KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 8. kolo 11. – 12.10. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

V DERBY  FAVORIT NEZAVÁHAL

V roli  velkého favorita z pozice lídra tabulky krajského přeboru přijely do Nýrska oba žákovské týmy TJ Sušice. Také v Nýrsku absolvovaly první týmy tabulky  duely s domácí Okulou bez zaváhání a opět i bez obdržené branky !  Polovičního úspěchu dosáhla divizní rezerva Klatov. Na hřišti v Lubech prohráli straší žáci kteří se nevyvarovali chyb v obraně  se sousedem v tabulce FK Nepomuk. Úspěšnější byli mladší žáci kteří vyhráli brankou z prvního poločasu kterou dal Vlach.

STARŠÍ       ŽÁCI

Nýrsko  - sušice  0 : 5 (0 : 0)

Domácí v souboji s velkým favoritem přeboru kraje  sehráli v prvním  bezbrankovém poločase důstojnou partii . Bezbrankový svat drželi až do 45.minuty kdy se po samostatné akci prosadil střelecky disponovaný Kliment 0:1. Po této brance Okulu oslabil odchod Lepšího(odjezd na hasičském cvičení)  který byl vystřídán  a jeho místo ve středu obrany se nepodařilo nahradit. V 55.minutě právě po hrubé chybě ve středu obrany se opět střelecky prosadil autor vedoucí branky. O dvě minuty po té zvýšil Petřík, po další chybě středu obrany a v 78.minutě uzavřel brankový účet tohoto Pošumavského derby  Matějka, který dostal krásný pas za obranu a po samostatné akci nedal střídajícímu brankáři Hamanžičovi šanci.

Branky:  45. a 55. Kliment, 57. Petřík, 67. Svoboda, 68.Matějka. . Rozhodčí: Lehečka Josef, diváků 30.

Sestava Nýrsko : Němec (Hamanžič) – Drobílek, Lepší, Potužník Kalivoda, Raisner  Kurc, Balíček, Presl Aleš Holobradý, Kvítek, Jílek, Tykal, Prechtl )

TJ Klatovy - FK Nepomuk  0 : 2 (0 : 2)

Petr Ulrych

Domácí nezačali zápas špatně a byli v první čtvrthodině lepším týmem. Pak ovšem přišla chyba, útok hostů a gól v síti domácích, což mužstvem otřáslo natolik, že v následující minutě přišla druhá branka a to už bylo moc zlé. Hosté byli na koni a až do konce zápasu už hru bezpečně kontrolovali a několik šancí ještě dokázali zahodit. Skoro bezzubý útok domácích ohrozil hostujícího brankáře jen několika nepřesnými pokusy z dálky.

Branky: Šebek, Zoubek. Rozhodčí : Blaheta. Diváků: 50

Sestava Klatov:Mazanec, Hofmann, Boublík, Ráb, Diviš, Matějka, Vrbecký, Hajžman,  Hrudička, Jílek, Švůgr. Střídali: Pavlík, Hanus, Matoušek V., Valeš B.

1. Sušice              7   7   0   0   40:  2    21  ( 12)

2. Domažlice           7   6   1   0   26:  5    19  (  7)

3. Rokycany            7   5   0   2   32:  7    15  (  6)

4. SK ZČE Plzeň        7   5   0   2   31:  7    15  (  6)

5. Stříbro             7   4   0   3   13: 13    12  (  0)

6. Nýrsko              7   3   1   3   11: 17    10  ( -2)

7. Přeštice            7   3   1   3    7: 14    10  ( -2)

8. Nepomuk             7   3   0   4    8: 13     9  (  0)

9. Klatovy B           7   1   1   5    5: 20     4  ( -8)

10. Košutka             7   1   1   5    5: 23     4  ( -5)

11. Dyn.H.Týn           7   0   2   5    2: 29     2  (-10)

12. Smíchov Plzeň       7   0   1   6    6: 36     1  ( -8)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Nýrsko  - sušice  0 : 1 (0 : 1)

Domácí v prvním poločase velkou šanci ke skórování Trefancem nevyužili, hosté naopak Skrbkem nabídnutou příležitost  využili a ujali se vedení. Po změně stran  si hosté dokázali na rozdíl od Okuly  další brankové šance vytvářet, ale brankář Penc již míč za svá záda nepustil.

