Krajský přebor, 1.A třída 11. kolo 18. – 19.10. 2008

CHANOVICE SI ODVEZLY Z BOLEVCE BOD

Husarský kousek se podařil Chanovicích v Plzni na Bolevci. Domácí na svém hřišti v dosavadním průběhu podzimních zápasů krajského přeboru získali  stoprocentní bodový zisk.Body zde nechal naposledy i jeden z favoritů přeboru Chrást. Bodovat v tomto klání  tudíž  bylo pro Chanovice bylo velmi obtížné. To co se nepodařilo jiným soupeřům domácích podařilo se Chanovice a po zlepšeném výkonu doma s Dobravkou dokázal z Bolevce přivést cenný bod! Důležitý zápas o šest bodů hrály doma Horažďovice. Souboj s Baníkem Zbůch dokázaly zvládnout k plné spokojenosti . O své výhře rozhodli domácí obdobně jako v  derby s Chanovicemi  úvodu tohoto klání, kdy se jim podařilo v průběhu prvních pěti minut dvakrát skórovat.

Bolevec  - Chanovice 1: 1 ( 1: 0)

Branky: Pelnář - Kučera; ŽK: 2:2; ČK: 0:1 . Diváků: 150.

Horažďovice -  Zbůch  2 : 0 (2 : 0)

Stejně jako v posledním zápase na tomto hřišti v derby proti Chanovicím  vyšel domácím úvod zápasu , což se nakonec pro konečný výsledek ukázalo jako rozhodující. Ve třetí minutě po akci Janouškovce a po přihrávce od Pavlíka Šafránek prostřelil brankáře hostů  Zábranského  1 : 0. O minutu po té se jako kvalitní střelec představil Jůda a jeho střela jen těsně minula spojnici tyče a břevna branky Bbůchu. V 5.minutě přišla pro hosty další pohroma , kdy po přihrávce od Janoškovce přízemní  střelou k tyči zvýšil vedení domácích Kupec.  Domácí již v dalších útočních aktivitách nebyli tak úspěšní jako v úvodu zápasu a naopak mohou děkovat svému brankáři Charvátovi, který reflexivně na brankové čáře nohou odvrátil šanci hostů. Ve 35.minutě chyboval  Mourek, k míči se dostal Schejbal , který šel sám na brankáře Charváta, ale  brankové konto domácích zůstalo i po této akci čisté.

Druhá půle příliš pohledného fotbalu nepřinesla. Domácí se zaměřili na úkor kvality hry  uhájení dvoubrankového náskoku a to se jim podařilo.

Branky : 3. Šafanda, 5. Kupec.

Rozhodčí: Křen, diváků 110, ŽK 3:5, ČK 0:1 (88.Koudela)

Sestava Horažďovice : Charvát – Stulík, Mirvald, Jnouškovec, Mourek, Šafanda, Pavlík, Jiřík, Kupec(65.Lavička M.) , Jůda, Sova (87.Mochálek).

Staňkov – ZČE Plzeň  3 : 5

1.  Doubravka         11  10   1   0   41: 12    31 ( 16)

2.  Chrást            11   7   3   1   29: 10    24 (  9)

3.  Holýšov           11   7   1   3   26: 15    22 (  4)

4.  Rapid Plzeň       11   7   0   4   21: 13    21 (  3)

5.  Rokycany          11   7   0   4   15: 11    21 (  3)

6.  Bolevec           11   6   2   3   24: 13    20 (  5)

7.  M. Touškov        11   6   1   4   16: 15    19 (  4)

8.  SK ZČE Plzeň      11   4   2   5   24: 25    14 ( -4)

9.  Manětín           11   4   2   5   16: 30    14 ( -4)

10.  Koloveč           11   4   1   6   28: 22    13 ( -2)

11.  Přeštice          11   3   3   5   13: 19    12 ( -6)

12.  Zbůch             11   3   1   7   10: 33    10 ( -8)

13.  Chanovice         11   2   3   6   11: 17     9 ( -6)

14.  Horažďovice       11   3   0   8   11: 29     9 ( -6)

15.  Nýřany            11   2   2   7   18: 22     8 (-10)

16.  Staňkov           11   1   2   8   15: 32     5 (-10)

ŠTĚSTĚNA STARTU  PŘÁLA

Šest branek v posledním kole do sítě klatovské rezervy ´a druhé místo v tabulce , to byla vizitka se kterou přijel na hřiště do Lub soupeř domácích v 11.kole 1.A třídy ze Stříbra. Pět proher za sebou Startu volala konečně po bodovém zisku. Přestože to na hřišti herně na vítězství v průběhu utkání se Stříbrem vůbec nevypadalo, fotbalová štěstěna a výjimečný výkon brankáře Kalaše znovu potvrdil známou větu fotbalového stratéga  Tomáše Pospíchala že  „Fotbal nemá logiku „  a tři body zůstaly v Lubech ! Nakladačka Žichovic  0:6 doma od Chlumčan , to je stín který  mohl tento tým pouze nápravou  na hřišti soupeře. V Křimicích však  Žichovice krok k nápravě výjimečným výsledkem neudělaly.

