OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 11. kolo 1. – 2.11. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

PŘEDPOSLEDNÍ KOLO PLNÉ  PŘEKVAPENÍ

V pořadí již dvanácté a tudíž předposlední  kolo okresního přeboru mužů bylo plné překvapivých výsledků. Rekordní dvouciferní výsledek  zapisujeme v tomto ročníku z duelu na hřišti Svatoboru Hrádek zásluhou domácích na úkor oslabeného týmu horažďovické rezervy. První bod ze hřiště soupeře si přivezla Železná Ruda, poprvé si odvezla janovická Dukla vítězství v Horách M.Boží  a podruhé letos doma vyšly bodově naprázdno Dešenice z klání se sušickou rezervou.

V.Hydčice - Železná Ruda   1 : 1 (1 : 1)

P.Kotrba

Za krásného podzimního počasí se na hřišti ve Velkých Hydčicích sehrálo vyrovnané utkání. Domácí se ujali v 31 min. vedení po nařízeném pokutovém kopu Kropáčkem Martinem , ale domácí se dlouho z vedení neradovali a po chybě domácí obrany vyrovnal v 34.min. hostující Chalupský Jaroslav. Ve druhém poločase oba soupeři zahodili několik šancí , tak utkání skončilo remízou i když domácí měli územní převahu.

Branky : 31 . Kropáček Martin (PK) - 34. Chalupský Jaroslav

Rozhodčí: Bošek Petr; ŽK: 2:2 Diváků: 50

Nezamyslice  - Mochtín B   3 : 1 ( 1: 0)

Druhý  tým tabulky čekal doma podle papírových předpokladů snadný úkol při cestě za plným bodovým ziskem . Na hřišti to ale tak snadné nebylo. Nezamyslice sice uklidnil rychlý gól který dal již v 5.minutě Aschenbrenner, ale to již bylo z jejich strany co se týče brankové žně v první půli vše. Hosté se představili jako houževnatý soupeř , který hrozil z rychlých brejků. Na 2:0 zvýšil v 52.minutě po samostatné akci Mašek a v 70.minutě potrestal faul na Maška úspěšným proměněním pokutového kopu Radek Vinický 3:0. Hosté korigovali dvě minuty před koncem  po trestném kopu kdy Pavel Nový hlavou poslal míč přímo do vinglu domácí svatyně.

Branky: 5. Aschenbrenner Jan,  52. Mašek Petr, 70. Vinický Radek(PK),– 88. Nový Luboš;

Rozhodčí: Javorský; ŽK: 2:2 Diváků:  30

Měčín -  Vrhaveč 2 : 0 (1: 0)

V duelu dvou favoritů přeboru vynikli oba brankáři. Na straně domácích Martin Šůs a u hostů  Ondřej Pressl .Oba gólmani svoje spoluhráče podrželi  a tak 180 diváků vidělo pouze dvě branky, obě v síti hostů. V 5.minutě otevřel skóre střelou z dálky mladý kanonýr domácích Lukáš Čejka  a v 66.minutě po trestném kopu rozehraném Krotkým který tečoval s přispěním jednoho z obránců Vrhavče do branky Němec.

Branky: 5. Čejka Lukáš, 66. Němec Dušan,;

Rozhodčí: Hájek Zdeněk; ŽK: 2:4 Diváků: 180

H. M. Boží  - Janovice 1 : 3 ( 1: 2)

Radek Bernard

Za vlídného podzimního počasí a na velmi příznivém terénu se hrál v sobotu zajímavý duel dvou sousedů v tabulce. Do vedení šli podle očekávání domácí, kteří začali v dobrém tempu. Branku vstřelil V. Vojta z penalty po zákroku hostujícího obránce na M. Ostádala ve vápně - 1 : 0. Ovšem netrvalo dlouho a hosté kontrovali z nepřehledné situace před domácí brankou - 1 : 1. Za další dvě minuty vstřelili hosté další šťastnou branku, když balón z přímého kopu ze vzdálenosti cca 35 m, šťastně tečoval hostující hráč a zmátl domácího brankáře Horejše - 1 : 2. Jinak se hrál vyrovnaný duel, ve kterém odmítl skórovat nejprve P. Halas a o chvilku později těsně před brankovou čarou i T. Probst. Do šaten tudíž šli hosté s jednobrankovým vedením.