Sestava Nýrsko : Penc – Kněz, Fiala,  Vacovský, Kucharik,   Záň, Janovský , Smolík, Novotný, Trefanec, Kotlan, (střídali : Šveňha, Bejvl, Hájek a Němec)

Klatovy B-Nepomuk   1 : 0 (1 : 0)

Branky: Vlach. Rozhodčí: Blaheta . Diváků: 50.

Sestava Klatov:Sváček,Povolný,Čabrada,Kozel,Matějka,Bláha,Jarošík,Pavlík,Brunner,Kozák,Vlach, Mareš, Kalista,Šicha,Pitel,Šlais,

1. Sušice              7   7   0   0   31:  1    21  ( 12)

2. Domažlice           7   6   1   0   37:  2    19  (  7)

3. Rokycany            7   6   0   1   29:  3    18  (  9)

4. Přeštice            7   4   2   1   22:  5    14  (  2)

5. SK ZČE Plzeň        7   4   0   3   18:  5    12  (  3)

6. Smíchov Plzeň       7   3   2   2   18: 16    11  (  2)

7. Nýrsko              7   3   0   4   15: 12     9  ( -3)

8. Klatovy B           7   2   1   4    8: 11     7  ( -5)

9. Stříbro             7   2   0   5    3: 38     6  ( -6)

10. Nepomuk             7   1   0   6    4: 22     3  ( -6)

11. Dyn.H.Týn           7   1   0   6    2: 35     3  ( -9)

12. Košutka             7   0   0   7    2: 39     0  ( -9)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Sušice             14  14   0   0   71:  3    42  ( 24)

2. Domažlice          14  12   2   0   63:  7    38  ( 14)

3. Rokycany           14  11   0   3   61: 10    33  ( 15)

4. SK ZČE Plzeň       14   9   0   5   49: 12    27  (  9)

5. Přeštice           14   7   3   4   29: 19    24  (  0)

6. Nýrsko             14   6   1   7   26: 29    19  ( -5)

7. Stříbro            14   6   0   8   16: 51    18  ( -6)

8. Nepomuk            14   4   0  10   12: 35    12  ( -6)

9. Smíchov Plzeň      14   3   3   8   24: 52    12  ( -6)

10. Klatovy B          14   3   2   9   13: 31    11  (-13)

11. Dyn.H.Týn          14   1   2  11    4: 64     5  (-19)

12. Košutka            14   1   1  12    7: 62     4  (-14)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ  JE SUŠICKÁ REZERVA

V 7.kole krajské soutěže žáků se ve Svéradicích střetly o primát nejúspěšnějšího celku z Pošumaví v tomto ročníku  . Úspěšnější byli žáci sušické rezervy kteří z pátého místa se ziskem 14 bodů ztrácí na třetí Holýšov pouhé dva body. Svéradice mají o dva body na místě šestém .Horažďovice vysokou výhrou na hřišti ve Stodu za kterou si připsaly tři body jsou s celkovým ziskem 9 bodů sedmé. Hrádek dostal nářez v podobě devíti branek na hřišti druhého Postřekova  a od posledního místa dělí Svatobor pouze jediný bod.

Svéradice – Sušice  B    1 : 5 (1 : 3)

Hosté byli fotbalovější a zaslouženě si vezou tři body.

Branky: 15.Nováček František - 10.Jelínek Aleš, 23. a 32. Staněk David, 48. a 61. Harant Tomáš

Rozhodčí: Hájek Zdeněk, ŽK 0:1, diváků: 40.

Sestava Svéradic : Lukeš P.- Makovec J., Brokeš P., Hájek M.(Klas D.)- Rada L.- Červený V.(Prokopius F.), Nováček F., Kába R., Jedlička M.(Klas M.)- Kliment L., Soukup P.

Postřekov – Hrádek  9 : 0 (5 : 0)

Stod – Horažďovice 0 : 8 (0 : 2)

1. Mrákov              7   7   0   0   28:  1    21  (  9)

2. Postřekov           7   6   0   1   47:  3    18  (  6)

3. Holýšov             7   5   1   1   39:  8    16  (  7)

4. Sl. Kvíčovice       7   5   0   2   33: 20    15  (  3)

5. Sušice B            7   4   2   1   28: 14    14  (  5)

6. Svéradice           7   4   0   3   16: 24    12  (  0)