1. B TŘÍDA - skupina B 10. kolo 25. – 26.10. 2008

DLOUHÁ VES SI PŘIVEZLA CENNÉ BODY

Již druhý tým z Pošumaví  si krátkém časovém rozmezí přivezl tři body ze hřiště chlumčanské rezervy. Po FK Svéradice v 8.kole se to podařilo o dvě kola později také fotbalistům z Dlouhé Vsi. Mini souboj mezi týmy z Pošumaví a z Plzně jihu dopadl v tomto kole lépe pro naše zástupce . Mimo vítězství Dlouhoveských v Chlumčanech si doma poradil s nebezpečným soupeřem z Přeštic Strážov a Hradešice s celkem z Předenic. Stejně jako na jaře v Pačejově , tak i na podzim ve Švihově došlo mezi oběma soupeři k dělbě bodů. Hosté touto remízou přerušili vítěznou sérii  domácích a sesadili je ze druhého na třetí místo v tabulce. Nováček ze Svéradic začíná být naladěn  na vítěznou vlnu a to je dobře. Bohužel v tomto případě na to doplatil hlavně vlastní nemohoucností ve Svéradicích Mochtín, který zde přišel o další tři body a již po páté se vrátil ze hřiště soupeře na podzim bez jediného bodového zisku !

Švihov   -  Pačejov 1: 1 ( 1: 0)

Karol Žák

Pačejov předvedl ve Švihově líbivý fotbal, hrál dobře do šířky, se zajištěnou obranou a jedním volným hráčem,jehož obsazování způsobovalo  domácím celé utkání neřešitelný problém. Opticky patřil první poločas hostitelům , kteří s odhodláním a vírou v rychlý úspěch častěji obléhali pokutové území soupeře. Pačejov ale s přehledem bránil a první ohrožení branky se konalo v jeho prospěch až v 9. minutě, kdy hlavou o metr přestřelil Marek. Švihovské kombinace drhly na přemíře chuti a snahy a postupem času sebevědomí opadalo a přicházela známá křeč a bezradnost. Vysvobození přinesla 41. minuta, po jednom z rohových kopů dorážel hlavičku Zadražila z bezprostřední blízkosti Biedermann. Gól domácí nabudil a následovala  další šance, ve 44. minutě trefil Žák z hranice velkého vápna tyč a odražený míč snad z pěti metrů Zadražil napálil do obránce na brankové čáře. Následoval rychlý protiútok a pravidlo nedáš - dostaneš mohlo potvrdit svoji platnost, míč jen se štěstím neskončil v brance domácích.

Po  výměně stran začali švihováci  náporem, který nepřinesl branku, ale vyloučení hostujícího Bokra. Bešta po kolmici z hloubi pole šel od půlící čáry do brejku s Brožem ,  obránce hostů zasáhl  nedovoleně zezadu a rozhodčí mu za tento výkon vystavil stopku. Bežela 49. minuta  a tradičně - švihovský syndrom, hrát  proti deseti je jako zlý sen. Pačejov ožil a začal tvořit. Naštěstí jen po pokutovou zónu, se zakončováním byl značně na štíru. Několikrát zakončoval střelou až přes ochranné sítě a jediný slibný moment v 72´ byl trestňák Hlaváče, jeho pokus  však jen pohladil břevno. Více gólovek měli na kopačkách domácí hráči, přestože hra v poli byla  hodně vyrovnaná. Klid na domácí střídačku nevnesly neproměněné tutové šance, kdy po opakovaných střelách Bešty či Biedermanna vyráželi hosté míč opět z brankové čáry, zdárně neskončily ani křídelní průniky Brože, Bešty nebo R. Čížka. A tak spravedlivou dělbu bodů zařídil střídající Hromádka, ke kterému se po střele z kategorie málo nebezpečných odrazil míč a krásným uvolněním kolem pozdě reagujícího obránce i brankáře z úhlu srovnával   v 76´na konečných 1:1.  Platonický nápor  domácího celku ukončil předčasně / z neznámých důvodů / velice benevolentní rozhodčí Nesvadba.

Utkání se vcelku muselo líbit, chybělo pouze koření, na které si v poslední době švihovští fandové začínají  zvykat.

