Krajský přebor, 1.A třída 12. kolo 25. – 26.10. 2008

CHANOS PODRUHÉ ZA SEBOU ZAZÁŘIL A ZABODOVAL

V pěti předcházejících podzimních domácích zápasech se Chanovice marně doma pokoušely získat první vítězství. Jejich úspěšnost doma byla hodně mizerná a získané body zůstávaly daleko za možnostmi tohoto kolektivu. Až 12.kolo přineslo plný počet bodů, když cesta za tímto úspěchem vedla přes skalp druhého týmu tabulky . Chanos tak po nečekaném bodovém zisku v Plzni na Bolevci podruhé za sebou zazářil a pokud dokáže prodat součastnou formu, mohl by být závěr podzimu znamenat vylepšení bodového zisku. O to se pokoušel bohužel neúspěšně  v tomto kole  rovněž další tým z Pošumaví v krajském přeboru SK Horažďovice. K úspěchu ve vyrovnaném  duelu na hřišti plzeňských energetiků scházelo horažďovickým fotbalistům  prosadit se před brankou soupeře a v tom  byli v Plzni  naprosto neškodní.

Chanovice – Chrást  1 : 0 (0 : 0)

Jiří Štěrba

Překvapivá plně zasloužená výhra domácího mužstva, které ještě v 85. minutě neproměnilo pokutový kop Zdeňkem.

Branky : 63. Hnídek; Rozhodčí : Legát ; Diváků:  80; ŽK : 4 : 2

Sestava Chanovice: Jarolím, Nový, Švehla/89. min.Kučera/, Strakoš, Prchlík 90.min. Pavlovský/, Toman 58.min. Hnídek/, Černohorský, Krch, Patsch, Zdeněk, Picka,

SK ZČE Plzeň -  Horažďovice  1 : 0 (0 : 0

Herně byly Horažďovice v průběhu obou poločasů sice vyspělejší, ale jejich herní převaha končila před šestnáctkou energetiků bez vytvoření vyložené šance. Domácí se dostali do svou šancí po chybách hostů. Ve 30.minutě brankář Charvát  vychytal šanci  Fremutovi a v 53.minutě byl stejně úspěšný gólman hostů  Charvát , který zlikvidoval střelu Vlčka. O výsledku rozhodla 57.minuta kdy za faul Stulíka nařídil rozhodčí Štrincl pokutový kop který Votípka bezpečně proměnil. Horažďovice  měly v samotném závěru dvě velké možnosti k vyrovnání. Nejdříve hlavičku Lávičky k tyči bravurně brankář Řezáč vyrazil na rohový kop. Po jeho rozehrání se k míči na malém vápně dostal Stulík a jeho střelu směřující do středu branky gólman domácích s velkým štěstím nohou odvrátil do bezpečí.

Zápas kterému by slušela více remíza  tak důležité body pro hosty nepřinesl.

Branky:  57. Votípka (PK). Rozhodčí: Štrunc ; ŽK 4:3. Diváků: 80.

Sestava Horažďovice : Charvát – Stulík, Mirvald, Jnouškovec, Mourek, Šafanda, Pavlík (57.Michálek),  Jiřík, Kupec(65.Lavička M.) , Jůda, Sova (46.Lávička).