Ve druhém poločase měli domácí v záměru stav otočit, ale na místo srovnání skóre, naopak hosté opět udeřili po brejku a pěkném pasu na hlavičkujícího Slivoně, jenž se prosadil mezi dvěmi obránci horského týmu - 1 : 3. Po té vrhli domácí všechny síly do útoku, ale snaha byla marná, jelikož hostující obrana hrála velmi zodpovědně. I tak se cca 20 minut před koncem podařilo po pěkné akci M. Odstádala překonat hostujícího brankáře, ale naneštěstí se míč odrazil od jeho pravé tyče. S přehledem soudcoval rozhodčí Husník, jenž si vytvořil respekt, aniž by lovil nějakou karu ze své kapsičky.

Branky: 13. Vojta Václav(PK)  - 17. Keřlík Václav, 19.Plíhal Martin, 49.Slivoň Václav

Rozhodčí: Husník.  Diváků: 50. Bez karet.

Hrádek -  Horažďovice B  10 : 0 ( 6: 0)

Hosté přijeli do Hrádku pouze s deseti hráči když tento počet doplňovali čtyři hráči  dorostu kteří odjeli k tomuto duelu ihned po skončení náročného  a vítězného zápasu OP dorostu s Okulou Nýrsko. Svato bor nenechal nic náhodě, na svého soupeře doslova vlítl, získal  během pěti minut dvoubrankové vedení a nedal soupeři v tomto duelu žádnou šanci. Střelecky se prosadil autor čtyř branek Tomáš Adamec a hattrickem Radek Holeček  a oba se nejvíce podepsali pod podzimní rekordní vítězství. .

Branky:29.,34.,36.,77.  Adamec Tomáš , 2.,25.,88. Holeček Radek , 5. Matějka Ondřej,  52. Kodýdek Jan, 90. Moravec Jiří,

Rozhodčí: Beneš; ŽK: 1:0 . Diváků: 80

Dešenice  - Sušice B   1: 2 ( 0: 0)

Již podruhé v tomto roce neodjížděla sušická rezerva mužů v Dešenic s nepořízenou. Po vysoké výhře v květnu  1:4  slavila tentokráte na hřišti domácího Startu disciplinovaná dobře organizovaná defenziva . Po bezbrankovém prvním poločase se domácí sice ujali v 50.minutě vedení  po akci Bartůňka zakončená přesnou střelou k tyči Michalem Poupou. Na 1:1 vyrovnal o deset minut později po rohovém kopu hlavou Marek . Vítězná branka do sítě domácích padla po závaru před jejich brankou  z kopačky Martina Kotrby.

Branky: 50.Poupa Michal – 60. Marek Luděk, 80. Kotrba Martin;

Rozhodčí: Pastyřík; ŽK: 0:2. Diváků: 30

Veřechov Bezděkov 1: 1 ( 0: 1)

Ve Veřechově se hrál fotbal na který se dalo dívat. Oba týmy předvedly otevřenou hru která přinesla i řadu rušných situací před omega brankami. Daleko více se zapotila obrana hostů, ale když již byla překonaná, stálo na jejich straně štěstí  a  s nimi hrálo břevno i tyče jejich branky. Pro domácí smolný zápas ve kterém jim citelně ve finální části chyběl jejich nejlepší střelec Pavel Raška. Vedoucí gól vstřelil Bezděkov již v 8.minutě po střele Pavla Oudy k tyči. Za domácí vyrovnal v 77.minutě Hlaváč obětavě rybičkou hlavou po centru Romana Šatry.

Velmi dobře řídil utkání ke spokojenosti obou soupeřů rozhodčí Habada.

