Krajský přebor, 1.A třída 10. kolo 11. – 12.10. 2008

DOKÁZALY S FAVORITY DRŽET KROK

Oba týmy z Pošumaví v krajském přeboru měly v 10.kole za soupeře  kolektivy z prvních dvou příček tabulky. Horažďovice nastoupily na hřišti druhého Holýšova ze kterého soupeři body  nevozí. Právě povědomí hráčů hostů  , že nemají zde co ztratit ovlivnil v pozitivním směru jejich výkon. Po celý zápas drželi s Holýšovem krok, na šance by vyhráli 4:2, ale na ty se však nehraje a to tabulky se počítají body a ty si připsal favorit. Obdobně tomu bylo i v Chanovicích a po deseti kolech domácí Chanos stejně jako příznivci chanovické kopané  stále na první domácí výhru čeká. Na  ty se však nehraje

Chanovice – Doubravka  1 : 2 (0 : 1)

Štěrba Jiří

Domácí sehráli s favoritem soutěže výborný zápas, hosté se nakonec strachovali o výhru.

Branky: 90.Černohorský - 34.Vaigl(PK), 49.Švec

Rozhodčí : Tyc,  diváků 150, ŽK 3:2.

Sestava domácích:  Jarolím, Polena, Švehla, Strakoš, Kučera, Toman, Černohorský, Krch, Patsch 89.min. Hnídek, Zdeněk, Picka

Holýšov  -  Horažďovice 1 : 0 ( 1: 0)

Prvních dvacet minut příliš  vzruchu  před oběma brankami nepřineslo. O první vzrušení se postarali hosté v 21.minutě  kdy  vystřelil Janouškonec, brankář jeho střelu vyrazil k Pavlíkovi, který měl před sebou odkrytou branku, ale v poslední chvíli mu míč domácí obránce ukopl. V zápětí  mohl skórovat Jůda, kterému se ale nepodařilo najít skulinku mezi klubkem hráčů stojících na brankové čáře. Do další příležitosti se dostal Sova  šel sám ze strany na brankáře, který mu jeho střelu z ostrého úhlu  bravurně reflexivním házenkářským zákrokem nohou vyrazil. Tyto tři nevyužité možnosti které volaly po brance jako by urazily fotbalového boha a v závěru poločasu přišel  z čistého nebe trest. Ve 43.minutě rozehrávali domácí trestný kop Lukášem a jeho ostrý centr do pokutového území  tečoval jeden z obránců  nešťastně brankáři Charvátovi do protipohybu a míč skončil ve vlastní brance. Domácí měli velkou příležitost dvě minuty po přestávce  zvýšit svým kanonýrem Tlustým, ale ten prázdnou branku hostů přestřelil. Na druhé straně Horažďovice měly v 57.minutě možnost vyrovnat  po té kdy Sova po přihrávce od Šalandy  nastřelil tyč.  Další průběh zápasu již příliš vzruchu nepřinesl. Domácí spokojeni s vedením dru kouskovali a těsné vedení si pohlídali.

Vedoucí týmu Milan Koželuh : „ Troufám si tvrdit, že jsme byli v souboji se soupeřem ze kterého jsme  vzhledem k jeho dominantním výsledkům na domácím hřišti měli respekt  sehráli nejméně vyrovnanou partii. Na brankové příležitosti jsme vyhráli 4:2 , chybělo nám opět kousek sportovního štěstí. Pokud budou naši hráči přistupovat k utkání takovým způsobem jako to předvedli v Holýšově , pak by se předcházející neúspěšné výsledky daly do konce podzimu ještě daly výrazným způsobem napravit. “

Branky: Lukáš; ŽK: 2:5 . Diváků: 180

Sestava FK Horažďovice: Charvát – O. Stulík, J. Mirvald, J. Janouškovec (54. M. Lávička), Mourek – M. Šafanda, J. Pavlík , L. Kupec(66. O. Michálek), J. Jiřík – J. Sova, T. Jůda.

