Krajský přebor, 1.A třída 13. kolo 1. – 2.11. 2008

HORAŽDOVICE SE V TABULCE DOTÁHLY NA CHANOVICE

Dvě kola chybí do konce podzimní části krajského přeboru. Již nyní je zřejmé, že prioritním úkolem obou týmů z Pošumaví na jaře bude co nejrychleji se vzdálit ze spodní části tabulky kde  hrozí nebezpečí sestupu. O tom již ví své Horažďovice , které si již okusily jak chutná se na své soupeře dívat  z posledního místa tabulky.  Série třech vítězství na domácím hřišti  , to poslední v tomto kole nad TJ Přeštice znamená posun v tabulce ve které se bodově dotáhly na Chanovice. Chanos v tomto kole hrál na hřišti soupeře v Městě Touškov odkud se již třikrát vracel s prázdnou  a stejně tomu bylo i nyní. To že Chanovice nevozí body z venku  se občas stává, ale méně často se v minulosti stávalo to co o letošním podzimu, že , že Chanos minimálně bodoval rovněž doma !

Město Touškov – Chanovice    2 : 1 (1 : 0)

Tradice zůstala neporušena. Domácí  předcházející  tři zápasy na svém hřišti s Chanosem vyhráli a stejně úspěšní byli  ve vzájemném měření sil úspěšní  také počtvrté.

Horažďovice – Přeštice   4 : 2 (2 : 2)

Zasloužené vítězství domácích , kteří  nastoupilo do zápasu bez dvou standardních hráčů základní sestavy Jůdy a  Janouškovce . Neúčast těchto opor vynahradili velkou bojovností a  maximálním úsilím doma  naplno bodovat.

Domácím vychází na svém hřišti začátky utkání . V 11.minutě rozehrával přímý kop  Pavlík, brankář hostů Frančík jeho centr neudržel a Šafanda z malého vápna pohodlně míč dopravil poprvé za jeho záda. Radost domácích trvala velice krátce. Ve 13.minutě e situace opakovala před brankou domácích. Hosté rozehráli standardní situace Křenem na zadní tyč  domácí branky  a Turek nadvakrát  dopravil míč za Charvátovy záda 1:1. Ve 27.minutě z trestného kopu  vystřelil z 25 metrů Pavlík  a jeho střela k tyči znamenala opět změnu skóre 2:1 pro domácí. Ve 35.minutě bylo opět srovnáno, když po standardní situaci hostů tečoval nešťastně  míč Pavlík , ale tentokráte do vlastní branky 2:2. V závěru první půle se dostal ještě do šance  kterou mu brankář Přeštic vychytal.V 52.minutě rozehrával rohový kop Šafanda, na centr si vyskočil  Jiřík a  hlavou upravil skóre na 3:2. Zlomový bod zápasu byl v 55.minutě kdy po přečíslení hostů se dostal k míči Benedikt, ale tomu Charvát v hodným vyběhnutím  znemožnil skórovat . V 70.minutě  se opakovala situace z 52.minuty kdy centr Šalandy opět zužitkoval výborně hlavičkující Jiřík a dal svojí druhou branku tohoto duelu a opět hlavou . V 72.minutě viděl hostující Švarc po faulu na Mirvalda červenou kartu . Oslabení hostů domácím hrálo do not a ti dokázali svojí početní převahu využít k udržení dvoubrankového vedení.

Branky : 11.Šafanda, 27. Pavlík, 52. a 70.Jiřík – 13. Turek, 35. vlastní (Pavlík). Rozhodčí: Žáková. Diváků: 120 . ČK 0:1 (72.Švarc) .

FK Horažďovice: Charvát – O. Stulík, J. Mirvald, J. Janouškovec, Mourek – M. Šafanda, J. Pavlík, J. Jiřík, L. Kupec – M. Forman (88. J. Nauš), O. Michálek (40. Š. Mach) (75. M. Lávička).

Rapid Plzeň       - Koloveč        1 :  2  (  1 :   0)

Manětín           - Nýřany         1 :  5  (  0 :   2)

Staňkov           - Rokycany       0 :  0  (  0 :   0)

Horažďovice       - Přeštice       4 :  2  (  2 :   2)

Doubravka         - SK ZČE Plzeň   3 :  0  (  0 :   0)

Bolevec           - Zbůch          2 :  0  (  0 :   0)

Chrást            - Holýšov        0 :  1  (  0 :   1)