Branky: Biedermann - Hromádka; ŽK: 1:2; ČK: 0:1. Diváků : 60.

Strážov – Přeštice   3 : 1 ( 0 : 0)

První poločas se hrál za mírné  převahy domácích . Hosté kontrovali  z rychlých brejků, ale ani jediný vážné nebezpečí branku Javorského  neznamenal. Výjimkou byla  pouze střela  Krále v 18.minutě, která jel o centimetry minula domácí svatyni.Útoky domácích byly sice daleko nebezpečnější, ale tentokráte v jejich hře chyběla  přesnější souhra a také finální přihrávka. Největší šanci měl v poslední minutě první půle  po akci Vítovce  Franc, ale těžce zpracovatelný míč  mu v rozhodující chvíli odskočil.

Jak šly minuty první půle:

7. po faulu na Vítovce domácí zahrávali první přímý kop z 20 metrů rozehrál P.Presl na nabíhajícího Štěpána Presla,  ale tato přihrávka byla natolik prudká, že nedovolila dalšího pracování ani zakončení

9. Štěpán Presl z rychlého útoku přiklepl před PÚ Matějkovi, jeho střela skončila v síti , ale bohužel v  té záchranné nad  přeštickou brankou

10. přesnou přihrávku mezi obranu domácích dostal hostující Král, ale ukvapeně  zakončil  z hranice velkého vápna vystřelil a Javorský neměl s jeho střelou žádný problém

15. střele Jonáše  z 25 metrů nechyběla  razance, ale chyběla jí přesnost

16. po přihrávce od Mayera  zakončuje z 17 metrů Matějka, jeho střelu brankář Regner bezpečně ukryl ve svých rukavicích

18. nebezpečná , přízemní střela  Krále končí těsně vedle pravé tyče Javorského branky

20. Javorský vhodným vyběhnutím likviduje další šanci do které se dostával Král

21. po spolupráci Mayera s Matějkou posledně jmenovaný adresuje zpětnou přihrávku od brankové čáry před branku hostů, po následném závaru Mayer ani Vítovec nedokázali zakončit

25. za protesty si kapitán hostů vysloužil nepřímý kop, ten rozehrál P.Presl před branku, obránce hostů odvrátil  hlavou míč na rohový kop

27. přihrávka od obránce Zelenky od středové čáry mezi obranu domácích na Krále likviduje obětavým pádem Javorský

28. Rychlý brejk  domácích, Mayer vrátil  zpětnou přihrávkou na Š.Presla, ten prodloužil po zemi na úrovni značky  pokutového kopu na France, jeho souboj s vybíhajícím brankářem ohodnotil rozhodčí ze strany domácího hráče jako nedovolený

31. po faulu na Vítovce  dostává kapitán hostů Rajchart ŽK, domácí zahrávají P.Preslem další trestný kop, střela Š.Presla končí na zdi těl bránících hostů

34. rychlý brejk hostů končí ofsajdem

37. Vítovec rozehrává rohový kop, míč končí na hlavičce přeštického obránce

40. po hlavičkovém souboji s dvěma obránci hostů zůstává ležet otřesený Mayer, rozhodčí přerušuje hru a dává možnost ošetření

43. po jedno ze soubojů v těsné blízkosti domácí střídačky  přichází tvrdý faul obránce domácích za který uviděl  domácí Michel ŽK

45. Vítovec zatáhl míč po levé  straně  , jeho centr našel nabíhajícího France, polovysoký míč dostává na hruď a od ní se nešťastně odráží a končí u brankáře hostů

Do druhé půle nastoupily oba celky ve stejných sestavách jako byly ty zahajovací.

47. Matějka zatáhl míč od půlicí čáry, obešel tři hráče, před pokutovým územím přihrál na Š.Presla který z otočky vysílá přízemní střelu mimo tyče

50. Nebezpečný brejk hostů zastavuje píšťalka rozhodčího pro ofsajd

Mezi 50. a 60. minutou hýřili aktivitou hosté , jejich rychle vedené útoky byly hodně nebezpečné a vedoucí gól  visel  na vlásku , což se také v 59.minutě stalo skutkem.