Branky: Hlaváč Martin - Ouda Pavel; Rozhodčí: Habada; ŽK: 1:3. Diváků: 60.

1. Měčín              12  12   0   0   42: 12    36  ( 18)

2. Nezamyslice        12   8   2   2   34: 17    26  (  8)

3. Hrádek             12   7   3   2   33: 14    24  (  6)

4. Vrhaveč            12   7   2   3   28: 19    23  (  5)

5. Bezděkov           12   6   2   4   36: 29    20  (  2)

6. Janovice           12   5   2   5   24: 24    17  ( -1)

7. H. M.  Boží        12   5   0   7   27: 29    15  ( -3)

8. V. Hydčice         12   4   2   6   17: 19    14  ( -4)

9. Veřechov           12   4   2   6   15: 23    14  ( -4)

10. Sušice B           12   3   3   6   23: 30    12  ( -6)

11. Železná Ruda       12   3   2   7   26: 36    11  ( -7)

12. Dešenice           12   3   2   7   21: 31    11  ( -7)

13. Mochtín  B         12   3   1   8   18: 32    10  ( -8)

14. Horažďovice B      12   2   1   9   25: 54     7  (-11)

N.  HORY  POMOHLY CHANOSU K NÁVRATU NA ČELO TABULKY

Ve 12.kole nečekaně přibrzdily  rozjetý vedoucí tým tabulky TJ Žihobce  Nalžovské Hory,které jako jediné dokázaly vyhrát na podzim v Žihobcích zvítězit. Žihobce tato prohra odsunula z prvního místa na které se prostřílely opět zpět Chanovice B.. Neznašovy po třech domácích prohraných duelech tentokráte překvapily plným bodovým ziskem v posledních zápasech na hřištích soupeřů úspěšným Malým Borem, který přijel ozdoben čerstvým skalpem jednoho z favoritů Chanosu Chanovice B. Z favoritů se dařilo mimo béčka Cahnosu také Sokolu Kvasetice, naopak body v souboji o postupová místa ztratily Luby B  v Hradešicích

Myslív-Kvasetice  2 : 4  (0 : 1)

Jiří Moravec

Domácí celý zápas tahali za kratší konec a hosté díky kvalitnější koncovce zaslouženě zvítězili.

Branky: 70. Krátký Jan, 78. Novák Václav  - 74. a 90. Ballý Pavel , 42. Kubaň Aleš,  49.Ballý Michal;

Rozhodčí : Josef Abraham. Diváků : 50. ŽK: 1:3.

Žihobce - Nalžovské Hory   3 : 4 (2 : 2)

Peleška Luboš

Hostům vyšel skvěle úvod zápasu, kdy se několikrát dostali do gólových šancí a dvě z nich (i s trochou štěstí) dokázali proměnit - v obou případech se trefil A.Jedlička. Domácí se teprve pak vzpamatovali a začali hosty přehrávat. Kontaktní gól vstřelil po rohu hlavou O.Nemrava. O pár minut později se v ve vápně hostů dobře zorientoval M.Lemberger a střelou z otočky vyrovnal na 2:2.

I ve druhém poločasu pokračovali domácí v náporu, vytvořili si řadu příležitostí ze hry i ze standardních situací, ale bez úspěchu. Naopak se na druhé straně po jedné standardní situaci prosadil znovu A.Jedlička, když si dobře naběhl na krátký roh na přední tyč a hlavu poslal hosty opět do vedení. Domácí se nažili rychle vyrovnat, otevřeli hru, ale museli čelit rychlým protiútokům soupeře. V 75.min se dostal do úniku J.Štěpánek, potáhl si míč až do šestnáctky a pak dělovkou trefil do bližší šibenice domácí branky. Domácí však rychle kontrovali o 2.min později V.Staňkem, který se nejlépe zorientoval v závaru před brankou hostů. Jedinečnou příležitost na zisk alespoň jednoho bodu měli domácí v 89.min. z penalty. Domácí střelec však trefil jen tyč.

