OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 10. kolo 25. – 26.10. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

SOUBOJ O DRUHÉ MÍSTO SKONČIL PLICHTOU

Nejvíce sledovaným zápasem 10.kola okresního přeboru bylo klání ve Vrhavči kde mezi sebou soupeřily týmy které byly  v tabulce na druhém a třetím místě  . Na jejich postavení v tabulce se ani po tomto duelu nic nezměnilo. Změnilo se ale to, že jejich bodový odstup od prvního v tabulce Sokola Měčín narostl o další dva  na deset bodů. Lídr přeboru si přivezl tři body ze Železné Rudy , ale ty byly bez nadsázky z kategorie velice šťastných !

Mochtín B - Dešenice  1 : 3  (1 : 0).

Důležitý duel pro oba celky zvládli lépe hosté. V poločase sice prohrávali 0:1, ale po přestávce otočili výsledek především zásluhou zkušených útočníků Bartůňka a Michala Poupy, kteří proměnili své brejkové úniky. Za Mochtín se brankově prosadil ve 42.minutě nevídaným volejem z 25 metrů Jiří Dolejš starší, další šance v 1.poločase domácí neproměnili a to se jim vymstilo. Hráno slušně, bez karet,60 diváků .

Rozhodčí Josef Javorský řídil zápas s přehledem,

Branky Dolejš- Mazánek, Bartůněk, M.Poupa

Železná Ruda -  Měčín 2 : 3 ( 1 : 2)

David Greiner

Velice šťastné vítězství hostujícího celku,ke kterému napomohl velice nepřesný rozhodčí Simbartl. Domácí celek působil po celý zápas fotbalovějším  a lepším dojmem.

„Budeme s velkým respektem uznávat kvality vedoucího celku okresního přeboru,ale pouze za předpokladu, že si vše vybojuje pouze vlastními silami na hřišti.Dnes toto bohužel pro celý okresní přebor neplatilo“ uvedl k utkání kapitán železnorudských fotbalistů David Greiner.

Branky:8 .Greiner David,80 .Choleva Ondřej  - 29. Čejka Lukáš ,38. a  71.min Suchan Kamil

Rozhodčí: Simbart Václav, ŽK 3 : 4, diváků 70.

Jako reakci na  komentář k utkání uvádím názor sekretáře Sokola Měčín Jana Touše : „ Chtěl bych krátce reagovat na příspěvek pana Greinera k tomuto utkání,který pravděpodobně vznikl ihned po zápase,kdy emoce ještě neopadly.V Železné Rudě se hrál vyrovnaný zápas,kde oba celky kromě vstřelených branek měly další možnosti ke skórování,které díky nepřesnosti střelců a výborným zákrokům obou brankářů zůstaly nevyužity.K výkonu rozhodčího lze jen konstatovat,že řídil zápas s přehledem a citem pro hru.Jediné,co mu lze vytknout je to,že nechal bez povšimnutí hrubé urážky a vyhrožování ze strany domácího kapitána v samém závěru zápasu a při odchodu ze hřiště.To,že domácí nezvládli porážku psychicky a svádí ji na rozhodčího je ještě neopravňuje k tomu,aby čtenářům těchto stránek podsouvali,že se někdo chová nepoctivě.“

Janovice - V. Hydčice 4 : 0 (1 : 0)

Petr Abel

Domácím se po delší době podařilo soupeře přehrát nejen herně,ale i střelecky.Od úvodního hvizdu rozhodčího Abrahama domácí zatlačili svého soupeře na vlastní polovinu.Bylo jen otázkou času,kdy se prosadí domácí střelci.Zodpovědnost na sebe vzal kapitán mužstva K.Mareš,když ve 24.minutě se k němu dostal odražený míč a ten nádhernou střelou z 25 metrů poslal domácí do vedení.

