DIVIZE - skupina A 12. kolo 25. – 26.10. 2008

D I V I Z E   „ A “

KLATOVY UTRPĚLY NEJVYŠŠÍ PROHRU NA DOMÁCÍM HŘIŠTI

Po vysoké prohře v minulém kole na hřišti nováčka divize v Tachově připravili fotbalisté TJ Klatovy svým příznivcům další nepříjemnou sprchu. Na domácím  hřišti  utrpěli další debakl . Půl tucet branek v domácí brance je zároveň historicky nejvyšší prohra  utržili od postupu do divize v roce 2002.

Klatovy utrpěly další debakl

Yvetta Musílková

Klatovy/ Šestkrát musel lovit míč ze své sítě při fotbalovém utkání divizní skupiny A brankář Klatov František Lorenc. Jeho spoluhráči však před domácím publikem na druhé straně Antonína Kučeru hájícího svatyni pražského Motorletu překonat ani jednou nedokázali. Na regulérnost soubojů při sobotním zápase na základě dohody Českomoravského fotbalového svazu se sousedním Bavorskem o výměnných stážích s přehledem dbala trojice německých rozhodčích.

Klatovy – SK Motorlet   0 : 6 (0 : 1)

Klatované se s favorizovanými hosty snažili držet v úvodu zápasu krok, ale zkušení hráči Motorletu toho domácím příliš nedovolili. První půlhodinka úvodní části utkání ale příliš pohledného fotbalu nepřinesla. Hosté se ujali vedení z pokutového kopu, který nařídil hlavní sudí za faul brankáře Klatov Lorence. Penaltu ve 33. minutě s přehledem proměnil ve vedoucí gól Kučera. Hosté druhý gól přidali hned po obrátce a pevně se chopili režie zápasu. Zároveň svůj náskok navyšovali. Trápení domácích ukončil až závěrečný hvizd hlavního sudího, ale to už hosté vedli o šest branek.

„Věděl jsem, že pražský Motorlet je kvalitním týmem, ale takový debakl jsem rozhodně nečekal,“  smutně konstatoval trenér TJ Klatovy Jiří Toman. „Začali jsme špatně, pak sice přišly i naše světlé okamžiky, ale zkušený soupeř postupně začal přebírat iniciativu a dávat i góly.  Hosté nás přehrávali především ve středu hřiště.  Škoda, že  Hovorka neproměnil na začátku druhé půle šanci ve vyrovnávací gól. Pak přišla tragická naše hrubka, kterou snad nevyrobí ani minižáci,“  dodal kouč, kterého potěšil pouze výborný výkon tří německých rozhodčích, kteří si odbyli v Klatovech premiéru v rámci výměnných stáží. „Klobouk dolů, předvedli  velice kvalitní výkon,“ chválil klatovský lodivod.

Poločas: 0:1. Branky: 33. Kučera z PK, 47. a 84. Rezek, 51. Machurka, 61. Pinkas, 86. Chaloupka. Rozhodčí: Gruber – Wiesmüler, Fischer. ŽK: 2:0. Diváků: 150. Sestava Klatov: Lorenc – Bouberle, Viktora, Hovorka, Bušta, Meszáros (28. Pavlík), Beneš, Rendl,cihlář,  György, Zedník 63. Mirga).

1.  T. Prachatice     12   8   2   2   28: 10    26 (  5)

2.  Domažlice         12   8   2   2   26: 11    26 (  5)

3.  FK Příbram B      12   7   3   2   35: 11    24 (  6)

4.  SK Motorlet       12   7   3   2   20:  7    24 (  9)

5.  Loko Vltavín      12   6   1   5   24: 16    19 (  1)

6.  Votice            12   6   1   5   19: 22    19 (  4)

7.  Hořovicko         12   5   4   3   13: 16    19 ( -2)

8.  Třeboň            12   5   3   4   24: 17    18 ( -3)

9.  Meteor Praha      12   5   3   4   16: 17    18 (  0)

10.  SK Strakonice     12   5   2   5   18: 20    17 (  2)