OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 9. kolo 18. – 19.10. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

DEŠENICE  ZASKOČILY SVATOBOR

V posledních dvou ročnících byly zápasy o mistrovské body v okresním přeboru mezi Hrádkem a Startem Dešenice velice bohaté na branky . Po třech zápasech ve kterých vždy padlo osm branek a tom letošním na jaře ve kterém v hrádku vyhráli domácí 5:0 duel sehraný v 9.kole skončil poprvé dělbou bodů. Remíza to byla o to překvapivější, když Dešenice v minulých třech zápasech na body nedosáhly. Nečekaný bod po čtyřech prohrách za sebou získal rovněž Bezděkov ve Velkých Hydčicích v utkání dvou sousedů ze středu tabulky ve kterém domácí promarnili možnost se bodově na svého soupeře dotáhnout.

Týmy na druhém a třetím místě tabulky Nezamyslice a Vrhaveč před důležitým vzájemným  utkáním které sehrají v příštím kole na hřišti ve Vrhavči naplno doma bodovaly. Zvláště výhra Nezamyslic nad Železnou Rudou  je až příliš vysoká, nicméně domácím se střelecky opět dařilo a navázali na minulý domácí zápas ve kterém zde Bezděkov rovněž inkasoval sedm branek.

Vrhaveč - Mochtín B     3 : 2 (3 : 2)

Ve 12.minutě  o té kdy zatáhl za záchranou brzdu domácí obránce Reitmajer a fauloval ve vlastním pokutovém území nařídil rozhodčí Habada pokutový kop, který Petr Švátora proměnil ve vedoucí branku hostů. V 17.minutě po trestném kopu Davida Hracha na který si naběhl  Potužník  a hlavou vyrovnal. Ve 26.minutě  domácí chybovali v rozehrávce a z brejku Čeleda dal druhý úspěch  hostů. Ani tentokrát Vrhaveč nečekala s odpovědí  dlouho.Ve 29.minutě David Hrach z přímého  kopu  srovnal na 2:2 a brankově bohatý první poločas uzavřel v 32.minutě Vejskal  po krásné  individuální akci zakončenou střelou do břevna a od něho skončil míč potřetí v brance mochtínské rezervy. To si již oba týmy svůj střelecký prach vystřílely a do konce poločasu i celého zápasu již diváci branku neviděli.

Rozhodčí: Habada Diváků: 80, ŽK: 3:3.
Branky: 17. Potužník Jan, 29. Hrach David, 32. Vejskal Tomáš - 12. Švátora Petr, 26. Čeleda Jiří

Nezamyslice - Železná Ruda    7 : 2 (4 : 0)

Již ve 4.minutě lovili hosté míč ze své branky, kdy střelu Maška dorazil Radek Vinický. V 18.minutě Pánek hlavou dal druhou branku, ve 39.minutě Kopačka tečovanou střelou zvýšil na 3:0 .Brankovou bilanci první půle uzavřel ve 41.minutě  nejhezčím gólem tohoto duelu  Musil, který své sólo  přes celé hřiště  střelou k tyči. Po přestávce domácí pokračovali ve brankových  hodech. Ve 48.minutě se opět  blýskl Musil a po samostatné akci  přidal pátou branku  a v 50.minutě Kopačka hlavou  přidal šestý úspěch . Bezpečným vedením se domácí ukolébali a již nebyli tak  přesní v koncovce. V 75.minutě se poprvé radovali z branky hosté kdy Jakub Lehečka využil nedorozumění v domácí obraně  1:6. O minutu po té zakončil kombinační akci s Musilem Mrázek  1:7 a v 80.minutě poslal centr do domácí svatyně Vítězslav Hájek  a uzavřel brankové konto tohoto klání.