M. Touškov        - Chanovice      2 :  1  (  1 :   0)

1. Doubravka          13  12   1   0   48: 12    37  ( 19)

2. Holýšov            13   9   1   3   31: 16    28  (  7)

3. Rokycany           13   8   1   4   17: 12    25  (  4)

4. Chrást             13   7   3   3   29: 12    24  (  6)

5. Rapid Plzeň        13   8   0   5   25: 17    24  (  3)

6. Bolevec            13   7   2   4   27: 17    23  (  5)

7. M. Touškov         13   7   1   5   18: 19    22  (  4)

8. Koloveč            13   6   1   6   33: 23    19  (  1)

9. SK ZČE Plzeň       13   5   2   6   25: 28    17  ( -4)

10. Manětín            13   4   2   7   18: 37    14  ( -7)

11. Chanovice          13   3   3   7   13: 19    12  ( -6)

12. Přeštice           13   3   3   7   16: 25    12  ( -9)

13. Horažďovice        13   4   0   9   15: 32    12  ( -6)

14. Nýřany             13   3   2   8   25: 26    11  (-10)

15. Zbůch              13   3   1   9   10: 39    10  (-11)

16. Staňkov            13   2   3   8   17: 33     9  ( -9)

V POOTAVSKÉM  DERBY ZVÍTĚZILA SUŠICE

V očekávaném pootavském derby Sušice – Žichovice  byli domácí jasně lepším mužstvem a zatížili brankové konto svého soupeře ve 13.kole pěti góly. Bez bodů vzešly ze soubojů s týmy z konce  tabulky fotbalisté Start Luby a Okula Nýrsko. Luby prohospodařily získané body v derby v Nýrsku domácí prohrou s nováčkem z Bezdružic. Hosté jsou na podzim jediným soupeřem , který  odjel  na podzim z Lub s čistým brankovým kontem. Když si  podle papírových předpokladů Blovice  odvezly body ze hřiště posledního týmu  tabulky z Klatov je bilance získaných bodů zástupců Pošumaví v 1.A třídě v tomto kole skutečně hubená v podobě třech bodů pro Sušici  za vítězství v derby na úkor  svého rivala  ze Žichovic !

TJ Sušice - TJ Žichovice  5 : 1 (2 : 0)

Petr Kodýdek

Po úvodní brance Hracha v 31.minutě hry domácí zcela ovládli hru a nebohému soupeři nasázeli ještě 4 další góly, když se postupně trefili Michal Hupka, Marek Budil, Pavel Kodýdek a nádherně z voleje Kuba Melka.Čestný úspěch hostí zaznamenal za stavu 3:0 Karel Brož.

Branky: 31. Hrach, 37.Hupka, 50.Budil, 73.Kodýdek, 86.Melka Branky-hoste : 70.Brož

Rozhodčí : Horáček - Štrincl, Vocelka.  Diváků : 250 ŽK: 1:4

Sestava domácích: Kindelman - Junek, Marek, Sládek, Kodýdek - Hupka, Hrach(C) (57.Melka), Hubáček, Kysilka(82.Klíma V.) - Kočí, Budil(61.Potužák). Trenér: František Melka

Luby – Bezdružice   0 : 3 (0 : 2)

Již třetí porážku na domácím hřišti utrpěly Luby letos na podzim. Po těsných prohrách s keramikou Chlumčany a Nepomukem 1:2 si tentokráte odvezl vysokou výhru 0:3 nováček do Bezdružic . Domácí Start poprvé od jarní prohry 0:4 s Tatranem  Chodov nestřelil na svém hřišti ani branku !

Branky: Blažek, Komárek, Sládek; ŽK: 1:5. Diváků: 100

Žákova   - Nýrsko  2 : 1 (1 : 0)

Předposlední Zákava  do tohoto 13. kola získala v průběhu podzimu pouze pět bodů , všechny na domácím hřišti. Tentokráte si na vrub hostů z Nýrska připsali  domácí  druhou výhru a v tabulce předstihly Žichovice.

Branky: Silovský, Smazal - Kadlec; ŽK: 2:2; ČK: 1:1. Diváků: 80

Klatovy B Blovice 1: 2 ( 0: 1)

Hosté z pěti utkání prohráli v Sušici a svojí úspěšnost na hřištích soupeřů potvrdili i ziskem dalších třech bodů v Klatovech.

Branky: Ježek - Kubeš, Šilhánek; ŽK: 3:1; ČK: 0:1 . Diváků: 30

1. Horní Bříza        13  12   1   0   39:  4    37  ( 19)

2. Stříbro            13   9   2   2   31: 12    29  (  8)

3. Příkosice          13   8   2   3   30: 16    26  (  5)

4. Rozvadov           13   7   4   2   35: 16    25  (  1)

5. Sušice             13   6   3   4   21: 16    21  (  3)

6. Nepomuk            13   6   3   4   30: 28    21  (  3)

7. Zbiroh             13   6   3   4   23: 24    21  (  3)

8. Chlumčany          13   6   1   6   27: 20    19  (  1)

9. Blovice            13   4   5   4   15: 14    17  ( -4)