Po obdržené brance se hosté herně zvedli a hra se vcelku vyrovnala. Ve druhém poločase soupeř držel krok s domácími do 60.minuty,kdy hostující obránce zahrál ve vápně rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil V.Slivoň. Od této minuty domácí zcela ovládli hrací plochu a na soupeřovu branku se valil jeden útok za druhým. Další šance využili v 66.minutě M.Urban a v 70.minutě V.Jandoš. V závěru utkání si i hosté vytvořili brankovou příležitost ,jenže domácí brankář K.Šnejdar udržel čisté konto.

Rozhodčí: Abraham. Diváků: 50;  ŽK: 2:0
Branky: 24. Mareš Karel, 60. Slivoň Václav(PK), 66. Urban Miroslav, 70. Jandoš Václav

Vrhaveč - Nezamyslice 2 : 2 (0 : 2)

Utkání dvou rozlišných poločasů. V prvním poločase ovládli hru hosté a zaslouženě získali dvoubrankové vedení. Po přestávce to byli naopak domácí , kteří udávali tón hry a jejich úsilí o vyrovnání se jim podařilo naplnit v závěru zápasu. U obou branek byl v roli nahrávače David Hrach a v roli střelce Tomáš Funěk, který v  84.minutě  po akci Davida Hracha zakončoval do prázdné branky  a o čtyři minuty později  po rozehraném kopu Davidem Hrachem doklepnutím poslal míč podruhé do branky hostů.

Rozhodčí: Dušek Diváků: 50;   ŽK: 2:3
Branky: 84. a 88. Funěk Tomáš, - 3. Pavelec Petr, 39. Pánek Jaromír

Sušice B - Hrádek 1 : 1 (0 : 0)
V místním  derby solidní úrovně s mírnou převahou domácího celku došlo na  dělbu bodů.

Rozhodčí: Javorský Diváků: 120. ŽK: 2:3
Branky: 60. Kotrba Martin - 90. Moravec Jiří

Horažďovice B - Veřechov 4 : 1 (2 : 0)
Posílenému  týmu  domácí rezervy  o hráče A týmu Jůdu a Janouškovce  se místní derby vydařilo. Pokud by domácí využili všechny vytvořené gólové příležitosti mohl být výsledek i dvouciferný.

Rozhodčí: Bošek Diváků: 80. ŽK : 4 : 5, ČK: 0 : 1 (31. ČK: 31. Otáhal Vlastimil )
Branky
: 75. a 83. Forman Michael ml., 6.  Šlajs Petr, - 61. Raška Pavel

Bezděkov - H. M. Boží 5 : 1 (1 : 0)
Velmi tvrdě hrané  utkání o šest bodů dvou sousedů v tabulce přinesl více proměněných brankových šancí  a tomu také odpovídá ´konečné skóre tohoto klání.

Rozhodčí: Blaheta Diváků: 30. ŽK: 1 : 2.
Branky
: 32. Ouda Pavel ml., 64. Hořejší Luděk, 70. Ponocný Jiří, 83. Novák Václav, 88. Zvakyn - 76. Ostádal Miroslav

1.  Měčín             11  11   0   0   40: 12    33 ( 18)

2.  Nezamyslice       11   7   2   2   31: 16    23 (  8)

3.  Vrhaveč           11   7   2   2   28: 17    23 (  5)

4.  Hrádek            11   6   3   2   23: 14    21 (  6)

5.  Bezděkov          11   6   1   4   35: 28    19 (  1)

6.  H. M.  Boží       11   5   0   6   26: 26    15 (  0)

7.  Janovice          11   4   2   5   21: 23    14 ( -4)

8.  V. Hydčice        11   4   1   6   16: 18    13 ( -2)

9.  Veřechov          11   4   1   6   14: 22    13 ( -2)

10.  Dešenice          11   3   2   6   20: 29    11 ( -4)

11.  Železná Ruda      11   3   1   7   25: 35    10 ( -8)

