

Branky: Kotrba Martin;

Rozhodčí: Diviš; ŽK: 2:3. Diváků:  55

Bezděkov  - Hrádek 2 : 2 ( 1: 1)

Zápas dvou rozdílných poločasů. První patřil domácím, kterým po přestávce začali rychle ubývat síly a hru ovládl Svatobor . Do vedení šli domácí v 9.minutě po kombinační spolupráci zakončoval střelou z velkého vápna Bače. Na 1:1 před odchodem do kabin vyrovnal po chybě domácí obrany Radek Holeček, který se v souboji s brankářem domácích Tučkem proměnil. Na 2:1 pro Bezděkov upravil po přestávce Bohatý, který vyhrál hlavičkový souboj v obránci hostů . V 73.minutě po chybě obrany obešel dva hráče domácích Václav Holeček  a srovnal na konečných 2:2.

Branky: 9.Bače Petr,  57. Bohatý Martin – 42. Holeček Radek, 73. Holeček Václav;

Rozhodčí: Pressl; ŽK: 1:1. Diváků: 30.

1. Měčín              13  12   1   0   43: 13    37  ( 19)

2. Nezamyslice        13   8   3   2   35: 18    27  (  6)

3. Hrádek             13   7   4   2   35: 16    25  (  7)

4. Vrhaveč            13   7   3   3   29: 20    24  (  3)

5. Bezděkov           13   6   3   4   38: 31    21  (  0)

6. Janovice           13   5   3   5   24: 24    18  ( -3)

7. V. Hydčice         13   4   3   6   18: 20    15  ( -3)

8. H. M.  Boží        13   5   0   8   28: 31    15  ( -3)

9. Sušice B           13   4   3   6   24: 30    15  ( -3)

10. Veřechov           13   4   3   6   15: 23    15  ( -3)

11. Železná Ruda       13   4   2   7   28: 37    14  ( -7)

12. Dešenice           13   3   2   8   25: 37    11  ( -7)

13. Mochtín  B         13   3   1   9   18: 33    10  (-11)

14. Horažďovice B      13   3   1   9   31: 58    10  (-11)

NOVÁČEK Z BOLEŠIN NEZASTAVIL ROZJETÉ NALŽOVSKÉ HORY

Fotbalistům z NalžovskýchHor dokonale vyšla druhá polovina podzimu. V posledních pěti zápasech získali plný počet 15 bodů a po vítězství v Hradešicích , překvapivě i v Žihobcích si tři body připsali i v duelu na hřišti nováčka v Bolešinech. Domácí  tak se sedmi body uzavírají tabulku a budou to mít se záchranou na jaře hodně těžké.

Kolinec – Žihobce   1 : 3 (1 : 1)

František Kohout

Za pěkného počasí  hosté překvapili rychlou brankou a ujali se vedení. Domácí tým vyrovnal z rohového kopu, kdy si dal hostující hráč hlavou vlastní gól. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Po změně stran domácí tým zatlačil hosty do defenzívy, ale i přes četné šance se gólu nedočkali, neboť je přibrzdilo zranění dvou klíčových hráčů. Byly to právě hosté, kteří dvěma góly rozhodli stav utkání. Pochvalu si zaslouží i výborný rozhodčí Simbartl.

Branky : 45. vlastní  -  3. Lemberger Martin, 76. Drobný Milan, 80. Staněk Václav

Rozhodčí:  Simbartl. Diváků: 130, ŽK 2:1.

ARBO Velhartice - Hradešice B   1 : 1 (1 : 1)

Branky : 14.Pilík - 27. Melka František ml.

Rozhodčí : Javorský. Diváků: 50. ŽK 2:5

SK Bolešiny-Nalžovské Hory  2 : 3 (1 : 1)

Přetahovanou o vedení v utkání ukončil až v 84.minutě svým druhým gólem , který byl gólem vítězným Antonín Jedlička .

Branky : 15.Roháč Petr, 75. Slováček David – 32. Štěch Petr 69. a 84.Jedlička Antonín

Rozhodčí : Vondráček. Diváků: 50, hráno bez karet.

Kvasetice  -  Měcholupy 4 : 1 ( 2: 1)

V úvodu utkání byli hosté lepší a pomohla jim rychle vstřelená branka v první minutě tohoto klání. Po té kdy domácí dvěma  rychlými góly  otočili výsledek hosté zneklidněli a  přestala se jim dařit kombinace . Po přestávce se hra vyrovnala. Hosté opět zvedli hlavy, ale gólově se již neprosadili. Naopak domácí hrozili z brejků a z nich své vedení ještě pojistili.

Branky: 26. a 67. Kubaň Aleš , 28.  Klíma O, 88. Vojta Radek – 1. Novák Petr;

Rozhodčí: Dolejš; ŽK: 2:0 . Diváků: 40.

Luby B Týnec 1: 2 ( 1: 2)

Hosté v místním derby vytěžili z minima maximum. Ze čtyř šancí proměnili Panošem dvě to na překvapivé tři získané body tentokrát stačilo. Domácí  propadli opět v koncovce, co spálili bylo až  neuvěřitelné a  prakticky tím potvrdili proč jsou v tabulce  se ztrátou devíti bodů na obě postupová místa.

Branky: 4. Havlovic Marek – 37. a 41. Panoš Jiří ;

Rozhodčí: Abraham; ŽK: 1:2 . Diváků: 130.

Malý Bor Myslív 2 : 2 ( 1 : 0)

Domácí byli fotbalovější a po celý zápas měli převahu.Přesto si hosté z Myslíva odvážejí cenný bod. Bravurní výkon předvedl v brance domácích teprve patnáctiletý dorostenec Kuba Kylián.

Branky:  30.(PK) a 60. Vaněk Luděk – 71.(PK) Sládek Jan , 82. Krátký Jan,;

Rozhodčí: Kurc; ŽK: 2:4; ČK: 1:1 . Diváků: 100.

Chanovice B  - Neznašovy 2 : 0 ( 2 : 0)

Duel dvou rozdílných částí hry. V první  zcela dominoval lídr tabulky, který mimo dvou branek ještě dalších šest tutovek nevyužil. V jejich zahazování se zejména předháněli Vojtěch Klásek a Václav Brejcha. Hosté ve druhé půli vyrovnali  hru, byli herně aktivnější, ale žádnou vyloženou šanci ke skórování si nevyprodukovali.

Branky: 3. Vivatenko Jurij, 11. Brejcha Jiří;

Rozhodčí: Beneš; ŽK: 3:3; ČK: 1 : 0 (85. Pavlovský Lukáš ) . Diváků: 80.

1. Chanovice B        13   9   2   2   45: 18    29  (  5)

2. Žihobce            13   9   2   2   33: 19    29  ( 14)

3. Kvasetice          13   8   3   2   29: 16    27  (  6)

4. Luby B             13   6   2   5   33: 23    20  ( -1)

5. Malý Bor           13   6   2   5   25: 21    20  ( -1)

6. Nalž. Hory         13   6   2   5   35: 40    20  (  2)

7. Týnec              13   5   3   5   22: 26    18  (  0)

8. Měcholupy          13   5   2   6   26: 25    17  ( -1)