Branky: Belan 2, Šimr, Žák; ŽK: 1:3

1. Doubravka          11  10   1   0   41: 12    31  ( 16)

2. Chrást             12   7   3   2   29: 11    24  (  9)

3. Rapid Plzeň        12   8   0   4   24: 15    24  (  6)

4. Rokycany           12   8   0   4   17: 12    24  (  3)

5. Holýšov            11   7   1   3   26: 15    22  (  4)

6. Bolevec            11   6   2   3   24: 13    20  (  5)

7. M. Touškov         11   6   1   4   16: 15    19  (  4)

8. SK ZČE Plzeň       12   5   2   5   25: 25    17  ( -4)

9. Manětín            12   4   2   6   17: 32    14  ( -4)

10. Koloveč            11   4   1   6   28: 22    13  ( -2)

11. Chanovice          12   3   3   6   12: 17    12  ( -6)

12. Přeštice           12   3   3   6   14: 21    12  ( -9)

13. Zbůch              11   3   1   7   10: 33    10  ( -8)

14. Horažďovice        12   3   0   9   11: 30     9  ( -6)

15. Nýřany             12   2   2   8   20: 25     8  (-13)

16. Staňkov            12   2   2   8   17: 33     8  ( -7)

SUŠICKÝ VÍTĚZNÝ ŘÍJEN

Na vítězné vlně se vznášel   v průběhu měsíce října tým TJ Sušice vedená trenérem Františkem Melkou. V tomto měsíci zvítězili hráči z města na Otavě ve všech čtyřech zápasech  a  všechny tyto duely odehráli bez jediné inkasované brance !  Před domácím derby s TJ Žichovice poslali svému soupeři tu nejlepší vizitku vítězstvím na hřišti , kde Žichovice v minulém kole body nechaly. Klatovská rezerva v duelu v Bezdružicích o pozici černého Petra v podobě posledního místa neuspěla a na své soupeře v 1.A třídě se bude po 12.kole dívat z úplného dna tabulky. Ostře sledované derby v Nýrskou po bezbrankovém prvním poločase přineslo tři body pro Luby . Vzhledem k tomu, že domácí již v průběhu podzimu doma přišli o 11 bodů nelze tento úspěch Start Luby nazvat velkým překvapením.  To skutečné překvapení bylo v Žichovicích kde domácí jako jediný tým v soutěži na podzim připravilo remízou suverénního lídra tabulky z Horní Břízy o první body !

Křimice  - Sušice 1: 2 ( 0: 0)

Kodýdek Petr

Na obávaném hřišti v Plzni - Křimicích měla sušická jedenáctka od počátku výraznou převahu, ovšem bez jakéhokoliv gólového výsledku. Na druhé straně zahřmělo hned po změně stran, po chybě hostující obrany. K obratu zavelel jako správný kapitán Franta Hrach, který brankou v 59. minutě hry vyrovnal skóre. Rozuzlení přinesla 84. minuta a v ní vstřelený gól domácím hráčem - ovšem do vlastní sítě!V nastaveném čase byl vyloučen hráč domácích, který sestřelil Radka Kočího postupujícího v samostatném úniku na branku domácích. Vítězství fotbalistů ze Sušice bylo naprosto zasloužené a vítězná šňůra je tak prodloužena na 4 utkání.

Sestava Sušice: Kindelman - Junek(87. Klíma V.), Marek, Sládek, Kodýdek - Kysilka(75. Kotrba), Hrach(C), Hubáček, Melka(46. Hupka) - Kočí(90. Vávra, Budil

Trenér: František Melka

Branky: 47. Klement – 59. Hrach, 84. vlastní; ŽK: 2:4; ČK: 1:0, diváků 150. Rozhodčí: Klíma.

Bezdružice -  Klatovy B    4 : 1 ( 2: 1)

Klatovská rezerva v duelu v Bezdružicích o pozici černého Petra v podobě posledního místa neuspěla a na své soupeře v 1.A třídě se bude po 12.kole dívat z úplného dna tabulky.

Branky: Hvízdal 2, Cvrček, Gengel - Horáček; ŽK: 3:5; ČK: 0:2 , diváků: 100.

Žichovice -  Hor.Bříza   1: 1 ( 1: 1)

Na žichovickém hřišti se domácí postarali o první bodovou ztrátu bodů  lídra tabulky na podzim , který ve všech dosavadních jedenácti zápasech získal plný počet bodů .

Branky: Turek - Kožíšek; ŽK: 2:3 , diváků 120

Nýrsko  - VD Luby    0: 2 ( 0: 0)

Luby po třech porážkách venku opět bodovali a k vítězství v Klatovech si  připsali druhou podzimní výhru na hřišti soupeře. Domácí po tomto derby musí zpytovat svědomí, neboť  doma na podzim dosud ztratili 14 bodů(!!) a nebýt osmi bodů dovezených ze hřišť soupeřů bylo by jejich umístění v tabulce  nic moc. Ostatně v tom si nemají se svým posledním přemožitelem z Lub co vyčítat!

Branky: Smolík, Voráček; ŽK: 1:1; ČK: 1:0, diváků 100

Nepomuk -  Chlumčany 3: 2 ( 2: 0)

Branky: Mareš, Racek, Vosyka - Ebelender, Milota; ŽK: 4:4; ČK: 1:0

Rozvadov  - Zbiroh 4: 0 ( 3: 0)

Branky: Roháč 2, Hanka, Pták; ŽK: 2:2

Blovice  - Příkosice 1: 3 ( 1: 0)

Branky: Bulín - Novák, Nový, Pražák; ŽK: 3:6; ČK: 0:1

Stříbro Žákava 2: 1 ( 1: 0)