Branky: Kohout - Cvachouček, vlastní; ŽK: 0:1

1. Doubravka          10   9   1   0   37: 11    28  ( 16)

2. Holýšov            10   7   1   2   25: 11    22  (  4)

3. Chrást             10   6   3   1   27: 10    21  (  9)

4. Rokycany           10   7   0   3   13:  8    21  (  3)

5. Bolevec            10   6   1   3   23: 12    19  (  7)

6. M. Touškov         10   6   1   3   16: 13    19  (  4)

7. Rapid Plzeň        10   6   0   4   18: 11    18  (  3)

8. Manětín            10   4   1   5   15: 29    13  ( -2)

9. SK ZČE Plzeň       10   3   2   5   19: 22    11  ( -7)

10. Přeštice           10   3   2   5   12: 18    11  ( -7)

11. Koloveč            10   3   1   6   26: 21    10  ( -5)

12. Zbůch              10   3   1   6   10: 31    10  ( -8)

13. Nýřany             10   2   2   6   17: 20     8  ( -7)

14. Chanovice          10   2   2   6   10: 16     8  ( -7)

15. Horažďovice        10   2   0   8    9: 29     6  ( -6)

16. Staňkov            10   1   2   7   12: 27     5  ( -7)

OSTUDNÝ VÍKEND V 1.A TŘÍDĚ

Čtyři z pětice týmů reprezentující  Pošumaví v 1.A třídě  zcela propadly v 10.kole . Čest zachraňovala pouze Sušice která naplnila teoretické předpoklady a přivezla plný počet bodů ze hřiště nováčka z Bezdružic.  Součet inkasovaných branek  zbývajících zástupců z Pošumaví  1 : 18  zcela přesvědčivě potvrzuje velký propadák v tomto kole . Půl tucet obdržených  branek na kontě klatovské divizní rezervy ve Stříbře a stejný počet branek  v síti Žichovic doma s Keramikou Chlumčany hovoří za vše.

Rozvadov  - VD Luby 3: 1 ( 3: 0)

Branky: Roháč 2, Chada - Voráček; ŽK: 1:2 . Diváků : 120

Bezdružice -  Sušice 0: 2 ( 0: 1)

Utkání se pro hosty od začátku vyvíjelo velmi dobře, protože již ve třetí minutě dokázal krásně z voleje vystřelit R. Kočí a nedal brankáři domácích šanci. Ti pak přidali, hlavně na tvrdosti, jenže si vytvořili jen standardní situace a ty hosté zvládali s přehledem. Hosté si v prvním poločase vytvořili ještě dvě velmi dobré příležitosti ke vstřelení branky, jenže L. Junek v koncovce pokaždé selhal.

Druhý poločas to byl na ne příliš kvalitním hřišti více boj než fotbal a domácí hostům dokazovali, že fotbal někdy skutečně bolí. Na rozdíl dvou branek mohl upravit opět Kočí, kdy se ocitl sám před brankářem, ovšem trefil jen břevno. O chvilku později postupoval osamocen na branku domácích M. Budil, jenže ani on branku netrefil. V 60.min se domácí dožadovali pokutového kopu, ovšem hlavní sudí zůstal v klidu. Zápas rozhodl v 75.min Marek Budil, kdy po chybě domácí obrany stanovil konečný účet utkání.

Branky: 3.Kočí, 75.Budil. ; ŽK: 1:3. Diváků: 150.

Žichovice -  Chlumčany 0: 6 ( 0: 3)

Branky: Hajšman 3, Gleissner, Havlíček, Holý; ŽK: 3:2 Diváků: 130

Stříbro  - Klatovy B 6: 0 ( 3: 0)

Branky: Pelán 2, Dyk, Florus, Jareš, Kertis; ŽK: 0:3. Diváků:  100

Nýrsko  - Příkosice 0: 3 ( 0: 0)

Ing. Milan Bílý

Utkání sousedů z tabulky I.A třídy začali již tradičně lépe hosté v 7.minutě hráč hostů Novák měl na noze vedení, ale brankář domácích Pudlo skvěle vytáhl jeho střelu po zemi. V 9.minutě domácí Šlehofer nastřelil v bráně stojícího obránce.ve 33.minutě po akci domácích Rubáš – Tykal – Šlehofer sám netrefil bránu hostů. Ve 39.minutě Šteiner střílel po přihrávce Tykala opět vedle. Do druhého poločasu nastoupili hosté se dvěmi změnami a už v 52.minutě střídající Pražák po chybě obrany přivedl hosty do vedení 0:1. V 57.minutě hostující Novák po samostatné akci trefil brankáře. V 59.minutě po centru volejem zvýšil vedení hostů na 0:2 kapitán Komanec. V 73.minutě měl domácí Rubáš šanci, ale střela šla vedle. V 85.minutě hráč hostů Nový hlavou minul bránu a na konečných 0:3 pro hosty upravil v 89.minutě po samostatné akci Novák asi nejlepší hráč hostů.

Branky: Komanec, Novák, Pražák; ŽK: 3:3. Diváků: 130

Horní Bříza -  Zbiroh 5: 0 ( 3: 0)

Branky: Kožíšek 2, Paukner 2, Janka; ŽK: 1:3; ČK: 0:1

Nepomuk -  Žákava 4: 2 ( 2: 1)

Branky: Slach, Ticháček, Vosyka, Švec - Smazal, Váňa; ŽK: 4:5; ČK: 0:1

Blovice -  Křimice 3: 0 ( 1: 0)

Branky: Loula, Šilhánek, Žežula; ŽK: 3:1

1. Horní Bříza        10  10   0   0   28:  3    30  ( 15)

2. Stříbro            10   7   2   1   27:  9    23  (  5)

3. Chlumčany          10   6   1   3   25: 12    19  (  7)