59. Domácí obrana zapomněla na volného Jonáše , který převzal  zcela neobsazený přihrávku a a nejlepší střelec soutěže  již věděl jak s míčem  naložit a přízemní střelou z 11 metrů k levé tyči nedal Javorskému šanci  0 : 1.

61. střídání u domácích – odstupuje Š.Presl, na jeho místo nastupuje Janka

64. po hlavičkovém souboji před pokutovým územím hostů  se dostává náhodně k míči Janka, ale jeho zakončení není hodné kvalit tohoto obávaného domácího střelce

65. obranný zákrok stopera domácích Čížka oceňuje rozhodčí ŽK

66. střídání u hostů: odstupuje Král, na hřiště přichází Pánovec.

70. na dělovku z kopačky Zbyňka Vítovce neměl brankář Regner, který před tím obdržel ŽK žádnou šanci  1 : 1

73. trestný kop P.Presl řeší technickou střelou k tyči, s tou si brankář Přeštic poradil

74. střelecký pokus Janky končí na hradbě těl bránících obránců

Domácí přebírají taktovku hry.

77. minuta Petr Presl ze 25 metrů napřáhl k prudké střele Helm, ta se odrazila od tyče a dobíhající Paleček rozvlňuje sít v brance hostů podruhé 2 : 1.

80. průnik Janky do pokutového území zastavuje obránce hostů faulem . Rozhodčí nařizuje  pokutový kop a podruhé v tomto duelu napomíná  a následně vylučuje hostujícího Rajcharta.

Míč na značku pokutového kopu si postavil Petr Presl a penaltu  bezpečně proměňuje ve třetí střelecký úspěch domácích  3 : 1.

84. střídání u Strážova, odstupuje hrající kouč Petr Presl a nastupuje Michal Chaluš

87. u hostů střídá Kuneš Beštu

88. Paleček dostává ŽK  za zcela zbytečný faul před PÚ hostů

88. střídání u domácích – odstupuje Vítovec, nastoupil Duchek

90. ŽK  dostal i další domácí hráč Franc

92. potlesk domácích diváků vyprovází domácí hráče  do kabin.Výhra nad kvalitním , houževnatým soupeřem který disponoval s rychlými hráči v jehož středu vynikal nejlepší kanonýr soutěže a autor jejich jediné branky Jonáš  bude patřit v průběhu podzimní části pro domácí mezi na které se hodně nadřeli.

Branky :  Vítovec, Paleček, Presl P. (PK) - Jonáš

Rozhodčí: SCHINGLER Milan ze Štáhlav. Diváků: 150.  ŽK 4:5, ČK 0:1

Sestava Strážov: M. Javorský – J. Franc(ŽK) ,L. Helm, V. Čížek(ŽK), V. Paleček(ŽK), Michel – T. Matějka,P. Presl(84.Chaluš),Vítovec (88. Duchek) – B.Mayer, Š. Presl (60.Janka).

Svéradice - Mochtín  2 : 0 (2 : 0)

Domácí vstoupili do okresního derby aktivněji, ale hned v úvodu zazvonila střela hostujícího Křivánka o břevno domácí branky. Svéradice se dočkaly po čtvrthodině hry, když Vonášek rozehrál na rozběhnutého Vlčka, ten poslal prudkou přihrávkou před branku, kterou nehlídaný Větrovec napálil do protisměru brankáře Raitmaiera. Domácí byli i dále aktivnější a před přestávkou se dočkali gólové pojistky, když aktivní Vlček přešel přes několik protiháčů a v pokutovém území byl faulován. Nařízený pokutový kop proměnil Jiřinec. Druhý poločas přinesl zcela jiný obrázek. Domácí se nepochopitelně zatáhli a hosté si vytvořili místy až drtivou herní převahu. O případné zdramatizování výsledku se však připravili zejména vlastní nemohoucností, když se i přes chyby domácí defenzivy dostávali do šancí velmi obtížně a když už se do šance dostali, jejich pokusy neznamenali pro brankáře Soukupa výrazné nebezpečí. V poslední čtvrthodině již Mochtínští odpadli a domácí mohli vedení ještě navýšit. V samotném závěru po pěkné akci Makovce zastavilo střelu střídajícího Prokopce břevno za již překonaným Raitmaierem.