Rozhodčí: Husník Diváků: 50, ŽK 0 : 1
Branky: 41.,48. Musil Ondřej, 39. a 50.  Kopačka Josef, 18. Pánek Jaromír, 4. Vinický Radek, 76. Mašek  - 75. Lehečka Jakub, 80. Hájek Vítězslav

Měčín - Janovice     4 : 1 (3 : 0)

Hosté zaskočili  lídra tabulky v úvodních patnácti minutách ve kterých  byli aktivnější a měli více ze hry.Měčín s přibývajícím časem hru vyrovnal a o svém zaslouženém  vítězství rozhodl již v první třetině tohoto duelu . Ve 29. a 31.minutě Čejka a Král ze závaru před janovickou brankou dali dva slepené góly . Ve 38.minutě střelou z 20 metrů do šibenice potěšil oko diváka Petr Korčík 3:0. V 67.minutě se rozhodl vypálit za pokutovým územím hostů Čejka .Jeho trefa byla do černého a svým druhým gólem uzavřel brankové konto domácích. Čestný úspěch hostů  dal minutu před koncem ze skrumáže před měčínskou brankou Miroslav Urban.

Rozhodčí: Bureš J. Diváků: 70, ŽK  1 : 0
Branky: 29. a 67.  Čejka Lukáš, 31. Král Milan, 38. Korčík Petr - 89. Urban Miroslav

V. Hydčice – Bezděkov    1 : 1 (0 : 1)

Rozhodčí: Bošek Diváků: 40, ŽK 4 : 3.
Branky:  Hejpetr Zdeněk -  Bače Petr

H. M. Boží - Horažďovice B    7 : 0 (4 : 0)
Hoffman Zdeněk

Hosté zaskočili domácí úvodním náporem, kdy nevyužili dvě výborné šance. Jednu z nich vynikajícím zákrokem zneškodnil horský brankař L.Waldmann. Poté se domácí postupně dostali do zápasu. Ve 20. minutě zápasu  útočník M.Ostádal z ostrého úhlu trefil odkrytou branku hostí. 1:0. Následně ve 21. minutě po přihrávce aktivního M. Ostádala  křižnou střelou z levé strany zvýšil na 2:0 Z. Hoffmann. Ve 38. minutě zápasu přidal třetí branku přesnou hlavičkou po rohovém kopu  opět M. Ostádal.  V nepřehledné situaci před brankou hostů se nejlépe zorientoval domácí P. Hallas a  brankou ve 39.minutě upravil poločasové skore na 4:0.

Ve druhém poločase domácí lehce polevili a hra se mírně vyrovnala. V 53. minutě zápasu zvýšil na 5:0 opět křižnou střelou z levé strany domácí záložník Z.Hoffmann. Přišla minuta 65. a po nebezpečném trestném kopu M.Chmelíka pohotově dorážel M.Ostádal a 6. golem do sítě hostí završil hattrick.  V 70. minutě po rohovém kopu domácích upravil konečné skore na 7:0 výborně hrající J.Murcko. Korektně hraný duel bez jediné žluté karty s přehledem řídil sudí R.Abraham.

I přes drtivou porážku nutno pochválit bojovný výkon soupeře z Horažďovic, který odehrál celý zápas o deseti hráčích.

Rozhodčí: Abraham Diváků: 30,
Branky: 5.,42. a 56. Ostádal Miroslav, 11. a 72. Hoffmann Zdeněk, 36. Halas Pavel, 77. Murcko Jarmil

Hrádek - Dešenice 1 : 1    (0 : 1)

Domácí nepodali o nic horší výkon než před týdnem v Mochtíně , který jim stačil na bezpečné vítězství.Tentokráte narazili na velice houževnatého soupeře který se prezentoval velkou bojovností a obětavostí  a odměnou je zisk cenného bodu. Domácí mohou litovat úvodu zápasu kdy mohli třikrát skórovat. Nestalo se tak a Dešenice z rychlého brejku  po přihrávce Hvězdy , který naservíroval míč do ulice na Haase a ten dal vedoucí branku zápasu. Úsilí domácích o zvrat v utkání přinesl  65.minutě vyrovnání. V pokutovém území hostů byl faulován Radek Holeček a sám postižený byl úspěšným exekutorem nařízeného pokutového kopu 1:1. Další snaha domácích o vstřelení vítězné branky narážela na bojovnost hostů , kteří dokázali vytvořit dobře organizovaný obranný val před vlastní šestnáctkou .Sami hrozili z rychlých brejků Michalem Poupou , který svým pohybem nadělal hodně starostí obráncům Svatoboru.