12.  Mochtín  B        11   3   1   7   17: 29    10 ( -8)

13.  Sušice B          11   2   3   6   21: 29     9 ( -9)

14.  Horažďovice B     11   2   1   8   25: 44     7 (-11)

III.   T Ř Í D A

BRANKOVÁ PŘESTŘELKA V KOLINCI

Nejvíce branek v 10.kole III.třídy padlo nejvíce branek v Kolinci, kde se po brankové přestřelce rozešli domácí s hosty z Hradešic dělbou bodů .  Šest branek viděli diváci i ve Velharticích kde skončil vzájemný zápas domácích s Myslívem stejným skóre jakým skončil jejich duel v červnu na hřišti v Myslívě.

Kolinec - Hradešice B  4 : 4 (1 : 3)

Kohout F.

V nervózním a tvrdě hraném utkání měli domácí v počátku nepřesnou mušku a tak po celý zápas prohrávali. Poločasový stav 1:3 hosté v půli druhé ještě navýšili. Větší iniciativu a chuť do hry vrátil na kopačky domácím až herní tlak, vytvořený po vyloučení hostujícího zadáka. Zápas skončil zaslouženou remízou, kdy vyrovnávací branka padla již v nastaveném čase.

Branky : 42., 90. Flosman Jan, 70. Dolejší Radoslav, 86. Hanus Josef  - 8. Křesák Pavel, 30., 43., 55. Hnojský

Rozhodčí : Lecjaks ; Diváků : 115 ; ŽK 2:3. ČK: 60. Fiala

Bolešiny - Žihobce 0 : 3 (0 : 2)

Zasloužená výhra jednoho z aspirantů na postup. Hosté byli  lepším týmem a po dvaceti minutách hry se ujali vedení gólem který vsítil  Václav Staněk. V zápětí měli domácí po sólovém úniku Jandíka jedinou vyloženou gólovou šanci, která  zůstala nevyužita.nedáš-dostaneš se opět naplnilo, když o minutu později hosté Šimáčkem zvýšili na rozdíl dvou branek a vidina domácích na bodový zisk se začala pozvolna rozplývat.

Rozhodčí: Lažánek Karel Diváků: 60
Branky: - 20. Staněk Václav, 22. Šimáček Jaroslav, 68. Šikl René

Velhartice - Myslív 3 : 3 (2 : 1)

P.Pavlík

Hosté z Myslíva výrazně zatlačili v úvodu utkání domácí do hluboké defenzivy, ale nedokázali ani jednu svou šanci proměnit v gól.Zato domácí hned svou první využili Bejvlem. Hra se postupně vyrovnávala, šance byly k vidění na obou stranách.Proměnit dokázali hosté, ve 30 minutě Novákem, a opět i domácí ato v poslední minutě první půle, kdy ze skrumáže pálil Vaněk. Hned v úvodu druhé půle zvýšil již na 3:1 krásnou hlavičkou Pruner a to bylo bohužel ze strany domácích vše. Hostům se podařilo nakonec výsledek srovnat, když se trefili Bláha na 3:2 a poté Šebesta na konečných 3:3. K vítězství mohl domácí posunout Luboš Pilík, ale bohužel nedokázal proměnit ani jednu ze tří tutovek.

Rozhodčí: Petrželka F. Diváků: 50 ;  ŽK: 1:1
Branky: 8. Bejvl Josef, 45. Vaněk Václav, 50. Pruner Milan - 30 Novák Jindřich, 55. Bláha Luděk, 60. Šebesta Lubor

Kvasetice - Neznašovy 2 : 1 (1 : 0)
Skóre zápasu otevřel v 10.minutě Paverl Ballý  který proměnil centr z kopačky Josefa Hanzlíka. Na 2:0 zvýšil dorážkou Liška  po chybě brankáře hostů kterému po hlavičce Klímy vypadl míč z ruky .Na 2:1 snižoval v 75.minutě  po kombinační akci hostů jejich kanonýr Martin Mundl.