Branky : 35. Nemrava Oldřich, 41. Lemberger Martin a 77. Staněk Václav – 8., 12. a 65. Jedlička Antonín, 75.  Štěpánek Jindřich

Rozhodčí: Kurc Lubomír. ŽK : 0:4. Diváků: 40

Neznašovy  - Malý Bor 3 : 2 ( 3: 0)

Domácí byli v první části utkání lepší a získali zasloužené tříbrankové vedení. Po změně stran polevili a dovolili hostům korigovat výsledek.

Branky: 13. Voráček Václav , 28. a 34. Žák Miroslav  – 69. Vaněk Luděk(PK), 90. Tušinovský Jan;

Rozhodčí: Lažánek K. , Diváků: 30.

Měcholupy  - Velhartice 2 : 1 ( 0: 1)

Úvod patřil hostům kteří šli v 8.minutě do vedení.  Přestávka více prospěla domácím . v 60.minutě Lukáš Jakubec po samostatné akci  srovnal na 1:1  a o pět minut na to Petelík dostal přihrávku za obranu  a přehozením brankáře  dal vítěznou branku.

Branky: 60. Jakubec Lukáš,  65. Petelík Radek, – 8. Mejstřík Adam;

Rozhodčí: Vondráček Václav; ŽK: 1:1 . Diváků : 50

Týnec - Kolinec 3 : 1 ( 2: 0)

Mezi úspěšné střelce domácích se poprvé zapsal a hned dvakrát  Petr Hamhalter, který je jinak působí hlavně jako strážce svatyně domácího celku.

Branky: Hamhalter Petr 2, Kubový Petr - Milfort Jiří;

Rozhodčí: Diviš; ŽK: 2:1  . Diváků: 30

Chanovice B -  Bolešiny 11 : 1 ( 3: 1)

Zápas měl jednoznačný průběh . Hosté ještě stačili odolávat do přestávky. Po změně stran se již s góly ze strany domácích roztrhl pytel a prosadil se střelecky i brankář Hermanchak z penalty, když sám tuto možnost skórovat v případě výhody hostů zlikvidoval. Střelecky se prosadil za domácí rezervu autor pěti branek Vojtěch Klásek.

Branky: 17.,56.,68.,75. a 85. Klásek Vojtěch , 34.,72. a 87. Patsch Robert , 16. a 59. Vivatenko Jurij, 70. (PK) Hermanchak Ivan – 38. Roháč Petr; Rozhodčí: Staněk L.; ŽK: 3:1 . Diváků: 60.

Hradešice B -  Luby B   4 : 1 ( 1: 0)

V duelu dvou rezerv  podali domácí daleko bojovnější výkon a projevili větší vůli za vítězstvím. Hosté zvedli hlavy po šťastné vyrovnávající brance z velké dálky která padla s přispěním nedorozumění mezi obranou a brankářem domácích. Domácí  v 64.minutě šli znovu do vedení  a dalšími dvěma góly ještě své zasloužené vítězství jistili.

Branky: 64. a 89.Vlk Tomáš , 74.Fořt Ondřej, 34. Šmrha Miroslav – 50. Ceplecha Martin;

Rozhodčí: Bureš J.; ŽK: 1:1 . Diváků: 100.

1. Chanovice B        12   8   2   2   43: 18    26  (  5)

2. Žihobce            12   8   2   2   30: 18    26  ( 11)

3. Kvasetice          12   7   3   2   25: 15    24  (  6)

4. Luby B             12   6   2   4   32: 21    20  (  2)

5. Malý Bor           12   6   1   5   23: 19    19  (  1)

6. Měcholupy          12   5   2   5   25: 21    17  ( -1)

7. Nalž. Hory         12   5   2   5   32: 38    17  ( -1)

8. Týnec              12   4   3   5   20: 25    15  ( -3)

9. Hradešice  B       12   4   2   6   21: 30    14  ( -4)