Rozhodčí: Pastyřík Diváků: 80, ŽK 2:1.
Branky: 65. Holeček Radek(PK) - 36. Haas Karel

Veřechov - Sušice B  3 : 2 (1 : 2)

První polovina zápasu byla zcela v režii hostů kteří po zásluze získali dvoubrankový náskok. Domácí do přestávky stačili dát Vítovcem kontaktní branku: po změně stran domácí zvýšili své úsilí a také v této části se významně pod jejich konečné vítězství podepsal Vítovec, který dvakrát posadil centr na hlavu Pavla Rašky . Tento kanonýr  nejen vyrovnal, ale v 75.minutě přidal i vítězný gól. Domácím situaci zkomplikovalo vyloučení Romana Šatry pět minut před koncem kdy museli čelit tlaku hostů, pro které  by bylo  případné vyrovnání  přineslo daleko spravedlivější dělbu bodů  než konečnou a zcela zbytečnou porážku

Branky:5. a 75. Raška Pavel , 39. Vítovec Josef – 7. Blažek Lukáš, 16. Nauš Miloš; Rozhodčí: Pressl; ŽK: 2:1; ČK: 1 : 0 -  Šatra Roman . Diváků: 80

1.  Měčín             10  10   0   0   37: 10    30 ( 15)

2.  Nezamyslice       10   7   1   2   29: 14    22 (  7)

3.  Vrhaveč           10   7   1   2   26: 15    22 (  7)

4.  Hrádek            10   6   2   2   22: 13    20 (  5)

5.  Bezděkov          10   5   1   4   30: 27    16 (  1)

6.  H. M.  Boží       10   5   0   5   25: 21    15 (  0)

7.  V. Hydčice        10   4   1   5   16: 14    13 ( -2)

8.  Veřechov          10   4   1   5   13: 18    13 ( -2)

9.  Janovice          10   3   2   5   17: 23    11 ( -4)

10.  Železná Ruda      10   3   1   6   23: 32    10 ( -5)

11.  Mochtín  B        10   3   1   6   16: 26    10 ( -5)

12.  Sušice B          10   2   2   6   20: 28     8 ( -7)

13.  Dešenice          10   2   2   6   17: 28     8 ( -7)

14.  Horažďovice B     10   1   1   8   21: 43     4 (-11)

PROMĚNY VE VELHARTICKÉ DEFENZIVĚ

Po nečekané vysoké prohře  ARBO Velhartice  ve 4.kole v Lubech kde inkasovalo deset branek byli Velhartičtí v dalších dvou  zápasech na hřištích soupeřů daleko úspěšnější. Po překvapivé výhře v Malém Boru 0:3 také v duelu v Neznašovech získali plný počet bodů  a podruhé uhájili  čisté konto  . Zvláště získané body v Neznašovech do vítězství tohoto týmu v minulém kole v Lubech je z kategorie překvapivých.  Neznašovy tak pokračují v nevyrovnaných výkonech  a podruhé za sebou vyšli na svém bodově naprázdno. Druhý tým tabulky  TJ Žihobce si do Týnce přijel pro třináctý bod získaný na hřišti soupeře. Týnečtí fotbalisté  si naopak dělbou bodů udrželi domácí neporanitelnost. Měcholupy opět potvrdily, že to na Kolinec doma umí a po předcházejících třech těsných výhrách tentokráte s tímto soupeřem vyhráli zcela přesvědčivě. Další body na svém hřišti ztratil lídr tabulky Chanos Chanovice B , kterému další sebral třetí celek v pořadí této soutěže Sokol Kvasetice.