Rozhodčí: Vondráček Diváků: 30; ŽK 1:0
Branky: 10. Ballý Pavel, 73. Liška Petr - 75. Mundl Martin

Nalž. Hory - Týnec   4 : 2 (2 : 0)
Duel  sousedů v tabulce  se více vydařil domácím , kteří hráli v pohodě a  přestože jejich branku musel  hájit hráč ze středu hřiště Podlešák vedl si dobře a svým spoluhráčům nic nepokazil.

Rozhodčí: Husník Diváků: 40. ŽK: 1 : 1
Branky: 24. a 74.(PK). Štěch Petr,41. Jedlička Antonín, 49. Štěpánek Jindřich - 53. Weber Petr, 71. Fišr Michal

Luby B - Měcholupy    1 : 0 (0 : 0)
Vyrovnaný  zápas rozhodla branka z pokutového kopu který byl ve 20.minutě nařízen za faul na Heřmana. Hosty musí mrzet nevyužití třech vyložených příležitostí ke skórování. Domácí Hodl ve 80.minutě nastřelil tyč.

Rozhodčí: Pastyřík Diváků: 40.

Branky: 20. Javorský Josef(PK)

Malý Bor - Chanovice B    4 : 1 (2 : 1)
Faltys

Již ve třetí minutě se domácí po rohovém kopu zahrávaném Karlem Járou a výstavní hlavičce Míry Šipli ujali vedení. Domácí si vytvářeli gólové příležitosti a bylo jen otázkou minut, kdy padne další branka do sítě hostí. Hosté,kteří nastoupili bez svého kanonýra Václava Brejchy se nemohli dostat do koncovky a nepomohlo ani nasazení Roberta Potsche, který pravidelně nastupuje za A družstvo Chanovic. Další branku domácích vstřelil Frantiček Chodl který nedal hostujícímu brankáři šanci parádní střelou do šibenice z poza šestnáctky. Domácí se ještě radovali ze vstřelené branky, hosté zaútočili po pravá straně a nikým nestřežený Vojtěch Klásek překonal domácího brankáře Dudu a snížil na 2 : 1. Poté byl hostům vyloučen po dvou žlutých kartách Lukáš Černohorský a poslal hosty do deseti. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu kdy jak domácí tak hosté když už si vytvořili brankovou příležitost, nedokázali ji proměnit. Až v sedmdesáté minutě dostal přihrávku na velké vápno Karel    Jára a nekompromisní ranou prostřelil brankáře hostí. Stav 3 : 1 trval až do osmdesáté minuty kdy se po pravé straně rozběhl vysloužilý bek domácích Jirka Kodýdek a posadil krásně nadýchaný centr přímo na hlavu Josefa Heřmana,a ten poslal míč opět přesně do levého horního rohu chanovické svatyně. Výsledek 4 : 1 se již do konce utkání nezměnil.

Rozhodčí: Abraham; Diváků: 120; ŽK 2:4; ČK: 0 : 1 - Černohorský Lukáš

Branky : 3.Šipla Miroslav, 24. Chodl František, 70. Jára Karel, 80. Heřman Josef-  25. Klásek Vojtěch.

1.  Žihobce           11   8   2   1   27: 14    26 ( 14)

2.  Chanovice B       11   7   2   2   32: 17    23 (  5)

3.  Kvasetice         11   6   3   2   21: 13    21 (  3)

4.  Luby B            11   6   2   3   31: 17    20 (  2)

5.  Malý Bor          11   6   1   4   21: 16    19 (  1)

6.  Měcholupy         11   4   2   5   23: 20    14 ( -1)

7.  Nalž. Hory        11   4   2   5   28: 35    14 ( -4)

8.  Myslív            11   3   4   4   20: 24    13 ( -2)

9.  Kolinec           11   4   1   6   26: 33    13 ( -5)

10.  Velhartice        11   3   3   5   25: 31    12 ( -6)