KPD - 8.kolo, KSD – skupina A - 10.kolo 11. – 12.10. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

SUŠICKÝ MLADŠÍ DOROST PŘIVEZL Z DOUBRAVKY BOD

Ani v devátém kole krajského přeboru nenastal u staršího dorostu TJ Sušice obrat k lepšímu  .V pořadí již šestá prohra za sebou v Plzni v duelu dvou sousedů v tabulce odsunula tým z města na Otavě o další stupínek mezi osmi účastníky KP na 5.místo . Bod do společné tabulky zachraňoval  mladší dorost Sušice, který dokázal remizovat na hřišti druhé Doubravky  v tabulce této věkové kategorie .

STARŠÍ   DOROST

Doubravka – Sušice   3 : 2 (2 : 0)

Podrobnosti nehlášeny

1. Vejprnice           9   8   1   0   54:  7    25  ( 13)

2. Prazdroj Plzeň      9   6   2   1   34:  9    20  (  5)

3. Smíchov Plzeň       9   5   0   4   23: 39    15  (  0)

4. Doubravka           9   3   3   3   18: 21    12  (  0)

5. Sušice              9   3   2   4   15: 19    11  ( -4)

6. Košutka             9   3   0   6   12: 28     9  ( -3)

7. Přeštice            9   2   1   6   10: 28     7  ( -5)

8. Horní Bříza         9   0   3   6    8: 23     3  (-12)

MLADŠÍ  DOROST

Doubravka – Sušice   2 : 2 (1 : 1)

1. Vejprnice           9   7   1   1   33:  3    22  ( 10)

2. Doubravka           9   6   3   0   18:  9    21  (  9)

3. Prazdroj  Plzeň     9   6   0   3   31: 12    18  (  3)

4. Sušice              9   5   2   2   21: 10    17  (  2)

5. Přeštice            9   4   0   5   19: 20    12  (  0)

6. Smíchov Plzeň       9   2   1   6   11: 31     7  ( -8)

7. Košutka             9   1   1   7    4: 28     4  ( -8)

8. Horní Bříza         9   1   0   8   10: 34     3  (-12)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Vejprnice          18  15   2   1   87: 10    47  ( 23)

2. Prazdroj  Plzeň    18  12   2   4   65: 21    38  (  8)

3. Doubravka          18   9   6   3   36: 30    33  (  9)

4. Sušice             18   8   4   6   36: 29    28  ( -2)

5. Smíchov Plzeň      18   7   1  10   34: 70    22  ( -8)

6. Přeštice           18   6   1  11   29: 48    19  ( -5)

7. Košutka            18   4   1  13   16: 56    13  (-11)

8. Horní Bříza        18   1   3  14   18: 57     6  (-24)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

SVATOBOR SE V DERBY ROZSTŘÍLEL

Ještě nedozněla v Hrádku radost z prvního vítězství nováčka na domácím hřišti  v krajské soutěži dorostu a byl zde i v 10.kole důvod k radosti. S jídlem roste chuť  a domácí Svatobor v pošumavském derby rozstřílel Svéradice , které stejně překvapivě v minulém kole doma porazily třetí Měčín.  Měčínu se nedařilo ani v tomto kole, kdy vyšel v domácího klání s lídrem tabulky z Postřekova bez bodů a klesl v tabulce na stále výborné 5.místo , což je nejlepší umístění z našich zástupců v krajské soutěži. V tabulce si polepšily  Luby , které podle předpokladů si doma poradily s předposledním Horšovským Týnem. Srdnatý boj svedli dorostenci Pačejova na hřišti čtvrtého celku tabulky v Nepomuku. Přestože na body nedosáhli ,určitě předvedeným výkonem nezklamali.

Luby -  Horšovský Týn   6 : 4 (2 : 2)

Branky:  Kovařík 2, Bendl, Šnour , Koželuh, vlastní -  Šilhavý 2, Koppenber, Beisbier,  rozhodčí: Duda Václav, ŽK 1:2.

Měčín – Postřekov  0 : 2 (0 : 0)

Branky: 55.-Adam Polák,85.-Lukáš Linc. Rozhodčí : Blaheta. Diváků: 50. ŽK 1:0.