Branky: 15.Větrovec Jakub, 40.Jiřinec Michal (PK)

Rozhodčí: Kostelník Lumír, ŽK: 3:2, Diváků: 100

Sestava Svéradic: M.Soukup - Vonášek, Kába, Švec, Martínek - Makovec, Marek (89.Linhart), Jiřinec (75.Z.Prokopec), Petřík (57.Šrámek) - Vlček (81.Bartuška), J.Větrovec

Chlumčany B – Dlouhá Ves    1 : 2 (1 : 1)

Zápas týmů ze spodních pater tabulky  o šest bodů  přinesl úspěch hráčům z Pošumaví.

Branky: Chán - Ronn, vlastní; ŽK: 3:1 . Diváků: 50.

Hradešice – Předenice   3 : 1 (2 : 0)

Milan Černík

Domácí vstoupili poprvé v sezóně do zápasu aktivně a od samého začátku si vytvářeli řadu brankových příležitostí. Po závaru před hostující brankou otevřel skóre již v 6. minutě Florian, když jeho přízemní střelu hostující obránce tečoval do vlastní sítě. V 15. minutě musel z utkání odstoupit pro zranění domácí Fr. Šašek, kterého nahradil V. Kotiš. Ten se pak dostával do jedné šance za druhou, přičemž celkem 4 z nich byly téměř vyložené, ale nepodařilo se mu proměnit ani jedinou. Ve 32. min. hlavičkoval nad bránu, ve 34. min. měl nejprve tutovku M. Florian, který zblízka trefil brankáře, míč se odrazil opět k V. Kotišovi, který napálil míč 4 m vedle brány. Další šanci pak V. Kotiš neproměnil ani ve 38. minutě, a tak uklidnění pro domácí přišlo ve 41. minutě, kdy 2. gól střelil bodlem do šibenice O. Starec po pěkném uvolnění Zb. Chmelíkem.

Také do 2. poločasu vstoupili domácí aktivně a již ve 49. minutě střílel z dobré pozice opět V. Kotiš nad bránu a přízemní střelu M. Floriana zlikvidoval hostující brankář. Další šance přišly pro domácí v 69. a 70. minutě, kdy po rohových kopech hlavičkoval nejprve M. Hlaváč nad bránu a po něm se netrefil ideálně ani P. Křesák.

Hosté se nevzdávali a i přes pro ně nepříznivý stav se snažili o kombinační fotbal po zemi. V 90 minutě přidal 3. branku domácích dorostenec Lukáš Melka, který se trefil hlavou do šibenice odkryté branky, když byl na hřišti sotva 2 minuty a vstřelil tak svůj 1. gól za "A" tým dospělých. Velký podíl na tomto gólu má Zd. Frančík, který udělal kličku brankáři a poté přesně nacentroval. Odměnou pro hosty za jejich snaživý výkon byl čestný gól, který vstřelili v 92. minutě po nedorozumění již nekoncentrované domácí obrany.

Branky: 6. Florian, 41 Starec, 90 L. Melka - 92. Sušánka ; Rozhodčí: I. Marx , Diváků: 70

Sestava domácích: L. Ryba, M. Heimlich, M. Hlaváč, V. Hlaváč, Zd. Frančík, J. Kopal, Fr. Šašek (V. Kotiš, L. Melka), Zb. Chmelík (M. Melka), P. Křesák, M. Florian (P. Kodýdek)

Sp.Poříčí  - Losiná 2: 0 ( 2: 0)

Branky: Brůha 2; ŽK: 3:3, diváků : 180

Dobřany – Záhoří  5 : 1 (2 : 0)

Branky: Trdlička 4, Opartný - Pelouch; ŽK: 2:2; ČK: 0:1, diváků: 120.

1.  Spálené Poříčí    10   7   2   1   25: 10    23 (  8)

2.  Dobřany           10   7   0   3   25: 20    21 (  6)

3.  Švihov            10   6   2   2   30: 16    20 (  2)

4.  Strážov           10   6   2   2   23: 12    20 (  2)

5.  Přeštice  B       10   4   3   3   16: 12    15 (  3)

6.  Hradešice         10   4   2   4   19: 18    14 ( -4)