Neznašovy - Velhartice 0 : 2 (0 : 2)
Vyrovnaný duel dvou sousedů ze spodních pater tabulky  ve kterém domácí  střelci byli jako kouzla zbaveni.

Rozhodčí: Bureš Michal Diváků: 20.ŽK 0 : 1 , ČK 1 : 2
Branky: - 22. Mejstřík Adam, 32. Antonovics Andrej

Myslív - Luby B 2 : 2 (1 : 1)
Vyrovnané a velmi tvrdé utkání skončilo nakonec spravedlivou remízou.

Rozhodčí: Lažánek Karel Diváků: 50. ŽK 1 : 1
Branky: 34. Novák Václav, 64. Krátký Jan - .15. a 58.  Havlovic Marek

Měcholupy - Kolinec 4 : 0 (2 : 0)
Zasloužená výhra domácích . Hosté si nedokázali vytvořit jedinou slibně vyhlížející gólovou příležitost

Rozhodčí: Vondráček Václav Diváků: 50. ŽK 1:1.
Branky: 8. a 50.Jakubec Lukáš, 11. Valečka Jan, 86. Petelík Radek

Týnec - Žihobce 2 : 2 (2 : 0)
Druhý tým tabulky si do Týnce přijel pro třináctý bod získaný na hřišti soupeře. Domácí  si dělbou bodů udrželi domácí neporanitelnost.

Rozhodčí: Švůgr Tomáš Diváků: 40, ŽK 2 : 5.
Branky: Hošek Ladislav, Havránek Lukáš(PK) -  Staněk Václav, Lemberger Martin

Malý Bor Bolešiny 4: 0 ( 2: 0)

Domácí neponechali nic náhodě a hru měli od začátku až do 90. min plně pod kontrolou.Po dlouhé době se střelecky prosadil někdejší ostrostřelec maloborského dorostu Karel Jára ml.

Branky: 45.(PK) a 68. Heřman Josef, 18. Melka Václav, 57. Jára Karel;

Rozhodčí: Hájek; ŽK: 3:3 . Diváků: 80.

Chanovice B  - Kvasetice 1: 1 ( 0: 0)

První poločase se domácí do svého soupeře zakousli,vytvořili si možnosti ke skórování, ale brankové konto Kvasetic zůstalo čisté. Po přestávce se hra vyrovnala . Přestože hosty v jejich úsilí se prosadit přibrzdilo v 55.minutě vyloučení Michala Ballýho  to byli oni, kteří v 69.minutě se ujali vedení. . Za domácí na konečnou dělbu bodů  vyrovnal v 75.minutě David Pavlovský.

Branky: 75. Pavlovský David – 69. Ballý Pavel; Rozhodčí: Husník; ŽK: 2:5; ČK: 0 : 1 (55.  Ballý Michal) . Diváků: 80

Hradešice B  - Nalž. Hory 2: 3 ( 2: 2)

Místní derby bylo tentokráte hodně nervózní . O vítězství hostů rozhodli využité chyby kterých se domácí dopustili.

Branky: 18. Uhlík Miroslav,  37. Pivnička Karel -  43. a 73(PK). Jedlička Antonín,  22. Štěpánek Jindřich. Diváků: 50. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Švátora Petr.

1.  Chanovice B       10   7   2   1   31: 13    23 (  5)

2.  Žihobce           10   7   2   1   24: 14    23 ( 11)

3.  Kvasetice         10   5   3   2   19: 12    18 (  3)

4.  Luby B            10   5   2   3   30: 17    17 (  2)

5.  Malý Bor          10   5   1   4   17: 15    16 (  1)

6.  Měcholupy         10   4   2   4   23: 19    14 ( -1)

7.  Myslív            10   3   3   4   17: 21    12 ( -3)

8.  Týnec             10   3   3   4   15: 20    12 ( -3)

9.  Kolinec           10   4   0   6   22: 29    12 ( -3)

10.  Velhartice        10   3   2   5   22: 28    11 ( -4)