Hrádek – Svéradice  7 : 2 (3 : 2)

Václav Hána

Domácí dorostenci začali utkání stejně jako několik předchozích zápasů. Již v 5. minutě měl vyloženou šanci Švelch, ale při zakončení zklamal. Pak přišla 10. minuta a hostující Jedlička, po akci nejlepšího hráče hostů Poleny, skóroval 0:1. Domácí hráče branka nezaskočila a ještě v téže minutě Ondra Matějka vyrovnal na 1:1. Gólem ale nápor domácích neskončil a v 23 minutě opět Ondra Matějka zvýšil vedení na 2:1 a v 27 minutě Pavel Liška na 3:1. I přes vedení domácích byli hosté stále nebezpeční. Hlavně útočník hostů Polena Michal, který také po výborné samostatné akci snížil na 3:2. Tím skončil první poločas.

Od začátku druhého poločasu začal hrát osobní obranu na Polenu Vašek Skála, který ho již k ničemu nepustil. A tak stříleli branky už jen domácí. V 52 minutě Jan Kodýdek zvýšil na 4:2, v 70 minutě Ondra Matějka (tím završil svůj hatrick) - 5:2, v 82. a 83. minutě se konečně prosadil také David Schmirler 6:2 a 7:2. Před koncem utkání se mohl ještě prosadit střídající Jakub Oliva, ale důrazně před prázdnou brankou nezakončil a jeho střela byla sražena přes branku. Utkání se pak už jen dohrávalo a skončilo přesvědčivou výhrou domácích 7:2.

Branky: 10., 23. a 70.  Matějka, 27.Liška,52. Kodýdek, 82. a 83. Schmirler - 10. Jedlička , 36. Polena

Rozhodčí: Jan Mazán (Klatovy). ŽK 1:0. Diváků: 30.

Sestava Svatoboru : Skýpala, Skála, Rada, Rendl, Koníř, Švelch, Kodýdek, Lísa, Liška (C), Schmirler, Matějka. Střídání: Oliva

Nepomuk – Pačejov  4 : 2 (2 : 1)

Zdeněk Voska

Do utkání s Nepomukem nevstupovali hosté příliš optimisticky, neboť bilance s tímto soupeřem je velmi tragická. Domácí svou převahu ukázali hned v prvních minutách zápasu. Na hostující branku se valil jeden útok za druhým. Hosté díky brankáři dokázali odolávat do 15. minuty, kdy po centru se trefil domácí Milan Hora a zaslouženě poslal domácí tým do vedení. Další studenou sprchu připravili domácí ve 20. minutě, kdy se trefil po hrubce stopéra, domácí Kalabza a zvýšil už na 2:0. Hosté se do hry dostávali velice těžko. Velké problémy domácí obraně dělal vynikající Forman, který několikrát prověřil pozornost brankáře. Pačejovští dali o sobě vědět až v úplném závěru, kdy se ve 38. minutě po krásné přihrávce Formana trefil Kodýdek a stanovil poločasový výsledek na 2:1. Hosté v druhém poločase herní projev zkvalitnili. Odměnou jim byla v 57. minutě vyrovnávací branka, kterou vstřelil z trestného kopu Forman 2:2. Domácí, ale dokázali odpovědět v 63. minutě, kdy se prosadi  l Milan Hora a poslal domácí opět do vedení. Hosté ve hře dopředu nepolevovali. Velice sporná situace přišla v 75.minutě, kdy pronikající Kolařík byl ve vápně sražen. Bohužel rozhodčí tento moment viděl jinak a nechal hru pokračovat. Další možnost hostů přišla po rozehrání standartní situace, kdy si k levé tyči naběhl Štípek a hlavou poslal míč do náruče brankáře. Hosté s přibývajícím časem zkusili otevřít více hru. Bohužel domácím se podařilo v 82. minutě vítězství pojistit. Střelu dokázal hostující brankář jen vyrazit před zcela volného Skálu a ten se do prázdné branky nemýlil 4:2. Závěr poločasu se už jen dohrával. Hosté v Nepomuku herně určitě nezklamali.

Branky : 15.,82. Hora Milan, 20. Kalabza Josef, 82. Skala Milan -38. Kodýdek Jan, 57. Forman Michael. Rozhodčí:  Král Václav. ŽK: 1:0.

1. Postřekov           9   8   0   1   48:  8    24  ( 12)

2. Holýšov             9   7   1   1   29:  7    22  (  4)

3. Nýřany              9   6   0   3   25: 19    18  (  3)

4. Nepomuk             9   5   1   3   27: 14    16  (  4)

5. Měčín               9   5   1   3   18: 14    16  ( -2)

6. Blovice            10   5   1   4   24: 29    16  (  4)

7. Koloveč             9   5   0   4   28: 18    15  (  0)

8. Svéradice           9   4   1   4   20: 22    13  ( -2)

9. Luby                9   4   1   4   20: 24    13  ( -2)

10. Mrákov             10   3   2   5   26: 26    11  ( -1)