V tabulce si značně domácím vítězstvím nad sousedem v tabulce Sokolem Blovice polepšila Sušice , která na 8.místě  uzavírá první polovinu tabulky . Pošumavské derby hrané v Klatovech mezi domácí divizní rezervou a Okulou Nýrsko skončilo podle papírových předpokladů úspěchem hostů. Okula opět potvrdila, že na hřištích soupeřů má velice solidní bilanci, když ve čtyřech z pěti zápasů dokázalo bodovat a jen v jediném v Sušici na body nedosáhla.

Luby -  Stříbro    1 : 0  (1 : 0)

Jedinou branku utrkání dal ve 32.minutě Pavel Smolík, který po trestném kopu z otočky pohotově  zavěsil . Jak se ukázalo , tato branka byla vítězná přestože to na hřišti vůbec na bodový zisk nevypadalo. Hosté od 36.minuty hráli po vyloučení Turnera   přesilovku  a  zahazovali  jednu brankou šanci za druhou a když k tomu přidáme výborný výkon  brankáře Kalaše, který udržel čisté konto pak vzhledem průběhu zápasu měly body překvapivého majitele.

Branky : Pavel Smolík, , ŽK 3:3, ČK 1:0 (36. Turner), diváků  50, rozhodčí: Komanec.

Křimice -  Žichovice 2: 0 ( 0: 0)

Křimice dokázaly navázat na předcházející vzájemný zápas s hosty  ze Žichovic který vyhrály doma 4:2 a i tentokrát body zůstaly doma. Hosté nastoupili k utkání v Křimicích v silně kombinované sestavě ve které  chyběli Malík, Harenčák, Turek V. a Šimanovský. I přesto s domácími dokázali držet krok  a po prvním poločase  odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu. V 77.minutě po trestném kopu domácích se dostal k osamocenému Radovi a ten bez problémů skóroval. Hosté s reklamováním ofsajdu hráče který skóroval neobstáli a naopak přišli o vyloučeného Chalupného. Přesto i v oslavení se snažili vyrovnat, ale  po ztrátě míče na útočné polovině přišel  a rychlý kontr domácích do otevřené obrany ,  Klement přeloboval bezmocného Rudu a zvýšil na 2:0..
Branky: Klement, Rada; ŽK: 2:4; ČK: 0:1 . Diváků: 60.

Sestava TJ Žichovice :Němec – J.Turek, Vonášek, Frýzek, Brož – Šimáček, Šiška, Lávička, Chalupný – Chod (80. Bala), Švehla (87.Kouba)

TJ Sušice - TJ Sokol Blovice  1 : 0 (0 : 0)

Petr Kodýdek

Zápas s trvalou převahou domácích fotbalistů rozhodl ve druhé půli Láďa Junek, kdy se po výborně zahrané standardní situaci Pavlem Hubáčkem trefil přesně k tyči hlavou.

Branky : 83. Ladislav Junek

Rozhodčí : Malinčák - Kohout, Houdek , delegát Schneider M.. Diváků : 150, ŽK 4:0.

Sestava domácích: Kindelman - Junek, Marek, Sládek, Kodýdek(82. Hupka) - Budil(90.Šablatura), Hrach(C), Hubáček, Melka - Pohořal(46. Kysilka), Kočí

Trenér: František Melka

Klatovy  B - Ok.Nýrsko   1 : 3 (0 : 2)

Branky: Rendl - Kadlec,Rubáš,Tykal

Rozhodčí : Kulhánek. Diváků: 50. ŽK: 1:1.

Sestava Klatov:Herman,Kološ,Fait,Hromada,Bušta,Voráček,Rendl,Kotáb(70 min.Popelka)Ježek, Votípka, Pavlík.

Další podrobnosti k utkání nehlášeny !!!!!!

Příkosice -  Bezdružice 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Chaloupek, Pražák; ŽK: 1:5

Žákava  - Rozvadov 0: 0 ( 0: 0)